Gönderen Konu: Bugün Aracınıza Ne Yaptınız ?  (Okunma sayısı 60672 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 150000
  • Model Yılı: '09
  • 125 kere teşekkür etti
  • 106 kere teşekkür edildi
Ynt: Bugün Aracınıza Ne Yaptınız ?
« Yanıtla #120 : Mart 02, 2017, 18:56:04 »
Ben de bagaj aydınlatmasını baya iyi aydınlatan bir ledle değiştirdim çok iyi oldu valla  :) Hazır onu yapmışken plaka lambalarında led vardı fakat içi çok kirli olduğu için iyi aydınlatmıyordu söktüm onları temizledim ledlerden birinin birazı yanmıyordu onu değiştirdim  :) Sonra arabanın içindeki okuma lambalarını ledle değiştirdim gayet güzel oldu  :) Beyaz ışık gerçekten daha güzel oldu orijinali bozulacak diye çekiniyordum ama orijinallerini de sakladım bir şey olursa geri takarım dedim giriştim valla işe  :) Bagaja girişmişken tamamen boşalttım stepne falan söktüm iyice bir temizledim havalandırdım geri koydum güneşi görünce dayanamıyorum girişiyorum arabaya  :lol:
Corolla 1.4 D4D Elegant 2009 Siyah 127.000 km-158.000km
Auris 1.4 D4D Comfort Extra 2012 Beyaz 96.000 km
Hiçbir şeyi ben yaptım deme. Ele geçirdiğin tüm kaleler, kazandığın tüm başarılar Allah’ın bir lütfudur.(Kanuni Sultan Süleyman)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #120 : Mart 02, 2017, 18:56:04 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #121 : Mart 14, 2017, 16:16:19 »
bu gün ankara efe toyota da ilk 1000 km bakım yaptırdım.sorun yok,1.5 saatte teslim edildi,servis danışmanına gerekiyorsa 1000 km de yağ değiştirelim,masrafı neyse dedim,gerek yok,öyle bir uygulama yok dediler,kullanılan yağ 5-30 yağ,markasını sordum telefonla danışman vasıtasıyla ustaya toyota yağı,istanbul dan geliyor dedi.öteki konu lastiklerde lastik basınç sensörü var,başka lastik takıldığında eğer acemi lastikçiye denk gelirse sensör kırılıyor ve masrafı 150 tl/tane imiş,eğer isterseniz,lastiği dışardan getirirseniz takma ücreti karşılığında takarız dediler,çünkü onlar sadece bridgestone takıyorlarmış,aldığım bilgiler böyle..
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dr. Driver
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 63 kere teşekkür etti
  • 384 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #122 : Mart 14, 2017, 17:28:39 »
bu gün ankara efe toyota da ilk 1000 km bakım yaptırdım.sorun yok,1.5 saatte teslim edildi,servis danışmanına gerekiyorsa 1000 km de yağ değiştirelim,masrafı neyse dedim,gerek yok,öyle bir uygulama yok dediler,kullanılan yağ 5-30 yağ,markasını sordum telefonla danışman vasıtasıyla ustaya toyota yağı,istanbul dan geliyor dedi.öteki konu lastiklerde lastik basınç sensörü var,başka lastik takıldığında eğer acemi lastikçiye denk gelirse sensör kırılıyor ve masrafı 150 tl/tane imiş,eğer isterseniz,lastiği dışardan getirirseniz takma ücreti karşılığında takarız dediler,çünkü onlar sadece bridgestone takıyorlarmış,aldığım bilgiler böyle..
Dışarıdan lastik montajını kabul etmeleri güzelmiş. Sevdim bu davranışlarını.

Yağ konusunda eğer aracınız benzinli ise 0w20 eneos veya mobil1 kullanmanızı öneririm 10000 km bakımında. Zaten kullanıcı kitapçığını okursanız onda verilen bilgi de bu yönde.

