Gönderen Konu: Şoklardayım  (Okunma sayısı 8141 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '20
  • 243 kere teşekkür etti
  • 670 kere teşekkür edildi
Ynt: Şoklardayım
« Yanıtla #20 : Kasım 05, 2015, 14:46:21 »
mekanik te sorun var , içinde sorun var. kaportada sorun var. e demekki toyota iyi bir araba markası değil.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Kasım 05, 2015, 14:46:21 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .: Toyota Eco-Driver :.
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 11111
  • Model Yılı: '18
  • 66 kere teşekkür etti
  • 563 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Kasım 05, 2015, 15:48:39 »
bu tartışmanın sonu gelmez. konu, yeni corolla'nın selefine göre bazı alanlarda geriye gitmiş olması. herkesin yapıyor olması ya da yapmaması bir şey değiştirmez ya da mantıklı kılmaz. o zaman hepimiz yolsuzluk yapalım, lexus'a bineriz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Kasım 05, 2015, 16:28:51 »
Ya gözünüzü seveyim, bu kadar dert ediyonuz da her araç 100bin km.yi geçince orasından burasından ses geliyor. İster sünger kullan, ister kullanma. Sıfır araçta bile çıtırtılar gelebiliyor sadece Toyota'da değil. 2009 golflerden bile çıtırtı sesleri geliyor diye vw forumlarına konu açanlar var, 2007 passatımdan tıkırtı geliyor diyen var.

Eninde sonunda gelecek ses için üzülmeye değer mi?  :rofl: yaptırın yalıtımınızı siz mutlu olun  ;)

Sıfır araç zaten almam da, alacak olsam ya fabrikasına özel talimat gönderirdim heralde fazladan 3-5 bin verir, adam gibi bez bant, yalıtım süngeri, keçesi kullansınlar diye. Ya da aracı showroomdan çıkarmadan bunları yaptırırdım. En iyisi 2. el alıp kendin uğraşıp sonuçlarına sevinerek, aracını tanıyarak bunu  görmek ama.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Model Yılı: -
  • 116 kere teşekkür etti
  • 44 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Kasım 05, 2015, 18:22:38 »
Şimdi şöyle söyleyeyim
Benim makyajlı Aurise hayran kalma sebebim işte bu konu
Bir aracın her yanı mı yumuşak olur. Elledikçe elleyesin geldi aracı. Gerçekten bizim araçtan daha ileriye taşımışlar
Başka markaya geçmek istemiyorum ama C segmenti olarak bakarsak 308 i beğenmiştim ben. Diğer markalarda Leon donanım olarak cazip Astra yeni dizel motoru olarak cazip bence

