Gönderen Konu: Toyota Auris mi Opel Astra mı?  (Okunma sayısı 27558 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Auris mi Opel Astra mı?
« Yanıtla #60 : Ağustos 05, 2014, 14:12:28 »
Benzinli Cruze'un varsa lpg istasyonunda olacak yanında. :D
benzin pek problem degil onlar için ama araba hem gitmiyor hemde yakiyor :D almayi dusunen varsa ocagina incir agaci diker valla :rofl:
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #60 : Ağustos 05, 2014, 14:12:28 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dr. Driver
  • Kan Grubu: A+
  • 63 kere teşekkür etti
  • 384 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #61 : Ağustos 05, 2014, 14:47:54 »
Bu sıralar astra benimde hoşuma gidiyor fakat güncel kasa auris şuana kadar auris serisilerine baktigimda tam olmuş dedigim bir kasa  zor bir secım bence alcak olsam ikisini kiyaslar oyle alirdim her yonden tabi buna fiyat ve donanimlarda dahil iyice dusunurdum opel astranin modifiyeli resimlerini gordukce aklim çeliniyor :rofl:  toyotada uzun vadede sorun çikarmiycak bir markadir d4dler yag yakma gibi sıkıntılardan bahsetmiş e12 kullanlar bir yazsin hepsi aracin ne kronik sorunu var veya ne gibi sıkıntı cikarmiş bugune kadar  toyota sorunsuz araba uretiyor arada sıkıntı çikaran yeni modeller tabi olcak bunu butun modellere baglamak yanliş bence
Okan sanırım benim iletimi yanlış anlamışın ben d4d lerin e12 lerden beri olduğunu yani yeni olmadığını ve d4d de e12lerde yağ yakma sorunu olan birisine rastlamadığımı anlatmaya çalıştım. ;) d4d lerin bir serisinde (makyajlı kasa e14 ve aurislerin bazılarına konuldu) hatalı üretim vardı onu da bülten vs yayınladılar biraz geç kalsalar da çözümünü sundular
R1 35 
╚╬╬╬     Yolumuza Auris olmadan devam ediyoruz :(
  24 6   
Bu sene de şampiyon görelim sizi!! Beşiktaşk En Büyük Aşk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #62 : Ağustos 05, 2014, 15:26:16 »
Bu segment için 20 yıl önce cevap yazsaydım kesinlikle Corolla derdim. Az yakardı, seriydi, yola iyi otururdu, kolay sorun çıkarmazdı.  Gerçi özellikle Alman üretimi Astralar da iyi, tok araçlardı. Şu anda ise ikisinin de birbirine göre üstünlükleri ve zayıflıkları var ve bu farklar eskisi gibi derin değil.
 Paylaşımlarda genelde iyi niyetin olması güzel ancak diğer yandan öznel düşünceleri genel bilgi imiş gibi vermek insanları yanıltabilir arkadaşlar.
 Bence de Cruze, Chevrolet amblemi altındaki Daewoo dur. Safkan bir Chevy değildir asla.
 Bindiğiniz Toyotalarda bir çok Alman üretimi parça bulunabilir. Yani eskisi gibi safkan üretimler yoktur. Bunun en son örneklerinden birisi 1.6 dizel ünitelerdir. Yani Alman-Japon karşılaştırmasında birini yererken aslında savunduğunuz şeyi de yermiş oluyorsunuz, yanlış mıyım?

Bu arada hangi araç tercih edilirse edilsin, bu sizin için dünyanın en iyi aracıdır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dr. Driver
  • 63 kere teşekkür etti
« Yanıtla #63 : Ağustos 05, 2014, 16:07:09 »
Bu segment için 20 yıl önce cevap yazsaydım kesinlikle Corolla derdim. Az yakardı, seriydi, yola iyi otururdu, kolay sorun çıkarmazdı.  Gerçi özellikle Alman üretimi Astralar da iyi, tok araçlardı. Şu anda ise ikisinin de birbirine göre üstünlükleri ve zayıflıkları var ve bu farklar eskisi gibi derin değil.
 Paylaşımlarda genelde iyi niyetin olması güzel ancak diğer yandan öznel düşünceleri genel bilgi imiş gibi vermek insanları yanıltabilir arkadaşlar.
 Bence de Cruze, Chevrolet amblemi altındaki Daewoo dur. Safkan bir Chevy değildir asla.
 Bindiğiniz Toyotalarda bir çok Alman üretimi parça bulunabilir. Yani eskisi gibi safkan üretimler yoktur. Bunun en son örneklerinden birisi 1.6 dizel ünitelerdir. Yani Alman-Japon karşılaştırmasında birini yererken aslında savunduğunuz şeyi de yermiş oluyorsunuz, yanlış mıyım?

