Gönderen Konu: elektrikli sol ayna  (Okunma sayısı 2078 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • "GLI"
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • 12 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
elektrikli sol ayna
« : Ekim 31, 2014, 19:44:54 »
öncelikle herkese iyi akşamlar dilerim.. Erzurum'da görev yapmakta olan bir öğretmenim. dün sabah okula giderken evin önünde park halinde duran 97 model GLİ'min sol(yol tarafındaki) aynasının kapanmış olduğunu gördüm. iki aracın rahatlıkla yanyana benim arabanın yanından geçebileceği genişlikteki sokakta aynayı o halde görmek tuhaf geldi. neyse düzeltip okula gittim. dün akşam okuldan geldim ve aynı yerine aracı koydum. bugün okula giderken aynı manzarayla karşılaştım. yanında sağında solunda başka araba da yoktu. bu sefer sinir oldum açıkçası. ve aynayı düzeltmeye çalıştığımda içindeki camın sallandığını gördüm. inceleyince iç kısımda onu tutan plastik aksamın kökünden kırıldığını gördüm ve küplere bindim açıkçası. yarın kökünden koparmasalar diye dua ediyorum :( her neyse artık ayna değişecek ve yenisi takılacak şimdilik idare ediyor fakar elektrikli aksam kullanılamıyor elimle nazikçe ayarını yaptım. kasislerden falan geçerken cam hafif sallanıyor. internetten araştırdığım kadarı ile 80-120 arası değişiyor yan sanayi fiyatları. hangi markayı tavsiye edersiniz? orijinal aynanın oldukça pahalı olduğunu düşünüyorum ancak yine de servise gider fiyat alırım. yardımlarınız ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar  :)
Çıkarım senle her yola..

Toyota Club Türkiye

elektrikli sol ayna
« : Ekim 31, 2014, 19:44:54 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 277 kere teşekkür etti
  • 406 kere teşekkür edildi
Ynt: elektrikli sol ayna
« Yanıtla #1 : Ekim 31, 2014, 20:55:43 »
Bence en etkili çözüm aynayı kimin katladığını bulmak. Yeni ayna taktirsaniz onu da katlayabilirler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ekim 31, 2014, 21:02:51 »
Öğretmen olunca ŞÜPHELİ sayısı çok fazladır kesin :) Size takmış bir öğrenci yada velisi olabilir. yada zayen memlekette çokça bulunan VANDAL lardan birisi olabilir. Yenisini taktırınca kesin yine yapışır, zevk alacak ya aha bak hocaya zarar verdim diye  :nija:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ekim 31, 2014, 22:18:38 »
Evinizi bilen bir ogrenci yapmis olabilir  veya birisi size sinir olmus yanlis yere park ettiginizi dusunuyo olabilir
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 57000
  • Model Yılı: '04
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Kasım 02, 2014, 00:52:54 »
Ufuk hocam bende erzurumda öğretmenim. Üstelik Aynı araba bende de var GLİ. Oktay ustamız erzurumda toyota profesörü. hiç gittiniz mi bilmiyorum araba olsun muhabbet olsun tanışabiliriz. Sanayide de bakarız elimden geleni yaparım.
1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • "GLI"
  • 12 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Kasım 03, 2014, 02:12:09 »
yok daha evi tutalı bir ay oldu artı görev yaptığım okuldaki öğrenciler diğer mahallede ikamet ediyor. yanlış yere park ettiğimi düşünen birisi niye böyle bişey yapar anlamam. sonuçta 1 ay boyunca her gün araba aynı yerde. benim bildiğim sileceklerini filan sökerler o mesajı vermek için. anlamadım gitti hala. Barış hocam dadaşkentte görev yapıyorum ben. siz neresindesiniz? oktay ustayı duymadım maalesef hiç. genelde mücahit usta bakar benim araca :)
Çıkarım senle her yola..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 57000
  • Model Yılı: '04
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Kasım 03, 2014, 07:57:12 »
Ben şükrüpaşadayım. Sanayiye yakın mühit. Oktay usta 15 yıl toyotada çalışmış hatta toyota tarafından japonyaya gitmiş sanayide parmakla gösterilen yegane usta. Toyotadan başka araba almıyor zaten. Numaram 05413794201 hafta sonu buluşabiliriz. Malum ben pasinlere gidip geliyorum hafta içi fırsat olmuyor.
1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)