Gönderen Konu: bagaj su alıyor  (Okunma sayısı 27819 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 70000
  • Model Yılı: '11
  • 8 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
bagaj su alıyor
« : Kasım 01, 2008, 15:22:35 »
merhaba arkadaslar en sonunda bi corolla hb aldım ama sıkıntım var.hb araba ve nerden geldiğini bilmiyorum ama stepne boşluğuna yağmurlu havalarda su doluyor başına gelen varmı.altta ki kapakları da kontrol ettim bi delik de yok yardımlarınız lütfen
yine toyota inadına corolla

Toyota Club Türkiye

bagaj su alıyor
« : Kasım 01, 2008, 15:22:35 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: bagaj su alıyor
« Yanıtla #1 : Kasım 01, 2008, 17:18:47 »
Öncelikle araç ne zaman su alıyor; yağmurlu havada ıslak zeminde seyahat esnasında mı yoksa aracı yıkadıktan sonra mı???

Bende corolla sedan var. (gerçi araç bağlı poliste şimdi arkasından konuşmak gibi olmasın)
stepne yerinde çamur vardı ve bagaj bazeb ıslak oluyordu : inceledim : sonuçlar ( gerçi hp nasıl bilmiyorum ama aşağı yukarı benzerdir)::
-Stepnenin orada ve stepnenin sağ ve sol tarafındaki boşluklarında(kaportanın iç tarafı çamurlukların arkası) yer alan tıpaları kontrol ettim.(hani malzemelik gibi yerler var)
-Benim arabada bagajın sol tarafında kelebek görevi gören bir havalandırma penceresi var. sol arka çamurluğun arkasında depo kapağının iç arka tarafı oradaki hava penceresini söktüm temizledim.
-En sonunda sorunun kaynağı bagaj kapağının fitillerinde imiş. bagajın içi ıslanmıyor olabilir benim bazen ıslanıyor bazen ıslanmıyordu ama alt taraf su oluyordu. Bunun da nedeni Bagaj kapağının kilit ve dil kısmında bulunan fitillerden su alması ve kenardan kenardan bagajın altındaki bezi ıslatmadan stepnenin oraya sızması imiş. Yırtılmış ve çatlamış fitillere band takviyesi yaptım.
-Bu ıslanma araç tanzikli su yıkarken aşırı oluyordu. Çok yağmurlu havada seyahat esnasında çok az oluyordu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • ©®UzMaN®©
    • yok
« Yanıtla #2 : Kasım 01, 2008, 23:44:36 »
araçı life kaldır iyice incele su küçüück bi delikten bile giriyor büyük bi ihtimalle delik vardır veya kapakalra bak
eSeR KaŞıK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 8 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Kasım 02, 2008, 20:37:38 »
yıkamada mı yoksa yağmurlu havada mı su giriyor tam bilmiyorum ama şimdilik stepnenin olduğu yerdeki tıpaları silikonla yapıştırdım deneme yapacağım olmadı bi servise gideceğim artık

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Kasım 03, 2008, 01:38:30 »
alttan girme ihtimali çok düşük, üstten sızıyordur, çok büyük ihtimalle lastik cntadan, fitillerdendir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #5 : Kasım 15, 2008, 01:42:58 »
arkadaşım selam. bende 99 corolla terra sedan var . sol arka stop un orda sac bağlantı yerlerinin arasındaki conta görevi gören siyah macunlar eskimiş ordan su alıyor. Çelik macunu ile her yerini tıkasam da su geliyor ama baya azaldı. stop u söküp bakmak lazım. ayrıca bagajın ön kısmındaki plastik parçaları söküp altına bakmanı tavsiye ederim. benim aracım 10 sene istanbulda kullanılmış ve artık çürümüş. birüsürü delik kapattım foşur foşur su giriyordu bagaja. çok sinir bozucu ama elinden geleni yapıp biraz bak derim. Bi kova su boşalt üsstten 1 dk bekle aç bagajı bak nerelerden geliyor. Tampon bağlantı yerinden bile giriyor bende çekomastik ile kapattım.  Kolay gelsin dostum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Kasım 15, 2008, 23:47:20 »
Arkadaşlar bugün bendeki bagaj su alıyor sorunu çözüldü payalşayım şöyle ki:
-Bagaj kapağı kapanınca sıkı kapanmıyormuş. Usta eline bi anahtar aldı bagaj kapağının dilinin geçtiği kancayı gevşetip içeri doğru itti ve sıktı.
Sorun halloldu bu kadar.
Yani sonuç: bagaj kapağı kapanınca iyi sıkmıyor.
Sizin sorun çözüldü mü ya da ne oldu?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 8 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Kasım 18, 2008, 00:30:30 »
teşekkür ederim yardımlarınız için

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 8 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Kasım 19, 2008, 14:07:37 »
arkadaşlar dün yine yağmur yağdı ve bagaj su aldı su gelen yeri takip edim dedim ama sanrım başaramadım ama anladığın yada gördüğüm kadarıyla sol arka süspansiyon ordan alıyor suyu anlamadım ama aracı kaldırıp bi baktıracağım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • siz bizim için kıymetlisiniz zaman az yapacak iş ç
  • Kan Grubu: A-
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Kasım 20, 2008, 10:49:44 »
Arkadaşlar benim arabada su alıyordu,,,,arka stopların ,,,içerden gelen kabloyu sıkan bir delikli plastik var,,,,o ya eskiyor,,yada kaprotataki yerinden çıkıyor,,,ve yıkama yağmur farketmiyor alıyor,,,içerdeki bezi kaldırıp bakarsanız görürsünüz,,ya o lastiği değiştirin yada çekomastik le kapatın.......benim başıma geldi çünkü
siz bizim için kıymetlisiniz, zaman az yapacak iş çok

