Gönderen Konu: Yol notları... (Antalya)  (Okunma sayısı 28234 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
Yol notları... (Antalya)
« : Ağustos 09, 2015, 09:55:16 »
 Selamlar...
Bursa-Antalya yol notları:
Bursa bölümü genel olarak rahat, yalnız Mudanya-Otoyol bağlantı arası trafik yoğun. Mudanya çok kalabalık.
 Genel trafik kontrolü vardı, çok şirin bir polis memuru vardı bir noktada. Kesinlikle olumlu bir yapısı vardı, yoldaki radar uygulaması konusunda bile uyardı. Açıkçası baya muhabbet ettik kendisi ile, umarım bu şekilde olanlar daha çok yayılır.
 İnegöl'de çok hoş bir Avm vardı. Ortası açık alan ve çevresi mağazalar. Yani suni yapıdan uzaklaşılmış.
Ara ara yoğunluk olmasına rağmen yol genelde rahattı. Yalnız kimi yerlrşim yeri geçişlerinde 82, kimisinde 70, kimisinde 50km/s hız sınırı olması tuhaf. Sonuçta bu yol şehirler arası, daha iyi ve gerçekçi planlanmalı. 50 olan bölümlerde yavaşlamak çok tehlikeli oluyor bu arada. Genel anlamda da çok sayıda kontrol vardı. Yolda ise savrulmuş ya da takla atmış araçlar vardı.
 Afyonkarahisar-Isparta arası bir bölümde çok kuvvetli yağış vardı. Yer yer derin su birikintileri. Tehlikeli olmasına rağmen bunun farkında olmayanlar da vardı maalesef.
 Isparta içi her zamanki gibi çok güzeldi. Evler ağaçların arasında kaybolmuş, doğal bir görüntüsü vardı. Yol ise bozuktu bu bölgede.
Antalya'ya yaklaşırken yine asfalt erimişti. Bu belli bir çizgide başlıyor, yani sorun sadece sıcak değil gibi görünüyor. Devamında yol yapım çalışmaları vardıĞ uugun hızlarda giden konvoy oluşmasına rağmen, gidiş-geliş şeklinde düzenlenmiş yolda zıpçıktı modellere de ratlanabiliyordu maalesef. Başkalarını da tehlikeye atıyor bu davranışlar.
 Rampada sollarken hızını kaybeden bir Yaris'e de olması gerektiği gibi yardımcı olduk ama hem kendisi, hem o an karşıdan gelenler için tehlike doğuruyordu maalesef.
Antalya girişi yine yoç yapım çalışmaları vardı. Gidiş-geliş düzenlenen yolda bari çukurlar olmasaydı. Üstelik asfalt kaplı yol.
Antalya içi çok yoğun trafik vardı, hava da çok nemli. Gerçi akşamları güzel bir esinti var.

Herkese, keyifli, güzel ve sağlıklı seyahatler diliyorum.

Toyota Club Türkiye

Yol notları... (Antalya)
« : Ağustos 09, 2015, 09:55:16 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
Ynt: Yol notları...
« Yanıtla #1 : Ağustos 09, 2015, 12:49:50 »
İyi tatiller abi. Her yer çok yoğun, Marmaris, Didim, ayvalık aşırı yoğundu 2 hafta evvel. Datça daha sakindi ve en güzel yerdi bence.
Bundan sonra da Ağustos sonu Eylül başı gibi gideceğim tatile kısmetse, yaz ayları içinde aşırı kalabalık oluyor heryer.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • power of honda
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '11
  • 26 kere teşekkür etti
  • 121 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ağustos 09, 2015, 14:51:39 »
Bende bu gece bir sıkıntı çıkmazsa Marmaris selimiye ye doğru yola çıkacam
Can yakıpta kalp kırma ey insanoğlu,seninde gülbenzin solacak birgün...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #3 : Ağustos 10, 2015, 10:09:07 »
İyi tatiller abi. Her yer çok yoğun, Marmaris, Didim, ayvalık aşırı yoğundu 2 hafta evvel. Datça daha sakindi ve en güzel yerdi bence.
Bundan sonra da Ağustos sonu Eylül başı gibi gideceğim tatile kısmetse, yaz ayları içinde aşırı kalabalık oluyor heryer.
Teşekkürler, sana da iyi tatiller Mutlu. Ege tarafına gidiş yolu doluydu dediğin gibi.

Bende bu gece bir sıkıntı çıkmazsa Marmaris selimiye ye doğru yola çıkacam
Güzel yerlerdir, hele karşısı...

Bu arada Antalya içinde tehlikeli araç kullanan çok var. Karşıdan karşıya geçen yayanın önünden geçmek için gaza basan görmek ilginç, düşündürücü. Kuşadası'nda yayaya yol verildiğini bildikten sonra.

