Gönderen Konu: PHILIPS DIAMOND VISION H7 vs OSRAM NIGHT BREAKER H7  (Okunma sayısı 24892 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Vazgeçemeyeceğiniz bir ilişki; TOYOTA! -
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '06
  • 836 kere teşekkür etti
  • 836 kere teşekkür edildi
PHILIPS DIAMOND VISION H7 vs OSRAM NIGHT BREAKER H7
« : Temmuz 26, 2014, 03:15:09 »
Merhaba arkadaşlar.

Bu Google reklamları ve Kaan @Kaan Kara (29002)) iyi gelmedi bana.  :D

KAAN, COROLLA'sının tavan ampüllerini beyaz ledlerle değiştirmiş. Biraz beyin fırtınası yaptık ve bende ilk etapta iç mekan aydınlatmalarını ledlerle değiştirmeye karar vermişken, Google reklamları sayesinde kısa farlara döndürdüm işi.

Buradaki yazılara bakındım biraz fakat PHILIPS ve OSRAM karşılaştırılması yapan bir başlığa rastlamadım.
İşin aslı OSRAM'da da NIGHT BREAKER mi yoksa COOL BLUE mu ona bile karar verememiş durumdayım.
Işık şiddeti zayıf gelir mi ?

Aranızda bu ampülleri kullanıp memnuniyet seviyesini bildirecekler var mı ?
1.6 VVT-i

Toyota Club Türkiye

PHILIPS DIAMOND VISION H7 vs OSRAM NIGHT BREAKER H7
« : Temmuz 26, 2014, 03:15:09 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • Kilometre: 190000
  • Model Yılı: '02
  • 463 kere teşekkür etti
  • 674 kere teşekkür edildi
Ynt: PHILIPS DIAMOND VISION H7 vs OSRAM NIGHT BREAKER H7
« Yanıtla #1 : Temmuz 26, 2014, 03:36:18 »
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=58109.0

belirli aralıklarla konuyu güncel tutmaya çalışıyorum.içinde cool blue aydınlatmasınıda görceksin

konuyla ilgili fikrime gelcek olursak ne istedigini konuşmak lazım aslında.osramın nb ürünleri o klasmanda en iyi olarak listenin başına adını yazdırdı.ama standart bir nıght breaker asla tavsiyeetmiyorum.benim kısalarım nıghtbreaker plus sislerimde unlimited zaten konuya bakınca görceksin.
night breaker plus standart nıghtbreakerdan daha uzun ömürlü ultimate seriside en uzun ömürlüsü yani plusdan da uzun ömürlü.ışık olarak plus modeli daha sarımsı ve daha net güzel bir ışık saglıyor normal ampule göre ve kör gidiyormuşum dedim ben.ama ultimate serisi sislerde bile kendini belli ediyor.daha kırık bir beyaz.plusa göre daha az sarı daha fazla beyaz.ama tam beyaz degil xenon görünümü elde etmiyorsun.ben şimdilik fazlasıyla memnunum.iyiki almışım diyorum hala.
philips diamond tercihinin sebebi genelde beyaz ışık isteyenler için.osrama göre daha bir xenon görünümü var.ama dezavantaj olarakda farın içinde mavi bir görünüm saglıyor.youtube dan bakabilirsin videolarına.
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 836 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Temmuz 26, 2014, 03:44:25 »
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=58109.0

belirli aralıklarla konuyu güncel tutmaya çalışıyorum.içinde cool blue aydınlatmasınıda görceksin

