Gönderen Konu: Accordum TCT Formunda  (Okunma sayısı 22246 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 25000
  • Model Yılı: '19
  • 304 kere teşekkür etti
  • 333 kere teşekkür edildi
Ynt: Accordum TCT Formunda
« Yanıtla #20 : Temmuz 02, 2015, 22:09:09 »
Katı waxı ayda bir atmak boşa masraf. 1 kez atılınca 6 ay gidiyor ben fk1000p kullanıyorum. Fakat kullandığınız şampuan ve hızlı cila bu ömrü bu kadar uzatır. Yoksa dayanmaz.
araca bir tur wax atmanın maliyeti 5 lirayı bulmaz. hızlı cila vs. ile uğraşacağına wax aralığını biraz az tutarsın olur biter :tamam: bir ay benim sabırsızlığımdan kaynaklanıyor maksat meşgale olsun :D. sonuçta wax'ın etkisi devam ederken yenilemenin mantığı yok tabiki :tamam:
2019 Mondeo 1.5 Ecoboost (Prins VSİ-3 DI)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Temmuz 02, 2015, 22:09:09 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 65000
  • Model Yılı: '12
  • 106 kere teşekkür etti
  • 142 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Temmuz 02, 2015, 22:49:50 »
araca bir tur wax atmanın maliyeti 5 lirayı bulmaz. hızlı cila vs. ile uğraşacağına wax aralığını biraz az tutarsın olur biter :tamam: bir ay benim sabırsızlığımdan kaynaklanıyor maksat meşgale olsun :D. sonuçta wax'ın etkisi devam ederken yenilemenin mantığı yok tabiki :tamam:

Abi asıl masraf wax bitince ortaya çıkar :D a.g katı waxları 180 liradan fazla diye biliyorum.

Hangi waxı kullanıyosun abi ve etkisini ne kadara kadar sürdü deneme fırsatın oldumu :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 304 kere teşekkür etti
« Yanıtla #22 : Temmuz 02, 2015, 23:56:25 »
Abi asıl masraf wax bitince ortaya çıkar :D a.g katı waxları 180 liradan fazla diye biliyorum.

Hangi waxı kullanıyosun abi ve etkisini ne kadara kadar sürdü deneme fırsatın oldumu :)
ilk meg ultimate kullandım. yıkama makinem de vardı. sonax hızlı cila ile 8 ay ömrü oldu. sonrasında mekan kalmadığından karcher'i sattım. soft 99 fusso 12 kullandım. yıkamacılardaki vatan makinalarıyla ve köpüğüyle 2 ay dayanmıyordu. şimdi ag hd wax kullanıyorum. başka bir yıkama istasyonu buldum atas dls 125 kullanıyor gözümle gördüm. şimdi boncuklanma bitmeden sıkıntıdan yeniliyorum wax'ı. ömür biçecek sabrım yok :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 106 kere teşekkür etti
« Yanıtla #23 : Temmuz 03, 2015, 01:35:47 »
ilk meg ultimate kullandım. yıkama makinem de vardı. sonax hızlı cila ile 8 ay ömrü oldu. sonrasında mekan kalmadığından karcher'i sattım. soft 99 fusso 12 kullandım. yıkamacılardaki vatan makinalarıyla ve köpüğüyle 2 ay dayanmıyordu. şimdi ag hd wax kullanıyorum. başka bir yıkama istasyonu buldum atas dls 125 kullanıyor gözümle gördüm. şimdi boncuklanma bitmeden sıkıntıdan yeniliyorum wax'ı. ömür biçecek sabrım yok :D

Anladım abi :) Bende benzinliklerde yıkatıyorum ama şampuanı kendim yapıp sıkıyorum. Küçük basınçlım var bauhause dan aldım. Ucuna bulaşık süngeri telinden koydum. O köpük atan basınçlı kadar olmasada yine köpürtüyor. Proteo kullanıyorum. Dls ler kadar köpürmüyor sanırım ama wax dostu. Dls ler waxın ömrünü biraz azaltıyor galba. Onlar çok güçlü. Proteo bana yetiyor. Haftada en az 1 kez yıkandığı için kir birikmiyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '20
  • 264 kere teşekkür etti
  • 469 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Temmuz 03, 2015, 09:43:21 »
Abi hayırlı olsun, maşallah 41.5 kere.
Benim mazda 3 kadar yakıyor şehiriçinde ona da bir maşallah. :)
Eyvallah kardeşim sağol.
Hayırlı olsun aracınız.  Ufak tefek sikintilardan bahsetmissiniz zamanla yavas yavas halledersiniz. Ama teyp isi onemli muziksiz yolculuk yapmak sıkıcı oluyor.
Teşekkürler Eyüp Bey. Sıkıntıları dediğiniz gibi zamanla hallederim ama sizinde belirttiğiniz gibi teyp işini biran önce halletmem lazım. Bu memlekette radyoda çekmiyor arkadaş :)

