Gönderen Konu: ön ızgara çatladı  (Okunma sayısı 918 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '14
ön ızgara çatladı
« : Ağustos 19, 2014, 23:58:36 »
Öncelikle herkese selamlar. Bu akşam saat 7 civarında yeni toyota corolla aracımla ortalama 40 km hız ile seyir halinde iken, önümde ki araç yola ani bir şekilde yaya çıkması sebebi ile sert fren yaptı, benimde boşluğuma gelince ne kadar frene asılsamda duramadım ufak bir şekilde arkadan vurdum. İndik arabadan ben biraz geri çektim aracı karşıdaki araçta bir şey yoktu. Benim arabamda ise plaka hafif olarak içeri göçmüştü ve hani meşhur ön metal görünümlü ızgara varya, o 3 lü ızgaranın en üstündekide serçe parmağın yarısı kadar bir çatlak oluşmuştu, bir şey yok diye bir adam çekti gitti bende aracı otoparka parkettim. Yarın servise gitmeyi düşünüyorum. Hem ızgara için hemde araca pasta polish attırmak için. Tahmininizce yaklaşık bana ne kadar masraf çıkartırlar. Şimdiden teşekkür ederim.

Toyota Club Türkiye

ön ızgara çatladı
« : Ağustos 19, 2014, 23:58:36 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
Ynt: ön ızgara çatladı
« Yanıtla #1 : Ağustos 20, 2014, 00:03:59 »
Izgara pahalı olabılır.Kromajında sorun yok ıse yapıstırma veya plastık kaynagı yontemıyle tamır olabılır.
Sız arkadan carpmıssınız.Zaten kusur sızde.Kendı kaskonuzdan yaptırabılırsınz.Karsı tarafın kaskosu yada trafık sıgortası hasarı odemez
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #2 : Ağustos 20, 2014, 00:07:19 »
İlgilenip, yorum yazdığınız için teşekkür ederim. Ufak bir çatlak var yakından bakınca anlaşılıyor bir tek. Parçayı inceledim öyle abartılacak bir malzeme gibi değil, anladığım kadarıyla çelik görünümlü alüminyum malzeme. Fakat bana komple ön ızgara değişecek derler ise pahalı olabilir dediğiniz gibi. Gerçi 200-300 olsa razıyım ama daha fazla demezler umarım :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Ağustos 20, 2014, 00:10:35 »
Parcayı sokturup arkadan kaynak yaparlar.Metal ızgarayı ısıtıp plastıkın ıcınw gomuyorlar.Plastık bırbırıne tutunuuor.Sakın on taraftan japonla falan yapıstırmayı denemeyın.
Buda nazarı olsın
TAmpon tamıtı yapan yerler rahatlıkla yapar.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #4 : Ağustos 20, 2014, 00:13:50 »
Bir şansızlık tuttu gidiyor, 3 gün öncede park halindeyken sol ön tampona vurmuşlar aracı. Kurban bayramını bekliyorduk kurban kesmek için arabaya fakat olanlar önce oldu. Hayırlısı bakalım. İnşallah pahalıya mal olmadan yaparlar, serviste istiyorum çünkü eski arabamla sanayide çok uğraşmıştım, girmek bile istemiyorum artık oraya :S

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 20, 2014, 17:22:48
Bugün gittim toyota servisine ve o ufak çatlak için komple ızgaranın değişeceğini söylediler, 570 tl de fiyat belirlediler. Ön tampondan hafif içeri göçük olduğunu ve ısıtma ile bunu yapıp daha sonra boya yapacaklarını söylediler, bununda fiyatı 250+kdv. Yani bana yaklaşık 1 milyara mal olacak :S

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Ağustos 20, 2014, 19:35:56 »
Izgaranın cıkmasınıda bulabılırsınız.Bıraz bekleyın kasko yenılemeye yakın yaptırın.Buda nazarı olsun
2011 d4d Corolla