Gönderen Konu: İtiraf mı Etsek...  (Okunma sayısı 13653 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 8000
  • Model Yılı: '13
  • 33 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
İtiraf mı Etsek...
« : Aralık 14, 2014, 21:14:38 »
Foruma girdim gireli maalesef sürekli bir şikayet ve memnuniyetsizlik görüyorum. İtiraf etmek gerekirse dış dizaynı ile alakası olmayan bir iç dizayn, Toyota kalitesiyle bağdaşmayan malzeme ve bir dünya donanım eksikliği. Neden böyle oldu acaba. Toyota mükemmel bir dizayn yaptı ve üzerine mi yattı? Hayal kırıklığı mı yarattı Toyota? Ben Ford Cmaxtan sonra bu araba beni aynı şekilde hatta daha fazla tatmin edecek derken alakası olmadığını gördüm maalesef tek üstünlük bulabildim o da dış dizayn. Ayrıca bu arabayı bir Türk firması yapsa idi şöyle eleştiriler alırdı diye düşünüyorum; Önden Honda City taklidi arkadan Renault Latitude. Görüşleriniz???
Allah'ın Dediği Olur

Toyota Club Türkiye

İtiraf mı Etsek...
« : Aralık 14, 2014, 21:14:38 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 504 kere teşekkür etti
  • 208 kere teşekkür edildi
Ynt: İtiraf mı Etsek...
« Yanıtla #1 : Aralık 14, 2014, 21:18:11 »
Serkan bey, bence söyledikleriniz gerçeği yansıtmıyor bence. Şu anda sınıfında tasarımı en çekici ve en hoş olan bir araç bence corolla.
" Less English, more bike."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2551 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 14, 2014, 21:19:42 »
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • 504 kere teşekkür etti
  • 208 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Aralık 14, 2014, 21:22:01 »
Evet rakiplerine göre bazı donanımları eksik olabilir. Ama şunu unutmamak gerekir ki, Toyota şu anda en değerli otomobil markası ve corolla dünyada sınıfında bugüne kadar en çok satmış bir araç. Rakipleri , mesala volkwagen de çok tok satıcı, onlar da donanım sayısını arttırdıkça fiyat oldukça kabarıyor. Bu sınıfta araçlar maalesef her anlamda, her şeyiyle dört dörtlük olmuyor maalesef.

Mesaj Birleştirildi: Aralık 14, 2014, 21:28:11
bence bu kasa efsane kasadan sonra yapılan en güzel kasa. İç malzeme kalitesi de sınıfına göre iyi düzeyde. çoğu kişinin imrendiği jettalar, golfler, hatta passatların iç plastik malzemleri yaklaşık bir yıl aradan sonra deforme olmaya başlıyor. Avukat arkadaşımın passatı var. Kapı tutamakları, vites kolu derisi ve direksiyon simidi hemen deforme olmaya başladı. 2012 golf ün tavan döşeme bezi sarkabiliyor mesala. Yani demek istediğim bu sınıf arabalar için bu tarz şeyler olabiliyor maalesef.
" Less English, more bike."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • power of honda
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '11
  • 26 kere teşekkür etti
  • 121 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Aralık 14, 2014, 21:39:58 »
Önden honda city yorumunu bende yapmıştım :)Üzerinde çekik gözlülerin sadece amblemi olsa o araç Türkiye de satar.C sınıfı araçların çoğu bu şekilde malasef
Can yakıpta kalp kırma ey insanoğlu,seninde gülbenzin solacak birgün...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 8000
  • Model Yılı: '13
  • 33 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Aralık 14, 2014, 21:42:55 »
Serkan bey, bence söyledikleriniz gerçeği yansıtmıyor bence. Şu anda sınıfında tasarımı en çekici ve en hoş olan bir araç bence corolla.
Sanırım yazımı iyi okumadınız Salih Bey, ben de zaten bu kasanın tasarımının aracın en güzel tarafı olduğunu vurgulamak istedim. Benzetme benim naçizane uzaktan bakınca çoğu latitudeyi corolla sanmamdandır. Ayrca herkese içimi rahatlatan yorumlardan dolayı teşekkür ederim.
Allah'ın Dediği Olur

