Gönderen Konu: Suriyeli vatandaş park yerindeki aracıma çarpmış  (Okunma sayısı 4696 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '15
  • 47 kere teşekkür etti
  • 37 kere teşekkür edildi
Suriyeli vatandaş park yerindeki aracıma çarpmış
« : Mayıs 26, 2015, 18:02:58 »
Merhaba arkadaşlar,
Geçen hafta araca indiğimde birisinin çarpıp gittiğini gördüm. Güvenlik kameralarını incelerken suriyeli komşumuz çarptığını itiraf etti. Tabi sabah olmuş kazayı gece 10 da videoları tararken söylemesi hoşuma gitmedi ama özür dileyip zararı ödeyeceğini söyleyince birşey demedim.
Toyota y. serviste 1200 tl hasar çıkardılar. Eğer tampon boyanırken park sensörleri bozulursa (tanesi 300tl) onu da ayrıca hesaba katacaklarmış. Güya en son boyanırken tampona yapıştırılmışmışda...

Suriyeli arkadaş fiyatı yüksek bulduğundan kendi tanıdığı bir yere götürdük bugün. Mersin de özel servis, Sebahattin usta. İşini bilen varsa söylesin ama benim aklıma pek yatmadı. Zira tamponu hiç sökmeden boyayacakmış. İlkönce biraz renk farkı olurmuş ama 1-2 hafta güneş yiyince fark kalmazmışmış. Öyle boyarsan nasıl fırınlayacaksın diye sordum, komple aracı fırınlayacakmış.
Sonra usta isterseniz karşının sigortasından yaptıralım dedi. Bütün bunları iki gün içinde yapıp aracı teslim edecekmiş. (Perşembe bırakcam, Cuma akşamı veya ctesi sabah teslim)
Bu arada aracın stop lambasını bile nasıl hemen temin edeceğini, sigorta eksperinin aracı görmeden nasıl yapacağını anlamadım.[attach=1]

Sizler ne diyorsunuz arkadaşlar, bu özel servise güvenilir mi? ne yapabiliriz?

Toyota Club Türkiye

Suriyeli vatandaş park yerindeki aracıma çarpmış
« : Mayıs 26, 2015, 18:02:58 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
Ynt: Suriyeli vatandaş park yerindeki aracıma çarpmış
« Yanıtla #1 : Mayıs 26, 2015, 18:04:59 »
yetkili serviste yaptırın neyse parası ödesin,daha dikkatli olsaymış

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mayıs 26, 2015, 18:13:42 »
Kesinlikle orijinal parça kullandırın yoksa başınız ağrır Suriyeli şahıs yüksek ihtimal tanıdığını aramıştır en ucuz yollu nasıl halledilirse öyle hallet demiştir .Dışarıda dahi yapılacaksa sizin tanıdığınız veya bilindik güvenilir biryere yaptırın oraya ödesin arkadaş .Ben bu tip bir şeyi kabul etmem sizde kabul etmeyin onun tanıdığı işi sizi üzer
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 45000
  • Model Yılı: '11
  • 4 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mayıs 26, 2015, 18:20:56 »
Çok geçmiş olsun hasar çok fazla değil Allahtan ama kendi bildiğiniz bir yerde yaptırmanız daha mantıklı olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: AB-
  • Kilometre: 120000
  • Model Yılı: '09
  • 111 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mayıs 26, 2015, 18:24:18 »
Bu konuda suclu tarafin soz soyleme hakki yok. Aracinizi yetkili servise birakin neyse yapsinlar. Odemezsede hukuki yollara basvurun. Gecmis olsun. Allah daha beterinden korusun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mayıs 26, 2015, 18:27:07 »
Hocam demek suriyeli komşunuz çarpmış ve kamerayı taramak vs olaylarını düşünemeyip hiç birşey söylememiş sizi düşünmemiş bile ben aynı durumda olsam giderim ona derimki ya yetkili servis yada hukiki yol ben neden aracımın orjinalliğini bir başkasının hatası yüzünden bozayımki aracı varsa suriyeli bile olsa durumu iyidir daha dikkatli olmalı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mayıs 26, 2015, 18:27:08 »
Hiç düşünmeyin serviste yaptırın.
Bu ne rahatlık yaa?