Kazasız belasız sürüşler :))
R1 35 
╚╬╬╬     Yolumuza Auris olmadan devam ediyoruz :(
  24 6   
Bu sene de şampiyon görelim sizi!! Beşiktaşk En Büyük Aşk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #123 : Haziran 06, 2017, 23:06:13 »
selam  ben bi konuda yardımcı olmanızı istiyorum. Aracım 2004 model 1.6 terra lpgli 127 bin kmde. Motor sallaması ve egzoz patırtisi artinca kafama takildi. Lpgci, elktirikçi ve motor ustası olmak üzere farklı 4 yada 5 usta gezdim, lpg enjektör sağlam, ateşleme bobinleri sağlam, bujiler sağlam, hepsinin dedigi subap yanmıştır teşhisi. P.tesi bi motor ustasiyla anlaştim parcayı kendim aldım subap takimi conta takimi ve rektifiye yapildi. Bugün bitti ustaya gittim fakat değişen bişey olmadığını farkettim, aracımı almadım daha. Şimdi bu motor titremesi,ses yapması egzoz patirtisi başka neyden kaynaklanır aceba, ayrıca bogaz kelebeği, maf sensörü falan hepsi temizlendi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 290000
  • Model Yılı: '04
  • 21 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #124 : Haziran 07, 2017, 00:59:21 »
keyfime göre biraz dizayn yaptım :)
https://www.youtube.com/watch?v=gAX1qYWh0Ao
İSRA-37

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 75000
  • Model Yılı: '11
  • 550 kere teşekkür etti
  • 137 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #125 : Haziran 09, 2017, 16:09:10 »
özellikle iç ambiyans aydınlatması (torpidoya doğru uzanan) çok güzel olmuş aslında genel olarak yapıtğınız uygulamaların hepsi çok güzel olmuş araca ayrı bir hava katmış şahsi olarak görüşüm sadece stop lambalarına yaptığınız camın içinde duran ledler gece çok dikkat çeker olmamış gibi şahsi görüşüm onun dışında çok muazzam elinize sağlık
2005 Corolla 1,6 sol ---- 2011 Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 115000
  • Model Yılı: '10
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #126 : Ağustos 16, 2017, 00:33:15 »
Herkese Merhaba,

Bugün sonunda aracımın uzun/kısa farları dışındaki tüm aydınlatma unsurlarının lede dönüşümünü ekstradan arka kedi gözlerini de değiştirerek tamamlamış oldum.
Bu değişim sadece ön sis lambalarını kapsamıyor ve kapsamayacak, zira onlar da aktif aydınlatma unsuru olduğu için en iyi ihtimalle yine Osram'ın performans halojen ampulleri ile yenileyeceğim.
An itibariyle sadece sıcağı sıcağına bu akşam çektiğim arka kedi gözlerinin fotoğrafları mevcut fakat tüm diğer değişen kalemleri ve aldığım ürünlerin linkini paylaşacağım.

Ön ve arka sinyalleri led ile değiştirince sisteme binen elektrik yükü düştüğü için bir çok başka foruma da konu olan hızlı yanıp sönme (hyper flash) sorunu ile tabiki ben de karşılaştım. Bunu çözmek içinse gerekli ölçümleri de yaparak 2 adet sağ sinyal grubuna, 2 adet de sol sinyal grubuna paralel bağlama sureti ile toplam 4 adet 50W10Ohm alüminyum direnci sisteme ekleyince hızlı sinyal sorunum ortadan kalktı.
Bununla beraber aracıma benden önceki sahibinin yaptırdığı benim de hep istediğim amerikan park modülü mevcuttu. Tabiki bu noktada da sorun yaşadım. Zira modülün içindeki sinyallerin parklar yanınca takribi yarı gücünde yanmasını sağlayan dirençler de yetersiz geldi. O sorunu da yine ölçüm yaparak 110Ohm taş direnç ile çözdüm. Modülü açıp içindeki mevcut direnci söküp aynı düzeneğe park ampulünden gelen artı kablosuna yeni dirençleri bağlayıp led sinyal ampullerimin parklarla birlikte takribi yarı gücünde yanmasını sağlamış oldum.
Bütün bu işlemler sırasında bahsettiğim ölçümleri yapan bana bir çok şey öğreten Ankara Konya sokak Elektronikçiler Çarşısı ikinci katındaki Gema Elektronik'in sahibi Ahmet ustaya ne kadar teşekkür etsem azdır. Bahsettiğim dirençlerin hiçbirini Ankara'da bulamazsın demiş olmasına rağmen tüm sorduklarımın bulunduğunu öğrendim. Bu sebeple de dükkan adresini resmen açık açık yazdım ki lazım olanlar artık aramasın.

