Gönderen Konu: İtiraf mı Etsek...  (Okunma sayısı 13593 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
Ynt: İtiraf mı Etsek...
« Yanıtla #40 : Aralık 15, 2014, 23:03:28 »
 Şurada onlarca belki yüzlerce kişiyiz. Her kafadan birden farklı düşünce doğabilir. Yeri gelir överiz yeri gelir kötüleriz. Bunun ardı arkası kesilmez. Biz burada iyileri kötülüyoruz. İyi dediğimiz araçlarda bazı ufak donanımları bulamayınca gocunuyoruz.
 Derler ya hani sinek küçüktür mide bulantır aynen o hesaptır ki benim ki Corolla'ya cam tuşlarına ışık koyana kadar Corolla'dan nefret edecem :) Aslında biz Corolla'yı kötülüyoruz ama 200 bin liraları aşan Japon araçlarının bile (jeep tarzı) 4 camı tek dokunuşla açılıp kapanmıyor. Demek ki markadan değil ülkeden kaynaklı bir sorun var herhalde tüm japonlar'da aynısını görüyorum.

Bizim eleştirilerimiz aslında basit şeyler. Toyota gerçekten sorunsuz kullanıcısını üzecek yolda bırakacak kalitesiz bir araç değil. Ama akranlarına göre eksikleri olması da biz kullanıcıları üzmüyor değil. Gerçi modeller yenilendikçe bu can sıkıcı durumlar da kapanıyor ama olsun yine de geri de olduğunu düşünüyorum...

Ben kendimin objektif olduğumu düşünüyorum. Beni bilen arkadaşlar belki de Toyota'yı sevmediğimi bile düşünmüşlerdir ama öyle değil aksine çok severim. Amma velakin koyu Passat'cıyım.   MAdem Corolla'ya bu kadar laf atıyoruz. Biraz da PAssat'a atalım. Şu an elimde güncel 2011 model dizel Passat var. Ve bugüne kadar bindiğim en kötü Passat. Eski kasa da sürüş zevki yok. Göğsü aşağı almışlar. MAlzemeden çalmışlar. Süspansiyonlar sert. Buda benim gözüme çarpan eksileri mesela.

Buda benim şansımdır ki hiç bir Vw grubu beni yolda koymadı. Bundan önce ki PAssat'ım 2006 2,0 TDİ idi ve 274 bin de sattım tek ettiğim masraf baskı balata oldu.

Ben Corolla'ya 1,4 Tsi tarzı bir motor istiyorum hem de şiddetle... Avensis'e de 1,6 dizel.
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Aralık 15, 2014, 23:03:28 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Aralık 15, 2014, 23:08:13 »
Corollayi 1.4tsi ucurur eger o motor passati ucuruyosa corollayi kanatlandirir
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #42 : Aralık 15, 2014, 23:10:25 »
Corollayi 1.4tsi ucurur eger o motor passati ucuruyosa corollayi kanatlandirir
Haklısın 1,2 Tsi bile yeter..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Aralık 15, 2014, 23:11:17 »
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 9000
  • Model Yılı: '14
  • 24 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Aralık 15, 2014, 23:29:21 »
Boyası haricinde (çok ince yapmışlar) hayatında sorun istemeyen herkeze allah nasip etsin. Bir depo ile 1200 km üzeri yol giden. Tüm güvenlik donanımları full bir araçtan Daha ne istenir bilmiyorum. ( cruise control 2014 BAŞINDA aldım aracı [emoji13]) Vw yada Opel bayısine gitseniz yüzünüze bakmazlar. her ne zaman bayi ye gitsem sanki ilk gün arabayı almışım gibi ilgileniyorlar. Servis de aynı şekilde.
 Dünya'da ilk Toplam Kalite Yönetimini  benimsemiş , uygulamış ve kendine has bir felsefesi olan Toyota ailesinin bir Ferdi olmak gurur verici. Toyota 28 Ocak 2010 tarihinde hoşnutsuz müşterilerin nelere mal olacağını çok pahalı ödedi o yüzden mutlak her sorun çözülür inanıyorum ki güvenimiz hiç boşa çıkmayacak

