Gönderen Konu: yaris d-4d bir senelik izlenim  (Okunma sayısı 2783 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
yaris d-4d bir senelik izlenim
« : Aralık 17, 2008, 00:01:16 »
Merhaba Toyota severler

Sizinle geçen sen bu zamanlarda almış olduğum yaris d-4d MMT aracım ile ilgili izlenimlerimden bahsetmek istiyorum.

Bizim ailece aradığımız dizel,otomatik ve küçük sınıf arayışlarımız sonucunda aldığımız bu araçtan çok memnun kaldım açıkçası. Çoğunlukla benim kullandığım yarise jant ve (freeform far olmasından dolayı xenon uygulatmadım) osram 5000k ampul dışında bir modifiye yapmadım. Bence sorunlu olan yol tutuş problemini çözmek için yay düşündüm ve hatta denemek için 35 mm tte yay taktım ama yol tutuş iyileşmesine rağmen konfor bozuldu. Aracım şu anda yaklaşık 11000 km de ve şehir içi (iş-ev toplam 10 km ve sıkışık trafik) 7lt/100km ,uzun yolda 90-120 arası süratlerde gidince 4,6lt/100km.Otoban sürüşlerinde 150-160 ortalam ile 6lt/100 km. Arabanın uzun yol performansı süper ve biz çocuksuz bir aileyiz bağajı deli gibi doldurup yola çıkabiliyoruz ve bize fazlasıyla yetiyor. Ama çocuk arabası vb şeyler koyalım diyorsanız arka koltuklar iptal olacaktır. Ben MMT şanzumandan dolayı hiç sorun çekmedim aksine kullanmayı öğrendikçe çokta hoşuma gitti. Aracın sorunlarına gelince ;bariz işçilik ve malzeme kalitesi sorunu var (opel,wv,Ford a göre.Kesinlikle fiat, hyundai, renault ile karşılaştırmayın) ama bu konudada henüz canımı sıkan bişey olmadı. Ayrıca okadar çok cep ve eşya gözü varki bazen neyi nereye koyduğunuzu unutabiliyorsunuz.

Bence harika bir araba umarım herkez Toyota'sıyla bukadar iyi geçiniyordur.

Herkeze kazasız ,keyifli sürüşler dilerim..

Trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım. Türkiye Cumhuriyeti Karayolları Trafik Kanununa göre otomobiller için azami
 hız sınırları, eğer aksine bir işaret belirtilmemiş ise; şehiriçi 50Km/s., şehirlerarası 90Km/s., otoyol 120Km/s. dir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • みにかー
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: yaris d-4d bir senelik izlenim
« Yanıtla #1 : Haziran 21, 2009, 03:24:01 »
1 senede 30.000 yapmış biri olarak yazılarını onaylıyorum.yol tutuşu problemli değil ancak şöyle açıklamak gerekir ki yüksek olması nedeniyle çok yatıyor.buda o hissi doğuruyor.yoksa aynı klasmanda birçok araçtan kat kat daha iyi yol tutuşa sahip.özelliklede renault clio ile karşılaştırılamaz.

bir konuşsam durduramazsınız onun için kısa kesecem :) direksyon hissi inanılmaz derecede başarılı.denemek isteyenlere duyrulur ;) bu klasmanda acaba yaris mi alsam diyenler varsa beni özelden bulsun kafasında soru işareti kalmayacak kadar aydınlatayım.haydi selamlar...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #2 : Mart 25, 2010, 11:01:29 »
Burak & Caner Merhaba.

Klube bilgi edinme amacli olarak yeni uye oldum.

7-10 Nisan arasinda esimle ortak kullanacagimiz 2. el bir arac alacagiz.
Istedigimiz temel ozellikler; otomatik vitesli olmasi, temiz olmasi, dusuk Km li olmasi, ekonomik olmasi ve gecmiste buyuk bir kazasinin olmamasi. 3 arac arasinda final degerlendirme yapiyorum. Bunlar
2004 civari Audi A3-otomatik
2005 civari Volkswagen Golf (5) DSG 1.4 TSI-otomatik
2007 ve ustu Toyota Yaris 1.4D-4D Sol veya Special-otomatik

Ekonomi olarak Yaris one cikmakla beraber birkac konuda cekincede kaldim. Tarafsiz olarak asagidaki sorularima kisa da olsa cevap verebilirseniz, mutesekkur olurum.

