Gönderen Konu: Fren disk ve balata tavsiyesi  (Okunma sayısı 7417 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '13
  • Kilometre: 70000
  • Kan Grubu: B+
  • 2 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Ynt: Fren disk ve balata tavsiyesi
« Yanıtla #60 : Eylül 14, 2018, 08:17:50 »
70000 deki aracın disklerini durduk yere değiştirmekle hata yapmışsınız millet 250 binlerde orjinal disk kullanıyor orjinal parçanın yerini hiçbir şey tutmaz eğer disklerde sorun yoksa boşa değiştirmişsiniz bu işlem yapılırken inşaallah hidrolik sıvısı da değişmiştir bari onu akıl evdeydi ustalar en kötü ihtimal de torna yapılırdı

merhabalar,ben torna taraftarı değilim diskin yapısını bozuyor aynı zamanda dahada inceltiyor fakat usta 2. diski söktüğünde diskler pekte kötü değilmiş dedi:( bende ücreti ödemiş olduğundan ilk tekerinde işi bittiğinden ses çıkaramadım. hidrolik yağı 70bin bakımında senesi dolduğundan dolayı değiştirilmişti.

bu yağ damlamasına aklım yatmadı,acaba fren yağı havasını alırken boşaltılırken bir yerlere akıp sonra damlayan mı? yoksa bir hata yaptılar,kaçak mı? var ,siz hidrolik yağı kutusunu kontrol edin ve seviye tesbiti yapın,eksiliyor mu? bir de  sabahları arabayı park yerinden çıkardıktan sonra aracın durduğu yerin altında yağ damlatmış mı?
belirttiğiniz kontrolleri bu sabah yapma fırsatı buldum. hidrolik seviyesinde bir sorun görünmüyor, ilk başta ya sol ön tekerden akıyordu(serviste işlem yapılırken) aracı yerinden çıkardığımda arka sağ tekerin hizalarında bir yağ lekesi vardı ama benim araçtan mı yoksa daha eskimi emin olamadım. park ederken yeri kontrol etmemiştim:(, yarın tekrar bakacağım . teşekkürler.
2007 AURİS 1.6 MANUEL 92.000
2013 AURİS 1.4 MANUEL 70000+

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #60 : Eylül 14, 2018, 08:17:50 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corona
  • Model Yılı: '93
  • Kilometre: 350000
  • Kan Grubu: A+
  • 36 kere teşekkür etti
  • 199 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #61 : Eylül 14, 2018, 12:33:44 »
Hocam tornada inceliyor dediğiniz incelme 1 gazete kağıdı kalınlığında dahi değil kullanılmış ve disk torna işlemiyle daha iyi sonuçlar doğurur çünkü kullanımdan dolayı pişmiştir hamlığını atmıştır zaten çok incelme varsa tornacı direk geri gönderir kurtaramaz bunlar der 70000 de bir aracın heleki toyotaların disklerine insan hatası olmaksızın eğilmesi imkansız dır ama uzun yoldan geldikten sonra aşırı ısınmış disklere soğuk uygulama yapılırsa eğilir tabiki geçmiş olsun yeni parçalarda hayırlı olsun
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '08
  • Kilometre: 110800
  • Kan Grubu: A+
  • 130 kere teşekkür etti
  • 340 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #62 : Eylül 14, 2018, 13:52:59 »
Yeni disk bile uzun yolda ısındıktan sonra aşırı su birikintisi, şiddetli yağmur sebebiyle yol şartları dahilinde eğilebilir. Toyota diski de olsa, zira diski üreten Toyota değil.

Etiketler: auris 2008 4d bosch