konuyla ilgili fikrime gelcek olursak ne istedigini konuşmak lazım aslında.osramın nb ürünleri o klasmanda en iyi olarak listenin başına adını yazdırdı.ama standart bir nıght breaker asla tavsiyeetmiyorum.benim kısalarım nıghtbreaker plus sislerimde unlimited zaten konuya bakınca görceksin.
night breaker plus standart nıghtbreakerdan daha uzun ömürlü ultimate seriside en uzun ömürlüsü yani plusdan da uzun ömürlü.ışık olarak plus modeli daha sarımsı ve daha net güzel bir ışık saglıyor normal ampule göre ve kör gidiyormuşum dedim ben.ama ultimate serisi sislerde bile kendini belli ediyor.daha kırık bir beyaz.plusa göre daha az sarı daha fazla beyaz.ama tam beyaz degil xenon görünümü elde etmiyorsun.ben şimdilik fazlasıyla memnunum.iyiki almışım diyorum hala.
philips diamond tercihinin sebebi genelde beyaz ışık isteyenler için.osrama göre daha bir xenon görünümü var.ama dezavantaj olarakda farın içinde mavi bir görünüm saglıyor.youtube dan bakabilirsin videolarına.
Abi işin aslı ben orjinal farlardan hiç memnun değilim.
Yanımdaki yolculara bu konuda dert yandığımda "Yoo, yolu biz gayet iyi görüyoruz" diyorlar.
Gözlerde mi sorun var bilemiyorum fakat geçen akşam virajlı yolda kendimi yol kenarında mıcırın içinde bulunca "Yeter gari" dedim.

Önceliğim güçlü bir ışık, onun sonrasında beyaz ışık. Xenon görünümü elde etmek için biraz paracıkları saçmak gerektiğinin farkındayım. Ona istinaden beklentiyi yüksek tutmuyorum ama hayal kırıklığı da olsun istemiyorum.

PHILIPS VISION'u tavsiye edenler var fakat OSRAM dahil yağmurlu havada görüşte sıkıntı çıkarıyormuş.
Onun için şu an kafam tam anlamıyla çorba.
1.6 VVT-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Temmuz 26, 2014, 03:54:54 »
öncelikle şunu söliyim aracının üstünde 10seneyi geçmiş bir ampul var.asla sıfır ampulun yerini tutmaz yüksel.kesinlikle farkı alırsın.kesin yani.gerek nişanlım olsun gerek babam vs vs degişimi anında farkettiler yani.hiç göremedigim yerleri bile görüyorum şuan.yagmur ve sis olayına gelince zaten 10senelik ampul ve yagmurda her ampul gibi şiddeti zaten şuanda da düşüyor.bunlarda da aynı şey olacak.yagmurda ve sisde onuda söliyim.ama eski ampullerin kadar olmaz.gene daha iyi olcak.beyazlık nekadar artarsa yagmurda okadar kör gezersin ama.

xenon görüntüsüne gelince ben e12lerde tavsiyeetmiyorum çünkü far plastigi iyi degil bence gerçekten.xenon vs türleri ampullerde yani gücü şiddeti nekadar artarsa okadarda fazla ısınacagından plastik zarar görmeye başlayacak.bu da zamanla buhu yagmur suyu vs anlamına geliyor.oyüzden bu kasalarda ben çok tavsiyeetmem xenon beyazlarını.

philips çok öneriliyor dogru osramla başa baş gidiyor hatta zaten belki ama nıghtbreaker beyaz ve sarı ayarı olarak en ideal ampulu sunuyor bence.philips in beyaz yani xenon yerine geçicek olan ampullerini tavsiyeederim hem ömür hemde beyazlık olarak ama e12 için tavsiyeetmiyorum açıkcasıki sizin orası iyi yagmur alır aldımı.tercih karar senin ben asla pişman olmadıım osram nıghtbreaker aldıgım için

