Gönderen Konu: Stop farını kırmışlar!  (Okunma sayısı 3690 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '11
  • 92 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
Ynt: Stop farını kırmışlar!
« Yanıtla #20 : Temmuz 17, 2014, 16:02:18 »
far tamiri yapan yerler var. ist anadolu yakası bostancı ve kartalda
isim veriyor muyuz bilemiyorum istenirse özelden de yazabilirim.

benim avensis stop kırılmıştı, 60 liraya yama yaptırdım hoşuma da gitti açıkçası.
kartal sanayiye gittiğimde dükkan far ve stop doluydu. kargoyla Türkiye'nin her yerinden gönderiliyor demişti adam

orjinali çok pahalı, yan sanayisi solma yapıyor.
en mantıklısı yama yaptırmak

Evet Enver bey ama nerden baksanız 1-1,5 hafta stopsuz gezicez Ankarada, gerçi neler var oda ayrı bi konuda :) bu kaynak işini Ankarada yapan yokmu acaba? Merak ettim şimdi
<3 Sen Benim Her Gece Efkarım.... <3
             ÇoK SeVDiK Be ABİ!

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Temmuz 17, 2014, 16:02:18 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 41 R 9776
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 24500
  • Model Yılı: '12
  • 60 kere teşekkür etti
  • 19 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Temmuz 17, 2014, 18:35:30 »
Sahibinden com da çıkma stoplar var bir kaç kez denk gelmiştim bakıp iletişim kurup bilgi alabilirsiniz yan sanayi tercih etmeyin bencede çok çabuk soluyor orjinal e göre montajınıda kendiniz çok rahat yaparsınız diye düşünüyorum hiç bir zorluğu yok

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 92 kere teşekkür etti
« Yanıtla #22 : Temmuz 17, 2014, 21:50:45 »
Yapışırlar bence ama önce bir elle kontrol etmek lazım, belki teki yeterli gelebilir ya da duruma göre 2 kat atarsınız. Piyasada koli bandı ile gezenler var. :)

Koli bandıda fena fikir değil gibi   :P  . Yapışırlar gibi geliyor bana bayrama yakın evdeyim, hem beyaz hem kırmızı siparişini verdim uygulama sonrası fotoğrafları yüklerim.

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 17, 2014, 21:54:32
Corollanın aldığımda sol stobu kırıktı temiz çıkma buldum adam farlar ve stoplarada makine ile çizik giderici cila attı 100 tl tuttu. Çevre illerdende bakın. Sahibindene göz gezdirin.

Evet Gökhun bey uygun fiyata bulabilirsem alıp kenara koyarım bi ara takarız artık. Ama şu kaynak işide kafama yattı Ankarada bulabilirsem bi bakmakta fayda var :)
             ÇoK SeVDiK Be ABİ!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Temmuz 18, 2014, 03:00:15 »
Toyota altın kasko yılda 1 defaya mahsus olmak uzere stop far degısımı kaskoyu delmıyor.Kaskonuz bozuyor ıse kolı bantı yapıatırıp bıtmesıne yakın yapın yada folyo ıle yama yaptırın sız bıle zor farkwdesınız.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2017 Hyundai i30
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '17
  • 46 kere teşekkür etti
  • 139 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Temmuz 18, 2014, 09:16:18 »
1 hafta mı?
ben sabah gittim, kırık stopu aldılar. akşam tekrar gittim taktılar bu kadar Gökhan bey :)
ankarada var mı araştırmak lazım

Evet Enver bey ama nerden baksanız 1-1,5 hafta stopsuz gezicez Ankarada, gerçi neler var oda ayrı bi konuda :) bu kaynak işini Ankarada yapan yokmu acaba? Merak ettim şimdi

