Gönderen Konu: T27 - 2009/2014- Avensise forum olarak uyguladığımız aksesuar ve modifikasyonlar  (Okunma sayısı 140612 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 103000
  • Model Yılı: '12
  • 15 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Konfor sinyali için resimli anlatım linki var mi ?
Elo role ile yapılan bir kaç cozum bahşedilmiş mesajlarda ama anlatım mesajını bulamadım.
Teşekkür ederim i
2012 Toyota Verso 1.6 Elegant extra Touch

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Elo role ile yapılan bir kaç cozum bahşedilmiş mesajlarda ama anlatım mesajını bulamadım.
Teşekkür ederim i
Fatih bey konfor sinyal daha önceki aracım 2007 kasa focusta orijinalinde vardı çokta kullanışlı değil sadece uzun yolda sollamalarda işe yarayan bir özellik öncelikle sinyal kolunda buna müsade edecek boşluk olması gerekmekte akabinde zamanlyıcılı bir role bağldığınızda aynı işlemi görür silgi motoru üzerindeki zamanlayıcı role gibi maksat kolu tek çekip bıraktığınızda sinyale kısa süreliğine enerji iletmesi lazım ben aynı işlemi sollamalarda kolu kısa süreliğine tam aşağı veya yukarı çekmeden tutarak ta yapıyorum
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 886 kere teşekkür edildi
Ümit bey merhaba,
Forumda yayınlamıştım elk semaları ile beraber vardı aradım bulamadım şu an için bende.
Ben sistemi yaptım kullanıyorum çokda memnunum.
Sizde bir araştırın bulamazsanız forum içinde haberleşelim,konuyu güncelliyelim.
Selamlar
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 101000
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
Ümit bey merhaba,
Forumda yayınlamıştım elk semaları ile beraber vardı aradım bulamadım şu an için bende.
Ben sistemi yaptım kullanıyorum çokda memnunum.
Sizde bir araştırın bulamazsanız forum içinde haberleşelim,konuyu güncelliyelim.
Selamlar

Şemalar bunlarmı ümit bey bunları bir ara kaydetmiştim. :) ;)

Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 15 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Şemalar bunlarmı ümit bey bunları bir ara kaydetmiştim. :) ;)

Ümit bey teşekkür ederim.
Bu şemaları  hiç anlamıyorum ben, güya mühendisim :)
Böyle resimde bak bu kabloyu kes, rolenin sağ alt kösesinde buraya Leh’imle gibi en uzak kişinin bile takip edebilecegi bir anlatım var mi?
Çok şey istiyorum biliyorum :)
Hazırda varsa diye sormak işedim sadece

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
Cavit bey selam,
Evet şemalar bunlar bende drive da olması lazım ama siz zahmet etmişsiniz teşekkürler.
Fatih bey şemalarda her şey açık zaten elektronik konusunda deneyimim yok diyorsanız bir arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz.
Bu arada Toyota flashor bir aralar 175 T.L idi sanırım 2 yıl önce.Size tavsiyem orj. flashoru bozmedan çin malı uyumlu flashor alıp değişikliği yapmanız.Bende çin malı flashor kullanıyorum.LED ampullerde sıkıntı yaratmıyor ancak tek bir problem var,çin malı devre ilk sinyali verdiğinizde 1 sn kadar yanıp sonrasında sinyale başlıyor sizin için sorun değilse prb. yok.(Normalinde 0.5 sn ON 05 sn OFF olara başlaması gerek)
Kolaylıklar dilerim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 90000
  • 6 kere teşekkür edildi
Teşekkür ederim i

Fatih bey iyi günler, ben elo ile işi çözmeye çok uğraştım ancak biraz da benim beceriksizliğim sonucu çözemedim. Nihayetinde internette gezerken EasyBlink diye birşeye rastladım. Direkt sök tak mantığında, çok kolay. Aşağıdaki linktede videosu vardır. Tavsiye ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
Fatih bey iyi günler, ben elo ile işi çözmeye çok uğraştım ancak biraz da benim beceriksizliğim sonucu çözemedim. Nihayetinde internette gezerken EasyBlink diye birşeye rastladım. Direkt sök tak mantığında, çok kolay. Aşağıdaki linktede videosu vardır. Tavsiye ederim.

