Gönderen Konu: Kış Lastiği Tavsiye.  (Okunma sayısı 212878 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 47000
  • Model Yılı: '14
  • 1 kere teşekkür edildi
Ynt: Kış Lastiği Tavsiye.
« Yanıtla #760 : Aralık 20, 2017, 18:09:42 »
Bu itibariyle n11'den 205 55 r16T ug 9 lastiklerimi toplamda 1040 liraya aldım kullanınca yorumlarımıda eklerim
gk_ay

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #760 : Aralık 20, 2017, 18:09:42 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '17
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #761 : Aralık 20, 2017, 20:57:02 »
Bu itibariyle n11'den 205 55 r16T ug 9 lastiklerimi toplamda 1040 liraya aldım kullanınca yorumlarımıda eklerim

Hayırlı olsun güle güle kullanın, iyi bir seçim. Conti,michelin, nokian, goodyear ve pirelli bu işin piri bunlar iyi seçim yapmışınız. Lastik işinde duygusallığa yer yok yola ve hayata bağlayan en önemli parça, oldukça kalitelisini almak lazım duygusallığa milliyetçiliğe gerek yok.
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #762 : Aralık 20, 2017, 21:38:39 »
Kış lastiği konusunda nokian en iyisi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #763 : Aralık 21, 2017, 09:32:57 »
bu sene aldığımız ve kullandığımız lastikte HB de sepette indirim var

http://www.hepsiburada.com/kumho-205-55-r16-91h-wintercraft-hpv-wp51-kis-lastigi-uretim-yili-2017-p-HBV000008BX2Y?magaza=Herko%20Lastik&wt_gl=cpc.nelk.6817-oto.pla&gclid=EAIaIQobChMI952-9Lya2AIVk5EbCh3I4ArDEAQYAiABEgJmnPD_BwE

nasıl bir lastik? yağmurda deneyebildim en fazla, güzeldi. Tutuşu hoşuma gitti. Sesi 70 desibel ama fazla değil. tavsiye edilir.

Sert mi yumuşak mı? babama göre botlarımızı giymiş gibi olmuş araba :D yazlık 17 lere göre sertlik bi tık fazla ama o lastiklerde bayaaaaa iyi şimdi :D
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • 59 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #764 : Aralık 23, 2017, 12:50:57 »
Sizlere şaşırıyorum  :D çünkü hala kış lastiği markası tartışabiliyorsunuz :)
Kış lastiği üreten firmalara şaşırıyorum  :D çünkü Nokian’dan başka dandik lastiklerde müşteri bulup piyasada tutunabiliyor  :alkis:

Kısaca özet geçmek istenilse: aradığınız bütün özellikler bu lastikte, rakibi yok diğerleri hala nasıl kullanılıyor şaşırmamak elde değil   8-)

Nokian WR4D  :tamam:
Burası basra değil izmit körfezi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • 226 kere teşekkür etti
  • 230 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #765 : Aralık 23, 2017, 21:21:10 »
(205 55 R16 ölçüleri) Aracımda kullanmak için kış lastiği deneyim ve önerilerinizi bekliyorum.
Hankook ve imperial nasıldır, hangi marka ve modeli önerirsiniz?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '06
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #766 : Aralık 24, 2017, 10:00:56 »
Merhabalar. Ben Nokıan kullanıcısı olarak nokıan ı hiç terddüt etmeden öneriyorum. Çünkü zorlu kış şartlarında hep menmun kaldımi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 1500
  • Model Yılı: '20
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #767 : Aralık 24, 2017, 12:37:45 »

Merhabalar. Ben Nokıan kullanıcısı olarak nokıan ı hiç terddüt etmeden öneriyorum. Çünkü zorlu kış şartlarında hep menmun kaldımi
+1  :tamam:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 149000
  • Model Yılı: '09
  • 341 kere teşekkür etti
  • 233 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #768 : Aralık 24, 2017, 15:59:22 »
Mustafa bey, ya her çeşit lastiği kullandınız ya da Nokian dışında bir lastik kullanmadınız. Neden bu kadar şaşırıyorsunuz ki? Herkesin kullanım şartı kendisine göre değişir ve lastik tercihi de farklı olabilir.
2009, Lacivert, Jeep Cherokee 2.8 CRD Limited, A/T, C/C,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #769 : Aralık 24, 2017, 21:39:57 »
Mustafa bey, ya her çeşit lastiği kullandınız ya da Nokian dışında bir lastik kullanmadınız. Neden bu kadar şaşırıyorsunuz ki? Herkesin kullanım şartı kendisine göre değişir ve lastik tercihi de farklı olabilir.

