Gönderen Konu: Corolla 2015 bagaja led aydınlatma  (Okunma sayısı 4424 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 4 kere teşekkür etti
Corolla 2015 bagaja led aydınlatma
« : Mayıs 07, 2015, 22:09:08 »
Arkadaşlar merhaba,2015 corolla aracımda bagaj aydınlatmasını güçlendirmek adına,1 metre 12 V şerit led montajı yaptım fakat bagaj ampulunden enerji almak isterken orjinal kablo çok kısa olduğundan biraz asıldım, asılmaz olaydım  :argh: artık orjinal ampulünü de yakmıyor , avometre 12,10 volt gösteriyor ve led çok körez yanıyor,ama normal ampul yanmıyor gelen hatta bir sorun oldu, artı ve eksi kutupları ölçü aletinde kısa devre gösteriyor,serviste baktılar sigortalarda sorun yokmuş, sanırım arka koltuk üst kısımdaki gövde sökülmesi gerekliymiş gövde altında sorun varmı bakılacakmış. Bu gövdeyi sökmek zor bir işmidir? Resimli söküm gösterimi bulabileceğim bir yer yada bu sorun hakkında görüş bildirecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Toyota Club Türkiye

Corolla 2015 bagaja led aydınlatma
« : Mayıs 07, 2015, 22:09:08 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
Ynt: Corolla 2015 bagaja led aydınlatma
« Yanıtla #1 : Mayıs 07, 2015, 23:04:57 »
Bu kadar teferruat yerine t10 dipsiz led ampul alsaydınız yine aydınlık olurdu
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Mayıs 08, 2015, 16:14:55 »
Bagaj lambası voltajı  11,53 volt;  lamba başka arabada soketiyle denendi çalışıyor, lamba takılı iken kablo uçlarında sıfır voltaj var kabloyu  sökünce (orjinal  ampul) voltaj 11,53 volt geliyor, atık sigorta  da yok. Bagaj lamba yanmamasının sebebi wne olabilir?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #3 : Haziran 01, 2018, 20:39:49 »
Sorununuzu çözdünüz mu benzer olay benimde başına geldi çözüm ariyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
  • 2 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Haziran 07, 2018, 01:01:03 »
Ben samsungun 3 lü mercekli modül ledlerinden aldıö.hiçbir kablo kesmeden var olan ampulün soketini çıkarıp yerine mercek ledin ucuna yaptığım fişi taktım. 2 adet mercek led ile bagaj gündüz gibi oldu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #5 : Temmuz 08, 2018, 08:11:39 »
merhaba bu samsung un led lambalarindan  bende almak istiyorum.tam adini veya linkini alabilir miyim tesekkurler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Temmuz 08, 2018, 17:07:07 »
İlk önce bagaj anahtarının olduğu yerde devre anahtarı olması lazım orayı kontrol edin Toyota larda o anahtar çok basit bir butonla çalışıyor bagajı kapattığınızda anahtar butonu ileri yitiyor devreyi kesiyor açınca devreyi tamamlıyor eğer oradaki uçlarda şahseye değme varsa kör yanar sökerken bagaj eşiğindeki plastik parçayı çıkarın altta anahtarı daha rahat görürsünüz eğer eliniz yatkın değilse bi elektrikçi nerde şahse varsa kısa sürede bulur
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #8 : Ocak 07, 2019, 18:35:20 »
Ümit Bey aynı sorun bende de var, bagajın alt tarafındaki kilit kısmında anahtara benzer birşey yok, anladığım kadarıyla üst tarafta kilit kısmından elektrik geliyor.elektrigin olupda Ledlerin zayıf yanması garip. Ledleri takarken hadi kısa devre yaptırdıysam sigorta atmalı, o da yok, ama gelen elektrik yüke binince düşüyor. Bu sorunu ilk paylaşan arkadaş nasıl bir çözüme ulaştı acaba

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ocak 08, 2019, 00:27:17 »
Ümit Bey aynı sorun bende de var, bagajın alt tarafındaki kilit kısmında anahtara benzer birşey yok, anladığım kadarıyla üst tarafta kilit kısmından elektrik geliyor.elektrigin olupda Ledlerin zayıf yanması garip. Ledleri takarken hadi kısa devre yaptırdıysam sigorta atmalı, o da yok, ama gelen elektrik yüke binince düşüyor. Bu sorunu ilk paylaşan arkadaş nasıl bir çözüme ulaştı acaba
araç nedir hangi model anahtardan kasıt küçük bir basit buton kapattığınızda kaput anahtarı o butonu ileri yiter devreyi keser açtığınız da serbest kalan buton yukarı gelir devreyi tamamlar siz bağlantıyı yaptığınızı ama zayıf yandığını yazmışsınız şahse kablosunu kontrol edin ve o butonun yerinde olduğundan emin olun şahseyi kilit karşılık demiri üzerinden alıyor eğer tam yerinde değilse veya gevşeklik varsa düzgün şahsen almaz
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 75000
  • Model Yılı: '16
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Haziran 30, 2019, 11:26:25 »
Bende bagaja şerit led takarken şerit ledin metal kısmı kasaya değdi ve şase yaptı, şimdi bağaj lambası yanmıyor. Sigorta kutularının ikisini de kontrol ettim ama sigortalarda bir sorun göremedim. Arabanın sadece bağaj lambası yanmıyor başka biryerde sorun yok. Acaba nasıl düzeltirim yardımcı olabilecek olan var mı?
Bayrakları Bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

‘16 Toyota Corolla Advancr Multidrive S