Gönderen Konu: 2012 corolla yağ eksiltme  (Okunma sayısı 64132 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 152000
  • Model Yılı: '10
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Ynt: 2012 corolla yağ eksiltme
« Yanıtla #420 : Temmuz 05, 2015, 23:59:27 »
Değiişim sonrası problem yaşamayanlar da var yaşayanlarda bizimki umut işte inşallah çözülür.
İnşallah hocam. Bir anda arabadan soğudum..
D-4D

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #420 : Temmuz 05, 2015, 23:59:27 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '11
  • 92 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #421 : Temmuz 06, 2015, 00:34:32 »
Değiişim sonrası problem yaşamayanlar da var yaşayanlarda bizimki umut işte inşallah çözülür.

İnşallah Suat bey tek beklentimiz sorunlarımızın giderilmesi, paramızın hakkını almak.
<3 Sen Benim Her Gece Efkarım.... <3
             ÇoK SeVDiK Be ABİ!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 45000
  • 4 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #422 : Temmuz 29, 2015, 16:16:45 »
Blok değişeli 4000 km yi geçtim şu an için hiç bir eksilme yok yağda bakalım hayırlısı devamında ne olacak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 23000
  • Model Yılı: '17
  • 71 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #423 : Eylül 03, 2015, 15:32:12 »
selamun aleyküm   arkadaşlar servis motor değişimi  onayının geldiğini belirti bana noterden  vekalet vermem gerektiği belirtildi kafama takılan bir konu var noter üçreti bana mı ait servisemi acaba bilgisi olan varmı.
Toyota gibi Adamm

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #424 : Eylül 03, 2015, 19:20:31 »
Noter ücretini servis aracınızı teslim ederken kuruşuna kadar ödüyor merak etmeyin

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Ne Mutlu Türküm Diyene
  • Kan Grubu: 0-
  • Model Yılı: '13
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #425 : Eylül 03, 2015, 22:16:02 »
toyota son yıllarda ne yazıkki hatalı ve randıman vermeyen, uzun ömürlü olmayan üretimlere imza attı.. bu seri dizel motorları ve multi mode vites kutusu tam bir maduriyettir.. milyarlık sorunlar vw in sorunlarıdır.. toyota almak isteyen bir kullanıcı en az 5-6 sene sorun istemez.. vw alıcısı bunları bilerek vw alır ama toyotacılar alışkın değillerdir soruna.. üreticilerin yeni bir ürünü %100 sorunsuz hale getirmeden piyasaya sürmesinin önüne geçilmesi lazım.. binlerce lira verilip alınan bu otomobillerin düşük kmlerde motor yenilemesi araçtan soğutur.. benim başıma böyle bir sorun gelseydi servis motor yaptıktan sonra o aracı satardım..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 60000
  • 92 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #426 : Eylül 04, 2015, 14:32:41 »
toyota son yıllarda ne yazıkki hatalı ve randıman vermeyen, uzun ömürlü olmayan üretimlere imza attı.. bu seri dizel motorları ve multi mode vites kutusu tam bir maduriyettir.. milyarlık sorunlar vw in sorunlarıdır.. toyota almak isteyen bir kullanıcı en az 5-6 sene sorun istemez.. vw alıcısı bunları bilerek vw alır ama toyotacılar alışkın değillerdir soruna.. üreticilerin yeni bir ürünü %100 sorunsuz hale getirmeden piyasaya sürmesinin önüne geçilmesi lazım.. binlerce lira verilip alınan bu otomobillerin düşük kmlerde motor yenilemesi araçtan soğutur.. benim başıma böyle bir sorun gelseydi servis motor yaptıktan sonra o aracı satardım..

