Gönderen Konu: Kapı menteşelerinin gıcırtı yapması ve garantiden değişimi.  (Okunma sayısı 9644 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 2000
  • Model Yılı: '19
  • 6 kere teşekkür etti
  • 19 kere teşekkür edildi
Aynı sorunu bende yaşadım. Yaz başlangıcında sağ ön ve sol kapıdan güneşe maruz kaldığında bariz bir şekilde gacur gucur şekilde ses nedeniyle kapı gergi kolları değişti. Sol kapılar ise yağlandı ancak sesler artınca sol kapıların da değişmesine karar verildi ve sipraiş verildi.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi

Aynı sorunu bende yaşadım. Yaz başlangıcında sağ ön ve sol kapıdan güneşe maruz kaldığında bariz bir şekilde gacur gucur şekilde ses nedeniyle kapı gergi kolları değişti. Sol kapılar ise yağlandı ancak sesler artınca sol kapıların da değişmesine karar verildi ve sipraiş verildi.

Kapılar mı? Menteşeleri mi?
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
Kapılar mı? Menteşeleri mi?
ses kapılar açılıp kapanırken geliyordu ve kapı gergileri değişti.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 4000
  • Model Yılı: '15
  • 9 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar benim kapım ve ön konsol içi senkronize hareket ederken ses yapıyo . Resmen kopacak parçalanacak gibi . Ufak tefek değil yani. Arabam daha 5 aylık bugün yanıma oturan arkadaşımdan resmen utandım.

Mesaj Birleştirildi: Ekim 01, 2015, 21:59:41
5 ayda 3. Servis olacak sadece ses için. Artık bu işin hukukunu araştıracam. Varsa bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan lütfen bana yardımcı olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
mehmet bey corollada bu kapi gergilerinde sorun var.ilk siz degilsiniz.Servis yaglayalim falan derse kabul etmeyin.Değiştirsinler.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 504 kere teşekkür etti
  • 208 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar benim kapım ve ön konsol içi senkronize hareket ederken ses yapıyo . Resmen kopacak parçalanacak gibi . Ufak tefek değil yani. Arabam daha 5 aylık bugün yanıma oturan arkadaşımdan resmen utandım.

Mesaj Birleştirildi: Ekim 01, 2015, 21:59:41
5 ayda 3. Servis olacak sadece ses için. Artık bu işin hukukunu araştıracam. Varsa bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan lütfen bana yardımcı olsun.
Mehmet bey, kapılar hareket halinde iken ses yapıyorsa bence menteşeler değildir o sesi yapan.
" Less English, more bike."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 9 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
teşekkür ederim arkadaşlar ancak bu modelde kronik sorunlar var . şuan garanti kapsamıda yaptırıyoruz peki garanti bitince ne olacak. mutlaka hukuki haklarımız vardır. ben sadece ses izolasyon için 2kez gittim. 3. servise salı günü gidicem. ( bu arada arabayi ilk aldığımda cd çalarda çalışmadı bi kezde onun için gittim toplamda 4 olacak.)

Mesaj Birleştirildi: Ekim 02, 2015, 18:41:03
en sonunda cinnet geciricem medyayı çağırıp arabayı antalyada falezlerden aşağı atıcam.  >:( >:( >:( ;) ;) :nija: :nija: belki işe  yarar :D :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
teşekkür ederim arkadaşlar ancak bu modelde kronik sorunlar var . şuan garanti kapsamıda yaptırıyoruz peki garanti bitince ne olacak. mutlaka hukuki haklarımız vardır. ben sadece ses izolasyon için 2kez gittim. 3. servise salı günü gidicem. ( bu arada arabayi ilk aldığımda cd çalarda çalışmadı bi kezde onun için gittim toplamda 4 olacak.)

