Gönderen Konu: t27 avensis sabah ilk çalıştırmada konsol içinden gelen su sesi.  (Okunma sayısı 3112 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
Dostlar sabahları ilk çalıştırmada.Araç çalışır çalışmaz ön konsoldan hafif su sesi geliyor.Daha sonra sıcak çalıştırmalarda bu ses yok.Çok kafaya  takılacak bir durum ya da arıza yok lakin ses sadece bende mi var merak ettim.

Benim faraziyem galiba araç soğutma suyunda küçük bir hava var ilk çalışmada su konsol içindeki ısıtma sisteminden devir daim yaparken hafif su sesi geliyor.Daha önce de bu sesi duyuyordum sorun çıkaracak bir durum olsa araç hararet yapardı diye düşünüyorum.

Sizlerin görüşleri nedir?
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
Lpg varsa ve regülatör tam olarak konsolun hemen oradaki kabin ile motor bölümü arasındaki duvara takıldıysa, akış kaynaklı sesler kabine yansıma sebebiyle artarak gelebiliyor.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
Lpg varsa ve regülatör tam olarak konsolun hemen oradaki kabin ile motor bölümü arasındaki duvara takıldıysa, akış kaynaklı sesler kabine yansıma sebebiyle artarak gelebiliyor.

hmm regulator tamda içte, konsol ile motor duvarını ayıran yerde duruyor hocam dediğiniz yerde
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
Yine bir LPG VAKASI :) Ule her taşın altından da bu LPG çıkıyor :) Benimkiside tam konsol önünde ama ben ses duymadım hiç. Şükür Maşallah diyeyim
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
Talat, bende de lpg nin akışının sesi kaput içinden duyulmuyor ama kabin içinde çok yankılanma sonucunda içeride sesler duyuluyordu. Montaj yapılan vida üstünden o duvardaki metale, o metalden de davul gibi olan kabin içinde iyice yankılanıyor fazlaca.
Son zamanlarda dikkatimi çekmiyor bak hayret, ses kendiliğinden gitti mi ne.  :lol:
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
Yine bir LPG VAKASI :) Ule her taşın altından da bu LPG çıkıyor :) Benimkiside tam konsol önünde ama ben ses duymadım hiç. Şükür Maşallah diyeyim

bu sorun değil ki abi. acaba lpg sistemini de su ile çalışan bölümleri mi var acaba? :lol:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
bu sorun değil ki abi. acaba lpg sistemini de su ile çalışan bölümleri mi var acaba? :lol:

Şimdi ne cevap versem bilemedim :) Atlasam mı atlamasam mı  :islik: :islik: :islik:

Mesaj Birleştirildi: Kasım 10, 2015, 20:04:41
Talat, bende de lpg nin akışının sesi kaput içinden duyulmuyor ama kabin içinde çok yankılanma sonucunda içeride sesler duyuluyordu. Montaj yapılan vida üstünden o duvardaki metale, o metalden de davul gibi olan kabin içinde iyice yankılanıyor fazlaca.
Son zamanlarda dikkatimi çekmiyor bak hayret, ses kendiliğinden gitti mi ne.  :lol:

Evet Mutlu yaaa sende bir tırrrrrr ıtrrrrr sesi vardı ne oldu ona :)
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
Trim sesi, z rot, amortisör takozu derken ona sıra gelmliyor abi  :rofl: :rofl:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '15
  • 18 kere teşekkür etti
  • 62 kere teşekkür edildi
Bu dediğinizin sesin birebir aynısı benim eski astramda vardı ne olduğunu anlamaya çok çalışmıştım ama olmamıştım lpg de yoktu araçta sonra bigün aracı yıkarken motor suyuna bi baktım baya baya azalma var ama ışık falanda yakmamıştı araç ve hararette yapmıyodu ama ciddi bi su azalmıştı araçtan su koydum araca ses düzeldi araçta bi su kaçırma vardı 1 yılda 1 litreye yakın su kaybı oluyodu ama üstünde çok durmadım arada kontrol ediyodum o kadar bence yarın bi motor suyuna bakın aracın azalmışmı diye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
Bu dediğinizin sesin birebir aynısı benim eski astramda vardı ne olduğunu anlamaya çok çalışmıştım ama olmamıştım lpg de yoktu araçta sonra bigün aracı yıkarken motor suyuna bi baktım baya baya azalma var ama ışık falanda yakmamıştı araç ve hararette yapmıyodu ama ciddi bi su azalmıştı araçtan su koydum araca ses düzeldi araçta bi su kaçırma vardı 1 yılda 1 litreye yakın su kaybı oluyodu ama üstünde çok durmadım arada kontrol ediyodum o kadar bence yarın bi motor suyuna bakın aracın azalmışmı diye
Hocam yağ değiştirirken anrifriz de değiştirdik. Kaptan üstten çekti adam dibinde hafif kaldı sonra yenisini koydu. Ha bundan önce de ara sıra geliyordu bu ses.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 150000
  • 183 kere teşekkür etti
  • 37 kere teşekkür edildi
Selamın aleyküm
hicbiri diil arabada fare olabilir bakmakta yarar var
selametle

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
Selamın aleyküm
hicbiri diil arabada fare olabilir bakmakta yarar var
selametle

O fareyi çıkarmıştık hocam :) Gerçi sonra bişi daha kaçmıştı arabaya, onu hatırlayamadım iyimi :)
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
O fareyi çıkarmıştık hocam :) Gerçi sonra bişi daha kaçmıştı arabaya, onu hatırlayamadım iyimi :)
Geçen yıl fare girdi 2 günde yakaladım. Geçen hafta stop lambasına örümcek girdi kendi çıktı.
Şimdiki olabilecek en iyi senaryo deniz atının devir ibresine konuslanip  ibre ibre bana bakması olacak galiba[emoji16]

Mesaj Birleştirildi: Kasım 11, 2015, 19:02:03
olay normalmiş.
konu açmadan önce özel mesajla avensisçi arkadaşlara sordum.
aslında herkeste oluyor ama ses cok az geldiği için bir çoğu duymuyor.
olay şu kışın araç kliması sıcakta duruyor.haliyle çalışır çalışmaz araç ısıtma sistemini aktif etmek için motor ısıtma suyunu konsol içinden devir daime hemen başlıyor. bu sırada bu ses çıkıyor.yazın bu ses olmuyor.
ikincisi konsol içinde dolaşan ısıtma suyu dirseklerden dolaşırken ilk çalışmada dirseklere çarpıyor ve o da susu sesi yapıyor.
avensisçi arkadaşlarıma teşekkürler onlar sayesinde öğrenmiş olduk