Gönderen Konu: Avensis in Geleceği (2016)  (Okunma sayısı 4787 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '05
  • 447 kere teşekkür etti
  • 427 kere teşekkür edildi
Avensis in Geleceği (2016)
« : Şubat 04, 2015, 19:00:01 »
Avensis in yeni kasa sı olmayacağı yönünde bazı söylentiler var bazı haberlerde kamuflajlı resimler var ama kasa tipi tamamen aynı makyaj yapılmış gibi duruyor.
Bir toyota çalışanı da avensis üreilmeyebilir dedi ( Ahmet abinin bilgisini merak ediyorum özellikle)  bence üretim sonlanırılsa iki ihtimal var

1-bildiğimiz gibi yeni passat avensisin rakibi ve artık hem fiyat hem tasarım olarak d ve e segment arasında toyota camry de avrupada d segmentte ama d ve e segmet aslında. Camry avensisin yerini alabilir uygun motor seçeneği ile iyi satışlar yakalar
2- En baştan d segment bir araç tasarlanıp avenisin yerini alabilir ama ne gerek var burayı bilmiyorum ( coronodan avensise geçildi gerçi ama )

[Ekler ve diğer seçenekler kutucuğuda resim ekleyemedim bunu da söylerseniz sevinirim]

Toyota Club Türkiye

Avensis in Geleceği (2016)
« : Şubat 04, 2015, 19:00:01 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Honda CRV 1.5 Turbo Executive-Life Style
  • Araç: ---
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '20
  • 2003 kere teşekkür etti
  • 2524 kere teşekkür edildi
Ynt: Avensis in Geleceği (2016)
« Yanıtla #1 : Şubat 04, 2015, 19:05:10 »
Mercedeste de bir zamanlar D serisi vardı ama sonra iptal edildi, zira C serileri o kadar büyüdü ki D'ye pek ihtiyaç kalmaz oldu.

Lastikler: Michelin Latitude Cross M+S (dört mevsim)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 447 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Şubat 04, 2015, 19:08:10 »
Mercedeste de bir zamanlar D serisi vardı ama sonra iptal edildi, zira C serileri o kadar büyüdü ki D'ye pek ihtiyaç kalmaz oldu.
bu yönden düşünmemiştim ama corolla d segmentle başedemeyeceğine göre  :lol: :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Şubat 04, 2015, 20:26:37 »
Garip gerçekten geçen gittiğim Ankara Alj Toyota nın showrumun da sadece Corolla Yaris Rav4 ve Hilux vardı :S
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Verso
  • Model Yılı: '14
  • 10 kere teşekkür etti
  • 21 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Şubat 04, 2015, 20:43:27 »

Benim internette yabancı basında çıkan haberlerden görebildiklerim şöyle:

Ekim ayında şu linkteki haliyle görülmüş test halinde:
http://www.carscoops.com/2014/10/toyota-spied-testing-camouflaged.html

Bunun yeni kasa değil muhtemelen mevcut kasanın makyajlı hali olacağı söyleniyor.

Bu haberde ve başka haberlerde, örneğin burada:
http://europe.autonews.com/article/20140619/ANE/140619865/toyota-avensis-future-in-doubt-with-no-hybrid-variant-planned

, Toyota Avrupa'nın avensis'i devam ettirmek konusunda ciddi tereddütleri olduğu söyleniyor, bunun da sebebi İngiltere'deki fabrikada sadece Avrupa pazarıı için üretilen bu aracın yeterince satmaması, ve Avrupa pazarındaki güçlü rakiplerin gerisinde kalması.

Örneğin 2013'te İngiltere'deki fabrikada 130 000 küsür auris'e karşılık sadece 30 000 küsür avensis üretilmiş.

Buna herhalde Almanya ve İngiltere gibi ülkelerde sunulan station wagon versiyonu da dahil. (-ki bence o çok güzel bir araç)

Toyota Avrupa yetkilisinin sözlerinden anlaşılan Toyota mevcut kasayı birkaç yıl daha sunduktan sonra, avensis'i tamamen bitirip, Avrupa dışında pazarlarda çok satılan camry'i devreye sokabilir.