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • İnsanı olgunlaştıran yaşı deyil yaşadıklarıdır.
  • Kilometre: 24000
  • 7 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Aralık 16, 2014, 00:31:59 »
İtiraf ediyorum.
Alti aydir yeni corolla kullanicisiyim ve aracimdan cok memnunum  :tamam:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A-
  • Model Yılı: '13
  • 28 kere teşekkür etti
  • 82 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Aralık 16, 2014, 02:23:06 »
Toyota lastik basınç sensorü koyduda söndürmeyi beceremedik göstergedeki ışığı. Alman araçları gibi her halta böyle arıza ışığı verse sorunsuzluğu ile nam salmış Toyotada donanımın ne kıymeti kalır sorarım size?
Toyocuk :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dr. Driver
  • 63 kere teşekkür etti
  • 384 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Aralık 16, 2014, 03:19:18 »
Toyota lastik basınç sensorü koyduda söndürmeyi beceremedik göstergedeki ışığı. Alman araçları gibi her halta böyle arıza ışığı verse sorunsuzluğu ile nam salmış Toyotada donanımın ne kıymeti kalır sorarım size?
+1500
Ne kadar incik boncuk artarsa sorunlar da o oranda artıyor
R1 35 
╚╬╬╬     Yolumuza Auris olmadan devam ediyoruz :(
  24 6   
Bu sene de şampiyon görelim sizi!! Beşiktaşk En Büyük Aşk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Aralık 16, 2014, 14:38:31 »

Stepneye bakın birde , onun havasıda önemli
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Corolla 1.33 Life / İnci beyazı
  • Kilometre: 22460
  • 1151 kere teşekkür etti
  • 735 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Aralık 16, 2014, 15:03:30 »

Benim ev ve iş 8-10 dk yürüme mesafesinde olduğundan yürüyerek gidiyorum doğal olarak. Hal böyle olunca arabayı cumartesi / pazar kullanıyorum. Geçen hafta perşembe günü hadi dedim şu araba bir çalışsın, pazar gününden beri 4 gündür yatıyor. Çalıştırdım ve sarı bir ışık yanıyor. Hoppala ne oluyoruz dedim ve baktım kitabına (hayatımda ilk kez kullanım kitabını arabada tutuyorum) lastik basınç sensör ışığıymış. Sağolsun foruma danıştım, hava bas söner ve sönmezse torpidonun içinde solda düğme var reset at dediler. Gittim cumartesi sabahı 4 lastiğe de hava bastım. Sönmedi ve gidip o düğmeden resetledim söndü. Bir nevi güzel ama sönmeme huyunu düşünürsek ki hassas bir sensörmüş galiba sinir bir durum.
Daima Rock ve daima Erkin baba..!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #50 : Aralık 16, 2014, 20:47:20 »

Toyota'nın suçu değil o ya. Bu özellik olan bütün araçlarda aynı sıkıntı var. 1 ps bile inse hemen yanıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 28 kere teşekkür etti
« Yanıtla #51 : Aralık 18, 2014, 01:01:38 »
Benim aracım 2013 model olduğu için lastik basınç sensorü yok kafam rahat o konuda. Lastiklere Çavdarlı nitrojen basmış kolay kolayda inmiyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 16100
  • 6 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Aralık 18, 2014, 09:16:18 »
Ben lastiklere 36ps hava basiyorum. 1 senedir 2 defa lastik basinc uyari isigini yakti. 1 tanesinde sol on lastige vida batmis basinc 26ps e dusmus. Ikincisindede sol arka lastigin basinci 33 dusmus. Sistem bence duzgun calisiyor.
2013 Corolla 1.6 Premium MultiDrive S

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #53 : Aralık 18, 2014, 09:19:53 »
Ben lastiklere 36ps hava basiyorum. 1 senedir 2 defa lastik basinc uyari isigini yakti. 1 tanesinde sol on lastige vida batmis basinc 26ps e dusmus. Ikincisindede sol arka lastigin basinci 33 dusmus. Sistem bence duzgun calisiyor.

Cumartesi 34 bastım 4 lastiğe de lastik basınç lambasını söndü. Pazar kullandım arabayı ve akşam park ettim. Bu sabah araba ile çıktım evden. Lastik basınç lambası yine yanıyor. Hay ben senin dedim yine gittim 4 lastiğe 34 hava bastım. Söndü yine ışık. Bakalım ne olacak. En sonunda söküp  o sensörleri öyle gezeceğim.

Birde bu yeni Corolla'nın kornası kötü. Böyle cüsseli ve heybetli arabaya İnce ton da düt sesi. Annem bile dedi ki hoppala hiç yakışmamış bu korna buna diye. Güzel bir korna alıp taktıracağım. Şöyle cüssesine uygun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #54 : Aralık 18, 2014, 09:25:08 »
Cumartesi 34 bastım 4 lastiğe de lastik basınç lambasını söndü. Pazar kullandım arabayı ve akşam park ettim. Bu sabah araba ile çıktım evden. Lastik basınç lambası yine yanıyor. Hay ben senin dedim yine gittim 4 lastiğe 34 hava bastım. Söndü yine ışık. Bakalım ne olacak. En sonunda söküp  o sensörleri öyle gezeceğim.