önemli olan kullanıcının yolu nasıl gördügüdür herzaman bunuda unutma.o görmezse o araba gitmez.
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 836 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Temmuz 26, 2014, 04:05:38 »
öncelikle şunu söliyim aracının üstünde 10seneyi geçmiş bir ampul var.asla sıfır ampulun yerini tutmaz yüksel.kesinlikle farkı alırsın.kesin yani.gerek nişanlım olsun gerek babam vs vs degişimi anında farkettiler yani.hiç göremedigim yerleri bile görüyorum şuan.yagmur ve sis olayına gelince zaten 10senelik ampul ve yagmurda her ampul gibi şiddeti zaten şuanda da düşüyor.bunlarda da aynı şey olacak.yagmurda ve sisde onuda söliyim.ama eski ampullerin kadar olmaz.gene daha iyi olcak.beyazlık nekadar artarsa yagmurda okadar kör gezersin ama.

xenon görüntüsüne gelince ben e12lerde tavsiyeetmiyorum çünkü far plastigi iyi degil bence gerçekten.xenon vs türleri ampullerde yani gücü şiddeti nekadar artarsa okadarda fazla ısınacagından plastik zarar görmeye başlayacak.bu da zamanla buhu yagmur suyu vs anlamına geliyor.oyüzden bu kasalarda ben çok tavsiyeetmem xenon beyazlarını.

philips çok öneriliyor dogru osramla başa baş gidiyor hatta zaten belki ama nıghtbreaker beyaz ve sarı ayarı olarak en ideal ampulu sunuyor bence.philips in beyaz yani xenon yerine geçicek olan ampullerini tavsiyeederim hem ömür hemde beyazlık olarak ama e12 için tavsiyeetmiyorum açıkcasıki sizin orası iyi yagmur alır aldımı.tercih karar senin ben asla pişman olmadıım osram nıghtbreaker aldıgım için

önemli olan kullanıcının yolu nasıl gördügüdür herzaman bunuda unutma.o görmezse o araba gitmez.
Eyvallah uzun uzun açıklamaların için abi.

Her şekilde orjinal ampülere göre "Fark olur" diyorsan, bunları almam için başlı başına bir sebep zaten.
Hiç birşey canımdan kıymetli değil. Lastik kadar önemli bir şey bu aydınlatma olayı.
Gece yolculuklarındaki kaygılarım, geçen akşam yol kenarındaki mıcırlara girip gerçekleşince buz kesiliverdim. Her seferinde aydınlatmalara lanet ediyordum, yalnız olmadığıma sevindim.

Far ayarı yaptırmama rağmen far yükseklik ayarıyla oynamaktan yol gidemez duruma geldim artık.
Tüvtürk gibi yer bile farlara bir kusur bulmayınca, çözümün ampül değiştirmek olacağına karar verdim.
____
Sislerle oynasam mı bilemiyorum fakat herkesin dediği gibi senin sisler gerçekten iyi durmuş.
Ben görüntüyü, beyazlığı falan geçtim adam gibi bir aydınlatma istiyorum. Boğazımdan, giyimimden kısacağım ampül alacağım.
Sen de en az benim kadar araştırmışsındır. Ona istinaden doğru yola çıkmam senden geçiyor, ona şüphem yok, tecrübelerine güveniyorum.

Osram H7 Tip Ampül Seti NIGHT BRAKER UNLIMITED % 110 Fazla siparişi geçiyorum.

Face'deyim bu arada. 
1.6 VVT-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Temmuz 26, 2014, 04:14:10 »
çok anlatmadım ama lanet ediyordum ampullerimden gerçekten.kör gittigimi birtek ben degil yan koltuga bile oturan anlıyordu artık :) ben bukadar diyim sana.gerek buluşmalarda olsun gerek araca oturanlar olsun aradaki farkı net bir şekilde gördüler öle diyim sana.vede teşekkürediyorum güvendigin için gerçekten kendimce iyice araştırdım aynı şekilde gitgel yaşadım philips mi osram mı diye orjinalimde osram 10sene gitti bunlarda yarısı kadar gitse amorti edip üstüne kar bile saglar deyip orjinal ampul markasından devamettim.kendimce biliyorsun sölemissin zaten gözüm gibi bakmaya çalışıyorum endogruyu yapmaya çalışıyorum.
asla nıghtbreaker plus aldıgım için pişman degilim kısalara ama sislerde unlimited gördükten sonra bencede h7 olarak unlimited alabilirsin daha uzun ömürlü daha uzun görüşlü ve daha net bir ampul sonuçta.görüntü olarakda daha iyi gerçekten bence.dedigin gibi önemli olan kullanıcının yolunu görmesi ne lastiksiz nede ışıksız gidilebilir sonuçta oldukça önemli bir parça.

