Gönderen Konu: t27 avensis Gündüz farı konumu/Tavsiye/Öneri....Fotoğraflı  (Okunma sayısı 50475 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi

Bu gündüz ledi işine oldukça niyetlendim.Gündüz ledinin malum avrupa standartları var. Ama nasıl yaparsam yapayım o standartı tutmayacak ve muayenede buna da bakacaklarını sanmıyorum.

Gelelim soruya üst ızgara mı alt ızgaralar mı bu iş için uygun olur?

Birde röle oalrak şunu kullanmnak istiyorum elo marka
https://eticaret.elo.com.tr/ELO-OTOMATIK-FAR-YAKMA-UGURLAMA-ROLESI-12V%2cPR-47.html

burada nasıl takılacağı da var

http://www.elo.com.tr/resimler/product_cat/pdf/gunduz-faripdf_15cda.pdf

ama burada çok karışık geldi bana röleyi aküden ceyran alacak şekilde bağlayıp röle çıkışını ledlere taktıktan sonra bi kontaktan bi de farların sigortasında elektrik alınca yapılabilir diye düşünüyorum ama tahmin tabiki

Yardım ve önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar. Bu arada gündüz ledlerine karar veremedim o konuda da tavsiye alabilirim.

***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
Ynt: t27 avensis Gündüz farı konumu/Tavsiye/Öneri....Fotoğraflı
« Yanıtla #1 : Haziran 09, 2015, 18:54:18 »
Üst panjur arasına daha güzel olur diye düşünüyorum.Arkadaşın camry aracında dediğim gibi takılmış çok iyi duruyor ve daha iyi gözüküyordu.Led olayına gelirsek yurt dışı çin işi gündüz farları iyi aydınlatma vermiyor ve bir süre sonra sönmeye başlıyor(önceki avensisime yapmıştım) osramın ve philipsin ürünleri var fiyatları pahalı fakat kaliteliler. ;)
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 09, 2015, 18:54:40 »
Talat bu araba senin araba mı? MAşallah
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '14
  • 506 kere teşekkür etti
  • 898 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 09, 2015, 20:01:33 »
Talat benim fikrimi merak ediyorsan söyleyim.

sis farlarının arasındaki ızagarayı baştan unut derim.çünkü sağlı sollu gündüz farını yerleştirsen bile aralarından 1 metreden az bir ölçü olacağı için iyi durmuyor sırıtıyor.çünkü ben kendim denedim zaten.
diğer seçenek corollaların piyasada bulunan sis farlarının üzerine entegre olarak satılan gündüz ledli modelleri var.power ledli yani.istersen sis farlarını söküp onları takarsan çok uğraşmamış hemde ledli sistemin olur.ancak gerçek bir gündüz farı gibi olmuyor.

üst ızagarada ise şöyle bir fikrim var.uygulamak için çabalamasamda sana söyleyim.premium avensislerdeki gibi farların ızagara ile birleştiği alandaki ızgaranın en üst kısmına 3 lü power led,onun bir altındaki ızgaraya 2 li power led,onunda bir altındaki ızgaraya tekli power led ve bunların akü başına bağlantılarını ve gündüz far devresinden pararel devreyi aldınmı işlem tamamdır.

ancak üst ızgaraya tekli koyarsan (sağlı sollu yani) bence yine olmaz gibime geliyor.sırıtır yani.madem premium farını alamıyoruz alsakda bizim araçlarda çalışmayacaksa o zaman ona en yakın olanı yapmak daha öamtıklı gibime geliyor. :tamam:
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #4 : Haziran 09, 2015, 20:20:38 »
Üst panjur arasına daha güzel olur diye düşünüyorum.Arkadaşın camry aracında dediğim gibi takılmış çok iyi duruyor ve daha iyi gözüküyordu.Led olayına gelirsek yurt dışı çin işi gündüz farları iyi aydınlatma vermiyor ve bir süre sonra sönmeye başlıyor(önceki avensisime yapmıştım) osramın ve philipsin ürünleri var fiyatları pahalı fakat kaliteliler. ;)
hocam osram değilde kaliteli Creeyada power  ledli  ürünler var ama nasıl  olur bilemiyorum

Mesaj Birleştirildi: Haziran 09, 2015, 20:24:01
Talat bu araba senin araba mı? MAşallah

sağol  abi sıradan t27  iste :rofl:ama  plaliklarima laf yok :-[
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Haziran 09, 2015, 20:34:20 »
Talat ayrıca daha önce sanırsam söylemiştim Osramın Orjinal bir ürünü var Sis Lambası olarak satılan.