Fırsatınız olursa nokian wrd4 d kullanıp denemenizi öneririm. Özellikle de ıslak zeminde. (Kurallara uyarak tabi)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • 684 kere teşekkür etti
« Yanıtla #770 : Aralık 24, 2017, 23:05:33 »
Fırsatınız olursa nokian wrd4 d kullanıp denemenizi öneririm. Özellikle de ıslak zeminde. (Kurallara uyarak tabi)

Conti bence daha iyi. Tamam nokian kış lastiğinin mucidi ama @Sercan YILDIZ (33271) ve @Bekir Uğur  YAVUZCAN (29160) abi Conti kullanıyor. Bir lastik bu kadar mı iyi olur yaa dedirtti bana her seferinde.

Nokian olan araca da bindim. Gürültülü geldi bana.
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 226 kere teşekkür etti
« Yanıtla #771 : Aralık 25, 2017, 00:05:42 »
Yazlık Continental premium contact 2 var arkalarda.Önlerde de wanlı diye kar lastiği var(Çin malıymış aldığımızda üzerinde vardı).Hankook deneyimi olan var mı? Sadece arkalara alsak bir problem olur mu? Aynı dingilde olmadığı için olmaz gibi geliyor ama?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • aynı sözlerle farklı
    • web, network, donanım ve sistem
  • Kilometre: 187000
  • Model Yılı: '03
  • 35 kere teşekkür etti
  • 53 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #772 : Aralık 25, 2017, 09:31:12 »
ben kışı daha sıcak atlatan memleketler için (şehirler arası yolculuk yapılmıyorsa) fazla masrafa gerek yapmaya gerek yok diyerek Lassa Snoways derim, hamuru normal kış lastiklerinden biraz daha sert oldugundan bu sıcak memleketlerde yeterli olacaktır. istanbulda 195 60 r15 sökem takma balans vs 200tl teklif almıştım

yoksa çok kaliteli kışlık lastikler var

Continental, Micheline, Nokian (sadece kışlıkta)
sanma ki dert sadece sende var sendeki derdi nimet sayanlar da var,
derdimi dinledim derdimden iğrendim, onun derdini gördüm, derdime imrendim..
ömür dediğin üç gündür, dün geldi geçti, yarın meçhuldür, o halde ömür dediğin bir gündür, o da bugun dür...
Today Tomorrow Toyota

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '17
  • 17 kere teşekkür etti
« Yanıtla #773 : Aralık 25, 2017, 10:45:23 »
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 20 yıldır araba kullanıyorum, sivas da yaşadığımız için kar lastiği olmadan olmuyor. şimdiye kadar hep petlas kullandım petlasın ömrü uzun ancak iki seneden sonra vakum özelliğini yitiriyor. dişleri eksilmiyor ancak ufak yokuşlarda bile ikinci seneden sonra sıkıntı yaşadım. getiğimiz hafta Corolla 1.33 aldım onun için dunlop aldım 4 tane umarım iyi olur.
Toyota Corolla 2017 1.33 life
peuegot 307 XT 2004
Uno slx 1997
sevdiklerinize zaman ayırın, yoksa zaman sizi sevdiklerinizden ayırır...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #774 : Aralık 25, 2017, 12:16:18 »
İstanbuldayım ikitelli organize sanayi de en fazla lastik adedi herşey   fiyatı20 tl.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • 684 kere teşekkür etti
« Yanıtla #775 : Aralık 25, 2017, 12:43:12 »
Kışlık Continental premium contact 2 var arkalarda.Önlerde de wanlı diye kar lastiği var(Çin malıymış aldığımızda üzerinde vardı).Hankook deneyimi olan var mı? Sadece arkalara alsak bir problem olur mu? Aynı dingilde olmadığı için olmaz gibi geliyor ama?