benim düşüncem dahada uzatmıyım çok eski bir ampule sahipsin ve degiştirince farkı zaten alacaksın gene orjinali  taksan gene alıcaksın farkı.ama olmuşken iyisi olsun far plastiginide min düzeyde ısıtsın daha güzel birşey olsun ne beyaz ne sarı olsun deyip osram nıghtbreaker unlimited bu iş için en ideali gerçekten şahsi düşüncem
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Temmuz 26, 2014, 14:37:24 »
Benim ampullerde biraz zayıf gibi arkadaşlar. Osram nb almayı düşünüyorum. Nb'nin H9 u var mı arkadaşlar yeni auris için?
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 836 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Temmuz 26, 2014, 16:15:57 »
Bugün Osram H7  NIGHT BRAKER UNLIMITED % 110 Daha Fazla ışık ampüllerimi BANDIRMA'dan 70,00 TL'ye aldım.

OGÜN abi ile internette en ucuz 60,00 TL'ye bulduk. 5,00 TL de kargosu vardı ayriyetten bayramdan sonra gelecekti. Beklemeyi sevmediğim için 5,00 TL fazla vererek aldım.

HB 95,00 TL fiyat çekiyordu ayriyetten kargo dahil değil. Kafayı yemişler.

Şu an için tabii ki test edemedim. Gece 12'de işten çıkmayı dört gözle bekliyorum.

Farların açık olduğu fotoğraflarda sağ tarafı (fotoğrafa göre sol) OSRAM NIGHT BRAKER ile değiştirmiştik. Fotoğrafta çok belli olmasa da fark açıktı.
1.6 VVT-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '10
  • 367 kere teşekkür etti
  • 316 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Temmuz 26, 2014, 16:34:04 »
Benim aracin sislerini Philips diamond vision ile degistir gorus acisi gercekten degisti tavsiye ederim. Osram hic kullamadim ama fiyat olarak philipslere gore cok daha ucuz. Karar sizin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Temmuz 26, 2014, 17:36:18 »
Ortalığı karıştıran biri olarak yorumumu yapayım [emoji1][emoji1]

Geceuçuşu sitesinden okuduğum ve öğrendiğim kadarıyla,
Beyaz ışığı halojen ampulle elde etmeye çalıştığın zaman sadece far tasında ve önünde birazcık beyazlık olacak fakat yol görme açısından çoook düşük bi kalite alacaksın. Philips istemiştin öncesinde, philips power2night performans ampulleri var,gt150 modeli son model ve %90 daha fazla ışık verdiğini söylüyorlar. Osramda ise cool blue sadece görsel,nb unlimited ise performans ampulu olarak sunuluyor daha beyaz ve daha çok görüntü vaad ediyor. Ben kahramanmaraş/göksun a kış gecesi sağanak yağmurda normal bir ampulle yolculuk yaptım. Görüntü olarak gece görseli gibi değil,bi ışık var ama sadece gösteriyor aydınlatmıyor denilebilir. Sonuçta halojen. Ama xenon olsaydı on numara aydınlatma olurdu mercekli olarak.

