Gönderen Konu: Askerlikte kilo sorunu .  (Okunma sayısı 7610 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
Askerlikte kilo sorunu .
« : Aralık 17, 2014, 22:23:15 »
Arkadaşlar benim bir arkadaşın kilo sorunu var . 163 boy 95-96 kg geliyor . Kendisi araştırmış kimi çürük alırsın kimi gidersin diyor kendi çürük almak istemiyor ondan gerekirse bedelli yapmayı düşünüyor . Bu konu hakkında bilgisi olanlar veya daha önce tecrübesi olanlar var mı ? Varsa bilgilendirirse sevinirim .

Toyota Club Türkiye

Askerlikte kilo sorunu .
« : Aralık 17, 2014, 22:23:15 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
Ynt: Askerlikte kilo sorunu .
« Yanıtla #1 : Aralık 17, 2014, 22:27:49 »
http://hesaplatir.com/askerlik-kilo-siniri-hesaplama

Çürük devri bitti yahu, millet parasıyla askerlikten kaçıyor arkadaşında illa gitmek istiyor. Geçti bitti o devirler askerliğini yapmayana kız vermezler devirleri
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 54000
  • Model Yılı: '11
  • 120 kere teşekkür etti
  • 222 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 17, 2014, 22:35:43 »
ben muafmışım 184 boy 120 kg :) en fazla 110 kilo olmam lazımmış :)
2011 Auris Sport
Atiker Nanofast, Eibach Pro-kit, Philips LumiLeds 5000k(farlar), Photon Xenon Effect 5000k(sisler), Cree Led 6000k (uzunlar), Amerikan Park(ayna ve sinyaller), Ayna Altı Kartalgöz Led, Ayakaltı Aydınlatma

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #3 : Aralık 17, 2014, 22:38:51 »

3 kontrol bu performansını koru Seçkin :)
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #4 : Aralık 17, 2014, 22:48:05 »
http://hesaplatir.com/askerlik-kilo-siniri-hesaplama

Çürük devri bitti yahu, millet parasıyla askerlikten kaçıyor arkadaşında illa gitmek istiyor. Geçti bitti o devirler askerliğini yapmayana kız vermezler devirleri

Hiç sorma abi 1 haftadır kafamı şişirdi .

Adama çürük verecekler diye uyuyamıyor . Kilo vermeye çalışıyor fakat ne yaptıysa 95 kg nin aşağısına düşemedi daha önce daha kiloluydu . Askere gitmeyi istemiyor zaten ondan soruyor yaşı tutsa gidecek direk bedelini yatıracak ama yaşı tutmadığından önce muayene olması gerekiyormuş tecilini de bozarsa ve muayenede sorun çıkmasa askere yollucaklar ondan araştırıyor bedelliden çürüğü olanlara yaş sormuyorlarmış . Gerçi bedelli muhtemelen 2-3 yıla yeniden çıkar ama kendisi önünden kaldırmak istiyor .

Kısaca hem çürük almak istemiyor hem askere gitmek istemiyor . Ama çürük almamak için gerekirse askere giderim diyor . Nasıl bir piskopat bende anlamadım madem çürük alma şansın var ve gitmek istemiyorsun al çürüğü kurtul ya parası çok yada kendine çürük almayı yediremiyor .

Benim 2 sene tecilim var bu bedelli bana vurmadı ama bir daha çıkarsa kesinlikle bedelli yapacağım kim ne derse desin .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Aralık 17, 2014, 22:53:06 »
:rofl: koptum bi ben kurtaramiyorum kisa dönem gidecem 6 ay daha var tabi ama kilodan kurtaramiyorum 1.76 50 kiloyum :lol:
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 54000
  • 120 kere teşekkür etti
  • 222 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Aralık 17, 2014, 22:58:32 »

Kardeşim yırta biliyorsan yırt . Benim 2 sene tecilim var bu bedelli bana vurmadı ama bir daha çıkarsa kesinlikle bedelli yapacağım kim ne derse desin .
:rofl: koptum bi ben kurtaramiyorum kisa dönem gidecem 6 ay daha var tabi ama kilodan kurtaramiyorum 1.76 50 kiloyum :lol:
beleş yoldan bedelli işte senelerdir millete formumu korumam lazım diyorum da millete anlatamıyordum bahanem oldu :)
2011 Auris Sport
Atiker Nanofast, Eibach Pro-kit, Philips LumiLeds 5000k(farlar), Photon Xenon Effect 5000k(sisler), Cree Led 6000k (uzunlar), Amerikan Park(ayna ve sinyaller), Ayna Altı Kartalgöz Led, Ayakaltı Aydınlatma

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #7 : Aralık 17, 2014, 22:59:09 »