Eren bey malesef DÜZELTMEYİDE BECEREMİYORLAR! Benim aracın motoruna yarım motor değişimi yapıldı sorun dahada büyüdü ve şuan tekrardan motorunuzda sorun yok diyerek inkar ediyorlar. Firmalar kendi kendini bitirir BECERİKSİZLİĞİ VE KALİTESİZLİĞİ ile. 10- 20 yılda aldığı ünvanı 4-5 senede çekerler altından.
<3 Sen Benim Her Gece Efkarım.... <3
             ÇoK SeVDiK Be ABİ!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Ne Mutlu Türküm Diyene
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #427 : Eylül 07, 2015, 00:49:08 »
Eren bey malesef DÜZELTMEYİDE BECEREMİYORLAR! Benim aracın motoruna yarım motor değişimi yapıldı sorun dahada büyüdü ve şuan tekrardan motorunuzda sorun yok diyerek inkar ediyorlar. Firmalar kendi kendini bitirir BECERİKSİZLİĞİ VE KALİTESİZLİĞİ ile. 10- 20 yılda aldığı ünvanı 4-5 senede çekerler altından.

Geçmiş olsun can sıkıcı bi mesele.Toyota bir türlü dizelde tutunamadı zaten pazarada geç girdi ülkemizde..Dizel de fiat,psa ve vw piyasayı kasıp kavuruyor.. Avrupalı üretici işi koparttı orda..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 23000
  • Model Yılı: '17
  • 71 kere teşekkür etti
« Yanıtla #428 : Eylül 07, 2015, 05:56:23 »
Geçmiş olsun can sıkıcı bi mesele.Toyota bir türlü dizelde tutunamadı zaten pazarada geç girdi ülkemizde..Dizel de fiat,psa ve vw piyasayı kasıp kavuruyor.. Avrupalı üretici işi koparttı orda..
Geçmişte wolksagen gurubu arac kullandım araba yıllar gecicince dökülüyor sorunlar başlıyor  uzun vadeli kullanıbilecek bir arac olmaktan çıkıyor sorun başladıysa geçmiş olsun ardı arkası kesilmiyoe ama çıkmadıysa sorun şanslısın birde garantisi bitince zaten Allaha emanetsin. Aracı alırken satış elemanının hareketleri zaten insanı çileden çıkarıyor pişman oluyorsunuz ama almaya karar verdiğiniz için almış  oluyorsunuz servisler resmen kabadayı sanki babasının hayrına yapıyor. Arkadaşımın cady model aracı vardı kendi kendine turbo kesiyordu garantiden yapıldı garanti bitti tekrar turbo kesti ama servis kapıdan içeri sokmadı tabiri  caizse kronik sorun olmasına rağmen kendi imkanlarıyla yaptı ve satmak zorunda kaldı çünkü tekrar yapacaktı başka bir vatandaşın octavia dsg ile başı dertdeydi tork convert varmış 60 binde değişiyormuş 4.000 lira tuyuyor 3000 servis 1000 tl ise müşteri ödüyor gülemisin ağlayamısın daha bir çoğunu gördüm ve yaşadım ... bu nedenlerden dolayı sattım aracımı toyota aldım servisin ilgi alakası  gercekten muhteşem yaşadığım şu sorunu bile umursatmıyor tamam bunu bu adamlar halledecek diyorsunuz bir güven duygusu oluşuyor.. ben aractan şu sorun dışında memnunum aracımı satıpta birdaha arac alırsam  ilerde param olursa :-) Bmw ve mercede dışında japon gurubu  dışında araç kesinlikle almam..
Toyota gibi Adamm

