Gönderen Konu: LPG Yol Bilgisayari Tavsiyesi  (Okunma sayısı 5508 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Auris - Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • Model Yılı: -
  • 482 kere teşekkür etti
  • 756 kere teşekkür edildi
LPG Yol Bilgisayari Tavsiyesi
« : Ekim 23, 2015, 20:30:18 »
Arkadaslar selam, 2. Arac olarak aldogim hondada LPG var , yakit olctugum kadsri ile 18 kurus km de ancak LPG nin ledli gostergesine uyuz olsum :D 4 led var ve adami tereddutte birskiyor ilk 3 led 200km de sonuyor son 4. Led tek nasina 200 250km goturuyor yani pek hosuma gitmedi. Youtube ve googlda arastirdigim kadari ile 3 5 tane LPG icin hazirlanmis yol bilgisayarlari var.

En beyendigim Acar-LPG ,  bu tarz urunlerde tecrubesi olan arkadaslarim yardimini bekliyorum, nerden alinir , fiyat nedir , montaj zormudur , dogru olcum yaparmi vs

Toyota Club Türkiye

LPG Yol Bilgisayari Tavsiyesi
« : Ekim 23, 2015, 20:30:18 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
Ynt: LPG Yol Bilgisayari Tavsiyesi
« Yanıtla #1 : Ekim 23, 2015, 20:35:30 »
Takip +1
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '07
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ekim 23, 2015, 21:41:44 »
Dediğiniz Acar-LPG sistemini buldum.

https://www.facebook.com/LPGmeter-513926998704094/
https://www.dropbox.com/s/1r19dqrkwyaacpz/LPGmeter%20K%C4%B1lavuzu.pdf?dl=0

Epey kullanışlı bir sisteme benziyor. Gerçi ben aracın km sine göre ne kadar lpg kaldığını bilebiliyorum artık :)

Edit:
Bir de şöyle birşeye denk geldim:
http://www.yolbil.net/
Corolla 2007 HB 1.6 Sol Otomatik OMVL

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 482 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Ekim 23, 2015, 22:13:30 »
Halil bey tesekkur ederim oncelikle , yolbil bende buldum ama menusu hosuma gitmedi , digeri goruntu olarak cok şık :) 52mm yag sicakligi n su sicakligi gostergesi siparis etmistim buda onlarin yaninda guzel durur

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ekim 23, 2015, 22:28:06 »
https://www.facebook.com/LPGmeter-513926998704094/

bu ürün bence kullanışlı ve kaliteli duruyor abi :)
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ekim 23, 2015, 22:30:51 »
Bunların hepsi bildiğimiz aplikasyon tarzı değil mi? Veriyi siz gireceksiniz oda sallayacak. Doğruluk falan bence yoktur. Manuel olarak şamandıradan bilgi almıyorsa
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kilometre: 99000
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ekim 23, 2015, 22:36:41 »
yok hayır şamandırada küçük bir parça değişiyor. hatta @Ilke Arslan (19216) aracına takmıştır. BRC için olan sistem geç çıktı bekledi bir süre
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #7 : Ekim 23, 2015, 22:37:52 »
Mesut Hocam LPG kitiniz ne marka model? Bu arada arabanız hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin  :tamam:

Mesaj Birleştirildi: Ekim 23, 2015, 22:49:07
yok hayır şamandırada küçük bir parça değişiyor. hatta @Ilke Arslan (19216) aracına takmıştır. BRC için olan sistem geç çıktı bekledi bir süre

Kaan doğrudur abim de bak burada nasıl montaj yapılacak yazıyor. https://www.dropbox.com/s/1r19dqrkwyaacpz/LPGmeter%20K%C4%B1lavuzu.pdf?dl=0

Bu işin aslı kalibrasyon, sonuç olarak yine tanktaki şamandıradan veri alacak, şamadıra bozuksa  bu alette bir halta yaramayacak. Zaten LPG sistemi ne bilmiyorum Mesut Hocam da ama bu cihazın anlatımındaki işlemi LPG yazılımında da yapabiliyorsunuz ve LPG nin kendi ekranında yani o 4-5 ışıklı şeyde de görebilirsiniz bu aletin göstereceğini. Ha derseniz ki görsellik olsun buna bir şey demem ama doğrulukla uzaktan yakından alakası yok, LPG göstergeleride bu şekilde ayarlanabiliyor.