Tüketim değerlerine girmiyorum hiç :islik:

Gezerken 12km yol yürüdük bir günde, bunu herkese tavsiye ederim. Hem etraf daha iyi keşfediliyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • 277 kere teşekkür etti
  • 406 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ağustos 10, 2015, 11:16:44 »
Erzurum-Samsun arası genel olarak sorunsuz. Sadece Giresun, Ordu ve Fatsa'da trafik yoğun. Özelikle Ordu çok yoğun, en az 30 dk kaybımız oldu. Ayriyeten 2 defa bizi öldürmek istercesine saçma sapan hareketler yapan Ordu Su Kanalizasyon İşleri'nin Mitsubishi L200'ünü kullanan kişiye sesleniyorum, ucuz yırttın ama bol bol selam yolladık sana. [emoji4]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ağustos 10, 2015, 13:33:03 »
Bu arada Antalya içinde tehlikeli araç kullanan çok var. Karşıdan karşıya geçen yayanın önünden geçmek için gaza basan görmek ilginç, düşündürücü. Kuşadası'nda yayaya yol verildiğini bildikten sonra.

Tüketim değerlerine girmiyorum hiç :islik:

Antalyalılar gerçekten çok kötü kullanıyorlar ama Gaziantepte Antalyalı bi arkadaşım aynı kullanımı sergilerken acımadılar çiğnediler. sol arka kapısı camı arka çamurluğu gitti. Sonrasında sakinleştir tabi ,baktı Antalya değil  :rofl:

Tüketimi merak ediyoruz :)
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #6 : Ağustos 11, 2015, 12:30:32 »
Erzurum-Samsun arası genel olarak sorunsuz. Sadece Giresun, Ordu ve Fatsa'da trafik yoğun. Özelikle Ordu çok yoğun, en az 30 dk kaybımız oldu. Ayriyeten 2 defa bizi öldürmek istercesine saçma sapan hareketler yapan Ordu Su Kanalizasyon İşleri'nin Mitsubishi L200'ünü kullanan kişiye sesleniyorum, ucuz yırttın ama bol bol selam yolladık sana. [emoji4]
Dün haberlerde vardı, detaylarını bilmiyorum ama Isparta'da araç yayalara çarpmış ve sonuç felaket.

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 11, 2015, 12:35:53
Antalyalılar gerçekten çok kötü kullanıyorlar ama Gaziantepte Antalyalı bi arkadaşım aynı kullanımı sergilerken acımadılar çiğnediler. sol arka kapısı camı arka çamurluğu gitti. Sonrasında sakinleştir tabi ,baktı Antalya değil  :rofl:

Tüketimi merak ediyoruz :)
Şehir içinde anlamsız hareketler yapanlar var. Farkedilmeyecek gibi de değil.
 Araç oldukça dolu, bagaj tam dolu ve ağır çantalar, arka koltuk da boş yerlerde ağır çantalar. Klima %90 açık :), açık olmadığında da camlar açık ve oldukça iyi tüketim değeri. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 277 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Ağustos 11, 2015, 13:33:03 »

Dün haberlerde vardı, detaylarını bilmiyorum ama Isparta'da araç yayalara çarpmış ve sonuç felaket.

Özellikle uzun yolda şehir içi trafiği hiç çekilmez. Maalesef böyle kötü şeyler yaşanabiliyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 23000
  • Model Yılı: '11
  • 33 kere teşekkür etti
  • 81 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ağustos 11, 2015, 13:52:36 »
bende nasip olursa 22 ağustostan itibaren 7 gün manavgatta olacam. 18 ağustosta sinop - Ankara (2-3 gün konaklama ) Konya (1 gün konaklama )  ve manavgat. Aracımla ilk defa antalya ya gidecem. İnşaallah bi sıkıntı yaşamayız.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #9 : Ağustos 12, 2015, 10:16:24 »

Özellikle uzun yolda şehir içi trafiği hiç çekilmez.

Yollar başta dıştan geçse de genelde sonradan şehir içi kalıyor. Örnek; İstanbul. 3.köprü yolunu izlemek lazım.

bende nasip olursa 22 ağustostan itibaren 7 gün manavgatta olacam. 18 ağustosta sinop - Ankara (2-3 gün konaklama ) Konya (1 gün konaklama )  ve manavgat. Aracımla ilk defa antalya ya gidecem. İnşaallah bi sıkıntı yaşamayız.

Kuzey-Güney seyahati. Asfalta özellikle dikkat etmek lazım güneyde bazı yerlerde.

