Gönderen Konu: E 12 yerine E16 alınır mı?  (Okunma sayısı 14487 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '13
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
Ynt: E 12 yerine E16 alınır mı?
« Yanıtla #60 : Mart 21, 2016, 06:48:20 »
Mahmut bey yazdıklarınız orada duruyor ben öyle demedim ben böyle demeK istemedim diye konuşmanın manası yok. mesajinizda 44 bin diyorlar dediğiniz zaman sanki arabaya bu paraları vermişler gibi bi algı oluşuyor. Kim diyor diye sorduğumuzda sahibindencom diyorsunuz.
Güzel Türkçemizi anlaşılır bir şekilde yazalim ki forum Ortamında kimse kimseyi yanlış anlamak zorunda kalmasın.
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #60 : Mart 21, 2016, 06:48:20 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '12
  • 120 kere teşekkür etti
  • 72 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #61 : Mart 21, 2016, 08:43:39 »
Sizde E12'nin son üretildiği yıldan bir E12 var ve km'si sadece 36000.
Üzerine 20000 bile vererek E16 alabilirsiniz. Sonuç olarak sizin temiz ve az km'li E12'nizi satıp E16 almak için 20 bin lira vermenize de bence değmez.
12.2012 - 04.2015 > 2003 Clio Symbol 1.5 dCi Authentique
04.2015 - 10.2016 > 2003 Corolla 1.6 vvt-i Sol o.v
08.2020 > 2012 Berlingo 1.6 Hdi X

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '14
  • 203 kere teşekkür etti
  • 468 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #62 : Mart 21, 2016, 09:22:43 »
Şimdi burada 35-40 bin tl değerinde 2004 temiz bir jetta olsaydı üstüne 50 bin vererek 90bine highline sıfır jetta almak için kesin değerdi demi ama corolla için değmez (forum zihniyeti) haklısınız.
| Toyota Corolla Sol Sedan
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #63 : Mart 21, 2016, 09:46:50 »

Şimdi burada 35-40 bin tl değerinde 2004 temiz bir jetta olsaydı üstüne 50 bin vererek 90bine highline sıfır jetta almak için kesin değerdi demi ama corolla için değmez (forum zihniyeti) haklısınız.

Değer yada değmez demeyelim de hangisi daha kaliteliye gidecek. Sonrasında marka karşılaştırmasına gidecek ve malesef ki konu dışına çıkacak :(

Önceden denirdi ki arabaya yatırım yapılmaz paran değerlenmez diye. Şimdi araç sahipleri arabayı büyük bir yatırım olarak görüyorlar ve kâr ederek satıp kazanıyorlar. Malesef eskisi gibi değil. Ama eski bir aracın km si düşük diye çooook istemek biraz yanlış olur bence
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #64 : Mart 21, 2016, 09:56:58 »
Aynen, araca fiyat istenirken sadece km'ye odaklanmak doğru değil. Aracın nasıl kullanıldığı önemli, km'si 100 bin den fazla olan bir araç ta bakımlı ise o aracında değeri 35-40 km araçla aşağı yukarı aynıdır.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '14
  • 203 kere teşekkür etti
  • 468 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #65 : Mart 21, 2016, 09:58:58 »

Değer yada değmez demeyelim de hangisi daha kaliteliye gidecek. Sonrasında marka karşılaştırmasına gidecek ve malesef ki konu dışına çıkacak :(

Önceden denirdi ki arabaya yatırım yapılmaz paran değerlenmez diye. Şimdi araç sahipleri arabayı büyük bir yatırım olarak görüyorlar ve kâr ederek satıp kazanıyorlar. Malesef eskisi gibi değil. Ama eski bir aracın km si düşük diye çooook istemek biraz yanlış olur bence
Kaan benim merak ettiğim konu şu e12 den e16 ya geçmek için arada ki fiyat farkı değmiyor muş acaba diğer markalarda ki eskisi ile yenisi arasındaki fiyat farkları otomobili değiştirmek için değiyor mu ? Değmez diyenlerden diğer markaları örnek göstererek cevap bekliyorum. Bencede herşeyin bir değeri vardır 1 yerine 3 istemek fırsatçılıktır.
| Toyota Corolla Sol Sedan
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '12
  • 120 kere teşekkür etti
  • 72 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #66 : Mart 21, 2016, 13:14:29 »
Bu senin fikrin olabilir kardeşim, ben senin aksine Jetta'ya 90 bin vermem. Ona da değmez. Maksadın kıyaslama yapmaksa 90 bin liralık Jetta yerine 60 bin liralık Corolla-Civic alırdım. Elindeki temiz ve uzun yıllar götüreceğine inandığın arabayı genellikle piyasadaki daha kötü araçlardan yüksek fiyata satamazsın. Bu yüzden satarken zarar edeceksin ve "değmez"in anlamı budur.

