Gönderen Konu: Toyota Touch Ekranda A/V girisinin aktif edilmesi. (on talep toplama)  (Okunma sayısı 6534 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • RoadChaser
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 17000
  • Model Yılı: '13
  • 3 kere teşekkür etti
  • 50 kere teşekkür edildi
Arkadaslar merhaba,

Forumda bir cok Touch ekranli arac sahibi var. Biliyorsunuz bu ekranlar geri gorusden ote gitmiyor.

Teybi degistirmek hem cok maaliyetli oluyor hemd ekalite ve ozellik kaybi yasaniyor. Piyasda satilan orta halli araca uyumlu teyplerde ses ve goruntu kalitesi berbat. Bir de aractaki ozelliklerin kullaninmi kisitlaniyor. Biliyorsunuz Touch ekranlarda dahili bluetooth ve yol bilgisayari gibi ozellikler mevcut. Aracin klima bilgileirni ve hiz gibi diger bilgileri gormeniz mumkun. Orjinal gorunum ve bu ozellikleri kaybetmemek adina benim gibi bir cok kisi bu ekranlari cikartamiyordur.

Gelelim bu basligin amacina. Yonetimden izin almadim umarim bir sorun teskil etmeyecektir. Kendim dahil toyota Touch (butun modeller hatta toyotaya bagli scion -subaru- gibi markalarinda benzer teypleri) ekranlarda uygulanabilen basit bir islem buldum.

Teybin kablo demetinde yapilan bir kac ufak degisimle A/V girisi yapialbiliyor. Bu giris uzerinden ekrana istediginizi yapabilirisniz. ister playstation acin oister pc baglayin ister android tv v.s. ne isterseniz. Bu islem sonrasinda araciniza composit yada halk arasinda lale diye gecen RCA kablo demeti cikiyor. Siz bu demeti kucuk bir aparatla HDMI ve DVI gibi diger arayuzlere de cevirebilirsiniz. Dedigim gibi bir cok eklenti yapip ekrani daha ozellikli kullanabilirsiniz.

Genel anlamda bir arac icin bireysel bir calisma (orjinal sisteme zarar vermeden) soketler kablolar dahil 70 doalri buluyor. Herhangi kesme bicme olmuyor geri donmesi ssadece iki soketi cikarinca geri donuyor. Bu konuda kuskunuz olmasin.

Teybe ekstra bir yuku yok sadece dedigim gibi teypte ayriyetten bir A/V girisi aktif oluyor.

Dusunen ve gercekten uygulamak isteyen arkadaslar varsa ivedilikle benle iletisime gecmesini rica ediyorum. 1 ay lik bir surecte parcalari toplayip siparis edecegim. 10 kisi uzeri alimda parcalarin kisi basi maaliyeti 50 dolara kadar dusuyor. Ben sadece Ankarada montaj icin ucret taleb ederim onun disinda maaliyetine bis is olacak cunku maaliyeti yuksek bir sistem. Ozel soket ve terminal siparisi ayni zamanda rca kablolari v.s. yapilacak.   

Uygulanmis araclarin fotolarini paylasacagim.

Uygulama sonrasi bu sekilde oluyor.

RCA lale demeti istediginiz yere koyabilirsiniz.

Isteyen talep eden olursa benimle hemen iletisime gecsin. Biran once parcalari getirtmek istiyorum. Su icin 10 kisilik talep toplayabilirim. 10kisi ustune cikinca gumruk problemi ortaya cikacak o sorunla da karsilasmak istemiyorum acikcasi gumrukle cok sorun yasadim simdiye kadar.

10 kisiye cikabilirsek yanlis anlamazsaniz ucreti onceden alip siparis verecegim.
10 kisiya kadar 70$ 10. kisi ta;ep ettiginde 50$ olacak.
Istersneiz +10$ ile HDMI cevrici de ekleyebiliriz.
'13 Auris 1.4 D-4D M/M Advanced SkyPack-Beyaz
LG G2 Black 32GB with 4.4 KitKat
Junior Detailer

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
Bu sistemi biraz daha anlatabilir misiniz? Forumda daha önce yapılmıştı falat sürüş esnasında çalışmıyordu sistem. Sizin getirteceğiniz sistemde artılar eksiler nelerdir?