Ancak bu üründe sis lambasının içinde üst kısımda led mevcut.Ama hem çok pahalı 750 tl hemde gündüz farı olarak kullanılacak ürünün bu kadar aracın aşağısında olmaması gerek diye düşünüyorum.

tabiki son karar senin...
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #6 : Haziran 09, 2015, 20:40:20 »
Talat benim fikrimi merak ediyorsan söyleyim.

sis farlarının arasındaki ızagarayı baştan unut derim.çünkü sağlı sollu gündüz farını yerleştirsen bile aralarından 1 metreden az bir ölçü olacağı için iyi durmuyor sırıtıyor.çünkü ben kendim denedim zaten.
diğer seçenek corollaların piyasada bulunan sis farlarının üzerine entegre olarak satılan gündüz ledli modelleri var.power ledli yani.istersen sis farlarını söküp onları takarsan çok uğraşmamış hemde ledli sistemin olur.ancak gerçek bir gündüz farı gibi olmuyor.

üst ızagarada ise şöyle bir fikrim var.uygulamak için çabalamasamda sana söyleyim.premium avensislerdeki gibi farların ızagara ile birleştiği alandaki ızgaranın en üst kısmına 3 lü power led,onun bir altındaki ızgaraya 2 li power led,onunda bir altındaki ızgaraya tekli power led ve bunların akü başına bağlantılarını ve gündüz far devresinden pararel devreyi aldınmı işlem tamamdır.

ancak üst ızgaraya tekli koyarsan (sağlı sollu yani) bence yine olmaz gibime geliyor.sırıtır yani.madem premium farını alamıyoruz alsakda bizim araçlarda çalışmayacaksa o zaman ona en yakın olanı yapmak daha öamtıklı gibime geliyor. :tamam:

abi tam anlamadım  :saygi:

Mesaj Birleştirildi: Haziran 09, 2015, 20:47:07
Talat ayrıca daha önce sanırsam söylemiştim Osramın Orjinal bir ürünü var Sis Lambası olarak satılan.

Ancak bu üründe sis lambasının içinde üst kısımda led mevcut.Ama hem çok pahalı 750 tl hemde gündüz farı olarak kullanılacak ürünün bu kadar aracın aşağısında olmaması gerek diye düşünüyorum.

tabiki son karar senin...
abi 750 lirayı veremem  ama osram kadar olmasa da ona  benzer 2 farkli  yanabilen  ürün bulsam o da olabilir aslında

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Haziran 09, 2015, 21:19:15 »
Talat hocam bu resim üzerinde gösterim yapabilmek için ter döküyorum teminden beri bak ona göre  :asikadam:

gayet açıklayıcı olduğu kanısındayım artık.  :tamam:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '12
  • 22 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Haziran 09, 2015, 21:29:29 »
bence üstte  veya far altına  L tipi uygun olur.
Toyota Avensis

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 150000
  • 183 kere teşekkür etti
  • 37 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Haziran 09, 2015, 21:51:52 »
selamın aleyküm talat bey kardeşim
bi fikirde ben diyeyim dedim amerikan park uygulaması ile sis farlarını kullanmaya ne dersin
selametle kolaylıklar olsun

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #10 : Haziran 09, 2015, 23:06:36 »
Talat hocam bu resim üzerinde gösterim yapabilmek için ter döküyorum teminden beri bak ona göre  :asikadam:

gayet açıklayıcı olduğu kanısındayım artık.  :tamam:

abi hakkaten iyi düşündün orjinal gibi olur ha.
şu çinde satılan kartal gözü ledler var dur link atıyım  o olur mu dersin..?

Mesaj Birleştirildi: Haziran 09, 2015, 23:07:31
abi hakkaten iyi düşündün orjinal gibi olur ha.
şu çinde satılan kartal gözü ledler var dur link atıyım  o olur mu dersin..?
http://m.aliexpress.com/item/32299904733.html

Mesaj Birleştirildi: Haziran 09, 2015, 23:09:05
selamın aleyküm talat bey kardeşim
bi fikirde ben diyeyim dedim amerikan park uygulaması ile sis farlarını kullanmaya ne dersin
selametle kolaylıklar olsun

bu da güzel fikir ama korkum ssislerin bayağı  akım çekmesi haliyle yakıta  olumsuz etkisi olabilir diye  düşündüm ama ne kadar doğru bilemedim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 25000
  • Model Yılı: '19
  • 304 kere teşekkür etti
  • 333 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Haziran 10, 2015, 00:38:13 »
talat far üzerine bi gündüz farı uygulaması yapmıştım hatırlarsan. gerçi gündüz bi faydasını göremedim orası ayrı :D bahsettiğin gündüz far rolesini ben monte ettim konuya da montajını yazmıştım bakabilirsin. haliyle gündüz farı uygulamam yalan olunca ve hanımda "ben senden bunu mu istedim yuvarlak lamba istiyorum corolla'lardaki gibi" deyip muhalefet edince ben de 23 mm kartal gözlerden sipariş geçtim. yeni elime ulaştı kontrol maksatlı evde denedim aydınlatma şiddeti mükemmel. şimdi sis farlarının iç kısmına tamponu delerek 4 tanesini yanyana ve bir tanesini de üst kısma resimdeki gibi şekil vererek monte edicem.

