Gönderen Konu: Bütün araçlar için Akıllı telefon veya Tablet kullanımı  (Okunma sayısı 2083 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 170000
  • Model Yılı: '05
  • 12 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Merhaba arkadaşlar.

Yakın zamanda 2005 Avensi ex.el.  A/T sahibi oldum. Bildiğiniz üzere eski araçlarda navigasyon vb akıllı sistemler yok.

Kaliteli bir navigasyonlu müzik sistemi almak gerektiğinde 500 dolar gibi bir rakamı gözden çıkarmak gerekiyor.

Akıllı telefonlarda bu tür özellikler zaten var.

Şirket aracım 2007 symbol ve aux ile akıllı telefonumdan dilediğim müziği dinliyorum veya navigasyonundan faydalanıyorum.

Teknosada uygun fiyata samsung tabletler var aracıma 7-8 inch lik bu tabletlerden alsam aynı performans da kullanabilirmiyim ?   

Bizim araçlarda Aux girişi varmı ?

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
Ynt: Bütün araçlar için Akıllı telefon veya Tablet kullanımı
« Yanıtla #1 : Kasım 16, 2014, 22:41:40 »
Tableti 3g li almaniz gerekcek internet baglantisi nasil olcak veya telefonunuzundan internet paylasimini acicaksiniz oyle bagliycaksiniz bencr bi telefon tutucu alin  corolla da yok aux avensiste de yok sanirim 150 lira verip zimbirtisi var onu almaniz gerekmekte
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Kasım 16, 2014, 22:47:36 »
Tableti 3g li almaniz gerekcek internet baglantisi nasil olcak veya telefonunuzundan internet paylasimini acicaksiniz oyle bagliycaksiniz bencr bi telefon tutucu alin  corolla da yok aux avensiste de yok sanirim 150 lira verip zimbirtisi var onu almaniz gerekmekte

Neden 3G li alması lazım?
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 160000
  • Model Yılı: '14
  • 58 kere teşekkür etti
  • 72 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Kasım 16, 2014, 22:50:43 »
www.hepsiburada.com/liste/magnet-miknatisli-cep-telefonu-tutacagi/productDetails.aspx?productId=otelf20941&categoryId=20024881&SKU=OTELF20941...Hararetle tavsiye ederim akıllı telefonunuzu ister navi ister müzik çalar dilediğiniz gibi kullanın ani frende düşer gibi korkunuz olmasın taş gibi yapışıyor.....
"Türk Birliği`nin bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk Birliği`ne inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk Birliği`yle açacaktır. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır.Türk'ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek."   M.KEMAL ATATÜRK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 170000
  • Model Yılı: '05
  • 12 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Kasım 17, 2014, 22:31:31 »
Kesinlikle 3G ye ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum.  Kaldıki hepimizin cebinde akıllı bir telefon olmasada herhangi bir telefon var ve bu telefonun kulaklık çıkışı müzik ihtiyacımızı karşılayacak türden.

Ben daha genel düşündüğüm için tablet dedim.

Akıllı telefon için tonla para verip verimli kullanmak gerekli.   Araca takacağımız sistemin bütün özellikleri fazlasıyla cebimizde.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Kasım 17, 2014, 22:51:36 »
Kesinlikle 3G ye ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum.  Kaldıki hepimizin cebinde akıllı bir telefon olmasada herhangi bir telefon var ve bu telefonun kulaklık çıkışı müzik ihtiyacımızı karşılayacak türden.

Ben daha genel düşündüğüm için tablet dedim.

Akıllı telefon için tonla para verip verimli kullanmak gerekli.   Araca takacağımız sistemin bütün özellikleri fazlasıyla cebimizde.

Sinan hocam,

3G ye ihtiyacınız yok, ha nerde ihtiyacınız olur, online Trafik bilgisi alan bir yazılım kullanırsanız o zaman belki ihtiyaç hissedebilirsiniz. Diğer türlü GPS alıcısı olan bir tablet hiç bir internet bağlantısı olmadan size navigasyon yaptırır.

Size tavsiyem, araç içi tutucau aparatı çok güzel seçmeniz, bu tableti sadece navigasyon amaçlı değil belki araç içi kamera olarak bile kullanabilirsiniz. Eğer ki uygun bir tutucu seçmezseniz tabletin kamerasının önünü kapatabilir ve bu şekilde kayıt cihazı olarak kullanabilmenize engel olabilir.  :tamam:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '11
  • 21 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Kasım 19, 2014, 16:13:16 »
Merhaba arkadaşlar.

Yakın zamanda 2005 Avensi ex.el.  A/T sahibi oldum. Bildiğiniz üzere eski araçlarda navigasyon vb akıllı sistemler yok.

Kaliteli bir navigasyonlu müzik sistemi almak gerektiğinde 500 dolar gibi bir rakamı gözden çıkarmak gerekiyor.

Akıllı telefonlarda bu tür özellikler zaten var.

Şirket aracım 2007 symbol ve aux ile akıllı telefonumdan dilediğim müziği dinliyorum veya navigasyonundan faydalanıyorum.

Teknosada uygun fiyata samsung tabletler var aracıma 7-8 inch lik bu tabletlerden alsam aynı performans da kullanabilirmiyim ?   

Bizim araçlarda Aux girişi varmı ?

Eğer sorununz istediğiniz müziği dinlemek iste telefonunuzu arabaya bağlayarak istediğiniz müziği dinleyebilirsiniz.
Nasıl mı ? Araçta zaten kaset çalar var kulaklık çıkışı olan kasetler var uzun kablolu kaset çalar bölümüne kaseti takın ve kabloyu telefonunza bağlayın frekans ayarı felan gerektirmez radyonuzdan kaset bölmüne geçin ve telefondan müziği açın bu kadar

Valvematic over 4000 rpm