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 13, 2015, 10:27:58
Göynük Kanyon. Seyrü sefer cihazı olmadan sapağı bulmak zor, özellikle belirsiz duruyor anayoldan girişi sanki. Yürümek için güzel bir yer. Parkur keyifli. Müze kartın geçmemesi anlamsız. Ayrıca girişte bilet alınırken (kişi başı 6Tl) bölge tanıtımı yerine safari vs pazarlama çalışmaları yapılmaya çalışılması hoş olmamış. Doğası ise güzel. Bir ara önümden geyik geçti yürüyüş esnasında.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #10 : Ağustos 13, 2015, 10:27:47 »
 Fırsat bulunca fotoğraf da paylaşırım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • P R İ N S VSI2- Japan Keihin Corporation
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 220000
  • Model Yılı: '05
  • 572 kere teşekkür etti
  • 510 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ağustos 13, 2015, 16:56:32 »
Antalya Kemerde kalmıştık bir otelde geçen yıllarda civarda gezilecek yerleri araştırdım ilk defa gittiğim Olimposu ,ve phaselis antik kenti içerideki muhteşem orman ve deniz...Görmenizi tavsiye ederim..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 277 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Ağustos 13, 2015, 21:21:19 »
Antalya Kemerde kalmıştık bir otelde geçen yıllarda civarda gezilecek yerleri araştırdım ilk defa gittiğim Olimposu ,ve phaselis antik kenti içerideki muhteşem orman ve deniz...Görmenizi tavsiye ederim..
Şu Antalya'ya bir türlü gidemedim. [emoji4] Türkiye'deki en güzel 3 şehirden birisi bence.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 504 kere teşekkür etti
  • 208 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ağustos 13, 2015, 21:50:57 »
Şu Antalya'ya bir türlü gidemedim. [emoji4] Türkiye'deki en güzel 3 şehirden birisi bence.
Enes bey, ben de sıkıldım bu şehirden. Sabah akşam deniz sıktı artık ya :)

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 13, 2015, 21:53:37
Selamlar...
Bursa-Antalya yol notları:
Bursa bölümü genel olarak rahat, yalnız Mudanya-Otoyol bağlantı arası trafik yoğun. Mudanya çok kalabalık.
 Genel trafik kontrolü vardı, çok şirin bir polis memuru vardı bir noktada. Kesinlikle olumlu bir yapısı vardı, yoldaki radar uygulaması konusunda bile uyardı. Açıkçası baya muhabbet ettik kendisi ile, umarım bu şekilde olanlar daha çok yayılır.
 İnegöl'de çok hoş bir Avm vardı. Ortası açık alan ve çevresi mağazalar. Yani suni yapıdan uzaklaşılmış.
Ara ara yoğunluk olmasına rağmen yol genelde rahattı. Yalnız kimi yerlrşim yeri geçişlerinde 82, kimisinde 70, kimisinde 50km/s hız sınırı olması tuhaf. Sonuçta bu yol şehirler arası, daha iyi ve gerçekçi planlanmalı. 50 olan bölümlerde yavaşlamak çok tehlikeli oluyor bu arada. Genel anlamda da çok sayıda kontrol vardı. Yolda ise savrulmuş ya da takla atmış araçlar vardı.
 Afyonkarahisar-Isparta arası bir bölümde çok kuvvetli yağış vardı. Yer yer derin su birikintileri. Tehlikeli olmasına rağmen bunun farkında olmayanlar da vardı maalesef.
 Isparta içi her zamanki gibi çok güzeldi. Evler ağaçların arasında kaybolmuş, doğal bir görüntüsü vardı. Yol ise bozuktu bu bölgede.
Antalya'ya yaklaşırken yine asfalt erimişti. Bu belli bir çizgide başlıyor, yani sorun sadece sıcak değil gibi görünüyor. Devamında yol yapım çalışmaları vardıĞ uugun hızlarda giden konvoy oluşmasına rağmen, gidiş-geliş şeklinde düzenlenmiş yolda zıpçıktı modellere de ratlanabiliyordu maalesef. Başkalarını da tehlikeye atıyor bu davranışlar.
 Rampada sollarken hızını kaybeden bir Yaris'e de olması gerektiği gibi yardımcı olduk ama hem kendisi, hem o an karşıdan gelenler için tehlike doğuruyordu maalesef.
Antalya girişi yine yoç yapım çalışmaları vardı. Gidiş-geliş düzenlenen yolda bari çukurlar olmasaydı. Üstelik asfalt kaplı yol.
Antalya içi çok yoğun trafik vardı, hava da çok nemli. Gerçi akşamları güzel bir esinti var.