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #10 : Kasım 20, 2008, 11:08:30 »
arkadaşlar dün yine yağmur yağdı ve bagaj su aldı su gelen yeri takip edim dedim ama sanrım başaramadım ama anladığın yada gördüğüm kadarıyla sol arka süspansiyon ordan alıyor suyu anlamadım ama aracı kaldırıp bi baktıracağım

arkadaşım sol arka tampon bağlandı soketi var benzin borusunun altında. ben benzin kapağının oraya kovayla su döktüğümde o soketten su geldiğini gördüm. çekomastik yaptım şimdilik kuru gibi görünüyor. bagajın ön kısmındaki plastil kaplamaları sök ve halı kaplamayı sıyır dediğim yere doğru bi bak hatta önce dışardan su dök sonra kontrol et.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • siz bizim için kıymetlisiniz zaman az yapacak iş ç
  • Kan Grubu: A-
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Kasım 20, 2008, 17:23:07 »
ARKADAŞLAR ÇOK UĞRAŞIYORSUNUZ,,,,,,,BİR KİŞİYİ EL LAMBASIYLA BAGAJA KOYUN,,,HORTUMU DA ELİNİZE ALIN,,,,,,,,,,ŞIP DİYE BULURSUNUZ..........ÇOK UĞRAŞMAYIN,,,,,KOLAY GELSİN
siz bizim için kıymetlisiniz, zaman az yapacak iş çok

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 8 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Kasım 20, 2008, 21:14:02 »
ümit bey dediğin yerden gelmiyor baktım zaten ordan gelse orada boşluk var ve su oraya dolar.ben amortisör bağlantısından geldiğini tahmin ediyorum çünkü orası ıslak ve bağlantı noktası civatası pas olmuş bi lif e kaldırıp baktıracağım artık

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Kasım 20, 2008, 23:36:06 »
Ben de çok merak ettim artık bi baktır da anlayalım nereden geldiğini çatlayacam artık.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #14 : Kasım 21, 2008, 11:15:07 »
ya arkadaşlar üstte de belirttiğim gibi birsürü yerden su gelme olasılığı var. ben 4-5 yeri kapattım ama hala su geliyor az da olsa. nasıl bi sac birleşimi yapmışlarsa artık. 1991 spring var birde bizde. bırakın bagaja su almayı arabaya nem girmiyor neredeyse. Neyse diyecek birşey yok ama bu sorunların çözülmesi şart çünkü içten içe çürütüyor arabayı :( Mustafa Bey kısa zamanda yakın bir benzinlikte falan hemen kaldırtıp bakın daha da büyümesin sorun. Hızlı giderken çamuluğa taş falan geldiyse oralarda biryeri zedelemiş olabilir.   Ben bu tip delikleri birleşim yerlerini kapatmada ÇELİK MACUNU kullanıyorum. 2 saatte kuruyor ve artık arabayla 1 oluyor çok sağlam tutunuyor uyguladığınız yerlere. 2 tane macun halinde satılıyor. uygulanacak yere uygun olarak kopartıyor 2 macundan da eşit miktarda elinizde yoğurup 3-5 dk ve uyguluyorsunuz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 8 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Kasım 23, 2008, 17:25:44 »
ümit bey bu hafta servise gidip baktıracağım artık.ama dün bagaj halısını falan söküp amortisör bağlantı yerinden aşağıya doğru su verdim ve gördüm ki su ordan aşağıya akıyor demek ki alttan giren su da bagaja doluyor sanırım amortisör bağlantı yerinde yada yakın bi bölgede delik var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 8 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Kasım 29, 2008, 19:01:02 »
en sonunda buldum.bagaj tutamağı ve sanırım plaka ışıklarının ordan su alırım bugun servisteydik ve görünen orası ordan giren su aşağı sızıyor ve bagaja doluyor.ama ben tamir için elletmedim çünkü bu aracın eski sahibi tarafından arkadan bi kazası var ve kartal dumankayada tampon ve bagaj kapağı değişmişti direk oraya gidicem yaptıkları hatayı düzeltsinler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #17 : Ocak 11, 2009, 01:23:01 »
araçta lpg varsa lpg tankı yanında bulunan bagacın içindeki gazın girdiği hortumun yanından gelir zira bende oldu kaportacı oraya ilaç sürdü ve şuan proslem yok
1997 1.6 XEİ " EFSANE " ( yere yakın olandan korkacaksın !.. ARABAM TOYOTA MOTORUM YAMAHA japon)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #18 : Ocak 11, 2009, 18:18:55 »
Arkadaşlar.Efsanemin bağaj kapağı içi ,lpg tankı terleme yapıyor.Yani Çiy yağmış gibi su damlacıkları oluşuyor.İçerideki halıflexi nemlendiriyor.Lpg den mi dedim ama benzinli arkadaşımda da var aynı sorun.Sizlerde de oluyor mu?Çözümü nedir?

Söylesem tesiri yok.sussam gönül razı değil,
                                                          FUZULİ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Ocak 12, 2009, 01:38:46 »
Bagajın dibinde su tahliye tıpaları var, onlardan birisinin tıpasını çıkarıp açık  bırakırsan içeride hava sirkülasyonu olur va terleme yapmaz, ama yağmurlu havalarda o delikten içeriye su girebilir