Ön parklar;
Bunlar için malesef bir link yok zira bir arkadaşımda fazla olan iki adet parlak beyaz led ampul kullandım.
Aracımdaki tek parlak beyaz ledler de bunlardır, bunun da sebebi orijinal donanım Xenon ampullerle bir parça daha uyumlu olması için.
Mamafih istediğim renk uyumunu yakalayamadığım için amerikan park olarak da çalışan sinyallerle uyumlu olması adına turuncu olanlarla değiştirmek niyetim var.

Ön sinyaller;
https://www.aliexpress.com/item/T20-WY21W-W21W-79-LED-2835-smd-reverse-lights-auto-brake-lamp-Turn-Signals-car-daytime/32252547355.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.cpj2WU

Arka sinyaller;
https://www.aliexpress.com/item/Super-High-Power-Amber-Yellow-66-LED-2835-SMD-BAU15S-7507-PY21W-1156PY-Lamp-For-Front/32796815961.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.cpj2WU

Arka sis ve geri lambası;
https://www.aliexpress.com/item/1156-P21W-BA15S-1157-BAY15D-P21-5W-33-smd-5630-LED-Car-Turn-Signal-Brake-light/32638670844.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.cpj2WU

Araç içi aydınlatmanın tamamı sıcak beyaz renkte buna arka plaka aydınlatmaları da dahil.
Florasan ampullerle birlikte çocukluğumdan gelen parlak beyaza olan tiksintim led ampullerdeki daha da soğuk ve mavi beyaz renk ile ayyuka çıkmış durumda.
Bu sebeple özellikle de renk/ton farkı olmaması için ampullerin hepsini aynı satıcıdan aldım.

Tavan aydınlatma grubu (ön-arka);
https://www.aliexpress.com/item/10x-Warm-White-T10-24smd-Car-Side-Wedge-Light-Dome-Map-Bulb-W5W-194-168-2835/32218797778.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.cpj2WU

Güneşlik içi makyaj aynası aydınlatması ve plaka aydınlatması;
https://www.aliexpress.com/item/4pcs-T10-LED-Side-Marker-Light-Dome-Reading-Map-License-pleate-16smd-2835-LEDs-Warm-White/32710024828.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.cpj2WU

Ön kapı içi ve bagaj aydınlatması;
Bu ampullerin tek sorunu boyutu sözde ölçmüştüm fakat sipariş verirken hiç dikkat etmemişim.
Bizim aracın standart ampul boyutu yaklaşık 37mm olsa gerek. Linktekiler yani benim aldıklarım 41mm'lik.
Fakat ampullerin oturduğu meetal parçaların esnek ve plastik kapağın içinde yer olması sayesinde ampulleri sığdırmak çok zor olmadı hatta bu boy olmasından mütevellit 9 smd ledin muazzam aytınlatmasına kavuştum. Kesinlikle tavsiye ederim, tekrar ediyorum sığıyor...  :rofl:
https://www.aliexpress.com/item/Warm-White-3000K-AC-12V-5630-9-SMD-LED-180LM-3-5W-42mm-Canbus-Error-Free/32755132477.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.cpj2WU