Mesaj Birleştirildi: Mart 21, 2016, 13:18:31
Kaan benim merak ettiğim konu şu e12 den e16 ya geçmek için arada ki fiyat farkı değmiyor muş acaba diğer markalarda ki eskisi ile yenisi arasındaki fiyat farkları otomobili değiştirmek için değiyor mu ? Değmez diyenlerden diğer markaları örnek göstererek cevap bekliyorum. Bencede herşeyin bir değeri vardır 1 yerine 3 istemek fırsatçılıktır.

Önyargılı yorumun sebebini bu mesaj açıklıyor. "E12'den E16'ya geçmek için aradaki fiyat farkına değmez" cümlesini bu başlıkta senden başka kullanan olmadı. Burada 2007 model 36000 km'deki E12'den bahsediyoruz. Yani eğer iyi bakıldıysa "0 km" 2007 model bir Corolla diriliğinde olabilecek bir araçtan.

Özetle burada kimse E12 ile E16'yı karşılaştırmıyor, konuyu ilk mesajdan itibaren dikkatlice okuyunca bu durum ve verilen cevaplar kolayca anlaşılır.
12.2012 - 04.2015 > 2003 Clio Symbol 1.5 dCi Authentique
04.2015 - 10.2016 > 2003 Corolla 1.6 vvt-i Sol o.v
08.2020 > 2012 Berlingo 1.6 Hdi X

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 287 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #67 : Mart 21, 2016, 17:43:21 »
Mahmut bey yazdıklarınız orada duruyor ben öyle demedim ben böyle demeK istemedim diye konuşmanın manası yok. mesajinizda 44 bin diyorlar dediğiniz zaman sanki arabaya bu paraları vermişler gibi bi algı oluşuyor. Kim diyor diye sorduğumuzda sahibindencom diyorsunuz.
Güzel Türkçemizi anlaşılır bir şekilde yazalim ki forum Ortamında kimse kimseyi yanlış anlamak zorunda kalmasın.

Haklisiniz Eyup Bey. Yanliş yazdim. Kusura bakmayin. Bana cevap verdirerek zamaninizi da aldim. Hakkinizi helal edin.

Ayrica ben de  güzel türkçemizin doğru kullanilmasi taraftariyim. Ben de türkçemizi yanlis kullananlara kiziyorum. Bilmiyorum ama türkcemizde ayar olmak ve cart curt kelimeleri var mi?

Ve ayrica Eyup bey mesajinizda sizin gibiler yuzunden diye bir ifadenizvar. Bunu acik olarak anlatir misiniz ne demek istediginizi?

Adminden de rica ediyorum lütfen bu konuyu kaldirsin. İnsanlar benim yüzümden didişmeye basladi.
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #68 : Mart 21, 2016, 18:21:56 »
Karşıt fikirler olacaktır, seviyeli bir şekilde tartışılabilir.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 402 kere teşekkür etti
« Yanıtla #69 : Mart 21, 2016, 18:24:19 »
Karşıt fikirler olacaktır, seviyeli bir şekilde tartışılabilir.