Mesaj Birleştirildi:  Ekim 02, 2015, 18:41:03
en sonunda cinnet geciricem medyayı çağırıp arabayı antalyada falezlerden aşağı atıcam.  >:( >:( >:( ;) ;) :nija: :nija: belki işe  yarar :D :D
Arabayı alırken sıkıntı.Aldıktan sonra sıkıntı.Tamam kul yapısıda kardeşim o kadar para veriyoruz.Millet 73 bin liraya 2+1 alıyor :) Daha arabayı alalı bir ay oldu bir ayda cam fitili koptu.Hatta bunla ilgili konu açtım.Bu hafta komple ön tafaf değişecek.Arka hoparlörler çok kötü vs.Yıllarca yol gürültüsünden bıkmıştım maşallah bu araba eskiyi aratmadı :) Pişmanmıyım Sanırım :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • EN İYİ PERFORMANS UZUN ÖMÜRLÜ OLANDIR.
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '14
  • 239 kere teşekkür edildi
yeni kasa 2013 ve sonrası corolla 2007-2013 corolla ile aynı şasiye sahiptir bire bir.o yüzden şasi değişmeden sese tıkırtılara devam...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 504 kere teşekkür etti
  • 208 kere teşekkür edildi
son kasanın ebatları farklı sanırım. Yükseklik azaltıldı, araç uzadı ve genişledi.
" Less English, more bike."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 9 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
yeni kasa 2013 ve sonrası corolla 2007-2013 corolla ile aynı şasiye sahiptir bire bir.o yüzden şasi değişmeden sese tıkırtılara devam...
sayın kemal kardeş ben bir yerlerde hakkımızın oldugunu düşünüyorum .. ve o hakkın peşinden gidicem . gerek sosyal medya gerekse hukuk.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • COROLLA
  • Kilometre: 2200
  • Model Yılı: '14
  • 15 kere teşekkür etti
  • 69 kere teşekkür edildi
Ynt: Kapı menteşelerinin gıcırtı yapması ve garantiden değişimi.
« Yanıtla #31 : Kasım 04, 2015, 15:34:35 »
benim aracın  bir kez kapı gergi kolunu değiştirdiler ses kesildi 6 ay sonra ses yeniden başladı.buna çözüm kapı gergi kolu değişimi değil galiba kapı pandizotunu sökmeden gergi kolunun olduğu yere sprey silikon yada wd40 sıksak sorun çözülür mü her dafesında kapı gergi kolu için pandizot sökülmesi rahatsız ediyor beni araba laçkalaştı bi de sürücü kapısını açarken sanki lastik contalar biririne yapışırda geç ayrılır ya öyle bir ses geliyor sizin araçlarınızda da varmı böyle bir ses son 2-3 aydır yaşıyorum sesi bilgi verirseniz iyi olur )
Bildiğim her konuyu paylaşmaya hazırım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #32 : Haziran 29, 2018, 16:08:09 »
Merhabalar; mart 2014 çıkışlı dizel otomatik araç sahibiyim aracımın kapılarında sıcak havalardaki gacur gucur sesi şikayetiyle sonuncusu 29 Ekim 2016 olmak üzere 4 kez servise gittim. iki kez kapı gergi kolları değişti iki kez de yağlama yapıldı. Şikayetimi Toyota Genel Merkezine iletmemden sonra Toyota merkezi tarafından aranarak tekrar servise yönlendirildim. Servise gittiğimde ise önce bunun her arabada karşılaşılan bir sorun olduğu söylendi ama bunu yazılı olarak verin dediğimde yazamayacaklarını söylediler, sonra durum tespiti yapıldı ve tekrar kapı gergi kolları değişimi yapılması gerektiği söylendi.
Daha önce de belirttiğim gibi kapılardaki ses ile ilgili 4 kez işlem yapıldı. 5. Defa sorun tekrarlandı. Sosyal medyada yaptığım paylaşımdan sonra bu sorunu yaşayan onlarca kişiden aynı yönde şikâyetler olduğuna dair mesajlar aldım. Hepsi de aynı şikâyetlerin Toyota tarafından geçiştirildiğini belirmekteydi. Bu da bu sorunun üretim hatası olduğunu göstermektedir.
2014 yılında sıfır olarak aldığım ve daha bir yıl bile olmadan çıkan bu sorunun Toyota tarafından geçiştirilmiş olması ve bugüne kadar sorunun çözümlenmemesi bu markanın büyüklüğüne, saygınlığına, sağlam ve sorunsuz araba imajına yakışmamaktadır.
Bundan sonra bana gelen mesajlardan tespit ettiğim mağdurlarla birlikte yasal olarak hakkımı arayacağım.
Size tavsiyem siz de hakkınızı arayın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 102000
  • 371 kere teşekkür etti
  • 131 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Haziran 29, 2018, 17:04:45 »
2015 model sıfır olarak aldığımız yaris hibrit aracimda da sıcaklarda aynı sıkıntıyı yaşıyorum maalesef. Üzülerek söylüyorum ki; kaporta ve boya konusunda toyota malesef vasat. (Şahsi görüşümdür.)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 105000
  • 56 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Temmuz 31, 2023, 15:56:40 »
Merhaba arkadaşlar, 2014 model Corollam var sol kapı açılıp kapanırken gıcırtı yapıyor, makine yağı ile yağladım ses azalmadı, sol kapıyı da yağladım ara ara oda yapıyor. Menteşe kısmında bariz toz oluyor, aracın garantisi vs yok. Nasıl bir çözüm önerirsiniz? Teşekkürler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 120000
  • Model Yılı: '12
  • 12 kere teşekkür etti
  • 34 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Temmuz 31, 2023, 16:41:58 »
Merhaba arkadaşlar, 2014 model Corollam var sol kapı açılıp kapanırken gıcırtı yapıyor, makine yağı ile yağladım ses azalmadı, sol kapıyı da yağladım ara ara oda yapıyor. Menteşe kısmında bariz toz oluyor, aracın garantisi vs yok. Nasıl bir çözüm önerirsiniz? Teşekkürler

ben vd40 sıkmıştım ses kesilmişti fakat sonradan öğrendim vd40 mevcut yağıda çözermiş. sıvı gres sıkılması sağlıklıdır.
2007 AURİS 1.6 MANUEL, 2013 AURİS 1.4 MANUEL, 2019 COROLLA 1.6 MANUEL, 2019 COROLLA 1.6 OTOMATİK, 2012 AURİS 1.6 MANUEL

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 56 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Temmuz 31, 2023, 17:13:00 »
Teşekkür ederim ilginize

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Temmuz 31, 2023, 21:31:42 »
O ses menteşeden gelmiyor,kapı gergisinden geliyor ama garanti olsun diye sadece menteşe kısmına VD40 sıkın ve sonrasında sıvı gres uygulayın aynı şekilde sıvı gres ile kapı gersinide yağlayın yalnız 5 10 defa kapatıp eçın yağ iyice dağılsın.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Temmuz 31, 2023, 22:11:54 »
Bende de var hocam aynı sorundan gresle yağlıyorum ama araç çok aşırı güneşe maruz kalırsa bir süre sonra yine samanlık kapısı gibi gacır gucur etmeye başlıyor. Arkadaşımda da 2015 var o da aynı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 56 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Temmuz 31, 2023, 23:46:13 »
Bende de var hocam aynı sorundan gresle yağlıyorum ama araç çok aşırı güneşe maruz kalırsa bir süre sonra yine samanlık kapısı gibi gacır gucur etmeye başlıyor. Arkadaşımda da 2015 var o da aynı.

Sağ kapıda yoktu ona da makine yağı sıktım oda yapıyor :) gress uygulayacağım