Gönderen Konu: Lovato OBD kit taktırdım. (Avrupa tipi dolum ağzı)  (Okunma sayısı 3511 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 42000
  • Model Yılı: '20
  • 284 kere teşekkür etti
  • 309 kere teşekkür edildi
Lovato OBD kit taktırdım. (Avrupa tipi dolum ağzı)
« : Ağustos 22, 2015, 20:52:28 »
Selamlar,
Yaklaşık bir haftadır, acılar içinde, benzin ile kullandığım aracıma bugün lpg montajı yaptırdım.  :D
Arac 2010 1.6 Avensis. Yeni montaj olduğu için yakıt ile ilgili bilgi veremiyorum. Performans benzin kadar iyi değil ama bu konuyu enjektörler alışana kadar kafama takmayacağım. Dolum ağzını özellikle aşağı yaptırmadım. Şu haliyle ne araç altında, ne de kaputu açınca lpg sistemine ait bir parça görünmüyor. Dolum yapıldıktan sonra acaba pompacı plastik kapağı taktı mı diye düşünmeyeceğim. Resimler biraz büyük oldu kusura bakmayın, küçültmeye uğraşacağım becerebilirsem.

Toyota Club Türkiye

Lovato OBD kit taktırdım. (Avrupa tipi dolum ağzı)
« : Ağustos 22, 2015, 20:52:28 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
Ynt: Lovato OBD kit taktırdım. (Avrupa tipi dolum ağzı)
« Yanıtla #1 : Ağustos 22, 2015, 21:47:20 »
Mehmet bey,Merhaba,

Öncelikle hayırlı olsun,anladığım kadarıyla deponun oradaki gaz bağlantısı için tapalı giriş yeri ve gaz bağlantısı için adaptor var.Fakat gaz dolumunda bu kapak sökülüp adaptor takılıyor gibi duruyor.Eğer yanlış anlamadıysam her dolumda bu adaptor takmak gerekecek.Bana pek kullanışlı gelmedi,yada başka Pratik bir yöntemi olabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 284 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Ağustos 22, 2015, 21:58:49 »
Mehmet Bey merhaba,
İyi dilekleriniz için teşekkürler. Evet her seferinde adaptörü takıp sökmek gerekiyor. Plastik tapayı söküp adaptör takılıyor fakat 2-3 saniyelik bir uğraş sadece. Depo 56 litre olduğu için ayda bir-iki kez takıp sökeceğimden sıkıntı olmayacaktır. Sıkıntı olabilecek tek durum adaptörün kaybolması maalesef. Tek satılmıyor, yenisi 150 Lira  :(

@Mehmet Sönmez (35121)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ekim 17, 2015, 12:14:04 »
Hayırlı olsun güle güle kullanın. Bende 2 gün önce Opel  astrama taktırdım  lovato obd sistem. Dolum azıda sizinkisi gibi.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 284 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Ekim 17, 2015, 14:17:31 »
Hayırlı olsun güle güle kullanın. Bende 2 gün önce Opel  astrama taktırdım  lovato obd sistem. Dolum azıda sizinkisi gibi.

Mehmet Bey, hayırlı olsun. Sizin fotoları da bekleriz.  :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 636 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Ekim 17, 2015, 14:24:01 »
Mehmet Bey, hayırlı olsun. Sizin fotoları da bekleriz.  :)
Çalışmaktan daha arabaya bile doğru düzgün binemedim desem yeridir. Montaj yaptırdım geldim park ettim duruyor. Ama kafam da daha şimdi den ayar nasıl yapılır kim yapar tanıdık abiler arkadaşlar var mı onu düşünüyom [emoji23] [emoji23] [emoji23]  Yarın inşallah hava güzel olursa çeker eklerim. Birde siz simit tankın altındaki delik için ilave birley yaptınız mı. Toz toprak yağmur çamur girer mi ?
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ekim 17, 2015, 14:41:46 »
Çalışmaktan daha arabaya bile doğru düzgün binemedim desem yeridir. Montaj yaptırdım geldim park ettim duruyor. Ama kafam da daha şimdi den ayar nasıl yapılır kim yapar tanıdık abiler arkadaşlar var mı onu düşünüyom [emoji23] [emoji23] [emoji23]  Yarın inşallah hava güzel olursa çeker eklerim. Birde siz simit tankın altındaki delik için ilave birley yaptınız mı. Toz toprak yağmur çamur girer mi ?

biraz merakınız varsa abi ,herşey sizin elinizde. 57 TL ye kablo alırsınız. forumdan abilerimiz bayaaa aştılar bu ayar konusunda, hatta Mutlu Tekir ve Murat Köse abilerimiz size yardımcı olurlar. en iyi ayarı siz yapar değerleri okursunuz :)
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 636 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Ekim 17, 2015, 15:02:34 »
biraz merakınız varsa abi ,herşey sizin elinizde. 57 TL ye kablo alırsınız. forumdan abilerimiz bayaaa aştılar bu ayar konusunda, hatta Mutlu Tekir ve Murat Köse abilerimiz size yardımcı olurlar. en iyi ayarı siz yapar değerleri okursunuz :)
Murat abinin tavsiyesini dinleyerek ayar işine bulaşmayacağım. [emoji23] [emoji23] [emoji23]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ekim 17, 2015, 15:17:28 »
Aman bulaşma :) Bil ama bulaşma, Talat Serkesin bir lafı var hep o kalıma geliyor," Ölüyü fazla yıkarsan ya oss.... yada sı.ar"  :rofl: :rofl: :rofl: bu yüzden bilmekte fayda var ama mükemmeli yakalayayım falan demek baya bir uğraştırıyor.
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ekim 17, 2015, 15:27:43 »

Valla benim bilgi bu forumdan öğrenme Kaan, atikerim ya da başka marka olsa almıştım kabloyu da, prins silverline ın kablo 650 tl olunca o konuda kendimi geliştiremedim. :D  :rofl:

Murat abi obd sisteminiz var, mükemmel olmasına gerek yok, sistem zaten gerekli düzeltmeleri yapacaktır. Fakat rölantide standart ayar yapılarak montajı tamamlanmış araçlarda bu obd sistemi ne kadar telafi edebilir, merak ediyorum. Obdnin de belirli bir limiti var çünkü, bu limitlere ulaşmaması için de yolda güzel bir ayarın çekilmiş olması gerekiyor.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ekim 17, 2015, 15:42:56 »
Benimkiside sağdan soldan okumayla.... Malesef fazlada yurtdışı kaynak yok şöyle neyse video çekmiştim zamanında obd düzeltmesi falan nasıl oluyor merak eden olursa.

! No longer available
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '13
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ekim 17, 2015, 17:50:21 »
murat abi hayırlı olsun.