1- Yaris M/M de otomatik vites gibi D secenegine alip birdaha park edene kadar vitese dokunmayacagim bir secenek var midir? (Kisaca Multimode nedir ve ne secenekler sunmaktadir)?

2- Bahsi gecen arac icin (Yaris 1.4D-4D) Dizel oldugu icin, yuksek torklu oldugu icin vites gecislerinin (Ozellikle 2 ve 3 arasi) vuruntu oldugu ve  gecisler sirasinda rahatsizlik verdigi yonundeki soylentiler dogru mudur?

3- M/M araclarin 15 Bin Km den sonra aracta (ozellikle sanzimanda) kronik sorunlar basgostermesi gercek midir?

4- Bir sure once basinda da duyurulan, bazi Toyota araclarin hatali uretimi ve geri cagirildiginda (Gaz pedali ile ilgili kucuk bir islem olarak aciklanmakla beraber) yapilan islemlerin tamaminin musteriye aciklanmamasi?

5- Son olarak da su araclara bir 10 uzerinden bir genel tercih puani vermeniz gerekseydi tarafsiz olarak hangi araca kac puan verirdiniz?
 (2004civari Audi A3-otomatik, 2005civari Volkswagen Golf (5) DSG 1.4 TSI-otomatik, 2007ustu Toyota Yaris 1.4D-4D Sol-otomatik)

Tesekkurler
G. Nevran BEKTAS

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Mart 25, 2010, 11:31:53 »
23 yaşındayım 6 ayda 3 araba değiştirdim ilk araban stilo 1.6 16v spor du beğenmedim ikinci arabam ford focus 2005 trend di oda sarmadı en son 2006 toyota yaris aldım ve gerçekten tipini her nekadar beğenmesemde araba gerçekten çok hoş ve ailecek binilicek tipde bir araba  ben çok büyük bir kaza yaptım ve özel bir serviste toyota veya japon arabası dışında bu şekilde bir kaza yapsan kesinlikle sonuçları farklı olurdu güvenlik açısından da gerçekten güzel bir araba.... ama nevran bey sormuşsunuz cevaplamak isterim ;) audinin yanında çoğu arabaların lafı bile olmaz heleki otomatikse ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Auris - Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • Model Yılı: -
  • 482 kere teşekkür etti
  • 756 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mart 25, 2010, 11:58:37 »
Nevran bey bu konuya en son cevap haziran 2009 da atılmış bu arkadaşları arayınki bulasınız :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '02
« Yanıtla #5 : Mart 25, 2010, 11:59:25 »
Biz yardımcı oluruz Mesut abi :D
audinin yanında çoğu arabaların lafı bile olmaz heleki otomatikse ;)
Bahsi geçen Audi'yle, Golf'ün iç tasarımı, motoru vs. neredeyse tamamıyla aynı hiç bir fark yok.
Ayrıca Nevran Bey, 2oo5 Golf'lerde TSI teknolojisi yok.
Ek olarak A3 ve Golf C sınıfıdır, Yaris B sınıfı.
C sınıfı araç bakıyorsanız Corolla HB'lere bakabilirsiniz :)
B sınıfı bakıyorsanız, Vw Polo, Clio, Corsa tarzı araçlara da bakabilirsiniz.
SIU Corolla T-Sport

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #6 : Mart 25, 2010, 13:00:29 »
Metin, cevap icin tesekkurler.

Mesut, hangi konu basliginin altinda? Birseyler yapmak istiyorsan link gondererek yardimci olabilirsin mesela.

Alperen, cvp icin tesekkurler. Segment karsilastirmiyorum, sadece 5 soruma cevap ariyorum.
G. Nevran BEKTAS