Haklisiniz... Karsit fikirlrr olacaktir. Suclamalar degil...
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Vazgeçemeyeceğiniz bir ilişki; TOYOTA! -
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '06
  • 836 kere teşekkür etti
  • 836 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #70 : Mart 21, 2016, 18:29:04 »
Yüksel sığmadı ki zaten E160 a. Kafası tavana çarptı :D :D
Evet, kronik sorun olarak arkada oturanların başı, üstteki tutunma yerine çarpıyor.  :D
1.6 VVT-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 402 kere teşekkür etti
« Yanıtla #71 : Mart 21, 2016, 18:43:32 »
Evet, kronik sorun olarak arkada oturanların başı, üstteki tutunma yerine çarpıyor.  :D

Ve galiba e12 de soforun bas hizasi ile.  E16 daki de farkli .    E 16 kssa 1.88 boyunda ve 100 kg birisi icin dar gibi mi ne?
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #72 : Mart 21, 2016, 19:58:17 »
Haklisiniz Eyup Bey. Yanliş yazdim. Kusura bakmayin. Bana cevap verdirerek zamaninizi da aldim. Hakkinizi helal edin.

Ayrica ben de  güzel türkçemizin doğru kullanilmasi taraftariyim. Ben de türkçemizi yanlis kullananlara kiziyorum. Bilmiyorum ama türkcemizde ayar olmak ve cart curt kelimeleri var mi?

Ve ayrica Eyup bey mesajinizda sizin gibiler yuzunden diye bir ifadenizvar. Bunu acik olarak anlatir misiniz ne demek istediginizi?

Adminden de rica ediyorum lütfen bu konuyu kaldirsin. İnsanlar benim yüzümden didişmeye basladi.
Mahmut bey sizi gibiler derken K. Bakmayın yanlış anlaşılmak istemem size şahsınıza karşı  art niyetli olarak kotu manada söylemedim. Sahibindencom'u referans olarak kabul eden insanları kastettim
Etrafımızda bu şekilde siteye bakarak kendi araçlarına fiyat biçen insanlar maalesef coK.
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 402 kere teşekkür etti
« Yanıtla #73 : Mart 21, 2016, 20:09:29 »
Mahmut bey sizi gibiler derken K. Bakmayın yanlış anlaşılmak istemem size şahsınıza karşı  art niyetli olarak kotu manada söylemedim. Sahibindencom'u referans olarak kabul eden insanları kastettim
Etrafımızda bu şekilde siteye bakarak kendi araçlarına fiyat biçen insanlar maalesef coK.

Demek ki yazili iletisim, icinde bulunddugunuz psikolojik durumunuza gore yanlis anlasilinabiliyor mus... Karsilikli konusma olsa ses tonundan, mimiklerinizden ne demek istediginiz  rahatlikla anlasilabilir. O yuzden benim anladigim, ozellikle  yazili olan yerlerde kesin yargiya varilmamasi gerektigidir.

Konuyu uzatmak istemiyorum ancak bende dedigim yeri referans gostererek o fiyatlari veriyorlar ancak ben elden bu iyata aldim demek istedim.( sizin bahsettiginiz gibi yanlis anlasilmistir)