Peki ya fiyatı :)

@Bekir Uğur  YAVUZCAN (29160)  abi zamanında mail yoluyla iletişime geçti. yanlış olmasın tam hatırlamıyorum ama 400 TL gibi bi rakamlara geliyordu o zamanlar

EDIT: https://www.net-import.dk/shop/easyblink-ii-pnp-546p.html

http://lygtesans.dk/komfort/easyblink-ii-komforblink-toyota-131.html
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kilometre: 67000
  • Model Yılı: '15
  • 1 kere teşekkür etti
acemiliğimi affedin ama t27 kasa 2015 model avensis için cam ve ayna kapama modülü yok mu?yoksa ben mi bulamıyorum forumda yada internette. hep farklı modellerin var gibi. yardımcı olabilirseniz sevinirim link vs.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 101000
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
Cem bey ayna kapatma modülü bizim araçlara oluyor ve forumda paylaşıldı hatta youtubede videolu montaj anlatımı ve yurtdışı temin edebileceğiniz linkte mevcut.cam açma kapama için hazır bir modül maalesef yok uydurma modülle bütün kapılardan tek tek kablo çekilerek yapılıyor fakat bayağı zaman alan ve meşakatli bir iş
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2017 Hyundai i30
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '17
  • 46 kere teşekkür etti
  • 139 kere teşekkür edildi
1- [97 Volvo 850 168 HP] 2- [98 Volvo S70 168 HP] 3- [01 Nissan Maxima 3.0 V6 222 HP]
4- [00 Toyota Corolla 1.3 90 PS] 5- [01 Toyota Avensis 2.0 D4 150 PS] 6- [11 Toyota Avensis 2.0 Premium MDS / Lovato OBD]
7- [17 Hyundai i30 1.6D DCT 136 HP]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 15 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Tam hatırlamıyorum ama çizgideydi galiba.Şu anda çizğinin biraz altında.Ölçümüde motor soğuk iken yapıyorum sıcak motorda maalesef yağ çubuğunun her tarafına bulaşıyor ve anlaşılmıyor. :)
cavit hocam cevap yazmış, ama ben motor soğukken de aynı sonucu alıyorum, seviye konusunda net bir yer belli olmuyor, acaba iyice soguk bir havada  mı yapmam lazım. Güneş altındaydı araç, 20 derece falan olmuştur motor.

Ama bu durumda yazın hiç yağ ölçümü yapamayacak mıyız?  :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi

Geri vites ayna indirme modülü de yakında inşaallah.

Abi güle güle Kazasız belasız günler de kullan inşallah. Ama abi sen konuyu yanlış okumuşsun, yaptırdığımız değil yaptığımız uyguladığımız :rofl:

Şaka şaka, o korna olayı hoşuma gitmedi ya, gece gece rahatsız eder milleti. Benimde aklıma bu hani kendi orjinal soft sesi varya araba çalışırken anahtarla çıkınca uyaran onu kullanarak böyle birşey yapmaktı. Yabancı toyota araçlarda var bu özellik nedense bizde yok :argh:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
ayna indirme modulu tam bir fiyasko ama siz bilirsiniz tescillemek isterseniz. günde 2 kere ayna ayarı yaparsınız eski yerine gelemiyor ayna sürekli ayar bozuluyor.kör notta için küçük aynalardan alıp yere doğru çevirdik biz park ederken çok işe yarıyor
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2017 Hyundai i30
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '17
  • 46 kere teşekkür etti
  • 139 kere teşekkür edildi
Abi güle güle Kazasız belasız günler de kullan inşallah. Ama abi sen konuyu yanlış okumuşsun, yaptırdığımız değil yaptığımız uyguladığımız :rofl:

Şaka şaka, o korna olayı hoşuma gitmedi ya, gece gece rahatsız eder milleti. Benimde aklıma bu hani kendi orjinal soft sesi varya araba çalışırken anahtarla çıkınca uyaran onu kullanarak böyle birşey yapmaktı. Yabancı toyota araçlarda var bu özellik nedense bizde yok :argh:

ayna katlama modülünü takarken elini falçata ile kesenleri okuyunca napalım yaptıralım dedik :)
ünlü otomotiv sahibi necati beyin işçiliği mükemmel. kablolara sadece bantlama değil bir de lehim yaptı. işinin erbabı tavsiye ettikleri kadar var memnun kaldım.
O korna değişecek daha tok sesli bir korna ile o zaman benim de hoşuma gidecek.