@Burak Ulubir (32698) ve Gökhun Ertürkan (28927) hocam güzel şeyler paylaşmışsınız teşekkür ediyorum. Sizden birde bu bahsettiklerinizi alabileceğim bir internet linki vermenizi riza ediyorum :)
Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 304 kere teşekkür etti
« Yanıtla #25 : Temmuz 03, 2015, 15:52:02 »
1. aracı yıkadıktan sonra boya üzerine yapılacak uygulamanın yüzeye iyi tutunması için alkol ile arabayı güzelce temizlemeniz gerekir. mikrofiber bezle bekleme yapmadan sık sil şeklinde.
http://www.sanalpazar.com/Ipa-Izopropil-Alkol-Temizlik-Solventi-996-500-Ml__isp31584299

2. kılcal çizikleri gizlemek maksadıyla wax öncesi uygulanacak autoglym srp. uygulamayı meguiars süngeriyle yada ag süngerle yapabilirsiniz.
http://www.sanalpazar.com/Autoglym-Srp-Super-Resin-Polish-Cila-500ml__isp32372203
http://www.sanalpazar.com/Autoglym-Parmakla-Uygulama-Sungeri-Kirmizi__isp16322760
http://www.sanalpazar.com/Meguiars-El-Ile-Wax-Cila-Uygulama-Pedi__isp34614968

3. ag srp sonrası esas koruma maksadıyla wax hususunda fazla masraf yapmadan bunu öneririm. şu sıralar kampanya var. site 10 tl'de sanal cüzdana ekleme yapıyor. 52'ye almış olursunuz. 200 gr olduğundan rahat rahat 20 uygulama çıkartabilirsiniz. uygulama süngeri de içinde. (bu wax zamanında kargo hariç 70 tl'ye satılıyordu. güzel bir indirim yapmışlar)
http://www.sanalpazar.com/Soft99-Fusso-Coat-12-Months-Wax-D-200gr__isp46899929

detailturkey sitesi oto bakım konusunda epey yardımcı olur. ama dikkat et fazla bulaşma. virüsü kaparsan halin harap :rofl: :rofl:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 106 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Temmuz 03, 2015, 16:28:18 »
1. aracı yıkadıktan sonra boya üzerine yapılacak uygulamanın yüzeye iyi tutunması için alkol ile arabayı güzelce temizlemeniz gerekir. mikrofiber bezle bekleme yapmadan sık sil şeklinde.
http://www.sanalpazar.com/Ipa-Izopropil-Alkol-Temizlik-Solventi-996-500-Ml__isp31584299

2. kılcal çizikleri gizlemek maksadıyla wax öncesi uygulanacak autoglym srp. uygulamayı meguiars süngeriyle yada ag süngerle yapabilirsiniz.
http://www.sanalpazar.com/Autoglym-Srp-Super-Resin-Polish-Cila-500ml__isp32372203
http://www.sanalpazar.com/Autoglym-Parmakla-Uygulama-Sungeri-Kirmizi__isp16322760

3. ag srp sonrası esas koruma maksadıyla wax hususunda fazla masraf yapmadan bunu öneririm. şu sıralar kampanya var. site 10 tl'de sanal cüzdana ekleme yapıyor. 52'ye almış olursunuz. 200 gr olduğundan rahat rahat 20 uygulama çıkartabilirsiniz. uygulama süngeri de içinde. (bu wax zamanında kargo hariç 70 tl'ye satılıyordu. güzel bir indirim yapmışlar)

detailturkey sitesi oto bakım konusunda epey yardımcı olur. ama dikkat et fazla bulaşma. virüsü kaparsan halin harap :rofl: :rofl:

Keşke n11 dende satış yapsa erdem boya. Orada çok güzel fırsatlar oluyor. Üye ol 11 indirim farklı kredi kartlarına puan fırsatı oluyor. Bazen bunlara ek olarak 50 lira indirim gibi şeyler oluyor.