Arka tampon kedi gözü led uygulaması;
Normal reflektör kedi gözleri gibi değil artık, geri vites için beyaz camlı olanından aldığım için parklar yanmıyorken bir işe yaramıyor. Tek dezavantajı bu diyebilirim.
Tampon altında olduğu için de sıkışık trafikte arkadan gelen göremeyeceği için göz almayacak. Uzun yolda gece yolculuklarında ise 5 adet fren lambası arkadakinin uykusunu açar diye düşünüyorum :lol:

https://www.aliexpress.com/item/2x-Car-LED-Tail-Light-Parking-Brake-Rear-Bumper-Reflector-Lamp-for-Toyota-Avensis-Alphard-MK/32758939000.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.cpj2WU

Ek park lambası özelliği:

Ek fren lambası özelliği:

Ek geri vites aydınlatması özelliği:

Uygulamaların tamamını Ankara Şaşmaz saniyede aracıma LPG taktırdığım ve sonrasında dost olduğum ustalarımın dükkanında yaptım zira arka kedi gözleri için aracı lifte kaldırmak şart. Onların da desteği ile tüm işlemleri kendim yaptığım için her noktada yardımcı olmaktan haz duyarım.

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 16, 2017, 19:00:13
Dünkü fotoğraflarda da "Tosun"un pisliğini görünce dedim artık tamam senin yıkanma zamanın geldi.
Eve yakın bir benzin istasyonunda tazyikli su ve köpük makinesi olan "kendin köpürt, kendin parlat" a gideyim diyordum ne zamandır.
Sünger, araba şampuanı ve Sonax'ın hızlı cilasını almıştım 20 gün önce fakat zaman ayıramamıştım bir türlü.
Kısmet bugüneymiş. Canım çıktı fekat "Tosun" pırıl pırıl oldu  :alkis:
Becerebilirsem 15 gündebir niyetim var fekat...  :lol:

'10 2.0lt Stationwagon Premium Avensis

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2017 Hyundai i30
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '17
  • 46 kere teşekkür etti
  • 139 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #127 : Ekim 18, 2017, 15:04:21 »

Arka tampon kedi gözü led uygulaması;
Normal reflektör kedi gözleri gibi değil artık, geri vites için beyaz camlı olanından aldığım için parklar yanmıyorken bir işe yaramıyor. Tek dezavantajı bu diyebilirim.
Tampon altında olduğu için de sıkışık trafikte arkadan gelen göremeyeceği için göz almayacak. Uzun yolda gece yolculuklarında ise 5 adet fren lambası arkadakinin uykusunu açar diye düşünüyorum :lol:

https://www.aliexpress.com/item/2x-Car-LED-Tail-Light-Parking-Brake-Rear-Bumper-Reflector-Lamp-for-Toyota-Avensis-Alphard-MK/32758939000.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.cpj2WU

Sizi şu konuya http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=68943.1020 davet edeyim
kedi gözlerinin detaylı montajını t27 avensis modifikasyon konusunda anlatabilir misiniz?
çok güzel olmuş
1- [97 Volvo 850 168 HP] 2- [98 Volvo S70 168 HP] 3- [01 Nissan Maxima 3.0 V6 222 HP]
4- [00 Toyota Corolla 1.3 90 PS] 5- [01 Toyota Avensis 2.0 D4 150 PS] 6- [11 Toyota Avensis 2.0 Premium MDS / Lovato OBD]
7- [17 Hyundai i30 1.6D DCT 136 HP]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #128 : Ekim 21, 2017, 20:04:35 »
Gece şartlarında fark edilmek için reflektör uyguladım.
İSRA-37

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 10500
  • Model Yılı: '19
  • 132 kere teşekkür etti
  • 352 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #129 : Ekim 21, 2017, 20:20:34 »
Kapı kolları :olmamış:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #130 : Ekim 21, 2017, 21:15:05 »
Kapı kolları :olmamış:
Ön arka tamam, peki yandan nasıl görüneceğiz. Gündüz renk belli olmuyor. Görüntü iyi.
İSRA-37