ayna indirme modulu tam bir fiyasko ama siz bilirsiniz tescillemek isterseniz. günde 2 kere ayna ayarı yaparsınız eski yerine gelemiyor ayna sürekli ayar bozuluyor.kör notta için küçük aynalardan alıp yere doğru çevirdik biz park ederken çok işe yarıyor

Talat hocam
Ben modüllerin hepsini ledstop2009 @Mustafa Bag (19596) (mustafa bağseven)'den aldım.
DVR için araç kiti: marş bastıktan 6 sn sonra güç veriyor DVR'a
korna ve ayna katlama modülü: bağlantı yerleri aynı olduğu beraber takıldı, hem kornayı değiştireceğim hem de sesini biraz daha kısacağım.
      --- ayna katlama modülünün en sevdiğim özelliği kontak açıkken ayna kapama düğmesine arka arkaya 2 defa basınca sistemin iptal olması. aynı işlemi tekrar yapınca aktif olması. güzel bir özellik.

ayna indirme modülünde şimdiye kadar sorun yaşayanı duymadığım için almak istedim yorumlar olumlu mustafa bağseven'in modülleri için. sizin denediğiniz hangi modüldü?
eğer bahsettiğiniz aliexpressteki şu modül ise: https://bit.ly/2X9EknY bunda ayna inerken ve çıkarken süre ayarı yok. ledstop'ta iki ayrı süre ayarı var. bunun artısı da o.

https://www.youtube.com/channel/UCEJEXm2ZA6VZvAkrswxoVXQ

1- [97 Volvo 850 168 HP] 2- [98 Volvo S70 168 HP] 3- [01 Nissan Maxima 3.0 V6 222 HP]
4- [00 Toyota Corolla 1.3 90 PS] 5- [01 Toyota Avensis 2.0 D4 150 PS] 6- [11 Toyota Avensis 2.0 Premium MDS / Lovato OBD]
7- [17 Hyundai i30 1.6D DCT 136 HP]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
Arkadaşlar Merhaba,
T27 kasada arka 3. stop (high line stop) lambasının kablosu nereden gelir,fiş vs varmıdır?
Deneyimi olan,bahsi geçen lambayı söküp takan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
Kafamda mini bir kaç proje var.
Ayrıca sürücü tarafından arka bagaja giden kablo demetinin fiş elektrik projesi elinde olan arkadaş varsa onuda rica ediyorum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '20
  • 195 kere teşekkür etti
  • 199 kere teşekkür edildi
ümit bey arka sol koltuk kenarından arka sol kapı eşiğinin altından geçiyor ama hangi kablo bakmak lazım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar Merhaba,
T27 kasada arka 3. stop (high line stop) lambasının kablosu nereden gelir,fiş vs varmıdır?
Deneyimi olan,bahsi geçen lambayı söküp takan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
Kafamda mini bir kaç proje var.
Ayrıca sürücü tarafından arka bagaja giden kablo demetinin fiş elektrik projesi elinde olan arkadaş varsa onuda rica ediyorum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Samed beyin dediği gibi, arka koltuğun solundan geçiyor. Mavi beyazlı bi kablo ve bi tane de siyah kablo şeklinde ayrı soketli kablo var. Talat abi 3. stoba çakar takmıştı, GS100A modülü. oradan hatırlıyorum bende. çünkü bizde de kablolar aynı renkti :)

intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Atmosferik candır...
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 25 kere teşekkür etti
  • 24 kere teşekkür edildi
Aliexpressten aldığım kapı kolu üzerine krom uygulamam

[attach=1]
[attach=2]
[attach=3]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Arabasi degil , toyotasi.....
  • Kilometre: 95000
  • Model Yılı: '14
  • 30 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
Aliexpressten aldığım kapı kolu üzerine krom uygulamam

[attach=1]
[attach=2]
[attach=3]
Eline saglik guzel olmus bende verdim siparis , insAllah makyajli kasada da böyle guzel durur.