Önek vermek gerekirse abime bmw için audio system aldık indirimlerle 120 lira civarına mal oldu. İndirimleri satıcılar değil site yapıyor. Satıcılara dokunan birşey olmuıyor. Satıcı parasını tam alıyor bildiğim kadarıyla.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Temmuz 03, 2015, 16:41:29 »

Burak hocam çok teşekkür ederim. Bir kaç soru daha sorayım sizi bıktırmazsam bende soru çoookkk :islik:
1- Bu alkol bildiğimiz etil alkol mü ondan olsa olur mu?
2- Ag süngeri dediğiniz sanırım şu ele geçmeli olanlardan onu almasam olur mu hem fiyatı çok hemde benim eller biraz irice parmaklarımın içine gireceğinden şüphem var  :lol: Diğer süngeri alsam yeterli olur mu?
3- Yanlışım varsa düzeltin. Alkolle temizlik yaptıktan sonra, Cila uygulamasını yapıyoruz, Ciladan sonrada wax uyguluyoruz. Peki cilayı waxla birliktemi kullanmak gerekli yoksa wax 6 ayda bir deniliyor cila daha kısa süreli mi uygulanacak.

Abi bakım konusunda yardımcı olacak çok olur ama benim uygulama yapacak vaktim yok. 2 tane ufaklık var ellerinizden öper onları hanımın başına sarıp gittiğimde hanım arabayı kıskanıyor  :rofl: :rofl:

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 03, 2015, 16:47:01
Keşke n11 dende satış yapsa erdem boya. Orada çok güzel fırsatlar oluyor. Üye ol 11 indirim farklı kredi kartlarına puan fırsatı oluyor. Bazen bunlara ek olarak 50 lira indirim gibi şeyler oluyor.

Önek vermek gerekirse abime bmw için audio system aldık indirimlerle 120 lira civarına mal oldu. İndirimleri satıcılar değil site yapıyor. Satıcılara dokunan birşey olmuıyor. Satıcı parasını tam alıyor bildiğim kadarıyla.

Bende şimdi sanal pazara üye oldum toplam fiyatı öğrenmek için hoş geldin indirimi verdi 10 lira 10 lirada Burak abinin dediği indirim mevcut. Ama hoşgeldin indirimi bugün için geçerliymiş. Şuan telefon kullanamıyorum doğrulama kodu için ama eve gidip alayım diyorum bunları. Haftaya cumartesi müsait günüm. Oruçlu halde bakalım ne kadarına dayana bileceğim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 106 kere teşekkür etti
« Yanıtla #28 : Temmuz 03, 2015, 21:47:00 »
Burak hocam çok teşekkür ederim. Bir kaç soru daha sorayım sizi bıktırmazsam bende soru çoookkk :islik:
2- Ag süngeri dediğiniz sanırım şu ele geçmeli olanlardan onu almasam olur mu hem fiyatı çok hemde benim eller biraz irice parmaklarımın içine gireceğinden şüphem var  :lol: Diğer süngeri alsam yeterli olur mu?
3- Yanlışım varsa düzeltin. Alkolle temizlik yaptıktan sonra, Cila uygulamasını yapıyoruz, Ciladan sonrada wax uyguluyoruz. Peki cilayı waxla birliktemi kullanmak gerekli yoksa wax 6 ayda bir deniliyor cila daha kısa süreli mi uygulanacak.

Abi bakım konusunda yardımcı olacak çok olur ama benim uygulama yapacak vaktim yok. 2 tane ufaklık var ellerinizden öper onları hanımın başına sarıp gittiğimde hanım arabayı kıskanıyor  :rofl: :rofl:

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 03, 2015, 16:47:01
Bende şimdi sanal pazara üye oldum toplam fiyatı öğrenmek için hoş geldin indirimi verdi 10 lira 10 lirada Burak abinin dediği indirim mevcut. Ama hoşgeldin indirimi bugün için geçerliymiş. Şuan telefon kullanamıyorum doğrulama kodu için ama eve gidip alayım diyorum bunları. Haftaya cumartesi müsait günüm. Oruçlu halde bakalım ne kadarına dayana bileceğim.