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Aralık 14, 2014, 22:00:45 »
Konuscam biraz agir konustu olucam corollayi aliyosaniz ozelikle sifir bu aractan ustun donanim beklememeniz gerekir belki ustun donanim rakiplerindede yok ama rakiplerinin hepsi corolladan daha donanimlidir  malzeme kalitesi  hakkindaki yorumlari kenara birakiyorum bakin belki iyidir belki kotudur kalitesi fakat  donanim olarak baya eksikleri var malesef
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • Kilometre: 190000
  • Model Yılı: '02
  • 463 kere teşekkür etti
  • 674 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Aralık 14, 2014, 22:10:41 »
kimseye cevap olarak yazmıyorum fakat bu kasa corollalar için daha aynı başlık kaçkez açılacak acaba ve kaç kez aynı şeyleri sölicez.
alırken test sürüşü yapılması lazım.kafamızdaki diger modelleri donanım çıktıları alınıp bu arabayla karşılaştırılması lazım.forumlardaki yorumları okumak ona göre notlar alıp arabayı incelemek lazım.kısacası bir arabaya bukadar para baglanıyorsa incigine boncuguna kadar detaylı araştırmak incelemek lazım.

aldıktan sonra şurası eksik burası eksik dediğimiz şeyler illaki olur.illaki incelemeyi unuttugumuz yerler olur ama sonuçta almışızdır ve artık bu bizim arabamızdır mutlu olmaya bakıp eksiklerini unutup keyfine bakmak gerekir.
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '17
  • 154 kere teşekkür etti
  • 397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Aralık 14, 2014, 22:16:36 »
Foruma girdim gireli maalesef sürekli bir şikayet ve memnuniyetsizlik görüyorum. İtiraf etmek gerekirse dış dizaynı ile alakası olmayan bir iç dizayn, Toyota kalitesiyle bağdaşmayan malzeme ve bir dünya donanım eksikliği. Neden böyle oldu acaba. Toyota mükemmel bir dizayn yaptı ve üzerine mi yattı? Hayal kırıklığı mı yarattı Toyota? Ben Ford Cmaxtan sonra bu araba beni aynı şekilde hatta daha fazla tatmin edecek derken alakası olmadığını gördüm maalesef tek üstünlük bulabildim o da dış dizayn. Ayrıca bu arabayı bir Türk firması yapsa idi şöyle eleştiriler alırdı diye düşünüyorum; Önden Honda City taklidi arkadan Renault Latitude. Görüşleriniz???

Sürüş zevki, konfor vs deseniz bir nebze anlayacağım ama madem iç dizayn buraya konu açacak kadar gözünüze batıyor farklı bir araç alsaydınız..? Hem de gidip sıfır araç almışsınız..

Bir de sadece dış dizaynı beğendiğinizi söyleyip ardından önden city arkadan renault diyorsunuz??

Kusura bakmayın ama demek ki aracı yeterince araştırmadan, bakmadan almışsınız.. Keşke iyice karar verip içinize sinmediyse farklı araçlara yönelseydiniz..
2017 C-HR Hybrid Diamond

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '14
  • 48 kere teşekkür etti
  • 146 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Aralık 14, 2014, 22:33:49 »
Aracı beğenerek ve severek almışsınız keyfini çıkarın ama size benzerlik konusunda yüzde yüz katılıyorum. Bende bazen arkadan gördüğümde Latitude ile karıştırıyorum. Aynı şekilde Auriside İ30 ile arkadan görünüşte çok dikkat edilmedikçe karıştırmamak olanaksız gibi. Yeni araçlar bir birilerine çok benzer olmaya başladılar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Aralık 14, 2014, 22:38:50 »
Bu kadar para bayildiktan sonra bunlarin duyulmasi uzucu aracta bariz eksiklerde var sifir aliniyosa zarar kacinilmaz ikinci el aldiysaniz cozum basit en kotu aldiginiz para veya 3 lira asagina verirsiniz  olur biter

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Aralık 14, 2014, 23:06:11 »
 Bu lafımı Corolla için söylemiyorum isterse focus olsun astra olsun mazda 3 olsun. Serkan abicim sen en büyük yanlışı C-max'i satmakla yapmışsın. O aracın sürüş zevki başka hangi araçta var... ! Sen macera aramışsın kendine.