Bu arada hangi araç tercih edilirse edilsin, bu sizin için dünyanın en iyi aracıdır.

babamın her zaman dediği gibi en iyi araba benim arabam  :)

R1 35 
  24 6   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 190000
  • Model Yılı: '02
  • 463 kere teşekkür etti
  • 674 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #64 : Ağustos 05, 2014, 16:31:24 »
Opel corsa efsanesini mehmet ali abide yazmış zaten.nekadar astra toyota karşılaştırması olsada ortada bir seat leon varken asla bu karsilastirmayi yapmam ben.unutulmamasi gereken birsey varki suan e12-14-efsaneler ayni donemdeki opellerden dahaaz sanayiye girmektedir.opel servislerinin hepsi koseyi dönmüştür. Yeni kuşak araclari icinde araclar dolu donanim var dizayn iyi ama hala hata verme ihtimali yuksekki genelde de vermeye devamediyor.motoru daha performansli olabilir bu bir marka stratejisi ama toyota hala bir opelkadar sorunlu degil.toyota hala servisine ekmek yedirmeyen ozelligini oldugu kadar korumaya devameden bir markadır.kisacasi istekler tercihler meselesi.ama sahsi dusuncem opel toyotadan iyi degil.ama dedigim gibi yazdiklarim sahsi dusuncem sadece
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #65 : Ağustos 05, 2014, 16:39:51 »
 Bazı anlamsız ya da gerginlik doğurucu ve sayfalara yakışmayan hitaplar sonucunda kimi profillere uyarılar gelebilir !!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 17500
  • Model Yılı: '14
  • 10 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #66 : Ağustos 05, 2014, 16:57:43 »
 ne Toyota ne de opel ortağı değil her aracın kendine göre + - si var, alıcısı beğenini var, sonuçta herkese kendi ihtiyacı doğrultusunda seçim yapıyor beğenmezse satıyor...

bu arada sırf bu konu için abimdeki 2013 model 1.3 dizel hb astra ya binip adam akıllı test edeceğim ve objektif + - sini yazmak istiyorum en kısa zamanda(gerçi o ankara ben bolu ama bir fırsat bulurum inşallah)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '14
  • 203 kere teşekkür etti
  • 468 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #67 : Ağustos 05, 2014, 16:59:22 »
Yeni corolla çıktığında fake hesaplar türemişti forumda kötülemek adına 15 tane vardı nerden baksan hepsi temizlendi bu arada kaynayanlar dan mı acaba ?
| Toyota Corolla Sol Sedan
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .: Toyota Eco-Driver :.
  • Kilometre: 11111
  • Model Yılı: '18
  • 66 kere teşekkür etti
  • 563 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #68 : Ağustos 05, 2014, 17:51:38 »
ben cevizlibağ'daki opel bayisinde 1.3 cdti beyaz cosmo sedan astra'yı test ettim mayıs ayı gibi. özellikle cumartesi sabah gittim ki trafik olmasın.

araç cosmo olduğundan tabi hem içeriden hem dışarıdan güzel duruyor. içerideki ambiyans aydınlatmaları güzel. içine bindiğinizde siyah koltuk döşemelerine rağmen ön tarafta kendinizi ferah hissediyorsunuz. arka taraftaki yolcular için yorum yapamıyorum, denemedim.

motor için şöyle konuşayım. kimsenin bu sınıfta 1.3 lt motordan performans bekleyip satın aldığını sanmıyorum, en azından otomobilden anlayan kişilerin. kalkışta herhangi bir sorun çıkarmıyor, aynı şekilde yokuşta araç içinde 3 kişi varken yetersiz kaldığını söyleyemem. 1.3 lt olduğunu ne zaman anlıyorsunuz ? tabi ki ani güç ihtiyacı duyduğunuz zaman. gaza yüklendiğinizde 1.6 lt tdci focus gibi ivmelenmiyor. bu da normal karşılanabilir. bu arada motor soğukken biraz gürültülü çalışıyor, özellikle astra'nın yalıtımı iyi olmasına karşın ilk 10-15 dk rahatsız edebiliyor (focus'tan daha sessiz ama). bunda yoldan ses gelmemesinin de büyük payı var. duyabildiğiniz tek ses motor sesi olunca rahatsız ediyor da olabilir.

bunun dışında katılan olur ya da olmaz, içerisinde iken gerek süspansiyonu (evet biraz sert ama darbe emişi kesinlikle kötü değil) ve gerek kullanılan malzemelerin verdiği his ile kaliteli bir araca bindiğinizi algılamanız çok uzun sürmüyor. direksiyon sistemi de şehir içinde oldukça hafif. yüksek hıza çıkamadığım için şehirler arası yollardaki sertlik hissi hakkında yorum yapamıyorum.

sakin araç kullanacak aile babaları için güzel bir seçenek olabilir. vergi avantajı var, triger zincirli ve yaygın olarak kullanılan rüştünü ispatlamış bir motor.