Sanal pazardan bende alışveriş yapmaya çalıştım.  10 tl geldi üye olunca. Diğer 10 tl nasıl gelecek ? Birde üyelikten kazanılan paranın belli sınırı varmı. Alacağım şey 17 lira.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 304 kere teşekkür etti
« Yanıtla #29 : Temmuz 03, 2015, 23:49:35 »
1. ipa olarak geçer etil alkolden farklıdır (izopropil alkol). almalısın.
2.ag sünger abartı bir ürün meg sünger gayet yeterli olur. ayrıca ag srp'nin 200 ml. olanı da var 20 tl.
3.yıkama sonrası bir de kil uygulaması yapılması faydalı olur. sana yeni masraf çıkarayım :D.
http://www.sanalpazar.com/Kil-Clay-Bar-Oto-Boyasi-Temizlik-Hamuru-Soft-100-Gr__isp29991733
işlem sırası da yıkama-kil-ipa-srp-wax. uygulama videolarına youtube'dan bakabilirsin.
Srp çizik kapatıcı ve boyayı parlatıcı kısa ömürlü bir ciladır. Wax öncesi ilave bir tercihtir, çoğunlukla pasta işlemi sonrasında direk wax (cila) atılır. wax aralığını kısa tutarsan koruma devam ettiği sürece (korumanın devamlılığını yıkama sırasında araç üzerindeki boncuklanmalardan değerlendirirsin) direk üzerinden sadece wax ile devam edebilirsin. Wax etkisi iyice azaldıysa boncuklanma olmuyorsa sırasıyla ipa-srp-wax geçebilirsin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Temmuz 04, 2015, 01:22:36 »
Arabanın hası denilse yeridir. Gerçekten albenisi olan bir araba. Fazla söze gerek yok.  :alkis:
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 54000
  • Model Yılı: '11
  • 120 kere teşekkür etti
  • 222 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Temmuz 04, 2015, 02:08:39 »
maşallah abi çok diri duruyor. sübap ayarını ihmal etme abi 20.000 km de bir mutlaka ve özellikle bilene yaptır abi arabanı dahada seveceksin
2011 Auris Sport
Atiker Nanofast, Eibach Pro-kit, Philips LumiLeds 5000k(farlar), Photon Xenon Effect 5000k(sisler), Cree Led 6000k (uzunlar), Amerikan Park(ayna ve sinyaller), Ayna Altı Kartalgöz Led, Ayakaltı Aydınlatma

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #32 : Temmuz 05, 2015, 13:07:34 »
1. ipa olarak geçer etil alkolden farklıdır (izopropil alkol). almalısın.
2.ag sünger abartı bir ürün meg sünger gayet yeterli olur. ayrıca ag srp'nin 200 ml. olanı da var 20 tl.
3.yıkama sonrası bir de kil uygulaması yapılması faydalı olur. sana yeni masraf çıkarayım :D.
http://www.sanalpazar.com/Kil-Clay-Bar-Oto-Boyasi-Temizlik-Hamuru-Soft-100-Gr__isp29991733
işlem sırası da yıkama-kil-ipa-srp-wax. uygulama videolarına youtube'dan bakabilirsin.
Srp çizik kapatıcı ve boyayı parlatıcı kısa ömürlü bir ciladır. Wax öncesi ilave bir tercihtir, çoğunlukla pasta işlemi sonrasında direk wax (cila) atılır. wax aralığını kısa tutarsan koruma devam ettiği sürece (korumanın devamlılığını yıkama sırasında araç üzerindeki boncuklanmalardan değerlendirirsin) direk üzerinden sadece wax ile devam edebilirsin. Wax etkisi iyice azaldıysa boncuklanma olmuyorsa sırasıyla ipa-srp-wax geçebilirsin.
Abi şu malzemeleri bi alayımda o eksik kalsın :)

Arabanın hası denilse yeridir. Gerçekten albenisi olan bir araba. Fazla söze gerek yok.  :alkis:
Teşekkür ederim Mehmet hocam

maşallah abi çok diri duruyor. sübap ayarını ihmal etme abi 20.000 km de bir mutlaka ve özellikle bilene yaptır abi arabanı dahada seveceksin
Eyvallah Seçkin bakımlarına özen göstereceğim diğerlerine olduğu gibi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Temmuz 05, 2015, 14:44:47 »
@Selman Yalçın (18649) Tekrar hayırlı olsun Selman. Siyah aracın bakımı biraz itinalı olur. Niyetli isen bu işi ramazan sonuna bırak bence, gerçekten çok yorucu bir iş.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #34 : Temmuz 05, 2015, 15:33:51 »
@Selman Yalçın (18649) Tekrar hayırlı olsun Selman. Siyah aracın bakımı biraz itinalı olur. Niyetli isen bu işi ramazan sonuna bırak bence, gerçekten çok yorucu bir iş.
Tesekkur ederim abi. Haklisin galiba abi bayramdan sonraya kalsa daha iyi olacak sanırım :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Eylül 02, 2015, 10:27:59 »
Arkadaşlar herkese merhaba. Yıllık izin dönüşünden sonra araç hakkında biraz daha bilgi vereyim dedim.