Nb unlimited Ogün abininde söylediği gibi önceki serilerden çok daha iyi, kullanıcısını pişman etmez. Sonuna kadar hakkını verir :) sislere ve uzunlarada bi el at derim ilerleyen zamanlarda. Belki uzunlar ilerleyen zamanda anca olur, genelde uzunlara mercekli xenona geçenler takıyor nb unlimited ı. Daha beyaz uzun hüzme alınıyormuş. Ama sisleri Ogün abiden görmüştük mükemmel :)

Bu arada o dükkanda H11 ,HB3 ve H16 var mıydı bunlara bi müsait zaman bakabilir misin? Osramın kendi sitesinde tek mi çift mi satılıyor anlamadık, HB3 stokta kalmamıştı ve H16 sis ampulü ve bulunamıyor :(
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dr. Driver
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 63 kere teşekkür etti
  • 384 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Temmuz 26, 2014, 18:11:57 »
kaan cidden karıştı şimdi bizimkiler mercekli ya bunlardan alırsak kör gibi bi aydınlatma mı yapıcak yoksa sadece aşırı yağmurda mı etkileyecek? açıkçası benim değiştirme amacım uzunlarla sürekli oynamamak için
R1 35 
╚╬╬╬     Yolumuza Auris olmadan devam ediyoruz :(
  24 6   
Bu sene de şampiyon görelim sizi!! Beşiktaşk En Büyük Aşk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 66 kere teşekkür etti
  • 254 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Temmuz 26, 2014, 19:11:38 »
Bugün Osram H7  NIGHT BRAKER UNLIMITED % 110 Daha Fazla ışık ampüllerimi BANDIRMA'dan 70,00 TL'ye aldım.

OGÜN abi ile internette en ucuz 60,00 TL'ye bulduk. 5,00 TL de kargosu vardı ayriyetten bayramdan sonra gelecekti. Beklemeyi sevmediğim için 5,00 TL fazla vererek aldım.

HB 95,00 TL fiyat çekiyordu ayriyetten kargo dahil değil. Kafayı yemişler.

Şu an için tabii ki test edemedim. Gece 12'de işten çıkmayı dört gözle bekliyorum.

Farların açık olduğu fotoğraflarda sağ tarafı (fotoğrafa göre sol) OSRAM NIGHT BRAKER ile değiştirmiştik. Fotoğrafta çok belli olmasa da fark açıktı.
Aha da bu sefer senden önce davranmışım Yüksel ben de aynı ampullerden aldım 60 TL ye geçen yaz memnun kalıcaksın eminim :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Temmuz 26, 2014, 19:24:45 »
Arkadaslar kafasi karisanlar icin tekrar söyliyim uzunca yazmıştım zaten.normal sartlarda bu ampullerle cok daha iyi goruntu elde edeceksiniz ama yagmurda sisde normal ampullerinizin etkisi nasıl azaliyorsa bununda etkisi azalacak.heleki bu beyaz renge kaydikca bu aydinlatma orani dahada azalacak.bu isi en iyi yapan sahsi düşüncem osram nb serisi ne beyaz ne sari cunku.ama philips xenona yakin  tercih edenler bu riski birazdaha cok yasarlar okadar.ama cokda kör gidilmez diye düşünüyorum

hayirliolsun yüksel dayanamadin gene ama iyi olmus kargo riskini ortadan kaldırmış oldun bence gule gule kullan insallah mahcupetmeyecek ve uzun sure kullanacaksin. ;)
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • 684 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Temmuz 26, 2014, 19:32:50 »

kaan cidden karıştı şimdi bizimkiler mercekli ya bunlardan alırsak kör gibi bi aydınlatma mı yapıcak yoksa sadece aşırı yağmurda mı etkileyecek? açıkçası benim değiştirme amacım uzunlarla sürekli oynamamak için