[attach=1]

Bu mesela bu aletteki gibi bir ayarlama yöntemi, bunu LPG yazılımında ayarlayarak göstegesindeki ışıkların yanma zamanlarını (LPG miktarını) gösterebilirsiniz
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 482 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Ekim 23, 2015, 23:36:19 »
Kaancim evet o urunde cok guzel gorsell olarak

Murat bey oncelikle tesekkur ederim, kendime hafta sonlari keyif araci aldim diyebiliriz ama ise gidis gelistede kullaniyorum , Yaris'i 3 yilda 90 bin yaptim ise gidip gelirken, onu artik uzun yolda kullanicam sadece :)

LPG kiti Atiker , bi atiker servisine gidip bahsettiginiz degerleri duzelttireyimmi ? çunku depoyu fulluyorum toplamda ortalama 450km falan yapiyor 36 litre gazla ama ilk ışık 50km de sönüyor, 2. ışık ise 100km sonra 3. ışık 200km civarinda . 4. ışık ise tek basina 250km yaniyor :D ve toplamda 450km civari gecmis oluyorum,  bi ayarsizlik var yani :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #9 : Ekim 23, 2015, 23:47:18 »
Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin hocam  :saygi:

Bence bir baktırın mutlaka, ya şamandırası bozuk yada dediğim gibi yazılımsal değerlerinde sıkıntı var. Zaten şamandırası bozuksa bu üstteki cihazlarda , şamandıradan ölçüm yapanları, onlarda yanlış bilgi vereceklerdir. Voltaj değerleri ile alakalı diye biliyorum bu şamandıra verilerinin. Direnç gibi birşey.

Zaten hocam, yukarıda o cihazların nasıl kalibrasyon yapılacağı anlatılmış, depoyu boşalt değer ayarla, 10 tl gaz al değer ayarla vb vb bunu Atiker bayiside o kendi göstergelerinde yapabilirler diye düşünüyorum yazılımları ile. Araştırayım bakalım Atikerde böyle bir olay var mı, ama kesin vardır.

Mesaj Birleştirildi: Ekim 23, 2015, 23:49:24
Buyur hocam tam sizlik :)

http://www.mscsi.net/destek/threads/at%C4%B0ker-fast-lpg-g%C3%96sterge-i%C5%9Eiklari-ve-sev%C4%B0ye-ayari.466/
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ekim 23, 2015, 23:52:51 »
Mesut Hocam LPG kitiniz ne marka model? Bu arada arabanız hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin  :tamam:

Mesaj Birleştirildi: Ekim 23, 2015, 22:49:07
Kaan doğrudur abim de bak burada nasıl montaj yapılacak yazıyor. https://www.dropbox.com/s/1r19dqrkwyaacpz/LPGmeter%20K%C4%B1lavuzu.pdf?dl=0

Bu işin aslı kalibrasyon, sonuç olarak yine tanktaki şamandıradan veri alacak, şamadıra bozuksa  bu alette bir halta yaramayacak. Zaten LPG sistemi ne bilmiyorum Mesut Hocam da ama bu cihazın anlatımındaki işlemi LPG yazılımında da yapabiliyorsunuz ve LPG nin kendi ekranında yani o 4-5 ışıklı şeyde de görebilirsiniz bu aletin göstereceğini. Ha derseniz ki görsellik olsun buna bir şey demem ama doğrulukla uzaktan yakından alakası yok, LPG göstergeleride bu şekilde ayarlanabiliyor.

Bu mesela bu aletteki gibi bir ayarlama yöntemi, bunu LPG yazılımında ayarlayarak göstegesindeki ışıkların yanma zamanlarını (LPG miktarını) gösterebilirsiniz

Murat abi sağolasın valla sayende bir şey daha öğrenmiş olduk.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #11 : Ekim 23, 2015, 23:54:29 »
Murat abi sağolasın valla sayende bir şey daha öğrenmiş olduk.

Estağfirullah Mutlu, bende tam bildiğimi söyleyemem :) KAblom varya her yeri kurcukluyorum sadece :)
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 42000
  • Model Yılı: '20
  • 284 kere teşekkür etti
  • 309 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ekim 24, 2015, 01:06:08 »
Hassas bir göstergemiz olsa iyi olur elbette. Fakat tasarruf için belirli bir sürede kendisi amorte edecek sistemimize, ekonomik bir getirisi olmayan bir yatırım yapmak bana pek mantıklı gelmedi. Sonuçta bu arabanın ne kadar yol gideceğini biliyoruz.
İlk defa LPG kullanan herkese tuhaf gelmiştir bu gösterge durumu diye düşünüyorum. Ben de ilk montajdan sonra bu tip hassas gösterge arayışına girmiştim, alışmam 1 hafta sürdü, daha sonra aklıma bile gelmedi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • <<<Toyotasını Bırakan Genç>>>
    • Facebook
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 48048
  • Model Yılı: '06
  • 940 kere teşekkür etti
  • 930 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ekim 24, 2015, 06:09:08 »
Mesut abi samandiranin ustundeki gostergeye bak düzgün bir sekilde dusuyorsa problem yok.

