Gönderen Konu: Lpg regülatör ve filtre temizliği resimli  (Okunma sayısı 1811 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
Lpg regülatör ve filtre temizliği resimli
« : Aralık 31, 2014, 17:17:17 »
Konu yakıtla alakalı olunca buraya açayım dedim bugün regülatör ve fitreyi temizledim 1. resimde görünen regülatör üzerindeki altta bulunan tapayı açarak içindeki pisliği akıttım araç sıcakken enjeksiyonlu modellerde ve karbüratörlü araçlarda kullanılan  tek nokta regülatör sıralı olanlar farklı   akan kir  2. resimde görülüyor diğerleride  lpg tankı ve regülatör arasında bulunan lpg kesici içinde bulunan filtre enjeksiyonlu araçlarda metal oluyor ve belli bi zaman sonra değişebiliyor temizleme şansı yok açık havada temizlemenizi tavsiye ederim bir miktar gaz sızıyor filtreyi sökerken en altta bulunanda rölanti vidası ordanda rölanti ayarı yapılabiliyor

Toyota Club Türkiye

Lpg regülatör ve filtre temizliği resimli
« : Aralık 31, 2014, 17:17:17 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 66 kere teşekkür etti
  • 254 kere teşekkür edildi
Ynt: Lpg regülatör ve filtre temizliği resimli
« Yanıtla #1 : Aralık 10, 2016, 08:44:03 »
Konu yakıtla alakalı olunca buraya açayım dedim bugün regülatör ve fitreyi temizledim 1. resimde görünen regülatör üzerindeki altta bulunan tapayı açarak içindeki pisliği akıttım araç sıcakken enjeksiyonlu modellerde ve karbüratörlü araçlarda kullanılan  tek nokta regülatör sıralı olanlar farklı   akan kir  2. resimde görülüyor diğerleride  lpg tankı ve regülatör arasında bulunan lpg kesici içinde bulunan filtre enjeksiyonlu araçlarda metal oluyor ve belli bi zaman sonra değişebiliyor temizleme şansı yok açık havada temizlemenizi tavsiye ederim bir miktar gaz sızıyor filtreyi sökerken en altta bulunanda rölanti vidası ordanda rölanti ayarı yapılabiliyor

Aynen gaz kesici içi filitre Yaşar beyin fotoğraflarındaki gibi.