Mesaj Birleştirildi: Haziran 10, 2015, 00:42:00
aldığım ürünün linki :
http://tr.aliexpress.com/item/DC12V-DRL10pcs-23mm-car-styling-LED-Eagle-Eye-Daytime-Running-Light-parking-lamp-fog-work-light/32219791381.html
2019 Mondeo 1.5 Ecoboost (Prins VSİ-3 DI)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dr. Driver
  • 63 kere teşekkür etti
  • 384 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Haziran 10, 2015, 00:46:43 »
Talat hocam benim bu konuda bir projem var. Ve bunu panjurlarda ledin çok kötü durduğunu düşünerek icat ettim :D

Ön tampon koruyucularından alıyoruz bir takım. sonra ledlerimizi teker teker bu bantlara gömüyoruz. Ama önemli olan şey şu ledlerin total kalınlığı bantlardan fazla olmamalı. yoksa tamponu delik deşik etmeniz gerekir. Ledleri tampon korumaya monte edip iyicene testini yaptıktan sonra tampon koruyucuyu montaj yapıyoruz. Bu arada ledlerin elektriği için tampona 4 mm matkapla ufak bir delik açmak yeterli olacak. Çok da orjinal bir çalışma olacağını düşünüyorum.
R1 35 
╚╬╬╬     Yolumuza Auris olmadan devam ediyoruz :(
  24 6   
Bu sene de şampiyon görelim sizi!! Beşiktaşk En Büyük Aşk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #13 : Haziran 10, 2015, 00:47:17 »
Burak Hocam delmeden önce bir dene bence, ucunu yukarı kaldırmış olman pek karşıdan belli olmaz gibime geliyor. Işık şiddeti az olsa belli olur da parlak ışıkta belli olmaz gibime geldi.
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dr. Driver
  • 63 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Haziran 10, 2015, 00:48:16 »
Ayrıca bir noktaya da dikkat çekmek lazım piyasadaki hazır kitler osram ve philips haricinde 3-5 gün sonra teker teker patlamaya başlıyolar. O yüzden tek tek kaliteli ledler alıp kendin yapmanı tavsiye ederim
R1 35 
  24 6   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 304 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Haziran 10, 2015, 00:54:14 »
Burak Hocam delmeden önce bir dene bence, ucunu yukarı kaldırmış olman pek karşıdan belli olmaz gibime geliyor. Işık şiddeti az olsa belli olur da parlak ışıkta belli olmaz gibime geldi.
abi balkondaki masanın kenarına dizdim dördünü oynamasın diyede üzerine ağırlık koydum öyle verdim voltajı. sağlam prova yaptım yani :rofl: göz alıyor resmen güneş gibi meret...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #16 : Haziran 10, 2015, 00:55:39 »
abi balkondaki masanın kenarına dizdim dördünü oynamasın diyede üzerine ağırlık koydum öyle verdim voltajı. sağlam prova yaptım yani :rofl: göz alıyor resmen güneş gibi meret...

Evet o ışıklar kuvvetli baya da benim demek istediğim şekil yapınca pek belli olmaz kısmı idi :) Yani üste tek bir tane L gibi koyman belli olmaya bilir.

Mesaj Birleştirildi: Haziran 10, 2015, 00:57:33
Birde Tamponu delmeden bir çözüm bul bence, yarın öbür gün patlayınca hep aynısından alman gerekecek o deliği kapatabilmek için. :argh:

Mesaj Birleştirildi: Haziran 10, 2015, 01:01:22
Bu olay muhteşemmiş :)

https://www.youtube.com/watch?v=RwnE0MmOrdM
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 304 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Haziran 10, 2015, 01:03:04 »
Evet o ışıklar kuvvetli baya da benim demek istediğim şekil yapınca pek belli olmaz kısmı idi :) Yani üste tek bir tane L gibi koyman belli olmaya bilir.

Mesaj Birleştirildi: Haziran 10, 2015, 00:57:33
Birde Tamponu delmeden bir çözüm bul bence, yarın öbür gün patlayınca hep aynısından alman gerekecek o deliği kapatabilmek için. :argh:

abi zaten zor razı olduydum tamponu delmeye oldu mu şimdi :rofl: 4 tane yedeği de aldım abi o iş de tamam.
ledler hafif açılarda rahatlıkla iş görüyor onda da sıkıntı yok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #18 : Haziran 10, 2015, 01:05:47 »
Bence delme :) Elaleme gündüz vakti kendimizi belli edeceğiz diye tamponu delipte sonrasında ne yapacağız demenin anlamı yok :)

Bak hazır elinde bu ledlerden vaken Bekir Hocanın dediği yerlerde güzel şekil olarakta iyi  :tamam:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dr. Driver
  • 63 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Haziran 10, 2015, 01:08:26 »
Benim bir fikrim daha geldi. Farın içine şerit plazma led alınıp da tamponu falan delmeden farın içinde hem orjinallik açısından da 10 numara olur.
R1 35 
  24 6