Premium contact 2 kışlık değil ki Orçun bey, önlerdeki lastik tarihi nedir? ona bakarak hareket etmeniz daha iyi olur.

Hankook kışlık olarak tercih edilebilir güzel lastik, bir arkadaşım izmirde bayiliğini yapıyor. Kumho, Falken, Hankook arasında kalmıştım bende.
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 226 kere teşekkür etti
« Yanıtla #776 : Aralık 25, 2017, 14:04:06 »
Premium contact 2 kışlık değil ki Orçun bey, önlerdeki lastik tarihi nedir? ona bakarak hareket etmeniz daha iyi olur.

Hankook kışlık olarak tercih edilebilir güzel lastik, bir arkadaşım izmirde bayiliğini yapıyor. Kumho, Falken, Hankook arasında kalmıştım bende.

Evet premium contact 2 ler arkadaydı, yazlıklar yani.Babam geçen virajda arkayı kaydırmış bu yüzden. :) Sonra hemen değiştirelim dedi :D Bugün Hankook almış önlere.Wanli marka kış lastiklerini de arkaya taktırmış(dandik ama iş görüyor) wanli ler 2015 ya da 2016 olması lazım.Deneyince yorum yaparım buradan.
Yazlık yerine kışlık yazmışım yeni farkettim

Mesaj Birleştirildi: Aralık 25, 2017, 18:58:43
Bu lastiklerden taktırdık.Macaristan malıymış

http://www.hepsiburada.com/hankook-205-55r16-91t-winter-i-cept-rs2-w452-kis-lastigi-p-OTOHANK1017631?magaza=Hankook&wt_gl=cpc.nelk.6817-oto.pla&gclid=CjwKCAiA4ILSBRA0EiwAsuuBLWOSssbQktdX5-n_ZXx1aDOLZBBSphtzKcoIgeN9XlnEEn-IaVm7hRoC9vwQAvD_BwE

Mesaj Birleştirildi: Aralık 25, 2017, 19:09:46

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-AZ-Winter-Tyre-Test.htm

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • 59 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #777 : Aralık 26, 2017, 17:21:26 »

Çeşitli araçlarda çoğu denendi, ayrıca yolda kalan araçların lastiklerine inip sorun insanların fikirlerini alın derim.
Petlas gibi bir lastik resmen milli kayıptır.
Neden böyle diyorum ?
Senin cebindeki para milli servet.
Aldığın lastik milli servet. Sen gidip petlas aldığında çok değil 1 sene sonra değiştirirsin onları :)
Conti mi nokian mı tartışmasına girmem lakin kış lastiğini Detaylı tartışmaya açık değil bence.
gidip lassalara petlaslara para dökmektense nokian conti alıp uzun yıllar üst düzey performans almak cebindeki paradan kaynaklı milli servete katkı yapmaktır.

Bu yüzden burada görüşümü belirtiyorum, bu lastik konusunda sabit fikirliyim çünkü çok insanın canı 100 ₺ ucuz olsun kış lastiği var mı var denildiği için yandı.

Nokian ve conti bu kış lastiği konusunda zirvedir.
Bana göre nokian daha iyi gibi ama onu tartışmıyorum.
Kış lastiği alacak arkadaşlar bence muhakkak bu 2 lastikten birini tercih etmeli.
Alacağınız lastiğe sadece lastik olarak ya da 50-100₺ ucuz olsun kar edeyim diye bakmayın.
Dik bi rampada kaydırırsınız aracı minik bir çoçuğun sakat kalmasına vesile olursunuz bu konuda iyisi orta hallisi idare etsini o yüzden olmamalı.