Bende acar lpgnin brc ekranini kullaniyorum. Mehmet acar isimli bir beyfendi yapiyor urunu. Kendisi urununun arkasinda her zaman duruyor. Yeni versiyon brc uretti eski kiti istedi benden komple yeni kit gonderdi. Atikerde sorun yok zaten. Brc nin samandira yapisi farkli olduğundan ugrastirdi. Ben ilk alan kisi oldugumdan test ede ede hallettik sonunda.

Arabayla bir uzun yol birde sehir ici yol yap. Arabanin ne kadar yol yapacagini gor. Sonra lpg isigina hic bakma gerek yok :)
Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 102201
  • 154 kere teşekkür etti
  • 317 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ekim 24, 2015, 10:41:52 »
 lpg tankının yuksekliği simit : 18-23 cm - yuvarlak : 25-35-45 cm civarında. hal böyle olunca simit ve ufak tank içinde şamandıranın düzgün çalışması beklenemez, 4 ışıkta ve yanıp sönen ışıkta max yolu yapar. geniş tanklar nispeten daha sağlıklı gösterir.   mekanik olarak doğru bilgi almak imkansıza yakın. yazılımsal olarak ortalama değer elde edilebilir.
      basıçla ölçüm yapılabilse o zamanda tank ın sıcaklık değeri çok değişken olacak.
     LPG araçta - boş orta yuk - dolu - rampa uzun yol 4-5 depo bitince aracınızın nasıl yol yaptığını öğreniyorsunuz.  örn : ort 450 km yol yapıyorsunuz 400 km de depoyu dolduracaksınız. hoş doldurmasak ne olur benzinimiz var :)
yaris fun multidriveS 2013  beyaz lpg-brc + cruise control + speed limiter + android multimedya + geri görüş + ....

Güya kibar olabilmek icin Giresun u Kiresun yapanlar var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Toyata var ise sorun yoktur.
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 10000
  • Model Yılı: '14
  • 6 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ekim 25, 2015, 22:33:23 »
Merhaba ustam. Aracım 2014 1,33 Auris Life. Prins Technomax fiyat olarak uygun görünüyor. Aracıma uyumlumudur. Bu kit hakkında bilgilendirebilirmisiniz bizi?
Toyotanın olduğu yerde sorun, sadece anlamsız bir kelimedir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • merhaba toyota ailesi
  • Kilometre: 15000
  • 11 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Ocak 05, 2016, 08:32:28 »
Arkadaşlar daha önce bende atiker kullandım ve ışıkların dengesizliği beni de sıkıntıya soktu.Erzurum atiker bayisine gittim ve yeniden ayar yapıldı.Ayrıca o lambaların sönme oranları değiştirilebiliyor.
Örneğin;
ilk ışık gazın 1/4
ikincisi 2/4
üçüncüsü 3/4 seviyesine gelince yansın şeklinde ayarlandı.
Servis çalışanının söylediğine göre bu ayarı,deponun iç basıncına uyarlayarak yapıyorlarmış.Ama soğuk ve sıcak havalarda basınç değiştiğinden ışıklar yine de hızlıca değişmekteydi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 16 kere teşekkür etti
  • 258 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Ocak 05, 2016, 16:05:10 »
Prins silverline taktırdım, nerdeyse 4 ay olacak. Ne gosterge ne de bagajdaki ibre doğru gösteriyor. Aracım 32 lt lpg ye 200 km yol yapıyor. Tank fullendikten 100 km sonra ışık bire düşüyor, tek ışıkla 100 km daha gidiyor. Artık gostergeye de depoya da bakmıyorum. Km işimi görüyor.
2012 Mazda 3 1.6D (2016-....)
2006 Suzuki Grand Vitara (2015-2016)
2011 1.33 Auris (2014-2015)
1997 Renault Broadway (2008-2009)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Ocak 05, 2016, 16:38:02 »
Merhaba ustam. Aracım 2014 1,33 Auris Life. Prins Technomax fiyat olarak uygun görünüyor. Aracıma uyumlumudur. Bu kit hakkında bilgilendirebilirmisiniz bizi?
@Hakan Hitit (35417) Yılda kaç km yapacaksınız? 1.33 motor ekonomiktir lpg tavsiye etmem açıkçası. Alttaki linkte prins'le ilgili detay bilgi mevcut.

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=47902.580
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 333
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Ocak 05, 2016, 18:00:31 »
@Hakan Hitit (35417) Yılda kaç km yapacaksınız? 1.33 motor ekonomiktir lpg tavsiye etmem açıkçası. Alttaki linkte prins'le ilgili detay bilgi mevcut.

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=47902.580
Aytaç abi İstanbulda 1.0 - 1.33 yarisler bile tüplü olmuş artık. Trafik ızdırap gibi. 10 km yol 1 saatten fazla sürer mi.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."