Bu arada Honda'da 2015 sonunda accord'u Avrupa pazarından çekecekmiş.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 72000
  • Model Yılı: '13
  • 45 kere teşekkür etti
  • 82 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Şubat 04, 2015, 20:43:40 »
Arkadaşlar geçen perşembe  servisindeyken 2012 beyaz daha 10binde tertemiz bir avensis satılık tabi hemen yanaştım içim kaynadı oradaki bir servis danışmanı ile başladık muhabbete alıyım almayım mı derken aynı Fatih beyin yazdıklarını söyledi.hocam ya avensis bitecek yada 1.6 dizel koyup arabayı şahlandıracaklar dedi ve biraz beklememi tavsiye etti. Israrla avensis hakkında bilgi istiyoruz ama cevap gelmiyor dedi. Bu durumu Ahmet bey bizden daha iyi bilir ama bu dedikodu dolaşıyor demek ki
Azrail son noktayı koyana kadar, virgülle yaşamaya devam.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Şubat 04, 2015, 20:47:53 »
Arkadaşlar geçen perşembe  servisindeyken 2012 beyaz daha 10binde tertemiz bir avensis satılık tabi hemen yanaştım içim kaynadı oradaki bir servis danışmanı ile başladık muhabbete alıyım almayım mı derken aynı Fatih beyin yazdıklarını söyledi.hocam ya avensis bitecek yada 1.6 dizel koyup arabayı şahlandıracaklar dedi ve biraz beklememi tavsiye etti. Israrla avensis hakkında bilgi istiyoruz ama cevap gelmiyor dedi. Bu durumu Ahmet bey bizden daha iyi bilir ama bu dedikodu dolaşıyor demek ki

Feyyaz Bey, bmw'den alınan 1.6 dizel'in verso'dan sonra auris ve rav4'de sunulacağını okudum, ama avensis'le ilgili böyle bir hazırlığa dair hiç haber görmedim.

Bence fotoğrafını paylaştığım kamuflajlı avensis Ekim ayında testte görüldüyse, önümüzdeki aylarda 2015 avensis'i görürüz; benim anladığım piyasadan çekilme hadisesi hemen değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 447 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Şubat 04, 2015, 20:51:33 »
Aslında camry uygun motor seçeneği ile satar avrupada (özellikle amerika daki kasa muhteşem) honda gibi 1.6 160  hp dizel motor muhteşem olur yada 1.6 turbo benzin de olabilir.
O motor versoya anca yetiyor 116 hp rav 4 de zor beygir gücünü arttırmadan olmaz gibime geliiyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Şubat 04, 2015, 20:59:08 »
Bence de Fatih bey, camry gelirse gayet de hoş olur.

Gerçekten Amerika'daki yeni kasa hem içinden hem dışından çok güzel; ve aynı corolla gibi her bakımdan kendini ispatlamış bir model.

Orada tabi arabalara kocaman motorlar koyuyorlar; Avrupa için bmw'den gelen 1.6 dizel kulllanılabilir. yeni camry'nin ağırlığı verso'yla neredeyse eşdeğer.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 447 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Şubat 04, 2015, 21:09:59 »
Merak ediyorum 1.6 130-140 hp motor yapmak ne kadar zorki toyota için
artık eskisi gibi de değil toyota. wolksvagenin cirosu toyota yi geçti, 2014 yılında wolksvagen de 10 milyon satış rakamını geçti avrupa ve Çin pazarında satışlarını arttırması lazım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Şubat 04, 2015, 21:31:33 »
Merak ediyorum 1.6 130-140 hp motor yapmak ne kadar zorki toyota için
artık eskisi gibi de değil toyota. wolksvagenin cirosu toyota yi geçti, 2014 yılında wolksvagen de 10 milyon satış rakamını geçti avrupa ve Çin pazarında satışlarını arttırması lazım.

Fatih Bey,
Ben bu 1.6 dizel meselesini araştırdığımda şu değerlendirmeyi görmüştüm. Dizel motorlar Avrupa pazarında çok önemli, ama toyota'nın çok daha büyük satışlar yaptığı kuzey amerika ve asya pazarlarında tercih edilmiyor. Toyota bu yüzden yatırım maliyeti süresi vs gibi sebeplerden bmw ile bu anlaşmayı yaparak  Avrupa pazarındaki birkaç modelini daha yarışmacı hale getirmeyi düşünmüş. Bilahare bmw'den daha büyük bir dizel motor daha alınabileceği söyleniyor.

