Gönderen Konu: torque pro ile lpg ayar analizi ve katalitik konvertör arızası (P0420)  (Okunma sayısı 19880 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2551 kere teşekkür edildi
dosyayı yükleyebilirmisiniz?

http://www.lpgkablo.com/Default.aspx?pageID=17&ara=&CatID=71&MarkaID=108
Burada kablolar var, kablosu varsa yazılımıda vardır. O sitede yazılımlar kısmında bakın belki sizin kite uygun yazılım vardır belki. :saygi:
THE END

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 210000
  • Model Yılı: '04
  • 10 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
dosyayı zipleyerek yükledim. 2 ayrı kayıt mevcut. kablo bilgileri için teşekkürler. siz dosyayı inleyip bilgi verirseniz ona göre kablo siparişi vereyim. yada yeni kit düşüneyim. teşekkürler. :saygi:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
Aracınızda sıkıntı var mı peki? Sadece LPG yakıt miktarını çok kısmışlar ayar yapılırsa düzelmeyecek değerlerde değil bana göre. %10 luk bir artışla normal değerlerde olabilir gibi geldi bana :tamam:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2591 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
evet iki ayrı kayıt var. benim aracıma ait. gün içinde farklı zamanlarda kaydettim. aracımda aldesa marka lpg kiti mevcut. ayar için kablo temin etsem yazılımı bulabilirmiyiz? aldesa markayı çok övmüyorlar. motoru öldürüyorsun diyorlar. Lpg sistemini komple değiştirmeyi düşünür oldum. verilere göre lpg ayarı yaterli olurmu. yoksa iyi bir kit taktırsam mı? çok kararsız kaldım.   :wacko:
Murat abinin dediği gibi sürekli fakir karışımda çalışmış. Ustalarin övmesi ya da sovmesi umurunuzda olmasın. Ustalarin çoğunluğu bir sey bilseydi şu an bu konuda yazıyor olmuyorduk aslında. Siz kablo alın ayarları yükleyin arkadaşlar yardımcı olur baktık biz yardımcı olamadık lpg aldığınız yerin uzaktan yardımi var ücretsiz. Şu an sorun yok gibi olsa da.
Ortalama yüzde 15 fakir çalışan aracınız yüklü iken ani gazlamalarda hafif tekleme performans düşüklüğü;uzun vadede subap yakmaya kadar gidecektir.
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
aslında araçta hiçbir sıkıntı yok. yaklaşık 1.5 yıl oldu alalı. aldığımda lpg vardı. yüklü iken rampalarda çekişi zayıf biraz. tekleme felanda yapmıyor. sadece lpgde iken rölantide oynama var. benzine geçirdiğimde yapmıyor.  bu sorunda genel gibi. forumdaki birçok kişi bu sıkıntıyı yaşıyor. 1.6 vvti motorlar lpgde rölantide oynama yapıyor. yada benim araçta sorun var. talat bey dediğiniz gibi inş subaplara zarar vermemiştir. kablo siparişi veriyorum geldiğinde tekrar yardımınıza başvuracağım. teşekkürler  :saygi:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
aslında araçta hiçbir sıkıntı yok. yaklaşık 1.5 yıl oldu alalı. aldığımda lpg vardı. yüklü iken rampalarda çekişi zayıf biraz. tekleme felanda yapmıyor. sadece lpgde iken rölantide oynama var. benzine geçirdiğimde yapmıyor.  bu sorunda genel gibi. forumdaki birçok kişi bu sıkıntıyı yaşıyor. 1.6 vvti motorlar lpgde rölantide oynama yapıyor. yada benim araçta sorun var. talat bey dediğiniz gibi inş subaplara zarar vermemiştir. kablo siparişi veriyorum geldiğinde tekrar yardımınıza başvuracağım. teşekkürler  :saygi:
Dediğim gibi fakir karışım çekiş düşüklüğü yüksek devirlerde tekleme araç yüklü iken gaz yememe hızlanma isteksizligi yaratır. Uzun vadede subaplar ve motorun diğer aksamlarina zarar vermesi kesindir.
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 118000
  • Model Yılı: '10
  • 261 kere teşekkür etti
  • 168 kere teşekkür edildi
Dediğim gibi fakir karışım çekiş düşüklüğü yüksek devirlerde tekleme araç yüklü iken gaz yememe hızlanma isteksizligi yaratır. Uzun vadede subaplar ve motorun diğer aksamlarina zarar vermesi kesindir.