1.6 lt 136 hp dizeli merak ediyorum, onu da fırsat bulursam yakında test ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Araç: Camry
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '06
  • 351 kere teşekkür etti
  • 565 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #69 : Ağustos 05, 2014, 21:52:57 »
 :nija: :islik: :islik:Excalibur mu; Zülfikar mı; yoksa Katana mı?
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #70 : Ağustos 05, 2014, 22:14:53 »

adres alayimmi abi  :D  :D
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Araç: Camry
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '06
  • 351 kere teşekkür etti
  • 565 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #71 : Ağustos 05, 2014, 22:28:12 »
adres alayimmi abi  :D  :D
Tercihim Zülfikar ama Katana da güzel iş görür :) Test amacı ile aurisle geleceğim
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #72 : Ağustos 05, 2014, 22:45:01 »
Tercihim Zülfikar ama Katana da güzel iş görür :) Test amacı ile aurisle geleceğim

herzaman zülfikar abi bence. :D :D ben çıkıyorum burdan yola ozaman adresi buluruz nasılsa  :D
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dr. Driver
  • 63 kere teşekkür etti
« Yanıtla #73 : Ağustos 05, 2014, 23:10:51 »
Ben de bunlar ne diyorum ya  :rofl: :rofl: Mehmet Ali abi çok yaratıcısın :alkis:
R1 35 
  24 6   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • avensis 2.0 + Astra 1.4 T
  • Araç: Avensis
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #74 : Ağustos 05, 2014, 23:17:46 »
2. Aracida kullanmis biri olarak yorum yapiyorum.
Şuan astraj 1.4 turbo ve avensis 2.0  kullaniyorum.
1.3 motor astra ya ufak bence cunku arac 1500 kg. Ama yakit olarak cok iyi. Ha alirmisin derseniz almam.
Yeni gelistitilen 1.6dizel 136 beygir astra hem performans hemde yakit olarak cok iyi.
Performas olarak birakin dizeli benzinli Aurisle kiyaslanmaz bile.
Astranin yol tutusu toyotadan daha iyi cunku kasa agir +arkada waat baglantisi var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 22200
  • Model Yılı: '13
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #75 : Ağustos 06, 2014, 12:24:18 »
Astra bugüne kadar çıkan tüm kasalarında ilgi odağı olmuştur. Lakin astralara artık göz fazlası ile alıştı.  Astra denince hep ilk konuşulan görselliğidir. Sorunsuzluğu, yol tutuşu vs. ikinci planda kalıyor. İkisinin de 1,6 seçeneğini kıyaslayacak olursak bence Auris +1 önde.
İletişim Sanattır!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • TOYOTA TUTKUNU
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '08
  • 8 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #76 : Ocak 16, 2016, 10:43:54 »
Arkadaşlar,

Alman markası olan, opelin almanya da en az kullanılan araçlardan olduğunu biliyor musunuz?.. Antep de fıstık üretiyorsunuz fakat fıstık sevmiyorsunuz gibi bir şey.. Adamlar son yaptıklarında ilerleme kaydetti ama, parçasının aşırı pahalı olması ve elektronik arızasının çok olması sebebiyle OPEL her zaman korkulan bir araçtır.. Tabi AURİS şekil anlamında itici olabilir ancak almanlar da aile aracı olarak memnun kalınan araçlarda ilk 3 te.. Neden almanlarla kıyaslıyoruz, çünkü en iyi arabaları onlar yapıyor..
TOYOTA BİR TUTKUDUR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '15
  • 26 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #77 : Ocak 16, 2016, 23:51:28 »
Şuanki dizel Otomatik sıfır astralar hem motor şanzıman hemde özellikle iç tasarım olarak oldukça dikkat çekici. İç tasarımlar kişiye göre değiştiği için göreceli bir kavram ama aurisin içini hiçbir zaman beğenemedim. Ön konsol berlin duvarı gibi.