Gönderen Konu: COROLLA 1.6 VVT-I 2004 / Subap ayarı  (Okunma sayısı 8442 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '05
  • Kilometre: 135000
  • Kan Grubu: ---
  • 14 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
Ynt: COROLLA 1.6 VVT-I 2004 / Subap ayarı
« Yanıtla #60 : Şubat 14, 2019, 12:44:44 »
Aracınızda sibob ayarı diye birşey yok,aracınızda ki siboblar şimli fincan tarzında olanlardan ve sibob ayarını yağ basıncıyla yapar sökülmeden dışarıdan ayar müdahalesi yapma şansınız yok söküldüğü zamanda sadece ayar yapılarak kapatılmaz öyle olsa dahi sadece silindir kapak contası 400 tldir (tahmini) siz iyi bir ustaya gidin ve işin hakkı neyse o yapılsın öncesinde Tokay abi'nin dediği gibi çorumdaki LPG servisne bir uğrayın.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 12, 2019, 19:57:52
Benzinde çalışmada sıkıntı yoksa zaten motorla ilgili bir durum olacağını zannetmiyorum,belkide basit bir işlemdir LPG filtresi vs gibi bir durumda olabilir.

malesef verdiğiniz bilgi yanlış. vvt-i motorlarda kendi kendine basıncı ile ayarlama gibi bir şey söz konusu değil. malesef hondalar gibi bir anahtar bir tornavide ile yapılabilecek kadar basit ve kolay da değil. külbütör kapağının açılması ve egzantiriklerin söküldükten sonra fincanların taşlanması yani fazlalıklarının alınması gerekiyor. ben yaptırmıştım ordan biliyorum.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #60 : Şubat 14, 2019, 12:44:44 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Model Yılı: '07
  • Kilometre: 135000
  • Kan Grubu: A+
  • 2223 kere teşekkür etti
  • 3111 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #61 : Şubat 14, 2019, 16:41:05 »
Aracınızda sibob ayarı diye birşey yok,aracınızda ki siboblar şimli fincan tarzında olanlardan ve sibob ayarını yağ basıncıyla yapar sökülmeden dışarıdan ayar müdahalesi yapma şansınız yok söküldüğü zamanda sadece ayar yapılarak kapatılmaz öyle olsa dahi sadece silindir kapak contası 400 tldir (tahmini) siz iyi bir ustaya gidin ve işin hakkı neyse o yapılsın öncesinde Tokay abi'nin dediği gibi çorumdaki LPG servisne bir uğrayın.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 12, 2019, 19:57:52
Benzinde çalışmada sıkıntı yoksa zaten motorla ilgili bir durum olacağını zannetmiyorum,belkide basit bir işlemdir LPG filtresi vs gibi bir durumda olabilir.

VVTi motorda bu dedikleriniz yanlis.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • Kan Grubu: A+
  • 92 kere teşekkür etti
  • 503 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #62 : Şubat 14, 2019, 18:06:04 »
VVTi motorda bu dedikleriniz yanlis.
Ahmet bey uyarınız için teşekkür ederim ben karıştırdım aceleyle yazınca konunun farkında olmamışım,tamamen benim dikkatsizliğim vvt motorlarda şimli sistem sibob vardı konu sahibi @Abdulkadir Aşıla (42360) bey sizdende özür dilerim,sibob ayarı Emrah beyin dediği gibi kirbitör (sibob kapağı )sökülerek eksantrik millerinin çıkarılması suretiyle üstten yapılabilir ama motorun iyice soğuması gerekli aksi halde ayar düzensiz olur.
@Ahmet Güve (8047) ve @EMRAH CENGİZ (37726) bey uyarının için çok teşekkür ederim.
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '04
  • Kilometre: 230000
  • Kan Grubu: 0+
  • 11 kere teşekkür etti
« Yanıtla #63 : Dün, 11:50:39 »
başka bir ustadan daha fikir alın,eğer subap ayarı ile çözülecekse neyse ama açmışken subapları değişelim noktasına gelirse rakam çok yükselecek.forumda sürekli önerilen çorum lpg firması var,ona da gidin,olay lpg mi motor mu oradan da fikir alın,sonra birlikte düşünelim.
Dediğiniz gibi bir başka ustaya daha götürdüm o biraz daha çözüm odaklı yaklaştı gibi geldi. bahsettiğiniz lpg firma hangisi acaba bi görünmekte fayda var. çünkü beni motorcuya ilk yönlendiren yine lpg ustası idi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '17
  • Kilometre: 14380
  • Kan Grubu: 0+
  • 27 kere teşekkür etti
  • 492 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #64 : Dün, 12:26:26 »
çorumda tct onaylı olan özençler otogaz adlı bir firma var,mehmet özenç,forumda yazıyor ve yardımcı olmaya çalışıyor.onlarında fikrini alın,olay lpg kaynaklı mı değil mi ?ona göre bakılır,boşuna masraf yapılmaz.
Tokay Ceritoğlu

Etiketler: