Gönderen Konu: Corolla emniyet kemeri uyarısı  (Okunma sayısı 17317 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 1750
  • Model Yılı: '14
  • 4 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Corolla emniyet kemeri uyarısı
« : Şubat 04, 2015, 23:24:14 »
Herkese merhabalar

kullanım kitapçığını incelediğimde ön ve arka emniyet kemerleri takılmadığında sesli uyarı verdiği yazıyor. Şoför tarafındaki emniyet kemeri takılmadığında uyarı veriyor ama yolcu tarafında birisi oturduğunda emniyet kemerini takmazsa bazen uyarı veriyor bazen vermiyor yani kafasına göre takılıyor. En yakın zamanda servise göstereceğim. Sensör bozuk derlerse koltuğun döşemesini sökerler mi acaba?

Sormak istediğim bir diğer hususta arka kemerler ile ilgili. Bugün arka koltukta 4 kişi oturuyordu herhangi bir kemer takılı değildi. Fakat yolda kafasına göre ötmeye başladı. Konsoldaki arka emniyet kemeri ışıkları kafasına göre yanıp sönmeye başladı. Bir gariplik olduğu kesin. Sizin araçlarda arkada birisi oturduğunda kemer takmazsa sesli uyarı veriyor mu?

Toyota Club Türkiye

Corolla emniyet kemeri uyarısı
« : Şubat 04, 2015, 23:24:14 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 504 kere teşekkür etti
  • 208 kere teşekkür edildi
Ynt: Corolla emniyet kemeri uyarısı
« Yanıtla #1 : Şubat 04, 2015, 23:28:52 »
hocam, genelde çocuk oturunca ötmüyor. Normal bir insan oturduğu zaman ötüyor. Ağırlıkla alakalı sanırım. Bende de aynı durum oluyor.
" Less English, more bike."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Mehmet Alp
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 71500
  • Model Yılı: '13
  • 3 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Şubat 04, 2015, 23:32:09 »
Normali Önler Takmazsanız Uyarır Arkada ise kemeri Sökünce uyarır Çocuk güvenliği için

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 1750
  • 4 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 04, 2015, 23:46:09 »
hocam, genelde çocuk oturunca ötmüyor. Normal bir insan oturduğu zaman ötüyor. Ağırlıkla alakalı sanırım. Bende de aynı durum oluyor.

Ön yolcu koltuğu için söylüyorum yetişkin biri oturduğunda kafasına göre bir ötüyor bir ötmüyor

Normali Önler Takmazsanız Uyarır Arkada ise kemeri Sökünce uyarır Çocuk güvenliği için

Arkada şimdiye kadar hiçbir zaman uyarı vermedi bugüne kadar. Yani ne arkaya biri oturduğunda ne kemeri çıkardığımda ne kemeri taktığımda. Arkaya oturup kemer tAkılmadığında herhangi bir uyarı veriyor mu sizinki.?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Şubat 04, 2015, 23:53:22 »
Herkese merhabalar

kullanım kitapçığını incelediğimde ön ve arka emniyet kemerleri takılmadığında sesli uyarı verdiği yazıyor. Şoför tarafındaki emniyet kemeri takılmadığında uyarı veriyor ama yolcu tarafında birisi oturduğunda emniyet kemerini takmazsa bazen uyarı veriyor bazen vermiyor yani kafasına göre takılıyor. En yakın zamanda servise göstereceğim. Sensör bozuk derlerse koltuğun döşemesini sökerler mi acaba?

Sormak istediğim bir diğer hususta arka kemerler ile ilgili. Bugün arka koltukta 4 kişi oturuyordu herhangi bir kemer takılı değildi. Fakat yolda kafasına göre ötmeye başladı. Konsoldaki arka emniyet kemeri ışıkları kafasına göre yanıp sönmeye başladı. Bir gariplik olduğu kesin. Sizin araçlarda arkada birisi oturduğunda kemer takmazsa sesli uyarı veriyor mu?