Yaklaşık 3000 km yol yaptım. Ve aracıma bir kez daha hayran kaldım diyebilirim. Uzun yolda verdiği keyf ve yorucu olmaması çok hoşuma gitti. Tek şerit yollarda sollamalardaki performansı ise beni benden aldı. Diğer araçlarımda cesaret edemediğim sollamalara bununla çok rahat bir şekilde çıkıyorum.

O kadar yol yaptıktan sonra Malatyada bir bakıma sokayım dedim. Birde bilyada sorun vardı. Benim şansım mıdır nedir 4 tane araba aldım 3ünde bilya değiştirdim. :-\ İşin garibi çok sık olan bir arızada değilmiş ama hep bana denk geldi :) Malatyada gittiğim ustaları internetten araştırıp gitmiştim ve gerçekten işin ehilleriydi. 2si Malatya Hondadan çıkma biride İstanbul Hondadan çıkma ustalardı ve çırak kullanmıyorlar her işi kndileri yapıyorlardı. Araca baktılar sağ teker bilyasından ses geldiğini tespit ettiler. Diğer kontrolleride yaparken rotillerin durumunun kötü olduğunu söylediler ve çıkarabileceği sorunları duyunca değişsin madem dedim. sağ tekerde 2 adet rotil varmış altta ve üstte olmak üzere o ikisi değişti sol tekerde de üst rotil değişti. Yağ bakımı filitreler vs. değişti. Bütün işlem 800 lira tuttu ilk duyduğumda aklım gitti ama orjinal parça kullandıkları için parçalar çok tuttu. Bende araca bineceğim için verdik parayı çıktık. :(

Fiyat biraz pahalı geldi haliyle ama sonuçta bir demir çubuğun üzerinde gidiyoruz şimdi en azından gönül rahatlığıyla biniyorum.

Son olarak belkide hepinizin merak ettiği kısmı yani yakıt konusunu açıklığa kavuşturayım. Aracım kmde lpg ile 20-22 krş arası yaktı. Bu değer şehir içi ve şehir dışı ortalama yakıt değerleridir. Bu bu ağırlıkta ve 2.0 bir araç için mutlu edici bir değer diye düşünüyorum :) Hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Eylül 02, 2015, 10:44:09 »
Abi aracın hayırlı olsun . Kazasız belasız güzel günlerde kullanın . Çok güzel bir seçim yapmışsınız Accord alarak .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 264 kere teşekkür etti
« Yanıtla #37 : Eylül 02, 2015, 15:11:37 »
Abi aracın hayırlı olsun . Kazasız belasız güzel günlerde kullanın . Çok güzel bir seçim yapmışsınız Accord alarak .

Eyvallah kardeşim sanada tekrardan hayırlı olsun senin tercihinde çok güzel gerçekten.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Eylül 02, 2015, 15:25:55 »
Eyvallah kardeşim sanada tekrardan hayırlı olsun senin tercihinde çok güzel gerçekten.

Teşekkürler abi .

Abi accordun yeri bende ayrı . Lise yıllarında ne zaman bir accord görsem döner tekrar tekrar bakardım  . Honda 160 bg lik dizel motorunu accorda uyarlasa ve uygunda bir fiyata sunsa neler olacağını düşünemiyorum .  Gerçi bir bakarsınız önümüzdeki günlerde yapar mı yapar ne olacağı belli olmaz . CRV nin 1.6 dizeli çıkmadan önce kim derdi 1.6 dizel crv çıkacak diye .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • power of honda
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '11
  • 26 kere teşekkür etti
  • 121 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Eylül 02, 2015, 18:07:23 »
ACCORD 1.6 ve 2.0 dizel 9 ileri şanzumanla Türkiye 2016 da gelecekmiş
Can yakıpta kalp kırma ey insanoğlu,seninde gülbenzin solacak birgün...