Uzattim kusura bakmayin. İnsallah konu burada kapanir.
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 16000
  • Model Yılı: '11
  • 97 kere teşekkür etti
  • 36 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #74 : Nisan 03, 2016, 07:10:06 »
Arkadaşlarlar bende bir kaç kelime yazayım dedim tamamen kendi görüş, izlenim ve deneyimlerimdir . 2006 yılında ilk corolla mı aldığımdan beri foruma üyeyim neredeyse ilk üyelerden sayılırım ve sık sık takip ederim gerekirse yorumlara katılırım. 2006-2007 li yıllarda E12 kasa üretimdeyken o zamanki yorumlar da (açıp bakabilirsiniz) E12 kötülenirdi toyotanın kalitesi düştü filan diye yazılırdı. Direksiyondan tıkırtı geliyor bağrıyor, gögüsten tıkırtı geliyor , konsoldaki yolcu hava yastığının kenarlarına parmaklarım girer vs.  2007 de E 140 çıktığında da heyecanla beklemiştik E140 ında yok direklerinden ses geliyor gögüsten titim sesler fren balatları ötüyor depodan yakıt sesi geliyor vs. vs. E 12 dedeki kaliteyi yakalayamamışlar demeye başladık.  2013 de E160 çıktığında da E 120 ve E 140 ı yere göge sığdıramıyoruz E160 ı eleştiriyoruz benim gördüğüm üretimde olan model mutlaka tukaka ediliyor üretimden kalkınca ilgi odağı olmaktan düşüyor yeni üretilmeye başlanan tukaka oluyor... neyse.
Ben 2000 model E 110 yuvarlak farlı olanı aldığımda işte araba bu dedim keyifle 3 yıl kullandım. Ondan 2006  E120 sol a geçtiğimde adamlar yapmış kardeşim dedim önceki modele göre çok daha iyiydi  beğenerek sorunsuzca 5 yılda ona bindim gerçekten eksisis artısıyla güzel araçtı. Geçen yılda E140 makyajlı  elegant aldım şu anda da keyifle ona biniyorum buda 2006 solumdan iyi hatta alırken acaba solu ararmıyım dedim. hiç aratmadı yola bariz daha iyi oturuyor ve akıyor . yüksek hızlarda motor uğultusu yok anahtarsız biniş ve çalıştırma zaten beni mest ediyor solu hiç aramadım. Şimdide gözü E 160 çevirdim şu anda bunu keyifle kullanıyorum E160 ın deneme şürüşünü iki kez gerçekleştirdim CVT şanzıman olsun sesizlik olsun daha iyi iç genişliğide bariz fazla kesinlikle daha iyi bir araba(makyajla iç konsol biraz daha güzelleşirse dahada iyi olur  :) ). Parayı denkleştirip ayarladığında önümüzdeki yıllarda alacağım inşallah. Ha makyajlısını tabiki.  :)
      Mahmut bey sizin aracınız çok kral bir makina o km deki bir araca yıllarca sorunsuzca binersiniz. E 140 ondan da iyi E 160 Ondan da iyi bu iş maddiyat + heves işi 
Maddiyatınız çok iyidir kenara ayırdığınız bir miktar keyif parası vardır alınabilir tabi sonuçta parayı çöpe atmıyorsunuz çok karlıda olmasa bir yatırım. bunun yanında para vardır arabaya hevesiniz fazla yoktur benim çevremde iki tiptende  çok var istese E200 alabilir 2005 terraya biniyor Hevesi yok adamın vs vs. 
   Benim araba değiştirmedeki kriterim şudur ( sabit bu değişmez ) ya 120-130 bin km aralığı  yada 10 yıl hangisi önce dolarsa araba altından da olsa bu kriterlerin bir gerçekleştiğinde  kapıdan gider. Bana göre sizin arabanında 1 yılı kalmış ;) (Allah maddi yönden izin verirse tabii ki Şükür bu güne kadarda izin verdi :)  ) Buradaki yazdıklarım tamamen benim yorumum iyi forumlar herkese  :lol:
  Hee bu arada ekleme yapayım Mahmut bey senin araç orjinal km ve full boyasızsa burada (Karabük safranbolu) 42 yi çok rahat eder burada sol altın gibidir ben geçen yıl Nisan da (tam bir yıl olmuş) 126 bindeki 2006 model tampon dahil boyasız ve hatasızdı aracımı 36.5 a sattım ki zorlasam 37-38 arasına da giderdi Elegantımı bulduğum için zorlamadım ilana verdiğim gün  Karabük'ten biri geldi araç  gitti.  :rofl :rofl:
((2017  COROLL@...ADVANCE MDS    * 2018-         ))
(( 2011 COROLL@...ELEGANT  A/T    * 2015-2017 ))
(( 2006 COROLL@...SOL                        * 2009-2015))
(( 2000 COROLL@...TERRA SPECIAL  * 2006-2009))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 402 kere teşekkür etti
« Yanıtla #75 : Nisan 03, 2016, 13:53:58 »
Tesekkurler... Evet arac orjinal ve boyasiz. Öyle fiyat falan soylemeyin yoksa size kizarlar.      < sizin gibiler yuzunden fiyat yukseliyor > diye.

Benim konuyu acmamdaki sebep arabayi satmak degildi. Aractan memnunum. Bir arkadasta  e16   kasa arac vardi.  Ona para lazimdi. Araci satmasi gerekiyordu. Ben de benimkini vereyim ustune de para vereyim diye dusunmustum. ( deger mi diye konuyu acmistim)
Ama o parayi baska yerden buldu. Arabayi satmaktan kurtuldu.  Benim araba da bende kaldi....
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007