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 10500
  • Model Yılı: '19
  • 132 kere teşekkür etti
  • 352 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #131 : Ekim 21, 2017, 22:06:31 »
Ön arka tamam, peki yandan nasıl görüneceğiz. Gündüz renk belli olmuyor. Görüntü iyi.
Hayırlı olsun,önemli olan sizin beğenmeniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #132 : Ekim 22, 2017, 00:25:12 »
Teşekkür ederim Hakan Bey, görselliği bozmadan güvenlik tedbiri almak benimkisi.
Geçmiş zaman da gece seyahatinde yaşadığım bir sıkıntıdan dolayı bende saplantı oldu bu görünebilirlik mevzusu.
İSRA-37

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 115000
  • Model Yılı: '10
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #133 : Ekim 22, 2017, 00:36:34 »
Mustafa bey emeğinize sağlık. Renkler nasıl gündüz özellikle kapı kollarının nasıl göründüğünü merak ettim.
Bir de ön tampondakiler gece karşıdan geleni rahatsız etmez değil mi?
'10 2.0lt Stationwagon Premium Avensis

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 327000
  • Model Yılı: '11
  • 16 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #134 : Ekim 22, 2017, 01:37:32 »
Bugün aracımın ön yolcu airbag fişeğinin garantiden değişimi vardı, Ortaköy otomotivde değişimi yapıldı, enjektör temizleyici aldım. Servise gitmişken de forever kartımı aldım, 10992 puan birikmiş.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #135 : Ekim 22, 2017, 02:11:53 »
Mustafa bey emeğinize sağlık. Renkler nasıl gündüz özellikle kapı kollarının nasıl göründüğünü merak ettim.
Bir de ön tampondakiler gece karşıdan geleni rahatsız etmez değil mi?
Teşekkür ederim.
Ön tampon zannetmiyorum rahatsız etsin. Işık demeti fazla, sadece biraz dikkat çeker.
İSRA-37

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #136 : Ekim 24, 2017, 14:26:22 »
Sübap ve avans ayarı yaptırdım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '14
  • 3 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #137 : Ekim 27, 2017, 13:59:08 »
2009 Corolla 1.4 D4D Güney Afrika yapımı corollamda ön gögüste yıkamacının göğüse püskürtüğü torpido sütü nedeniyle yapışkan bir tabaka oluştu sonax'a (Güneşlide Wymont otel altında) temizlettim. yapışkanı biraz giderdiler ama tam olmadı.,klimayıda temizlemeyemediler (150 TL verdim). Sonra bir kaç yere gösterdim yapamayız dediler. Ön göğüste bu nedenle ortada radyo-Cd çaların üst kısmında 3-4 cm çatlak oluştu. Ön göğüs tamiri yapan bir iki yere gösterdim.Gögüsün kaplamasının özelliğini yitirdiğini ön göğüsün değişmesi gerektiğini söylediler. Toyata Genel merkez'e mesaj yazarak yardım istedim. Bana cevabi mesajla yetkili servise gitmemi sonra gerekli inceleme ve tespitleri yaptırmamı istediler.Bende bu gün Yenibosna Sonkar'a ön göğüsü değiştiriyorum.İşlem sonucu torpidoda hasırın oluşma sebebine dair rapor isteyip genel merkeze göndereceğim. Gerekirse eski konsolu alıp genel merkeze göndereceğim.Aracım kapalı garaj arabası. Güneşte kalmadı.İnternette 2009 corolla gögüs plastiği ile ilgili bir iki şikayet okudum.Plastik kaliteli bir malzeme olsaydı torpidoya süt sıkmakla yapısını değiştirmezdi.Göğüs özelleğini tamamen yitirmiş,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #138 : Ekim 27, 2017, 16:17:33 »
Bugün cam filmlerini söktüm...
İSRA-37