Buna mukabil, Toyota hybrid teknolojisine ve şimdi artık mirai modeliyle hidrojen hücreli motor teknolojisine çok ciddi AR-GE yatırımları yapmaya devam ediyor. Nitekim Avrupa'da da hybrid otomobil pazarında 1. sıradalar ve Türkiye dahil pek çok ülkede hybrid'lerini parlatmak için çalışıyorlar.

Velhasıl, belli ki Toyota'nın küresel stratejisinde dizel motorlar bir öncelik değil gibi. Zaten çok satış yapmadıkları Avrupa'nın talebini de bmw'den alınan destekle karşılayabilirlerse, niye uğraşalım diyorlar demek ki.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Honda CRV 1.5 Turbo Executive-Life Style
  • Araç: ---
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '20
  • 2003 kere teşekkür etti
  • 2524 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Şubat 04, 2015, 22:04:45 »
Yeni modelde Auris yüzü uygulanmış gibi duruyor.

Lastikler: Michelin Latitude Cross M+S (dört mevsim)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • Toyota Club Tr
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 115000
  • Model Yılı: '08
  • 50 kere teşekkür etti
  • 30 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Şubat 04, 2015, 22:17:57 »
Camry ve avalon gelmeli artik :-\

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Şubat 04, 2015, 22:19:39 »
Camry ve avalon gelmeli artik :-\

Gelse kaçımız alabiliriz? uzaktan bakıp iç geçirmekten başka yapılabilecek yok maddi durumu iyi olanlar hariç tabi.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Carina
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Şubat 05, 2015, 01:56:21 »
avensıs 2014te ufak bır makyaj daha gecırdı (farklı renk seceneklerı,farklı alaım jantlar vb)....2009 dan bu yana aynı sase uzerınde 2 kez makyajlandı dıger otomobıl fırmalarına gore bıraz daha agır kanlı bu konuda....yenı kasası ne zaman gelıcek acaba  bılgısı olan varmı???
98 2.0 CARINA E GLİ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Şubat 05, 2015, 02:07:40 »
Toyota ortlama 3 yilda makyaj  5 yilda kasa degisiyor.2015 haziraninda yeni kasa gelir diye tahmin ediyorum
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • ***AVENSIS***
  • Araç: Avensis
  • 3 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Şubat 06, 2015, 22:09:49 »
Arkadaşlar bir toyota satıcısından aldığım duyuma göre yeni corolla avensisin satışını oldukça düşürmüş. Hatta ilerleyen dönemde avensisin üretimi duracakmış. İnsanlar avensisle fark kalmadığı için corollaya yöneliyormuş. Aradaki fiyat farkını da ekleyince mantıklı aslında.
2013 Avensis 1.6 Elegant Extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Şubat 06, 2015, 22:15:35 »
ZATEn avensis sinifinda passatl basa cikamiyordu ki.Goruntu olarak da kasa olarakda C sinifi gibi duruyordu.Accord mazda 6 daha.heybetli guzel tasarimi var.Donanimlari iyi.Avensiste donanim yok ki.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 447 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Şubat 06, 2015, 22:32:28 »
ZATEn avensis sinifinda passatl basa cikamiyordu ki.Goruntu olarak da kasa olarakda C sinifi gibi duruyordu.Accord mazda 6 daha.heybetli guzel tasarimi var.Donanimlari iyi.Avensiste donanim yok ki.

Ben nedense avensisi çok seviyorum hemde insignia ya bindim   arabanın.c sınıftan çok bir farkı yoktu sınıfından eksikleri var ama o kadar da kötü bir araç değil
en azında  Türkiye de toyota nın d segment  arabasını kullanmak isteyen avucunu mu yalayacak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • ***AVENSIS***
  • Araç: Avensis
  • 3 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Şubat 06, 2015, 22:39:34 »
Donanım olarak çok fakir. Madem hitap ettiğin sınıfta rekabet etmek istiyorsun. biraz donanım ekle. Ama malesef minimum donanım maksimum fiyat. Sırf sağlamlığından dolayı bu kadar fiyatlandırılması hoş değil.
Ben şu an civic kullanıyorum ama inanın satınca avensiste gözüm.
2013 Avensis 1.6 Elegant Extra