Yan koltuktaki sensörlere ağırlık tam verilmez ise ötmeyebilir benim başıma geldi. Arka koltuklardaki kemeerler hiç takılmaz ise ötmez takılıp tekrar çıkarıldığında öter. Ancak sizin anlattıklarınız en azından arka koltuklar için normal değil servise göstermenizde fayda var.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Mehmet Alp
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 71500
  • Model Yılı: '13
  • 3 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Şubat 04, 2015, 23:57:02 »
Arkada Çocukta yetişkinde kemer takılıysa Çıkardığı An ötmeye başlar.Normali budur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 40000
  • 3 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Şubat 05, 2015, 12:52:01 »
Evet Mehmet bey'in söyledikleri doğru. Siz en yakın yetkili serviste durumu söyleyin. Kemer sensörlerinde veya soketlerinde bir sorun vardır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Şubat 05, 2015, 12:57:46 »
Arka koltuklarda sesli uyari var mi ki oyle olsa bir cok kisi arkada emniyet kemeri takardi ben bugune kadar arkada oturupta kemer takan gormedim
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 40000
  • 3 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Şubat 05, 2015, 13:01:44 »
Arkadaki emniyet kemerleri kullanım sırasında çıkartılırsa uyarı verir. Takılmazsa uyarı vermez. Ama ön tarafta yük sensörü var oturduğunda takmanı istiyor. Benim eski aracımda Airbag içinde sensör vardı. Ön yolcu koltuğunda oturan yoksa kaza anında patlamayı engelliyordu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Şubat 05, 2015, 14:23:55 »
Arkadaşım bende senın sorunun tıpa tıp aynısı vardı. servise gittim adamlar bindi hıç sorun yok yanı kışının oturuşuyla alakalı. servisin sana söyleyeceği hiç bir sorun yok diyecek bendede uyarı vermıyor ama oturuşu değiştırınce  uyarı veriyor. Sensörün görüp görmemesiyle alakalı ama bır çözüm bulacaklarını sanmıyorum ki bende öyle oldu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Şubat 05, 2015, 14:46:59 »
Arabadan anlamayan arkadaşim bu niye otuyor dedi uzerinde sensor var dedim ne yani simdi ben buraya karpuz koyarsam otcek mi demişti :rofl: :rofl: dedim kemeri takarsan otmez :rofl:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Şubat 05, 2015, 15:42:55 »
Arabadan anlamayan arkadaşim bu niye otuyor dedi uzerinde sensor var dedim ne yani simdi ben buraya karpuz koyarsam otcek mi demişti :rofl: :rofl: dedim kemeri takarsan otmez :rofl:

Bir koltuğa iki karpuz sığmaz, karpuzlara kemeri basıl bağlayacaksın?  :rofl:
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 48000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Şubat 06, 2015, 23:40:35 »

Okan Bey Astra'da sensor ortada o yuzden karpuz da koysam, su bidonu da koysam cir cir otmeye basliyor  :rofl: bazen dalip koyuyorum market alisverisi sonrasi, otmeye baslayinca uyaniyorum duruma, isin yoksa ya karpuza kemer bagla ya da yere indir :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Şubat 07, 2015, 00:22:49 »
Okan Bey Astra'da sensor ortada o yuzden karpuz da koysam, su bidonu da koysam cir cir otmeye basliyor  :rofl: bazen dalip koyuyorum market alisverisi sonrasi, otmeye baslayinca uyaniyorum duruma, isin yoksa ya karpuza kemer bagla ya da yere indir :)
Karpuzu guvenlige almak daha iyi olcak sanirim :rofl: bizim araclardada ortada sanirim bazen kaydiriyorum kenara oturuyorum otmuyor :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 9000
  • 24 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Şubat 07, 2015, 19:37:35 »
Dil:   RU
Yayın:   Teknik Servis Bülteni
Tarih:   2014/11/19
Model:   AURIS, COROLLA
Model Kodu:   ZRE185, ZRE181, ZRE182, NRE180, ZWE186, ADE186, NDE180, NDE180, NRE180
Kısa açıklama:   Sensör ön koltukta bir yolcu algılamaz
Bağlantı:   http://www.toyota-tech.eu/tsb/26cb7f...a9ae9665a9979f

Bülten BO-0139T-1114

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 24 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Şubat 07, 2015, 19:38:35 »
Bu konu hakkında Rusya'da yayınlanmış bütlen dir Türkçe'ye çevirdim imla için kusura bakmayın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 24 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Şubat 07, 2015, 19:40:47 »
Kilit bagaj kapağı Başarısızlığı

: Model
COROLLA
Model kodları:
NDE180; NRE180; ZRE181; ZRE182 PROBLEM TANIMI Bazı müşteriler kuvvet bagaj kapağı orta kısmına uygulandığı zaman bagaj kapağı kapalı olmadığını şikayet edebilir. ENDÜSTRİYEL DEĞİŞTİR kapak kilidi bagaj kilitleme değişmiş özellikleri muydu https://yadi.sk/i/VKxYRLWjZUqDp

