Gönderen Konu: torque pro ile lpg ayar analizi ve katalitik konvertör arızası (P0420)  (Okunma sayısı 19982 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
yav kurcalamayin şu gaz ayarlarını basın gaza gidin yaa :)
bir laf vardır ölüyü çok yıkarsan  ya osurur  ya s....r.  felsefem budur ;)
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 25000
  • Model Yılı: '19
  • 304 kere teşekkür etti
  • 333 kere teşekkür edildi
doğru dersin talat'da bu arıza kodu araştırırken meydana geldi, gaz ayarıyla falan oynamamıştım :D
bu linkte de ürünü kullanıp memnun olanlar yazmış.
http://forum.donanimhaber.com/m_65104874/tm.htm
2019 Mondeo 1.5 Ecoboost (Prins VSİ-3 DI)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
Nasıl oldu Burak hocam bu arıza işi ? Ne oldu nerde gördün o arıza kodunu , araba ekranında yazı falan mı çıktı? Yoksa sadece Torquedan mı böyle bir bildirim aldın? Valla çok stress yaptı bu durum bende

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 09, 2015, 00:54:12
yav kurcalamayin şu gaz ayarlarını basın gaza gidin yaa :)
bir laf vardır ölüyü çok yıkarsan  ya osurur  ya s....r.  felsefem budur ;)

Tamam doğru diyon Talat Hocam da ne bilelim arabanın neresinde ne oluyor, basıyoruz gidiyoruz ama içerisinde ne oluyor, ömründen ömür mü gidiyor motorun egzozun falan insan tereddüt ediyor işte
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 304 kere teşekkür etti
abi sabah 20 km yol yaptım. bi baktım el freni vsc uyarısı verdi. hemen çalıştırdım torque'yi :islik: baktım p0420. sildim kodu bi stop start bi daha arıza vermedi. şimdi okudukça katalizör tıkanıklığının bi habercisinin de çiğ benzin kokusu olduğunu öğrendim ki sabahları soğuk motorda bende de oluyor. şu bell-add 2b'yi alıp kendim uyguluycam gibi ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
Ya bak ben bu OBD ye takılan BT li ELM cihazını aldım taktım tabletede torqueyu kurdum Denizliden Aydına gidiyorum, Nazillide mola verdim, arada da kurcukluyorum sağını solunu falan. Arabayı çalıştırdım bi baktım ekranda uyarı falan veriyor arabanın kendi ekranında bir tırstım ki sorma. kapatıp açtım bir daha o uyarı falan çıkmadı :) Yani Bu ELM ve Torque muhabbetinden dolayı korkma. Gerçi ben ne arızası verdi bilmiyorum ama sonra kablo ile bağlanıp Toyotanın Techstream programıyla baktım hiç hata falan yoktu.

Çiğ gaz kokusuna gelince işte o durumu hiç yaşamadım bilmiyorum inşallahta hiç yaşamayız
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
Nasıl oldu Burak hocam bu arıza işi ? Ne oldu nerde gördün o arıza kodunu , araba ekranında yazı falan mı çıktı? Yoksa sadece Torquedan mı böyle bir bildirim aldın? Valla çok stress yaptı bu durum bende

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 09, 2015, 00:54:12
Tamam doğru diyon Talat Hocam da ne bilelim arabanın neresinde ne oluyor, basıyoruz gidiyoruz ama içerisinde ne oluyor, ömründen ömür mü gidiyor motorun egzozun falan insan tereddüt ediyor işte

işte bu mühendislik hhastalığı bence
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 304 kere teşekkür etti
zaten okudukça bu katalizöre içim baya ısındı :rofl: :rofl: can sıkılcak bi şey değilmiş. önce kimyasalla temizle, olmadı söktür temizle, dağıldıysa boşalt rahatla 10 hp'de cebine koy, hiçbiri sarmadıysa ver 4000 tl bak keyfine :rofl: :rofl: yani 50 tl'den başlayıp 4000'e kadar yolu var :wacko:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
Burak bir gelişme var mı? Durum nedir?
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 304 kere teşekkür etti
Burak bir gelişme var mı? Durum nedir?
abi tatile çıktım. yolda bi defa daha yaktı arıza lambasını. söndürdüm geçtim. bayram sonrası bakıcaz bi hal çaresine. önce lpg'ci (ayar vaziyeti), sonra katalizör temizleyici, olmadı egzost'cu ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
abi tatile çıktım. yolda bi defa daha yaktı arıza lambasını. söndürdüm geçtim. bayram sonrası bakıcaz bi hal çaresine. önce lpg'ci (ayar vaziyeti), sonra katalizör temizleyici, olmadı egzost'cu ;)