Madem c-max'i sattın daha sükse ve premium bir araç alsaydın. C-max Corolla ve diğer akranlarından üstte bir araç. C ve D segmentinin ortasında bir araç. Fuzuli bir alışveriş yapmışsın bilesin.
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '20
  • 243 kere teşekkür etti
  • 668 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Aralık 14, 2014, 23:41:32 »
beğenmeyen bana versin :)

hiç alınmayın ama para çok olunca böyle oluyor. e işte birsürü para verdik de araba teneke.. aldıkdan sonra geçmiş olsun arkadaşlar..

arabayı alıp 10 yıl tepe tepe kullansanız anlayacaksınız o donanım dediğiniz şeylerin belasını ama işte para olup bastırınca bide içinde donanım çıkmayınca demekki insan kendini kötü hissediyor.

ben geçen 5 tl lik gaz almış birisi olarak konuşuyorum madem beğenmiyorsunuz lütfen satın. biraz para kazanırsam tutulmayan kasa diye ucuza alabileyim bu arabaları. vallahi bıktım hergün yağ su kontrol etmekten.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dr. Driver
  • 63 kere teşekkür etti
  • 384 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Aralık 14, 2014, 23:46:29 »
Bu konular beni kızdırmak için açılıyor galiba. Toyotanın donanımı az olduğunu sağır sultan bile duydu. İç dış tasarımı göreceli bir kavramdır ama kimse size gözünüz kapalı araba satmıyor. Alırken bakmıyo musunuz napıyosunuz anlamıyorum. Görerek bakarak 60 bin tl veriyosunuz bir arabaya sonra buraya gelip veryansın ediyosunuz. Yapmayın Allah aşkına. Yok şurası şöyle burası böyle. Almasaydnız bunları görerek aldınız sonuçta.
R1 35 
╚╬╬╬     Yolumuza Auris olmadan devam ediyoruz :(
  24 6   
Bu sene de şampiyon görelim sizi!! Beşiktaşk En Büyük Aşk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Aralık 14, 2014, 23:49:37 »
Bu konular beni kızdırmak için açılıyor galiba. Toyotanın donanımı az olduğunu sağır sultan bile duydu. İç dış tasarımı göreceli bir kavramdır ama kimse size gözünüz kapalı araba satmıyor. Alırken bakmıyo musunuz napıyosunuz anlamıyorum. Görerek bakarak 60 bin tl veriyosunuz bir arabaya sonra buraya gelip veryansın ediyosunuz. Yapmayın Allah aşkına. Yok şurası şöyle burası böyle. Almasaydnız bunları görerek aldınız sonuçta.
Vallahi bende almasaydiniz  dedigimde en son biriside veryansin etmisti foruma uye olanlara almasaydiniz mi denir bu toyotanin  ayibi gibisinden konustu bizim soyledigimiz dogrulari kabul edemiyorlar galiba

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Aralık 14, 2014, 23:50:03 »
beğenmeyen bana versin :)

hiç alınmayın ama para çok olunca böyle oluyor. e işte birsürü para verdik de araba teneke.. aldıkdan sonra geçmiş olsun arkadaşlar..

arabayı alıp 10 yıl tepe tepe kullansanız anlayacaksınız o donanım dediğiniz şeylerin belasını ama işte para olup bastırınca bide içinde donanım çıkmayınca demekki insan kendini kötü hissediyor.

ben geçen 5 tl lik gaz almış birisi olarak konuşuyorum madem beğenmiyorsunuz lütfen satın. biraz para kazanırsam tutulmayan kasa diye ucuza alabileyim bu arabaları. vallahi bıktım hergün yağ su kontrol etmekten.