Sende bir alt kilodan kurtarabilirsin bak

Mesaj Birleştirildi: Aralık 17, 2014, 23:00:46
beleş yoldan bedelli işte senelerdir millete formumu korumam lazım diyorum da millete anlatamıyordum bahanem oldu :)

Soranlara benim etimin kilosu kaç para biliyonmu de :) 18000 TL / 10 kg= 1800 TL  :rofl: :rofl:

Mesaj Birleştirildi: Aralık 17, 2014, 23:03:19
Kısaca hem çürük almak istemiyor hem askere gitmek istemiyor . Ama çürük almamak için gerekirse askere giderim diyor . Nasıl bir piskopat bende anlamadım madem çürük alma şansın var ve gitmek istemiyorsun al çürüğü kurtul ya parası çok yada kendine çürük almayı yediremiyor .

Köy yerinde falanmı yaşıyor yada çevresi falan bu konularda etkili olabilir. Eskiden yani bizim yaşlarımızda , aslında hala daha ufak yerlerde bu geçerlidir, ÇÜRÜK demek askere gidememek demek bir eksiklik bir aşağılanma gibi birşeydi. Hatta engelli olsa bile illaki askere gideceğim külütürü vardı. Şimdi profesyonel Askerlik var, hem birde durum değişti, artık korumaya gerek duymuyoruz, verip geçiyoruz kim nereyi neremizi istiyorsa  :olu:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #8 : Aralık 17, 2014, 23:07:36 »
Abi arkadaş aradı kilodan zaten çürük raporunu direk vermiyorlarmış ondan bedelliden yararlanması imkansız . Tek çaresi kaldı ya tecili dolana kadar bir daha bedelli çıkar öyle yapar yada zayıflayıp askere gider .  Gerçi 95 in altına düşemiyor ama azimle s*ç*n duvarı delermiş . :)

Mesaj Birleştirildi: Aralık 17, 2014, 23:10:51
Köy yerinde falanmı yaşıyor yada çevresi falan bu konularda etkili olabilir. Eskiden yani bizim yaşlarımızda , aslında hala daha ufak yerlerde bu geçerlidir, ÇÜRÜK demek askere gidememek demek bir eksiklik bir aşağılanma gibi birşeydi. Hatta engelli olsa bile illaki askere gideceğim külütürü vardı. Şimdi profesyonel Askerlik var, hem birde durum değişti, artık korumaya gerek duymuyoruz, verip geçiyoruz kim nereyi neremizi istiyorsa  :olu:

Yok abi ne köyü merkezde oturuyor köyle de alakası yok . Ama bir önceki mesajda yazdığım gibi öğrenmiş kendi ve istediği olmuyor . Artık tecili bitinceye kadar ne olur bilinmez bir bakarsınız 2 yıla yine bedelli çıkar hatta hiç belli olmaz bir bakarsınız zorunlu askerlik kalkar . Bu memlekette herşey olabilir .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #9 : Aralık 17, 2014, 23:15:17 »
İnternetten öğrendiğime göre 3 kere kontrol ediliyormuş Mahmut

"Boyunuzun son 2 hanesinden 3 çıkartın: [177] 77 - 3 = 74
Kalan rakama 30 ekleyin: 74 + 30 = 104

Bulunan sayı (104 kg) olmanız gereken maksimum kiloyu gösteriyor. Bunun üzerindeki kilolarda dahiliyecinin görmesi için hastaneye sevk ediliyor ve genel sağlık kontrolü ile birlikte bazen efor testi de yapılarak sağlık kuruluna aktarılıyor. Kurul 1 yıl sonraya erteler. Bir yıl sonra bir daha aynı kontrolü yapar ve bir yıl daha erteler. 3. kontrolde eğer kilo/boy oranı yine öngörülenin üzerindeyse, muafiyet kesinleşir..."

Alıntıdır (http://www.engelliler.biz/forum/askerlik-islemleri/105932-askerlikten-muaf-olmak-icin-boy-kilo-hesabi-nasil-yapiliyor.html)
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #10 : Aralık 17, 2014, 23:46:39 »
İnternetten öğrendiğime göre 3 kere kontrol ediliyormuş Mahmut

"Boyunuzun son 2 hanesinden 3 çıkartın: [177] 77 - 3 = 74
Kalan rakama 30 ekleyin: 74 + 30 = 104

Bulunan sayı (104 kg) olmanız gereken maksimum kiloyu gösteriyor. Bunun üzerindeki kilolarda dahiliyecinin görmesi için hastaneye sevk ediliyor ve genel sağlık kontrolü ile birlikte bazen efor testi de yapılarak sağlık kuruluna aktarılıyor. Kurul 1 yıl sonraya erteler. Bir yıl sonra bir daha aynı kontrolü yapar ve bir yıl daha erteler. 3. kontrolde eğer kilo/boy oranı yine öngörülenin üzerindeyse, muafiyet kesinleşir..."