Onun için tavsiyelerimde size yazdım. Auris Touring Sport. Bagajda var kocamaaaan :)
Kaan Kara (29002)Bildiğim kadarıyla makyajsıza da hayrandın Kaan :)Senin kadar sevemedim şu aurisi . :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dr. Driver
  • Araç: ---
  • 63 kere teşekkür etti
  • 384 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Kasım 05, 2015, 19:10:44 »
Kaan Kara (29002)Bildiğim kadarıyla makyajsıza da hayrandın Kaan :)Senin kadar sevemedim şu aurisi . :D
Makyajsız için güzel terimini kullanıyordu. Ama bu makyajlıyı test ettikten sonraki hali hiç aklımdan gitmiyor :D Ve gerçekten de bende de aynı durum oldu. Ben de 2013 kasayı beğenmiştim. Piyasadaki muadillerinin arasında ilk 3 diye lanse ediyordum soranlara. Şimdi yeni auris için golfle birinciliği paylaşıyolar bence
R1 35 
╚╬╬╬     Yolumuza Auris olmadan devam ediyoruz :(
  24 6   
Bu sene de şampiyon görelim sizi!! Beşiktaşk En Büyük Aşk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 116 kere teşekkür etti
« Yanıtla #25 : Kasım 05, 2015, 19:14:39 »
Makyajsız için güzel terimini kullanıyordu. Ama bu makyajlıyı test ettikten sonraki hali hiç aklımdan gitmiyor :D Ve gerçekten de bende de aynı durum oldu. Ben de 2013 kasayı beğenmiştim. Piyasadaki muadillerinin arasında ilk 3 diye lanse ediyordum soranlara. Şimdi yeni auris için golfle birinciliği paylaşıyolar bence
Yasin Yılmaz Fidan (23089 Hadi ya  :D o kadar iyi yani? :)makyajlı bir kaç tane gördüm,ama bana güzel gelmedi nedense,hala tipsiz benim için. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dr. Driver
  • 63 kere teşekkür etti
  • 384 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Kasım 05, 2015, 19:18:40 »
Yasin Yılmaz Fidan (23089 Hadi ya  :D o kadar iyi yani? :)makyajlı bir kaç tane gördüm,ama bana güzel gelmedi nedense,hala tipsiz benim için. :)
Abi bakış açısı sende çok kötü :D Foruma açtığın ilk konuyu hatırlıyorum da :D Ön tarafta bi eklem bacaklı havası var. Amblemden gelen krom parça sayesinde. Tasarım zaten standart diyebiliriz. İç tasarım ve malzeme kalitesiyle bence son yıllarda kaybedilen imaj geri gelmiş. Tabi bunları premium donanım kullandığım için ona dayanarak söylüyorum. Gerçekten çok alınası. 1.6 Premium cvt mavi renk  :asikadam:
R1 35 
╚╬╬╬     Yolumuza Auris olmadan devam ediyoruz :(
  24 6   
Bu sene de şampiyon görelim sizi!! Beşiktaşk En Büyük Aşk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Selamünaleyküm...
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '06
  • 38 kere teşekkür etti
  • 58 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Kasım 05, 2015, 20:15:00 »
Tekrardan merhaba arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkürler ilgiyle takip ediyorum Kağan kardeşimizle sık sık konusuyoruz kendisi ile makyajlı auris hastası olmuş. Sanırım makyajlı idi ve baya güncelleme olmuş sanırım. Peki arkadaşlar bir sorum daha olacak toyota fabrikasında çalışan forumda da görüştüğümüz Ahmet arkadaşımızın söylediğine göre haziran 2016 gibi corollanın makyajlısı çıkacakmış ön taraftan büyük değişim geçirmiş dolayısıyla aracın iç kısmındaki plastik aksamda da güncelleme yaparlar mı?

Not: Resimde görünen araç muhtemelen 2016 makyajlı corolla olacak...

2006 corolla 1,6 terra oto.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #28 : Kasım 05, 2015, 20:39:11 »
yazın makyajlanır, iki sene sonra da yeni corolla çıkar. hep aynı aralıklarda gerçekleşiyor.
Tekrardan merhaba arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkürler ilgiyle takip ediyorum Kağan kardeşimizle sık sık konusuyoruz kendisi ile makyajlı auris hastası olmuş. Sanırım makyajlı idi ve baya güncelleme olmuş sanırım. Peki arkadaşlar bir sorum daha olacak toyota fabrikasında çalışan forumda da görüştüğümüz Ahmet arkadaşımızın söylediğine göre haziran 2016 gibi corollanın makyajlısı çıkacakmış ön taraftan büyük değişim geçirmiş dolayısıyla aracın iç kısmındaki plastik aksamda da güncelleme yaparlar mı?

Not: Resimde görünen araç muhtemelen 2016 makyajlı corolla olacak...

resimdeki araç auris. makyaj operasyonunu kolay kolay deşifre edemezler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Selamünaleyküm...
  • 38 kere teşekkür etti
« Yanıtla #29 : Kasım 05, 2015, 20:42:55 »
yazın makyajlanır, iki sene sonra da yeni corolla çıkar. hep aynı aralıklarda gerçekleşiyor.
resimdeki araç auris. makyaj operasyonunu kolay kolay deşifre edemezler.

Hakan bey bu video daki araç sedan ve ön kısmın tamamen değişmiş arkası aynı bir çok sitede bu aracın yeni kasa corolla olduğundan bahsediyorlar.
Sanırım yeni kasa corollanın yeni ve çok güzel özelliklerini tanıtırken yanlışlıklamı yaptılar acaba :) :)

https://www.youtube.com/watch?v=QAxam3ScVXc

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #30 : Kasım 05, 2015, 20:53:43 »
seçin ve beğenin. ilk fotoğraf çin pazarı için üretilen corolla. alttaki iki fotoğraf daha yakındır diye tahmin ediyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Selamünaleyküm...
  • 38 kere teşekkür etti
« Yanıtla #31 : Kasım 05, 2015, 21:06:08 »
seçin ve beğenin. ilk fotoğraf çin pazarı için üretilen corolla. alttaki iki fotoğraf daha yakındır diye tahmin ediyorum.