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • EN İYİ PERFORMANS UZUN ÖMÜRLÜ OLANDIR.
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '14
  • 239 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #429 : Eylül 07, 2015, 19:33:38 »
motorlar 8 yıl garantili.1nd-tv motor.o yüzden üzülmeyin bi sorun varsa servise gidip anlatın..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #430 : Eylül 07, 2015, 19:41:52 »
Doğru ben bunu söylemeyi unutmuştum hatırlartığınız için herkes adına teşekkür ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Ne Mutlu Türküm Diyene
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #431 : Eylül 08, 2015, 01:25:13 »
Geçmişte wolksagen gurubu arac kullandım araba yıllar gecicince dökülüyor sorunlar başlıyor  uzun vadeli kullanıbilecek bir arac olmaktan çıkıyor sorun başladıysa geçmiş olsun ardı arkası kesilmiyoe ama çıkmadıysa sorun şanslısın birde garantisi bitince zaten Allaha emanetsin. Aracı alırken satış elemanının hareketleri zaten insanı çileden çıkarıyor pişman oluyorsunuz ama almaya karar verdiğiniz için almış  oluyorsunuz servisler resmen kabadayı sanki babasının hayrına yapıyor. Arkadaşımın cady model aracı vardı kendi kendine turbo kesiyordu garantiden yapıldı garanti bitti tekrar turbo kesti ama servis kapıdan içeri sokmadı tabiri  caizse kronik sorun olmasına rağmen kendi imkanlarıyla yaptı ve satmak zorunda kaldı çünkü tekrar yapacaktı başka bir vatandaşın octavia dsg ile başı dertdeydi tork convert varmış 60 binde değişiyormuş 4.000 lira tuyuyor 3000 servis 1000 tl ise müşteri ödüyor gülemisin ağlayamısın daha bir çoğunu gördüm ve yaşadım ... bu nedenlerden dolayı sattım aracımı toyota aldım servisin ilgi alakası  gercekten muhteşem yaşadığım şu sorunu bile umursatmıyor tamam bunu bu adamlar halledecek diyorsunuz bir güven duygusu oluşuyor.. ben aractan şu sorun dışında memnunum aracımı satıpta birdaha arac alırsam  ilerde param olursa :-) Bmw ve mercede dışında japon gurubu  dışında araç kesinlikle almam..

konu dizel.. dizelde avrupalı üreticiler sorunsuz üretimlerle başarılılar.. genel anlamda vw japon araçlarından sorunlu olabilir orası ayrı.. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #432 : Ekim 17, 2015, 16:09:54 »
Merhaba arkadaşlar.  2011 Model Corolla sahibiyim Aracıma  35000 iken yağ eksilttiği için piston-segmen değişimi yapıldı. Tabii maalesef bir düzelme olmadı. En son bir analiz yaptılar. 7000 bin km de  1470 gr yağ eksiltmiş. Çubuğun dibine gelmişti yağ. Normal diyorlar bu. Ancak ben araca yağ ilave edilmemesini genel merkeze söylemiştim. Buna rağmen işlem sonunda yağ ilave etmişler bana sormadan. Motor bloğu değişimini bile kabul etmiyorlar. Her zamanki gibi takip edelim hikayesi. Tabii artık bıktım ve hukuki süreç başlatacağım. Bu konuda tanıdığınız deneyimli avukatlar varsa bilgi verirseniz sevinirim. Selamlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 10500
  • Model Yılı: '19
  • 132 kere teşekkür etti
  • 352 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #433 : Ekim 17, 2015, 16:27:28 »
 Binlerce lira ver yağ ekle dur. Toyota gerekeni yapmalı. Bu yağ eksiltme kabul edilemez. İnsanı arabadan nefret ettirir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #434 : Ekim 17, 2015, 17:19:17 »
İşin garibi yağ ekleyen kişiye araç normal oranda yağ eksilttiyse neden yağ ilave ettiniz, diyorum. Güvenliğiniz için diyor:)) Kendiyle çelişiyor. Ben de onu diyorum işte araca güvenle binemiyorum. Uzun yol gideceksem on kere düşünüyorum. Bagajda yağla mı dolaşayım.
Yani şimdi piston segmeni değişmiş ve halen yağ eksilten aracı kime satayım. Allah'tan korkarım bir kere. Eksiltme bitmiş olsa derdimki evet böyle bir işlem yapıldı ancak sorun yok şimdi. Adam alır almaz kendi bileceği iş. Satmaya zorlanırdım ama nihayetinde satardım. Şimdi satışa bile çıkaramıyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '16
  • 22 kere teşekkür etti
  • 112 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #435 : Ekim 17, 2015, 23:29:54 »
Yağ eksiltme ile ilgili yayınlanan 07/07/2015 tarihi TSB içeriği;

Kısaca toyota 10.000 km için 3L'ye kadar yağ tüketimini normal kabul ediyor. 3 ile 5L arası olursa inceleme, 5L üstünde ise tekrar yarım motor değişimi.
2009-2012 Auris Comfort Extra LS 1.6-132PS Valvematic
2012-2016 Corolla Comfort Extra 1.4 D-4D 90 PS
2016 - Corolla Premium Navi High 1.4 D-4D 90 PS