Birde bu yeni Corolla'nın kornası kötü. Böyle cüsseli ve heybetli arabaya İnce ton da düt sesi. Annem bile dedi ki hoppala hiç yakışmamış bu korna buna diye. Güzel bir korna alıp taktıracağım. Şöyle cüssesine uygun.

34 basınç ideal ama galiba 35 e set edilmiş bu yüzden tekrar yanıyor, istasyonlar arası basınç kalibrasyon farkı da var, hep aynı yerden yapmak lazım hava işini.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #55 : Aralık 18, 2014, 09:28:16 »
34 basınç ideal ama galiba 35 e set edilmiş bu yüzden tekrar yanıyor, istasyonlar arası basınç kalibrasyon farkı da var, hep aynı yerden yapmak lazım hava işini.

Artık bir daha yanarsa 35 basacağım.  :) Ve şu 1.000 bakımında soracağım bunu. Bakalım ne diyecekler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 28 kere teşekkür etti
« Yanıtla #56 : Aralık 18, 2014, 14:21:53 »
Burak abi bende kornadan müzdaribim.Hiç güzel sesi yok.Önceki 2002 model E11 Corollamın kornası çok güzeldi.Konvoyda basınca başka araçların sesini bastırıyordu. Acaba kaç liradır orjinal temin etsek servisten?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
« Yanıtla #57 : Aralık 18, 2014, 14:38:19 »
Burak abi bende kornadan müzdaribim.Hiç güzel sesi yok.Önceki 2002 model E11 Corollamın kornası çok güzeldi.Konvoyda basınca başka araçların sesini bastırıyordu. Acaba kaç liradır orjinal temin etsek servisten?

Valla 1000 km ücretsiz bakıma 200 km kaldı. Yani bir 10 - 15 güne kadar giderim tabi bu hafta 200 km yapmazsam. Gidince bir soracağım. Ona göre değiştireceğim. Olmazsa Bostancı Sanayi'de bakıp taktırırım. Çok cılız yahu, insanın kornaya basası gelmiyor.  :D

Birde şu ön tamponun sağ kenarında çeki demiri için kare şeklinde bir kapak var. Dün bizim alt komşu öküz olduğu için park yerinden çıkarken değdirdi tamponu. Hıyar herifin arabaların tamponuna değdirme, sürtme özelliği var. Neyse, kapak hafif çıktı yerinden. Sabah taktım. Hatta vurduğu yerde iki küçük siyah nokta oluştu rötuş boyası aldım bugün oto boyacısından rötuşladım orayı. Diyeceğim şu ki o çeki demiri kapağı da çıktı çıkacak gibi duruyor. Onu yapıştırsak nasıl olur acaba.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #58 : Aralık 18, 2014, 18:01:25 »
Burak abi düt dedin de keşke düt olsa bu dıt yapıyor hem siz halinize şükredin ben ne yapayım ben de navara var ve kornası Corolla'nın aynısı. Size hiç abartmıyorum korna basmaya utanıyorum kamyon gibi araç ama dıt ediyor... :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • aynı sözlerle farklı
    • web, network, donanım ve sistem
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 187000
  • Model Yılı: '03
  • 35 kere teşekkür etti
  • 53 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Aralık 18, 2014, 19:02:35 »
ne alaka itiraf mı etsek derken? burda birileri son kasa corolla ile ilgili birşeymi saklıyor size göre?
neyi itiraf ediyoruz yahu siz kötü taraflarını görmeye calışıyor gibisiniz, açtığınız diğer konuyada göz gezdirdim, evet araçla ilgili kötü haberler duymak istiyormuş veya acaba almakla iyimi yaptım gibi bir tavrınız var,

aslında daha net olmalısınız burada her türlü objektif bilgiyi alabilirsiniz rahatlıkla.
syg,
sanma ki dert sadece sende var sendeki derdi nimet sayanlar da var,
derdimi dinledim derdimden iğrendim, onun derdini gördüm, derdime imrendim..
ömür dediğin üç gündür, dün geldi geçti, yarın meçhuldür, o halde ömür dediğin bir gündür, o da bugun dür...
Today Tomorrow Toyota