Mesajınızda Türkçe kullanımına dikkat etmenizi rica ederiz
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
Yabancı bir forumda görmüştüm Kaan o dediğini iptal edebiliyorlardı. Yani her daim çalışabiliyordu. Touch ekranım olmadığından pek ilgimi çekmemişti. Ama arayınca bulunabilir.
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • RoadChaser
  • 3 kere teşekkür etti
Rca cikislari disinda aractan gelen fren kablosuna bypass yapiyoruz. Vss dedigimiz hiz bilgisine switch atiyoruz ve aux degisimi icin yine switcle bypass yapiyoruz.
Junior Detailer

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
Ortada birsey olmadan 50 dolar istiyorsunuz.Peki insanlar size.nasil güvenecek.
Ortada olmayan sizin tabirinizle.iki tane kablo demetine neye istinaden para verecekler
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • RoadChaser
  • 3 kere teşekkür etti
Haklisiniz. Guvenmediginiz bir konuysa almazsiniz bu kadar da basit.

Daha oncesinde bir kac kisi icin cam kaldirma modulu getirttim onceki konularimdan bakabilirsiniz. Onlar bursa dan bana guvendiler ben de bosa cikarmadim.

http://car-solutions.com/en/av-cable-for-toyota-touch-2-entune-monitors.php
Kargo haric 45 dolar.
Siparis edecegim demet bu ama bu haliyle calismiyor. DAha dogrusu VSS (vehicle Speed Sensing ) kablosnu kesmek gerekiyor bunu kesince de yol bilgisayari sapitiyor. Bu yuzden araya araca uyumlu switch atiyorum. Swtich kendi basina 9dolar. Pin ve kablolari hesaba katmiyorum.

http://www.aliexpress.com/item/12V-Car-Auto-4-Wiring-Blue-LED-Light-Bar-Switch-On-Off-For-Toyota-Landcruiser-Hilux/32488789189.html?spm=2114.01020208.3.21.lDxOKh&ws_ab_test=searchweb201556_2_71_72_73_74_75,searchweb0_0,searchweb201560_9

Panele RCA sabitlemek icin

3 adet disi birlestirici

http://www.aliexpress.com/item/8pcs-lot-RCA-to-RCA-Female-bulkhead-adapter-connector-straight-free-shipping/636652679.html?spm=2114.01020208.3.301.ad9K1d&ws_ab_test=searchweb201556_2_71_72_73_74_75,searchweb0_0,searchweb201560_9

45(soket)+9(kargo)+9(buton)+8(rca ayak)

Tek alirsam boyle 70 dolari geciyor. Toplu alim yapmaya calistigimda ki ben isciligimi dusunmuyorum bashettigim gibi.

10*37+20+10*7+10*7=530 dolar

530/10  53 dolar yapiyor ufak bir hesapla.

Herseyi hazirliyorum sadece teybi sokup gerekli soketleri gerkeli yerlere takacaksiniz hepsi bu kesme biscme ekleme cikarma yok.

Sonuc ses ve video akratabileceginiz bir lale cikisniz olacak televizyonlardaki gibi. Siz sonrasinda ne isternsiz baglayin. Ben mirror link yada android box dusunuyorum.

Mesaj Birleştirildi: Kasım 01, 2015, 00:37:54
Sistemde yapilan,

Aracin ve ya teybin herhangi bir soketine kesme bicme delme ekleme yapmiyoruz. Islem tamamen geri dondurulebilir ve sonrasinda anlasilmaz. Sistem bu haldeyken teybin garantisi bozulabilir ama bunlari cikardiginiz vakit anlasilmasi imkansiz.

12v gecen guclu akim ceken kablo yok bu yuzden sase yapma sigorta atma yanma kokma gibi bir durum soz konusu degil.

Yapilacak urun biraz da el emegi olacak kablolar tek basina ise yaramiyor tabiki. Bu yuzden bastan sona elimden gelen destegi sunacagim. Ankaradaki araclar icin montaj konusunda ufak bir meblag karsiliginda yardimci olabilirim. Az cok eliniz tornavida 10lokma anahtar tutuyorsa sizinde kolay montaj yapabileceginiz bir uygulama.