Emin olun berbat işçilik olur aracınızdan sogursunuz.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mayıs 26, 2015, 18:51:42 »
bencede yetkili servise götürün. yaptırsın. bizim eski araca traktör arkadan çarpmıştı zamanında, bursaya servise gidelim dedim adam gariptir dedi babam. araba o zamandan beri iflah olmamıştı
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • <<<Toyotasını Bırakan Genç>>>
    • Facebook
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 48048
  • Model Yılı: '06
  • 940 kere teşekkür etti
  • 930 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Mayıs 26, 2015, 18:54:11 »
Gidin serviste yaptırın. Eğer o parçalar önceden boyanmamış veya değiştirilmemişse hasar kaybınızıda talep edin.
Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 136000
  • Model Yılı: '10
  • 15 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Mayıs 26, 2015, 19:19:32 »
diğer arkadaşların dediği gibi ya yetkili serviste yaptırın yada sizin tanıdığınız bir ustaya elletin aracınızı yoksa aracınızdan soğursunuz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Mayıs 26, 2015, 19:24:19 »
Konu başlığı hiç hoş değil  !!! !!! !!!

Suriyeli vatandaş yada başka türden vatandaş fark eder mi? Olayın Suriyeli olmakla alakalı bir durumu yok bana göre  :saygi:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Mayıs 26, 2015, 19:28:56 »
yetkili servis ve deger kaybini mutlaka alin, vurduysa odiycek  ayrica o çamurluğa  macun cekerlerse göçmüş gördüğüm kadariyla araba 500metre öteden belli eder,benim aracimda örnegi mevcut aynisi gördükçe midem bulaniyor
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Mayıs 26, 2015, 19:31:57 »
bence yapılan şey çok yanlış birinin aracına çarpıyorsunuz ve siz kamera kayıtlarına bakmaya kalkmasanız ben çarptım bile denilmiyor yapılan şey tamamen ayıp suriyeli olmakla bence alakası yok çoğu şeref yoksunu insan bunu yapıyor malesef ve kesinlikle yetkili servis tatsızlık çıksa bile yetkili servis adamın tanıdığı kimseye kesinlikle güvenmeyin...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '17
  • 154 kere teşekkür etti
  • 397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Mayıs 26, 2015, 20:01:17 »
Arkadaşlar belirtmişler zaten, bence yetkili servisten kesinlikle şaşmayın.. pişman olacağınız bir hata olursa sonradan yine siz uğraşırsınız..
2017 C-HR Hybrid Diamond

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 333
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Mayıs 26, 2015, 20:07:57 »
Abi keşke evire çevire dövseydin. Tamponu sökmeden boyatma abi sakın. Sonra sağından solun boya atıyor. Tamponla bağlantılı parçalara boya sıçrıyor. Sonra dersin yıkamada boya attı diye. Tamponu söküp öyle boyasınlar.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 26, 2015, 20:10:27
Abi en olmadı kaskon var git karakola şikayetçi ol. Bu plakalı bu şahıs aracıma hasar verdi. Kameran görüntünde var. Kasko aracını yapar sonrada Kasko o aracın sahibinden  parayı söke söke faiziyle alır.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Mayıs 26, 2015, 20:17:00 »
Abi keşke evire çevire dövseydin. Tamponu sökmeden boyatma abi sakın. Sonra sağından solun boya atıyor. Tamponla bağlantılı parçalara boya sıçrıyor. Sonra dersin yıkamada boya attı diye. Tamponu söküp öyle boyasınlar.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 26, 2015, 20:10:27
Abi en olmadı kaskon var git karakola şikayetçi ol. Bu plakalı bu şahıs aracıma hasar verdi. Kameran görüntünde var. Kasko aracını yapar sonrada Kasko o aracın sahibinden  parayı söke söke faiziyle alır.