Sizdekiler halojen merceği,bunlardan alınca daha kaliteli bi görüntü olacak çünkü mercek ışığı dağıtmıyor topluyor. Daha güçlü bi ışık veren NB unlimited mercekle beraber daha iyi görüş sunacak.
Bunun fiyatı 70 ₺ , çıkma bir çift xenon merceği aynı fiyata. Senin için sadece xenon alman gerekecek. Mtec 6000 K xenon 220 ₺ gibi bi rakamdı. Ben olsam para biriktirir merceği değişirdim ve xenon alırdım. Çünkü sistem alt yapısı var sende sadece değişim gerekiyor :)
Ben niye şu ara yapmıyorum dersen merceği takmak için yuva oluşturmak lazım sonuçta sonradan takılacak.
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dr. Driver
  • 63 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Temmuz 26, 2014, 19:55:08 »
Sizdekiler halojen merceği,bunlardan alınca daha kaliteli bi görüntü olacak çünkü mercek ışığı dağıtmıyor topluyor. Daha güçlü bi ışık veren NB unlimited mercekle beraber daha iyi görüş sunacak.
Bunun fiyatı 70 ₺ , çıkma bir çift xenon merceği aynı fiyata. Senin için sadece xenon alman gerekecek. Mtec 6000 K xenon 220 ₺ gibi bi rakamdı. Ben olsam para biriktirir merceği değişirdim ve xenon alırdım. Çünkü sistem alt yapısı var sende sadece değişim gerekiyor :)
Ben niye şu ara yapmıyorum dersen merceği takmak için yuva oluşturmak lazım sonuçta sonradan takılacak.
corollada mercek yok sanıyorum orda biraz sıkıntı olur. benim xenon ve cam filminden çekincem babamla beraberken çevirmeye gireriz polis uyarı yapar sonra biz babamla kavgaya tutuşuruz. açıkçası sorun yaşamak istemiyorum bir de bu xenonları muayenede sökmem falan gerekiyo sıkıntı yani ama nb unlimited hem güzel ışık verecek hem benim başımı ağrıtmayacak hem de daha ekonomik  :D
R1 35 
  24 6   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Temmuz 26, 2014, 19:59:25 »
Sunuda yuksel ve almak isteyen diger arkadaslarimiz icin oneriyim dedim.araci kapatmadan once farlari kapatip araci calistirmadan farlarin acilmamasina ozen gosterilmesini oneririm
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • 684 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Temmuz 26, 2014, 22:49:17 »
Mercekli xenon çevirmede sıkıntı yapmaz fakat muayenede otomatik yükseklik ayarı ve far yıkama olmadığı için sıkıntı olabiliyor. Amao merceği merak ediyorum,kullanım kılavuzunda halojen H11 yazıyor xenon D4S ampul yazıyor. Bi gariplik var ama çözemedim ama xenon her zaman daha iyidir nb den. Bu şekilde mercekli olsaydı şahsen benim ilk işim xenon olurdu :) ekonomik olarak nb ama tatmin olarak xenon ve görüntü ,görme aydınlatmada yine xenon :)
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • 684 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Temmuz 26, 2014, 22:50:24 »
Ogün abini tavsiyesinin açıklaması, araç çalışırken marş esnasında 13-14 v güç üretimine kadar çıkıyor. 12V normal güç kullanan ampullere sıkıntı bu
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Temmuz 26, 2014, 22:57:50 »
Kaanin aciklamasina bağlı olarak bu tarz kuvvetli ampullerinde kısa surede patlamasina sebep oluyor.birkez daha yazacak olursak oneri olarak arac calistirmadan bu tur ampullerin açılmaması kapatirkende once ampulleri kapatip yani farlari sonra araci kapatirsak daha uzun ömürlü saglikli kullanim elde ederiz ;)
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dr. Driver
  • 63 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Temmuz 27, 2014, 00:07:58 »
Ogün abini tavsiyesinin açıklaması, araç çalışırken marş esnasında 13-14 v güç üretimine kadar çıkıyor. 12V normal güç kullanan ampullere sıkıntı bu
bende de huydur bu önce farları açıp çalıştırırım arabayı park ettikten sonra da en son farları söndürüp inerim ama eski aracımızda olsun bunda olsun ampullerde hiçbir problem olmadı osram nb lere dikkat edicez o zaman aldıktan sonra
R1 35 
  24 6