Sokette,

Aux bypass
Handbreake bypass
VSS switched bypass

olacak bunlari elle yapmak hem riskli hem de ugrastirici

Ayni zamanda RCA baglantilari olacak.

Junior Detailer

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
Peki bu sistem touch ekranlı avensisede olurmu??
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • RoadChaser
  • 3 kere teşekkür etti
Butun touch ekranlara oluyor hocam,

Sadece Toyota degil scion lexus subaru gibi markalarda kullaniyor bu teyplerden onlarada oluyor.

Junior Detailer

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • RoadChaser
  • 3 kere teşekkür etti
Pek talep olmayacak gibi bireysel takilcam anlasilan.
Junior Detailer

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Öğretmen
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 8
  • Model Yılı: '14
  • 14 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
Ali hocam sen yaptın mı peki kendine ben onu anlamadım aslında 150 tl bu sistem için pek para değil ben seve seve veririm 150 tl nokia 5800 da bağlarım oh mis..
Toyota Auris 1.6 Advance Skypack multidrive S

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 1 kere teşekkür edildi
Ali bey merhaba, bahsettiğiniz kablo bende mevcut. Ezcast + HDMI2Av + iki cihazı beslemek için dişi usb uçlu 12V-5V dönüştürücü aldım. Araç hareket halindeyken ekranın kapanmaması için VSS kablosunu devre dışı bırakmak yeterli diye düşünüyordum. Yazınızda yol bilgisayarını sapıttığını söylemişsiniz. Ne gibi olumsuzlar oluyor bilgi verir misiniz.
Toyota Auris 2013 1.6 Advanced Multidrive S

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • RoadChaser
  • 3 kere teşekkür etti
Ali hocam sen yaptın mı peki kendine ben onu anlamadım aslında 150 tl bu sistem için pek para değil ben seve seve veririm 150 tl nokia 5800 da bağlarım oh mis..

Kendim icin malzeme siparisini verdim. Gelmesini bekliyorum.

Aracin kablolarini kesmek istemiyorum o yuzden biraz maaliyetli oluyor. Tabu bu arada ekstra terminal switch ve kablo da gerektigi icin masraf artiyor malzemeler geldiginde detayli paylasacagim.

Aracin hiz bilgisi teybe geliyor. Kullanan yol bilgisayarinda sapitma oldugunu soyledi dedigim gibi ben denemedim bakicam
Junior Detailer

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 82000
  • 63 kere teşekkür etti
  • 26 kere teşekkür edildi

Nokia ile Toyota touch bağlanıyormu galaxy s3 gibi?
Yeni Toyota Corolla 2013 Premium Benzin + LPG  Manuel.....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 46000
  • 9 kere teşekkür etti
  • 47 kere teşekkür edildi
Nokia ile Toyota touch bağlanıyormu galaxy s3 gibi?
uyumlu telefonların listesi linkten smartphone + 1.0 seçerek aratabilirsiniz
mirorlink versiyon 1.0 ve genellikle telefonda android 4.1.2 sürümü yüklü olmalı
https://cert.mirrorlink.com/ProductListing/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • RoadChaser
  • 3 kere teşekkür etti
Yapilan islem sobrasi aracin av girisi acilacak. Bu girise lale diye gecen composite 3 renk (beyaz kirmizi sari ) rca kablo cikacak. Bu kablonun ucuna takmak istediginiz sey sizin hayal urununuz artik. Ister dvd vcd dvb uydu isterseniz hdmi a cevirip android tv box mini pc v.s. olmayanlar icin mirror link aleti de takabilirsiniz.