Allah yolunuzu açık etsin kazasız belasız hayırlı Tatiller  :saygi:

İnşallah sorun çıkartmaz  :tamam:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 636 kere teşekkür etti
Ben içimden geçirmiştim bu abiler yakında arabayı bozar diye
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
Ben içimden geçirmiştim bu abiler yakında arabayı bozar diye

:rofl: :rofl: :rofl:

Aynen çaktırma Mehmet, bende artık pek oynaşmıyorum artık. Evin önünde duruyor  :nija: :nija: :nija:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 636 kere teşekkür etti

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 304 kere teşekkür etti
tatil dönüşü aracı benzinde kullanmaya başladım. 20 dk. sonra arıza kodunu benzinde ilerlerken de aldım. bu p420 lpg ayarıyla ilgili bir husus değil sanırsam ya da ayarsızlıktan dolayı araç ecusu benzinde de kararı tutturamayıp sapıttı. sonrasında resetleyip lpg'ye geçtim. bir süre sonra yine arıza kodu verdi. bu sefer "p1750 powertrain tap for multiple descriptions" arıza kodu da bonusu oldu :argh: abs lambası da ilave olarak yandı. resetleyip yine devam ettim. olayı iyice araştırıp sonrasında işin içine gireyim istiyorum. malum piyasada iş bilmezler çok :kötü: aklıma oksijen sensörü kablosunda bi temassızlık ihtimali falan gelmiyor değil. sonumuz hayır olsun :hoş:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
P1750 CVT ile alakalı olması lazım
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 304 kere teşekkür etti
24-30 temmuz arası izmir-kocaeli-salihli-izmir yaptım. kocaeli yapmışken fs otogaz'a gidip bi ayara baktırayım dedim. herhangi bi sıkıntısı çıkmadı. faruk (sevgili) bey gelmeden 200 km önce benzine geç ltft sıfırlansın tavsiyesinde bulunmuştu. ben de o şekilde benzinle gezdim ve o arada 3 kez daha p0420 hatası aldım  :o :wacko: lpg'de de hata vermeye devam etti. benim olay lpg'likten çıktı diye düşünüyorum artık. hafta içi katalitik temizleyici sprey ve egzostcuyla olaya girişicez artık.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
24-30 temmuz arası izmir-kocaeli-salihli-izmir yaptım. kocaeli yapmışken fs otogaz'a gidip bi ayara baktırayım dedim. herhangi bi sıkıntısı çıkmadı. faruk (sevgili) bey gelmeden 200 km önce benzine geç ltft sıfırlansın tavsiyesinde bulunmuştu. ben de o şekilde benzinle gezdim ve o arada 3 kez daha p0420 hatası aldım  :o :wacko: lpg'de de hata vermeye devam etti. benim olay lpg'likten çıktı diye düşünüyorum artık. hafta içi katalitik temizleyici sprey ve egzostcuyla olaya girişicez artık.

Burak Egzos çıkışında Oksijen sensörü ile bakılıp eğer çıkan gazda OKSİJEN mevcut ise kesin katalitik konvertör bozulmuştur. Benzin yada LPG fark etmez bu durum da. Geçmiş olsun. Allah beterinden korusun  :saygi:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 304 kere teşekkür etti
hakkımızda hayırlısı abi. ne çıkarsa bahtımıza :hoş:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
Senin LTFT de sıkıntı yokmuş ki, en fazla 4-5 görmüş yani, Bu durum LPG den kaynaklıda olmayabilir yani. Arabayı devirli kullanmak falan mı ki.

Acaba belli bir ömrü varda o ömrü bitincemi bozuluyor ki bu katalitik  :wacko:
THE END