Alıntıdır (http://www.engelliler.biz/forum/askerlik-islemleri/105932-askerlikten-muaf-olmak-icin-boy-kilo-hesabi-nasil-yapiliyor.html)

Ok abi teşekkürler . Kendide zaten öğrenmiş ben konuyu açtıktan sonra aradı kilo sorunu olanlara hemen çürük vermiyorlarmış dolayısıyla bedelli den yararlanamayacak . Artık bir daha bedelli çıkmasını bekleyecek veya verebilirse kilo verip askere gidecek kendi 88 li kıl payı kaçırdı bedelliyi düşündüğü gibi direk çürüğü alsaydı bedelli den yararlanabilecekti ama olmuyor . Açıkçası bende bedelli den yararlanabilseydim yararlanacaktım ama bende 89 luyum artık hayırlısı olsun inşallah 2 sene içinde yine bedelli çıkar ve yararlanırız .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Aralık 17, 2014, 23:55:00 »
Bir hafta ac kalirim :lol:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Aralık 17, 2014, 23:55:54 »
Sen yaşa takılmışsın Mahmut ne diyeyim şanssızlık. :( Benim bir akrabamda kilo sorunu nedeni ile gidemedi. Muafiyet vermiyorlar boy/kilo dengesinin sağlanması için bir kaç kez erteleniyor.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #13 : Aralık 18, 2014, 00:03:18 »
Sen yaşa takılmışsın Mahmut ne diyeyim şanssızlık. :( Benim bir akrabamda kilo sorunu nedeni ile gidemedi. Muafiyet vermiyorlar boy/kilo dengesinin sağlanması için bir kaç kez erteleniyor.

Abi hayırlısı olsun . Bende arkadaşta o kadar takmıyoruz ama arkadaşın kilo sorunu var bedelli vurmayınca biri demiş araştır belki yararlanırsın diye bana da sordu bir şey biliyormuyum diye benimde aklıma forum geldi konu açıp sizlere sorayım dedim ama anlaşılan bu iş olmayacak artık hayırlısı olsun en fazla korktuğu olacak çürük alacak . Ama 1-2 yıla bizi de kapsayan bir bedelli tekrar çıkarsa çok iyi olacak . Benim isteme sebebim babamın sağlık sorunları ve iş yüzünden keşke böyle sorunlar olmasa şimdi gitsem ama elim kolum bağlı .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Aralık 18, 2014, 01:36:45 »
Kilo cok fazla ise birkac kontrolden sonra curuk raporu aliniyor.İs arkadasimiz aldi.Bayagi gitti geldi.Bi suredr kilosunu korur ise alir.
Ama diger yandan bir cok hastaliga neden olan etkenlerrinde sebebi aslinda
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Aralık 18, 2014, 01:38:28 »
Kilo azsada oluyor mu  curuk  raporu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Aralık 18, 2014, 01:41:39 »
Yukardaa aciklamis bir arkadas kilo boy endeksini
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Aralık 18, 2014, 01:54:59 »
Boyumu tam bilmiyorum 1.70 civarlarindayim asagi yukari o kilolarda geziyorum alt dilimde biraz daha zayiflarsam bir haftada  sivi gida tuketip gidersem kontorllere kurtaririm gibime geliyo :lol: yas daha var ama

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dr. Driver
  • 63 kere teşekkür etti
  • 384 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Aralık 18, 2014, 02:11:00 »
Benim daha şimdiden 6 sene tecellim var.Üstüne 4 de TUS ta koyarım. Ben askere gidene kadar askerlik diye bişey kalmaz diye tahmin ediyorum :rofl: :rofl:
R1 35 
╚╬╬╬     Yolumuza Auris olmadan devam ediyoruz :(
  24 6   
Bu sene de şampiyon görelim sizi!! Beşiktaşk En Büyük Aşk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Aralık 18, 2014, 08:49:05 »
 Şimdi yazılacak çok şey var ama eminim herkes de zaten düşünüyordur bunları. Mesela kapıda bedelli başvurusu yapmaya giden vatandaşların yanında, nöbet tutan askerleri. Mesela Gazi olmuş vatan borcunu öderken ve bunun gururunu ve artık burukluğunu yaşayanların hissiyatını. Mesela şehit olmuş evlatların ailelerinin hislerini...
 Hak, adalet gibi özellikleri yitirerek bir toplumun ilerlediği görülmemiştir, yanlış mıyım? ;)