Mirror link ayri bir ozellik 2014 ve sonrasi araclarda var bahsi gecen benim yaoacagim islem tum touch ekranlari icin.
Junior Detailer

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
Ali bey resimdeki cihaz rav4 de bulunuyor. Navigasyon tusuna basinca sistem not installed diyor. Buna navigasyon özelliğini ekleyebilirmiyiz? Olursa kaça malolur?
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür edildi
Herkese merhaba, öncelikle belirteyim bizim araçlarda Toyota Touch olduğundan dolayı A/V girişi alabilmeniz için bu linkteki kabloya ihtiyacınız var. http://car-solutions.com/en/av-cable-for-toyota-touch-scion-bespoke-subaru-monitors.php İlk mesajınızda ki kablo Touch 2 için geçerli. 28 pinlik kablo A/V girişi sağlarken 10 pinlik kablo isterseniz fazladan kamera girişi sağlıyor. Forumda daha önce elimde fazladan bir kablo olduğunu satmayı düşündüğümü yazmıştım. Hem kendi aracıma hem sattığım arkadaşın aracına EZCAST bağlayarak uygulamayı yaptım. 28 pinli kabloda 17. pin VSS'ye ait. Gelen kabloda konnektörlü geliyor. Konnektörden ayırdığnız zaman araç hareket haline geçtiğinde ekranın güvenlikten dolayı kapanması vb. durum olmuyor. Ayrıca Yol bilgisayarında ortalama hız, ortalama yakıt grafiği çalışmaya devam ediyor. 10 pinli kabloda sanırım 6. pin handbreake için ayarlanmış. Belirttiğim kablo demetinde hiç bir oynama yapmanıza gerek yok sadece montajı yapmanız yeterli. Şuan için telefon görüntüsünü ekrana gönderip kullanıyorum. Bir nevi screen-mirroring. İstenirse android box vb. uygulamalar rahatça yapılabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 82000
  • 63 kere teşekkür etti
  • 26 kere teşekkür edildi
Herkese merhaba, öncelikle belirteyim bizim araçlarda Toyota Touch olduğundan dolayı A/V girişi alabilmeniz için bu linkteki kabloya ihtiyacınız var. http://car-solutions.com/en/av-cable-for-toyota-touch-scion-bespoke-subaru-monitors.php İlk mesajınızda ki kablo Touch 2 için geçerli. 28 pinlik kablo A/V girişi sağlarken 10 pinlik kablo isterseniz fazladan kamera girişi sağlıyor. Forumda daha önce elimde fazladan bir kablo olduğunu satmayı düşündüğümü yazmıştım. Hem kendi aracıma hem sattığım arkadaşın aracına EZCAST bağlayarak uygulamayı yaptım. 28 pinli kabloda 17. pin VSS'ye ait. Gelen kabloda konnektörlü geliyor. Konnektörden ayırdığnız zaman araç hareket haline geçtiğinde ekranın güvenlikten dolayı kapanması vb. durum olmuyor. Ayrıca Yol bilgisayarında ortalama hız, ortalama yakıt grafiği çalışmaya devam ediyor. 10 pinli kabloda sanırım 6. pin handbreake için ayarlanmış. Belirttiğim kablo demetinde hiç bir oynama yapmanıza gerek yok sadece montajı yapmanız yeterli. Şuan için telefon görüntüsünü ekrana gönderip kullanıyorum. Bir nevi screen-mirroring. İstenirse android box vb. uygulamalar rahatça yapılabilir.

Touch ekranın dokunmatiği çalışıyor mu? samsung s3 ile mirror devam :)
Yeni Toyota Corolla 2013 Premium Benzin + LPG  Manuel.....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Touch Ekranda A/V girisinin aktif edilmesi. (on talep toplama)
« Yanıtla #18 : Aralık 01, 2015, 15:12:37 »
Tocuh ekran eskisi gibi kullanılıyor. Mirror yaptığında dokunmatik çalışmıyor, sadece görüntü aktarımı var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • COROLLA
  • Kilometre: 2200
  • Model Yılı: '14
  • 15 kere teşekkür etti
  • 69 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Touch Ekranda A/V girisinin aktif edilmesi. (on talep toplama)
« Yanıtla #19 : Aralık 07, 2015, 15:41:26 »
araç hareket  halinde iken ekranda görüntü olabilyor mu?_

Mesaj Birleştirildi: Aralık 07, 2015, 15:46:47
konuyu çok karıştırmak istemiyorum ama bu touch teyibe ikinci bir kamera takabilir miyiz ön kamera gibi mesela

Mesaj Birleştirildi: Aralık 07, 2015, 15:51:51
ıpad in kulakık girişinden görüntü aktarbilir miyiz buy av çıkışından
Bildiğim her konuyu paylaşmaya hazırım