Yav Mehmet, neden bizim cebimize el attırıyon ki, bak adam Suriyeli :) Bakmakla yükümlü bir milletiz yani, adamın parasını hepimiz neden vereceğiz  :islik: :islik:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2011 Comfort Extra, Kar Beyaz
  • Kilometre: 107000
  • Model Yılı: '11
  • 8 kere teşekkür etti
  • 38 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Mayıs 26, 2015, 20:35:25 »
Görünen o ki sizin arka stop ve sinyal lamba camı galan çatlamış/kırılmış eğer ki bu parçayı yan sanayi falan kullanırsanız özellikle mersinin yaz sıcağında 1 ay demeden rengi solar ve tekrar cebinizden almak zorunda kalırsınız.  Tavsiyem yetkili serviste orjnal parça kullanarak, boyanın söküm sonrası yapılması olacak.
TOYOTA SENİNLE ÇIKARIM YOLA, KOLAY KOLAY VERMEZSİN ARIZA, BİLİRSİN SENİ SEVERİM TOYOTA.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 333
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Mayıs 26, 2015, 20:50:06 »
Yav Mehmet, neden bizim cebimize el attırıyon ki, bak adam Suriyeli :) Bakmakla yükümlü bir milletiz yani, adamın parasını hepimiz neden vereceğiz  :islik: :islik:

Sorma abi geçenlerde iş icabı esenyurt devlet hastanesine gittik. Gece gelen hastaların alayı yabancı. Dedim bunların sağlık işlemleri nasıl oluyor. Dedi onlara kart veriyorlar muayene vs ücretsiz. Neyse abi konu sapıyor. Aynen yan sanayi stoplarda güneşte oluşacak renk farkı çok belli olur. Hiç taviz vermeyin bence.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Mayıs 26, 2015, 21:00:08 »
Sorma abi geçenlerde iş icabı esenyurt devlet hastanesine gittik. Gece gelen hastaların alayı yabancı. Dedim bunların sağlık işlemleri nasıl oluyor. Dedi onlara kart veriyorlar muayene vs ücretsiz. Neyse abi konu sapıyor. Aynen yan sanayi stoplarda güneşte oluşacak renk farkı çok belli olur. Hiç taviz vermeyin bence.
abi sen mezbahaya gitmişsin esenyurt zaten igrenç bir yer hastanesi dahada beter oraya saglam giren hasta çikiyor allah düşürmesin oraya
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Verso
  • 47 kere teşekkür etti
  • 37 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Mayıs 26, 2015, 21:06:12 »
Evvela cevaplar için ayrı ayrı hepinize teşekkürler arkadaşlar.
Biraz duygusal davranıyorum galiba. Yoksa sizin de belirttiğiniz gibi sorunun cevabı belli. 

Üzüldüm kıza biraz. (Mehmet bey kardeşim, dövemiyoz yani) ilk başta sigortam sizin hasarı karşılamaz, size bu ayki 500tl (tüm maaşımı) vereyim filan dedi. Hala o moddan çıkamadım sanırım. Sonuçta sigortası varsa onun cebinden de çıkmayacak ama yine de hani benden çıkarsa ucuz yer olsun diye panik yapıyor, arapça konuşan bu özel serviste huzurlu hissediyor galiba.

Murat bey başlıktaki "Suriyeli" sigorta işlemlerindeki farklılık ve iletişim kuramadığımızı ifade için yazmıştım. Ne anlaşılıyor ki hoş olmasın?

Konu başlığı hiç hoş değil  !!! !!! !!!

Suriyeli vatandaş yada başka türden vatandaş fark eder mi? Olayın Suriyeli olmakla alakalı bir durumu yok bana göre  :saygi: