Gönderen Konu: KIŞA GİRERKEN HER KIŞ ANTİFİRİZ DEĞİŞİRMİ?  (Okunma sayısı 19829 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
KIŞA GİRERKEN HER KIŞ ANTİFİRİZ DEĞİŞİRMİ?
« : Kasım 16, 2008, 18:54:10 »
        99 MODEL TERRA 1,3 SERVİS BAKIMLI HİÇ BİR SORUNU YOK, SERVİS BAKIMI 5000KM SONRA , KIŞA GİRERKEN SUYUNU DEĞİŞTİR ANTİFİRİZİ DEĞİŞTİR DİYENLER VAR,
      HALBUKİ ARAÇTA SU EKSİLTME YOKKİ BEN DURDUK  YERDE  SUYUNU ANTİFİRİZİNİ NİYE DEĞİŞTİRİM ZATEN ANTİFİRİZLİ SU, BU KONUDA SİZLERİN FİKİRLERİNİ ALMAK İSTİYORUM TEŞEKKÜRLER;

Toyota Club Türkiye

KIŞA GİRERKEN HER KIŞ ANTİFİRİZ DEĞİŞİRMİ?
« : Kasım 16, 2008, 18:54:10 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
Ynt: KIŞA GİRERKEN HER KIŞ ANTİFİRİZ DEĞİŞİRMİ?
« Yanıtla #1 : Kasım 16, 2008, 19:01:52 »
Merhaba Ali Bey,

Mutlak degistirilecek diye br sey yok.Min. ile Max. arasindaysa ve asma kabinin dibinde pas vs birikmeleri yoksa degistirmeye gerek yok.
Antifriz test edilebilir ve buyuk ihtimalle degistirmeye gerek yok.
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #2 : Kasım 16, 2008, 19:08:05 »
AHMET BEY TEŞEKKÜR EDERİM, ASMA KABİNİNE BAKMADIM EĞER PESLANMA VARSA BİR MOTOR USTASINA GÖSTERİRİM,ASMA KABİNİ SU SEVİYE ÖLÇERİ HER HALDE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Kasım 16, 2008, 19:09:19 »
antifiriz kışın donmayı önlediği gibi her mevsim de paslanma,aşınmaya karşı da araçlarımızı korur.o antifiriz mutlaka zamanla azalacaktır kullanmaya bağlı olarak.niye aracımızı tehlikeye sokalım ki.koyacağınız 20-30 ytllik antifiz daha sonra çıkacak daha büyük problemlerden sizi koruyacaktır.selamlar saygılar...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: -
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Kasım 16, 2008, 19:17:29 »
Teknik olarak değişime gerek olmadığı söylense de şahsen ben maliyeti çok yüksek olmadığı için her kış değiştirilmesi taraftarıyım.
Opel Astra GTC

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #5 : Kasım 16, 2008, 19:23:16 »
TOYOTA EL KİTABINDA MEVCUT HANGİ ANTİFİRİZ VARSA ONDAN KOYUN , FARKLI KOYARSANIZ TAMAMEN BOŞALTIN DİYOR.. BEN BAKTIM TOYOTADA KIRMIZI RENKLİ ANTİFİRİZ......... BENİM DIŞARDA GÖRDÜKLERİM HEPSİ MAVİ RENKLİ ..........KIRMIZI RENKLİ ANTİFİRİZ VARMI? WOSWOGENLERDE DE  KIRMIZI RENKLİ..........  DÜŞÜNCELERİNİZ NEDİR?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Kasım 16, 2008, 19:30:34 »
en son 70.000 bakımında kışa girdiğimiz için antifiriz değişimini de yapmışlardı.maviydi ve orjinalinin de mavi olduğunu söylemişti usta.30 ytl tutmuştu antifiriz değişimi.tabi daha düşükleri de var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 14 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Kasım 17, 2008, 06:35:08 »
Uzun omurlu antifrizin degistirme periyodu 5 yil/240.000 km (eger normal antifrizle karismadiysa bu sure zarfinda), normal antifrizin degistirme periyodu ise 2 yil/48.000 km. deniyor ( http://www.aa1car.com/library/2005/us90554.htm ). Emin olmak icin test etmek lazim antifrizi.Eger ozelligini koruyorsa, suresi icerisindeyse ve herhangi pas kalintisi yoksa tasma kabinda degistirmek gerekmez.Ama degistirmek cok maliyetli degilse icinizin rahat olmasi icin degistirebilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • 2857 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Kasım 17, 2008, 08:51:08 »
  Ali bey, öncelikle sizi mümkünse Tanışma bölümünde tanıyalım. Ayrıca forum kurallarını tekrar gözden geçirelim ve sürekli büyük harf kullanımından vazgeçelim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #9 : Kasım 18, 2008, 10:43:32 »
pardon büyük harf bundan böyle kullanmam ,bilmiyordum....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • If it is not Boeing, I am not going... ;)
    • ToyotaClubTr Facebook Sayfası
  • Araç: Prius
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '10
  • 2 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Kasım 19, 2008, 20:56:44 »
Uzun omurlu antifrizin degistirme periyodu 5 yil/240.000 km (eger normal antifrizle karismadiysa bu sure zarfinda), normal antifrizin degistirme periyodu ise 2 yil/48.000 km. deniyor ( http://www.aa1car.com/library/2005/us90554.htm ). Emin olmak icin test etmek lazim antifrizi.Eger ozelligini koruyorsa, suresi icerisindeyse ve herhangi pas kalintisi yoksa tasma kabinda degistirmek gerekmez.Ama degistirmek cok maliyetli degilse icinizin rahat olmasi icin degistirebilirsiniz.

SLLC :  Super Long Life Coolant soğutma sıvısı kullanılan araçlarda 160.000 km'de; 160.000 km'den sonra ise her 80.000 km'de bir değiştirilmesi gerektiğini; ayrıca da SLLC kullanımlayıp standart tip antifrizler ise 40.000 km/2 yıl'da bir değişimi öneriyor Toyota'nın kullanıcı el kılavuzu ve tamir katalogları...
Toyota Prius 1.8 Premium Hybrid

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 2007 YARİS SOL SPECİAL
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Kasım 19, 2008, 21:21:52 »
Benim aracımda da kırmızı antifiriz var bunlar daha uzun ömürlü oluyormuş ben ölçtürmüştüm geçen sene -45 dereceydi sanırım 2 sene daha gerekmez değiştirmek

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 14 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Kasım 19, 2008, 23:07:58 »
SLLC :  Super Long Life Coolant soğutma sıvısı kullanılan araçlarda 160.000 km'de; 160.000 km'den sonra ise her 80.000 km'de bir değiştirilmesi gerektiğini; ayrıca da SLLC kullanımlayıp standart tip antifrizler ise 40.000 km/2 yıl'da bir değişimi öneriyor Toyota'nın kullanıcı el kılavuzu ve tamir katalogları...

Iste fabrika verisini de aldik, sagolsun Pusat Bey.