Buda bagaj Kapağı hakkında bu arabar Türkiye'den gittiğine göre bizdedir var aynı sorunlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 24 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Şubat 07, 2015, 19:44:42 »
BE-0069T-0514

Programı 12 - voltluk akü kısa bir park sonrasında

Model:
AURIS; COROLLA
Modeli kodları:
ADE186; NDE180; NRE180; ZRE185; ZWE186; NDE180;
NRE180; ZRE181; ZRE182

PROBLEM TANIMI

Bazı müşteriler nedeniyle deşarj motoru başlatılamıyor şikayet edebilir
kısa bir park Arabalar sonra 12 akü geriliminin bana.
Kısa bir zaman anahtarı için bu sorun oluşabilir
alarm kısmen basıldığında (anahtarı kilitli konumda basıldığında değil dahil).
Bu genellikle oluşur anahtarı basarak yanlışlıkla nedeniyle silerken panelde
cihazları veya acil bulunan düğmeleri kullanarak diğer fonksiyonlar
, örneğin, düğmeler, ses sistemi) için (anahtarın yakınında.
tehlike anahtarı (bu şekilde basılırsa içinde ve hareket ) park zamanında, otobüs CAN gösterge panelinde temin edilecektir akü voltajı belli belirsiz sürücü (akü deşarj (12 V) Hatta kapattıktan sonra devam ) ateşlemeyi. vb akım tüketimi, gücü , ve kontak kapalı (voltaj otobüs uygulanır CAN ) ulaştığında yaklaşık 0,5 A .
Böylece, 12 V akü voltajı tamamen eğer deşarj edilecektir araç birkaç gün için kullanılacak değildir.
Üretim değişiklikleri
vardı yazılım yıpranmış değişiklikler önlemek için tasarlanmış gösterge paneli, otobüsün aktivasyonunu CAN YAPIM HAKKINDA DEĞİŞİKLİKLER Model Kodu Fabrika Üretim değişiklikleri vardır belirtilen VIN Uygulama tarih ADE186 TMUK SB1MF3JEX0E009775 Şubat 2014 NDE180 TMUK SB1KN3JE50E033508 Şubat 2014 NRE180 TMUK SB1KT3JE50E015547 Şubat 2014 ZRE185 TMUK SB1ME3JE20E048783 Şubat 2014 ZWE186 TMUK SB1MS3JE40E081745 Şubat 2014 ZRE181 TMMT NMTBB4JE20R052284 Şubat 2014 ZRE182 TMMT NMTBF3JE80R003776 Şubat 2014 NDE180 TMMT NMTBN3JE50R015864 Şubat 2014 NRE180 TMMT NMTBT3JEX0R005608 Şubat 2014

Tam açıklamayı _HTTPS: //yadi.sk/d/xxVes_t_TCzgh

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 24 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Şubat 07, 2015, 19:49:58 »
Ek yan krom çıtalar Kısmi dekolmanı BO-0067T-0414 Model: COROLLA; RAV4 modeli kodları: NDE180; NRE180; ZRE181; ZRE182; ALA40; ALA41; ALA49; ZSA42; ZSA44 GİRİŞ Bu bülten üretim bakım bilgilerini içeren değişim ve nasıl sorunu çözmek için. Ile donatılmış araçlar için geçerlidir parça numarası ayrıntıları aşağıda listelenmiştir. PROBLEM TANIMI Bazı müşteriler kurulumdan sonra az zaman aracılığıyla kısmi ayrılma veya ek krom yan çıtalar gevşeme şikayet edebilir. ENDÜSTRİYEL DEĞİŞİM değişiklikler onun daha yoğun kısmen şeklinde yapılmıştır araç gövdesine uygun. Geliştirilmiş parçalar Nisan 2014 ortasından itibaren TPCE sipariş edilebilir. Gelişmiş ürün 3 ay etiketleri ile kutulara teslim edilecektir içinde yeşil nokta uygulanacaktır. TAMİR İŞLEMİ son sürümü ile uygun olarak yeni arızalı parçayı değiştirin ek donanım kurulumu. http://yadi.sk/d/NdiFIRGpQ7Gma

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 150000
  • Model Yılı: '04
« Yanıtla #19 : Ocak 25, 2019, 10:39:57 »
Arkadaşlar ben 2004 toyota corolla 1.6 terra aracımda  emniyet kemeri ikaz sesi yokmu ben bu sesi aktif hale getirmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim
İMKANSIZIM