Bu fakir karışım benzindede oluyor mu? Olursa nasıl düzeltiliyor Talat Bey?
2010 1,6 corolla
2002 1,6-vvt-i Corolla
2001 1,4 astra-f

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
Bu fakir karışım benzindede oluyor mu? Olursa nasıl düzeltiliyor Talat Bey?
Bozuk lpg ayarı uzun vadede benzin ayarlarınıda bozuyor. Arkadaşımda geçen baktım benzinde de lpg dede her devirde ltft 15. Hemen akü resetlemesi, lpg bakımı buji değişimi ve tekrar otomatik kalibrasyon yaptırdı. Şuan değerleri tüm devirlerde ltft 4. Biraz kullansın tekrar gaz ayarı yaptıracaz.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Bozuk lpg ayarı uzun vadede benzin ayarlarınıda bozuyor. Arkadaşımda geçen baktım benzinde de lpg dede her devirde ltft 15. Hemen akü resetlemesi, lpg bakımı buji değişimi ve tekrar otomatik kalibrasyon yaptırdı. Şuan değerleri tüm devirlerde ltft 4. Biraz kullansın tekrar gaz ayarı yaptıracaz.

bu yazı üzerine bu sabah işe gelirken benzinde kullanarak kayıt aldım. uzun süre lpgde kullandığımdan aracın benzindeki değerleride kötü gibi. benzin ve lpg kayıtlarını ekte paylaşıyorum.  Lpg ayarı için kablo siparişi verdim bekliyorum. sizce ne yapmalıyım. araca otomatik kalibrasyonu kendimiz yapabiliyormuyuz?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
bu yazı üzerine bu sabah işe gelirken benzinde kullanarak kayıt aldım. uzun süre lpgde kullandığımdan aracın benzindeki değerleride kötü gibi. benzin ve lpg kayıtlarını ekte paylaşıyorum.  Lpg ayarı için kablo siparişi verdim bekliyorum. sizce ne yapmalıyım. araca otomatik kalibrasyonu kendimiz yapabiliyormuyuz?
Benzinde kötü ise en kolay yol akü kutup başı sokup 5 dakika beklemek. Mutlunun dediği gibi diğerleri. Zaten bu zamana kadar benzinde kullanılsa aracınızın ltft si 0 stft si de en fazla +-6/7 oynar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Benzinde kötü ise en kolay yol akü kutup başı sokup 5 dakika beklemek. Mutlunun dediği gibi diğerleri. Zaten bu zamana kadar benzinde kullanılsa aracınızın ltft si 0 stft si de en fazla +-6/7 oynar

Bujileri yeni değiştirmiştim. iridyum buji. kutup başını söküp akşama eve dönüşte tekrar kayıt alayım bakalım. kaydı paylaşırım. kalibrasyon aklıma takıldı. mehmet bey arkadaşınız kalibrasyonu nerede yaptırdı biliyormusunuz?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
Bujileri yeni değiştirmiştim. iridyum buji. kutup başını söküp akşama eve dönüşte tekrar kayıt alayım bakalım. kaydı paylaşırım. kalibrasyon aklıma takıldı. mehmet bey arkadaşınız kalibrasyonu nerede yaptırdı biliyormusunuz?
Lpg de ayarlar yine eskisine döner aküden sifirlamak sadece kısa süreli değerlerin sınırlanmasıni saglar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Lpg de ayarlar yine eskisine döner aküden sifirlamak sadece kısa süreli değerlerin sınırlanmasıni saglar

peki lpgde ayar yaptık istediğimiz değerlere ulaştık. benzinde ayar yapabiliyormuyuz?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
peki lpgde ayar yaptık istediğimiz değerlere ulaştık. benzinde ayar yapabiliyormuyuz?
Benzine müdahale imkansızdır. Araç ecusu benzinle kullanıldığı taktirde kısa sürede kendi ayarını kendi oturtur. Tabiki lpg de uzun süre kullanıp sonra benzine alınca hemen düzelmez. Bu bir süreçtir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
bugun kablom geliyor. lpg ayarı yapmadan önce son verileri aldım. fakat benim  ltft 4 ile 25 arasında değişiyor. forumdaki yorumlarda +-%2,5 olması gerekiyor. sizce neden böyle?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
Sizin eski kayıtlar bu kadar kötü değildi? Ne yaptınız?
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
bugun kablom geliyor. lpg ayarı yapmadan önce son verileri aldım. fakat benim  ltft 4 ile 25 arasında değişiyor. forumdaki yorumlarda +-%2,5 olması gerekiyor. sizce neden böyle?
Bu kayıtlar Chevrolet de olsa arıza lambanız çoktan yanmıştı [emoji596] [emoji596]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Maşallah deyin  :D akü resetlemesi yaptıktan sonraki değerler. neden böyle anlayamadım :wacko:
Bu kayıtlar Chevrolet de olsa arıza lambanız çoktan yanmıştı [emoji596] [emoji596]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
Ziya Ayten beni iplemiyor :) Saksııııı değilim bennnnnnnn  :rofl: :rofl: :rofl:

Hadi kolay gelsin
THE END