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #436 : Ekim 18, 2015, 00:04:51 »
El insaf diyorum. Tamam bi motor yağ yakar ama bu kadarınada pes diyorum. Onarım yapmalarının ne anlamı kalıyo anlamadım. Toyota bundan sonra 10 - 60 yağ tavsiye eder galiba yağ tüketimi azalsın diye.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .: Toyota Eco-Driver :.
  • Kilometre: 11111
  • Model Yılı: '18
  • 66 kere teşekkür etti
  • 563 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #437 : Ekim 18, 2015, 00:20:08 »
iyi de bu motor kaç lt yağ alıyor ki zaten ? sorun yaşayanlar varsa hiç servisle uğraşmasın. daha önce aracını o günkü "0" değerinden geri iade eden bile oldu. tüketici hakem heyeti de bu durumdan haberdar. yeter ki elinizde ayıplı mal olduğunu kanıtlayacak belge olsun. yeni corolla bile alırsınız (tabi soğumadıysanız).

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '16
  • 22 kere teşekkür etti
  • 112 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #438 : Ekim 18, 2015, 01:08:02 »
iyi de bu motor kaç lt yağ alıyor ki zaten ? sorun yaşayanlar varsa hiç servisle uğraşmasın. daha önce aracını o günkü "0" değerinden geri iade eden bile oldu. tüketici hakem heyeti de bu durumdan haberdar. yeter ki elinizde ayıplı mal olduğunu kanıtlayacak belge olsun. yeni corolla bile alırsınız (tabi soğumadıysanız).

Tüketici kanunu değiştiği için bu tür arızalar maalesef artık aracın tamamını kapsamıyor. "0" değerini alan 1 kişi vardı ama o da aracı kullanmamış ve garajda tutmuştu. Yeni corolla alma durumu yok(misli ile değişimden kasıt, aynı model yılına sahip sıfır araç kastediliyormuş), fiyat farkını verirseniz ayrı.

Konu ile ilgili her heyet farklı hareket ediyor, birde bilirkişi olarak atanan bir kısım üretici formeni (piston, segman üretimi yapan firmalardan seçilen) bu motor özellikleri gereği yağ tüketmesi normaldir diye rapor veriyor.

Bu işin kesin çözümü komple sandık motor, egzoz sistemi ve ecu değişimi ile mümkün. Gerisi toyotanın AR-GE elemanı olarak kullandığı müşteriler içinde olmamızdır.
2009-2012 Auris Comfort Extra LS 1.6-132PS Valvematic
2012-2016 Corolla Comfort Extra 1.4 D-4D 90 PS
2016 - Corolla Premium Navi High 1.4 D-4D 90 PS

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Hiç Bir Ş€y İmKansıZ d€ğiLdir...
  • Kilometre: 1000
  • Model Yılı: '15
  • 270 kere teşekkür etti
  • 257 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #439 : Ekim 28, 2015, 20:25:56 »
Daha önce fotolarıda buraya eklemiştim,  benim araçta da yağ çubuğunun yarısına kadar gelmeyen bir eksiltme mevcuttu, en son Balıkesir serviste 50000 km bakımını yaptırdım adamlar, fazla yağ koymuşlar, çizginin üzerinde, vallahi seslenmedim bile benim toyotanın sorunlarıyla uğraşacak gücüm kalmadı, zaten bugün aracımıda sattım, inşallah bu sorunu yaşayan arkadaşlarımızın sorunları bir an önce çözülür.
2007 dci CLiO 3 Authq. (Beyaz)          : 2007 Nisan - 2014 Haziran
2011 d4d CoroLLa Comf.Extra (G.Gri) : 2014 Ağustos - 2014 Aralık
2012 d4d CoroLLa Comf.Extra (Beyaz): 2014 Aralık - 2015 Ekim
2012 d4d Corolla Comf.Extra MMT(Füme) : 2015 Kasım(Alış) - 2015 Kasım(Satış)