bi yolunu dusur buraya anilda benim tosunla muhabbeti bol olan bi yolculuk yapalim seninle bi cay icek yaaa :)
cok dogru bir yere degindi ve bunu hep soluyorum toyotanin degerini simdi anlamasakta 10sene sonra hala kullaniyor olursaniz anlicaksiniz. Sifir araclari suan donanim vs acisindan karsilastiriyoruz ama 10sene sonra o halini hala koruyormu diye baktigimizda bariz toyota öne cikiyor.katilanda olur katilmayanda sahsi dusuncem.vatsin eksikleri olsun beni masrafa sokmasinda bakimdan bakima danayi yuzu goriyimde daha ne isyerim yani.
donanimi olup su arizayi verdi su bozuldu demektense orta duzry donanimla idare ederim sanayiye vercegim paraya o donanimlari eklerim daha iyi
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Aralık 14, 2014, 23:59:58 »
bi yolunu dusur buraya anilda benim tosunla muhabbeti bol olan bi yolculuk yapalim seninle bi cay icek yaaa :)
cok dogru bir yere degindi ve bunu hep soluyorum toyotanin degerini simdi anlamasakta 10sene sonra hala kullaniyor olursaniz anlicaksiniz. Sifir araclari suan donanim vs acisindan karsilastiriyoruz ama 10sene sonra o halini hala koruyormu diye baktigimizda bariz toyota öne cikiyor.katilanda olur katilmayanda sahsi dusuncem.vatsin eksikleri olsun beni masrafa sokmasinda bakimdan bakima danayi yuzu goriyimde daha ne isyerim yani.
donanimi olup su arizayi verdi su bozuldu demektense orta duzry donanimla idare ederim sanayiye vercegim paraya o donanimlari eklerim daha iyi
+1 donanım eklenebilir ama kalite asla kendi aracımı örnek vereyim aldığımda ön camlar elektrikli idi iki tarafta bozuldu değiştim far sensörü var arızalandı  2 kez ücretsiz yapıldı oda benim şanssızlığım gecen amcamın oğlunun yanına uğradım kendiside Vw özel servisi amacım marka kötülemek değil kesinlikle Kayseri'de yetkili dahil 37 adet Vw servisi var dedi bana

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Aralık 15, 2014, 00:18:11 »
Bir servisin sayisinin cok olmasi bile acaba sebebi nedir diye dusundurur bence  :)

gercekten sansizlik olmus o biraz.illaki yaa yasi gittikce arabanin masraflari baslicaktir olmasi gereken masraflar disinda hic supriz cikarmicaktir ama iyi bakilirsa kastim bu.yani vw olsun opel olsun baska marka olsun farketmez 10 yil ayni km ye kadar toyota ile birlkte kullanip karsilastiralim ayni titizlikde ayni temizlkde hamgisi daha cok supriz cikarcak 10sene sonra bakalim anlaminda dedim.
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 160000
  • Model Yılı: '14
  • 58 kere teşekkür etti
  • 72 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Aralık 15, 2014, 00:31:27 »
Ben çok memnunum Corolladan alınabilecek en iyi C sınıfı araç ....İç yapısına hayranım tam benlik içi  geniş ön göğüs sıradışı bohem dışı albenili gösterişli keskin.....bırakın tatavayı ford mort hikaye hakiki kullanıcıyım ben sanal değilim ne yaparsanız yapın corollanın bu kasası çok iyi boşuna karalamayın satış rakamlarına bakın satıyor arkadaş satıyor :D
"Türk Birliği`nin bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk Birliği`ne inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk Birliği`yle açacaktır. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır.Türk'ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek."   M.KEMAL ATATÜRK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '20
  • 243 kere teşekkür etti
  • 668 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Aralık 15, 2014, 00:35:13 »

Ogün bir kaçacam buradan bir daha gelmeyeceğim :)  yıl sonu olduğu için mi bilemiyorum , iş bulamıyorum. başvurduğum cv gönderdiğim yer 30 u geçti. bunları telefonla arıyorum takip ediyorum ama dönüş yok.
işe başlayım kahveler benden :) keşke ankara olsa iş yerim. içinde kalan sevmez ama önce o sevmeyenler gelsinler buraya , ben onları br gezdireyim :)

araba hakkında kesinlikle haklısın. senin aracın yaşındakiler dökülüyorlar ama sen hakkaten çok ucuza geziyorsun ve aracında tık ses yok. hakkaten değerini bilmelisin.

geçen amcamın 98 r19 arabasına bindim de toyotamı öptüm resmen. benim aracımda çok çok eski , sıfır gibi olmuyor. sesi çok donanım yok ama bakımı ve parça değişimi öyle kolay ki ben kapı önünde yapıyorum herşeyi. geçen bir borusu çatlamış. neyseki çok yol yapmadan bakıyorum yağına suyuna. bir baktım ki 2 litre kadar su eksilmiş. borusu çatlamış ve kaçırmış. başka araba olsa conta yakmıştım. araba bana belli bile ettirmedi. boruyu değiştirdim içine antifiriz koydum şimdi biniyorum :)
aldım alalı ne alt takıma baktım ne rot balansa baktım. adamlar yeni arabalarda far ampulü yüzünden muayeneden kaldı benim hurda girdiği gibi çıktı :)
ya daha neler neler :) sanayide yatmıyorum. bu modelde en önemli donanım bu. usta görmez fonksiyonu var :)

şimdi imkanım olsa ikinci el mazda alırım.