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 18, 2014, 09:19:37
buyrun ankarada far tamiri yapan bir firmanın örnek resimleri

ankarada da var yani
internette ankara far tamiri diye aratın çıkıyor
1- [97 Volvo 850 168 HP] 2- [98 Volvo S70 168 HP] 3- [01 Nissan Maxima 3.0 V6 222 HP]
4- [00 Toyota Corolla 1.3 90 PS] 5- [01 Toyota Avensis 2.0 D4 150 PS] 6- [11 Toyota Avensis 2.0 Premium MDS / Lovato OBD]
7- [17 Hyundai i30 1.6D DCT 136 HP]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 92 kere teşekkür etti
« Yanıtla #25 : Ağustos 21, 2014, 09:24:48 »
Evet arkadaşlar bayram öncesi kırılan stop farım yıldız sanayide girilmedik toyota çıkmacı dükkanı bıraktırmadı bana ama sonuca ulaşamadım malesef. Kaynak işini yapan ustayada gittim gördü lakin abi biz bunu yapamayız dedi. Bende yine sizlerin önerdiği ve gördüğüm an siparişini verdiğim şeffaf filmleri uyguladım. Aldığım şeffaf ve kırmızı folyoların sadece tek tarafı yapışkanlı idi ve üst üste (alta seffaf üstüne kırmızı folyo) yapıştırdım herhangi bir sorun olmadı yapışmalarında. Su geçirme diye birşey yırtılmadığı sürece imkansız kolay kolay da yırtılacak bir malzeme değilmiş gerçekten. Yola çıkacağım için biraz acele yaptım gündüz ve gece çekimlerini koyuyorum. Ve tüm arkadaşlara yardımları için tekrar teşekkür ederim.
             ÇoK SeVDiK Be ABİ!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 43000
  • Model Yılı: '14
  • 281 kere teşekkür etti
  • 530 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Ağustos 21, 2014, 10:41:04 »
Gayet güzel olmuş. Pratik ve işe yarar bir yöntem.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '20
  • 265 kere teşekkür etti
  • 469 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Ağustos 21, 2014, 14:10:26 »
Benim corollanında sol stop aldığımda kırıktı hala öyle geziyorum. Tabelacılara gittim kırmızı folyo çekyirmek için, yaparız ama tazikli su geldiğinde patlatır dedilrr bende vazgeçtim. Sizin kırık biraz daha ufakmış. Siz kendiniz mi uyguladınız bu folyo işini eğer basit bir işlemse bende yapayım
Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 92 kere teşekkür etti
« Yanıtla #28 : Ağustos 21, 2014, 16:52:45 »
Gayet güzel olmuş. Pratik ve işe yarar bir yöntem.

Mustafa bey çok teşekkürler sayenizde  :D

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 21, 2014, 16:58:41
Benim corollanında sol stop aldığımda kırıktı hala öyle geziyorum. Tabelacılara gittim kırmızı folyo çekyirmek için, yaparız ama tazikli su geldiğinde patlatır dedilrr bende vazgeçtim. Sizin kırık biraz daha ufakmış. Siz kendiniz mi uyguladınız bu folyo işini eğer basit bir işlemse bende yapayım

Evet selman bey ben kendim uyguladım çokta aceleye geldi, aslında uygulama sırasında fön makinesi ile sıcak hava vererek baloncuk kalması önlenebilir benim vaktim yoktu  ;) bu kadar oldu ama kesinlikle su almıyor. Ve yıkarken yırtılması çok zor benim gibi 2 isterseniz 3 kat yapın.Bişey olacağını sanmıyorum çünkü malzeme gerçekten kalın. Yine de her ihtimal yıkamacıya bırakırken fazla sus tutma diyin ben öyle yaptım ve hiç bir problem şuan için yok. Rulolar da şeffaf 10 tl kırmızıda 3-4 tl gibi birşey kırık farla gezmeye değmez inanın. 4 köşede 2-3 cm lik yere yapışsın (tabiki elinizden geldiği kadar büyük alana kaplamaya çalışın) gerisinden korkmayın.
             ÇoK SeVDiK Be ABİ!