Herkese, keyifli, güzel ve sağlıklı seyahatler diliyorum.
Hakan bey, ben ne zaman Antalya merkeze insem sıkıntı yaşarım. Stres olurum. Araç ve insan sayısı her geçen gün hızlı bir şekilde artıyor ama aynı oranda trafik kültürü artmıyor maalesef. İnsanlar hala 20 yıl öncesinin antalyasına göre araç kullanıyor.
" Less English, more bike."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 277 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Ağustos 13, 2015, 22:00:43 »
Enes bey, ben de sıkıldım bu şehirden. Sabah akşam deniz sıktı artık ya :)

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 13, 2015, 21:53:37
Hakan bey, ben ne zaman Antalya merkeze insem sıkıntı yaşarım. Stres olurum. Araç ve insan sayısı her geçen gün hızlı bir şekilde artıyor ama aynı oranda trafik kültürü artmıyor maalesef. İnsanlar hala 20 yıl öncesinin antalyasına göre araç kullanıyor.
Antalya'dan da sıkılmak varmış demek. [emoji4] Boyuna denize girmek değil de sıcaklık+yağış kıtlığı (yağış rejimi grafiğinde Temmuz-Ağustos 0'ı gösterir genelde, tek damla yağmur yok yani. [emoji4]) ve fön rüzgârlarının oluşturduğu sıcaklık bunaltır insanı herhalde?

Hazır yaşayanı bulmuşken soralım; 50 derece gibi hissettiğiniz oluyor mu? [emoji4]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 504 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Ağustos 13, 2015, 22:03:30 »
Antalya'dan da sıkılmak varmış demek. [emoji4] Boyuna denize girmek değil de sıcaklık+yağış kıtlığı (yağış rejimi grafiğinde Temmuz-Ağustos 0'ı gösterir genelde, tek damla yağmur yok yani. [emoji4]) ve fön rüzgârlarının oluşturduğu sıcaklık bunaltır insanı herhalde?

Hazır yaşayanı bulmuşken soralım; 50 derece gibi hissettiğiniz oluyor mu? [emoji4]
Olmaz mı oluyor tabi. Ama evde olduğum sürece 2 adet klimam var sürekli açık olur. Hiç kapanmazlar :) Yoksa pek durulmaz öyle :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 277 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Ağustos 13, 2015, 22:09:23 »
Olmaz mı oluyor tabi. Ama evde olduğum sürece 2 adet klimam var sürekli açık olur. Hiç kapanmazlar :) Yoksa pek durulmaz öyle :)
Hadi ya. [emoji4] Ben daha Samsun'da bunalıma giriyorum, oraya gelsem eriyip sabun olacam demek ki. [emoji4] Peki arabayı park ettiğinizde hakikî taş ekmeği fırını kıvamında olan iç mekanı nasıl soğutuyorsunuz? [emoji4] 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 504 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Ağustos 13, 2015, 22:12:10 »
Hadi ya. [emoji4] Ben daha Samsun'da bunalıma giriyorum, oraya gelsem eriyip sabun olacam demek ki. [emoji4] Peki arabayı park ettiğinizde hakikî taş ekmeği fırını kıvamında olan iç mekanı nasıl soğutuyorsunuz? [emoji4]
Evimin kapalı garajı var :)Şahsıma ait . Arabam kolay kolay güneşte kalmaz benim. Denize de sabahları saat 7'de ya da akşam saat 6'da giderim. Hem daha sakin oluyor hem de sıcak olmuyor :)

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 13, 2015, 22:15:00
Okul zamanı da okula  yürüyerek giderim zaten. 15 dakika okul ile evimin arası .

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 13, 2015, 22:15:55
Manavgat'ta yaşamak bir ayrıcalıktır. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 277 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Ağustos 13, 2015, 22:17:45 »

Evimin kapalı garajı var :)Şahsıma ait . Arabam kolay kolay güneşte kalmaz benim. Denize de sabahları saat 7'de ya da akşam saat 6'da giderim. Hem daha sakin oluyor hem de sıcak olmuyor :)

Kapalı garaj olmasa iç mekandaki plastikler gevşer büyük ihtimalle. [emoji4]  Sabah erken saatler bence en uygun vakitler. Hatta güneş doğarken girmeyi de denemek lazım, günün en serin saatleri.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 504 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Ağustos 13, 2015, 22:20:47 »
Gevşemez  merak etmeyin. Mahallemde iki kişi daha corolla aldı. Temmuz ve şimdi de Ağustos sıcağı üstünden geçiyor. Hiçbir şey olmadı daha.

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 13, 2015, 22:21:57

Kapalı garaj olmasa iç mekandaki plastikler gevşer büyük ihtimalle. [emoji4]  Sabah erken saatler bence en uygun vakitler. Hatta güneş doğarken girmeyi de denemek lazım, günün en serin saatleri.
Emin ol güneş doğarken de batarken de çok denize girmişliğim var. Doğma büyüme Antalya'lıyım :)