Hepsi guzel olmasina guzelde umarim aracin ic kisminada guncelleme getirirler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Kasım 05, 2015, 21:33:37 »
şu e160 bitek banamı güzel geliyo acaba :D nedense seviyorum ama sorunlarıda az değil heryerinden tıkırdı geliyor hala 1.33 motor kullanıyolar iç aksam çok kalitesiz vs vs bir sürü sorun ama dışı çok güzel beğeniyorum toyota 3.bir efsane kasa getirip imajını düzeltmeli e12'nin içini gördüğümde şaşırmıştım 2001 clio vardı 2002model e12'nin iç mekanı çok kaliteli gelmişti gözüme 2002 model bir araçtan bekletiyi fazlasıyla karşılamıştı hala karşılamaya devam ediyor emektar :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Selamünaleyküm...
  • 38 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Kasım 05, 2015, 22:22:12 »
şu e160 bitek banamı güzel geliyo acaba :D nedense seviyorum ama sorunlarıda az değil heryerinden tıkırdı geliyor hala 1.33 motor kullanıyolar iç aksam çok kalitesiz vs vs bir sürü sorun ama dışı çok güzel beğeniyorum toyota 3.bir efsane kasa getirip imajını düzeltmeli e12'nin içini gördüğümde şaşırmıştım 2001 clio vardı 2002model e12'nin iç mekanı çok kaliteli gelmişti gözüme 2002 model bir araçtan bekletiyi fazlasıyla karşılamıştı hala karşılamaya devam ediyor emektar :)

Kesinlikle katılıyorum size araç dıştan çok güzel görünüyor resmen ilk gördüğümde aşık olmuştum ama iç kısmını inceleme fırsatım olmamıştı incelediğimde ise gerçekten ama gerçekten çok kalitesiz plastik aksam kullanılmış eğer bu araç sizde var ise vites kısmının arkaya doğru uzanan kısmını şöyle bir sağa sola itin göreceksiniz 3 santim gidip geliyor neredeyse ama bendeki e 12 kasada 1 milim dahi oynamıyor kapılar zaten felaket içler acısı resmen

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Kasım 05, 2015, 22:50:17 »
Bugün Toyotaya gittim. Avensisi ve Corollayı tekrar gözden geçirdim. 1.6 advence Avensis 82 bin 1.6 advence Corolla 72 bin. Avensiste 7000 Corollada 3000 takas indirimi var. Bu durumda  Avensis ve Corolla arasında fiyat farkı fazla olmasa kalite olarak dağla fark var.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Kasım 05, 2015, 23:03:15 »
Bugün Toyotaya gittim. Avensisi ve Corollayı tekrar gözden geçirdim. 1.6 advence Avensis 82 bin 1.6 advence Corolla 72 bin. Avensiste 7000 Corollada 3000 takas indirimi var. Bu durumda  Avensis ve Corolla arasında fiyat farkı fazla olmasa kalite olarak dağla fark var.

o kadar parayı verdikten sonra ben de avensis alırım. çok büyük kalite farkı var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '20
  • 243 kere teşekkür etti
  • 670 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Kasım 06, 2015, 15:02:16 »
yeni çıkan kasa yeni çıktığı için satılır.
makyajlı kasayı kendi kalitesi sattırır. illaki düzeltmeler yaparlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 116 kere teşekkür etti
« Yanıtla #37 : Kasım 06, 2015, 16:45:23 »
MEHMET AKIN (32918)Mehmetcim bu takas indirimi nasıl oluyor?Bilgin varmı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Emniyet Kemeri Hayat Kurtarır
  • 8 kere teşekkür etti
  • 55 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Kasım 06, 2015, 17:07:58 »
1.3 cdti cosmo astra performans beklentiniz yoksa büyük indirimlerle alabilirsiniz şuan. j kasa classic diye satılır yine k kasa geldiği için indirim alma olasılığınız oldukça yüksek.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Kasım 06, 2015, 17:46:16 »
MEHMET AKIN (32918)Mehmetcim bu takas indirimi nasıl oluyor?Bilgin varmı?
Yücel abi adı takas. Takasa araç versende vermesende o indirimi uyguluyorlar.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."