Genelimiz okumuş bilgili ya da görmüş geçirmiş insanlarız.
Lastikçi hepsini satmak ister bana kalkmış niye nokian demiş olabilir petlasta idare eder yolda bırakmaz diyebilir. Ya arkadaş en iyisi neyse o olsun. Biz bunu demezsek kör cahil bir sürü insan var trafikte bunları temizleyemeyiz.

O yüzden o resmi atıp espirili bir şekilde dedim ki nasıl Başka markalarda satabiliyor şaşırıyorum.

Nokian ya da conti kullanan arkadaşlarda en iyisi bizde nasıl olsa diyip yüklenmesin gaza çünkü lastik götürüyor harbiden teklemiyor hiç. Karlı zeminde 70 km hız yazıyorsa tabela  50-60 km ile gidin kendinizi düşünmüyorsanız yan araçta bir bebek olabilir.

Allah korusun dikkatli araç kullanalım soğuk mevsimdeyiz kar en kötü yağmur yağıyor çünkü
Burası basra değil izmit körfezi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 60000
  • 65 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #778 : Aralık 26, 2017, 17:40:00 »
Prelli Snowcontrol Serie3
2012 Aralık ayında taktırdığım 2012 25. hafta lastiklerimi bu sezon da taktırdım. Bir sezonda haziranın başında çıkarmıştım Ankarada.
Bu sezon artık son kez kullanacaktım, lastikçi bu sezon da idare eder dediği için devam ettim. Bu pazar Ankaraya kar yağdı, Birlik mahallesinde bizim yollar kar oldu.
Fırsat bu fırsat, sabah erken saatte çıkıp lastikleri test ettim. Yerde kar varken hemen ABS açıyor, ama dik denilebilecek karla kaplı bir yokuşa rahatlıkla çıktım.
Yer buz olduğunda o yokuşu çıkamaz.Bu yüzden bagajda zincirim var.
Yağmur performansı çok çok iyi. Yağmurda resmen yola yapışıyor , fakat aynı oranda yakıt tüketimini de artırıyor. Bu özelliği 6. sezonunda da çok değişmedi. Özellikle uzun yolda bunu hissediyorsunuz. Yazlık lastiklerle 6 LT ortalama yaptığım yolda 7 LT ye kadar çıktı.
 Genel olarak ben bu lastikten memnun kaldım, uzun yolda, yaz lastiğine yakın sessizlikte. Yol tutuşu çok iyi, virajlarda iyi.
Sağlam. Ankaranın delik deşik yollarında yarılma yırtılma, kılcal çatlak vs yapmadı. Toplamda 45.000 km kadar yol yaptı.
2012 de 190 TL ye almıştım 205 55 16 . Şimdi piyasada 320 TL istiyorlar tanesine. Zorlarsanız 290 a falan bulunur belki.
Fiyat olarak yüksek gibi görünse de , hakkını verdi diyebilirim.

Nokian 2012 de pek piyasada yoktu. Michelin ve Conti  pahalı geldiği için Pirelli tercih etmiştim.
Nokian çok övülüyor fakat burada en uzun süre kullanan kaç yıllık ? Yani bence bu da çok önemli , çünkü 2-3 yılda bir kışlık lastik almıyoruz. Görüldüğü üzere 6 sezon kullanılıyor.
Lastiğin 2. sezonundan sonraki performansının nasıl olduğu önemli.
born to ride

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • 684 kere teşekkür etti
« Yanıtla #779 : Aralık 26, 2017, 18:19:45 »
Mustafa bey ve Çağlar beyin yazılarını birlikte düşünürsek çok güzel şeyler çıkartılabilir. Pirellide kışlık konusunda iyidir. Contide iyidir Nokianda iyidir. ama bakın 2012 de fiyatlar neymiş ne olmuş. 2014-2015 sezonunda da Nokian wr d3 190 civarıydı kampanyayla 170 e düşmüştü ama alamadık o zaman. nasip olmadı diyelim. bu sezon 200-210 a kumho alabildik ki Nokian wr d3-d4 fiyatları 4 lastikte yüksek rakamlar ediyordu.

Milli servet konusu gerçekten çok önemli. Ama çok uzun bir konu burada konuşursak çıkamayız :)
youtube.com/kaankara