Gönderen Konu: Gürcistan Araç - Araç Parça Getirme Detay  (Okunma sayısı 147794 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 300000
  • Model Yılı: '98
  • 81 kere teşekkür edildi
Ynt: Gürcistan Araç - Araç Parça Getirme Detay
« Yanıtla #240 : Eylül 16, 2014, 20:03:28 »
Arkadaşlar Gürcistan gezimiz Sonlandı Ülkeye Geldik Bir çok iyi Haberimiz Bir çok Kötü haberimiz var.. Çok kapsamlı bir araştırma yaptık Amacımız Otomobil olarak Gürcistan ve Türkiye Arasında Nasıl bir Bağlantı kurarız Amacımız Buydu bugüne kadar Türkiyede Bir çok kişi Gürcistandan Bulgaristan dan araba getirip bindiler ve hala binmeye devam ediyorlar. Biz bu kişilere her sorduğumuzda konuyu anlatmak için yada bize yardımcı olmaları için Komisyon istediler Bırakın Türkiyeyi Dünyada hiç bir forum sitesinde bu işi anlatan hiç kimse olmadı Gürcistanda iken forumdan bir iki arkadaş ilede özel olarak yazıştık. Bu araştırma Türkiyede İlk defa bizim forum sitemizde yayınlanmış olacak ve insanlar Bilgilenecek En kısa zamanda Hareket ettiğimiz Nokta ve Tekrar Geriye döndüğümüz noktaya kadar her şeyi detaylıca sizle paylaşacağım. Konuyu siteye açan bendin sonucunuda yazacağım uzun bir süre oldu 4 sefer gidip gelmemiz gerekti Türkiyeye geleli daha 1 hafta oldu hepinizi aydınlatacağım
Carina E 2.0 GLİ A/T

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #240 : Eylül 16, 2014, 20:03:28 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • <<<Toyotasını Bırakan Genç>>>
    • Facebook
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 48048
  • Model Yılı: '06
  • 940 kere teşekkür etti
  • 930 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #241 : Eylül 16, 2014, 20:10:15 »
Ohh be sonunda umudumu geri kazandim :) :) Haberleri senden bekliyoruz abi
Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #242 : Eylül 16, 2014, 20:16:56 »
Arkadaşlar yeni bir başlık mı buradan devammı? ona bir karar verelimde burada bilen arkadaşlarda yorum yapmış bilmeyenlerde konuyu anlayamanlarda baya bir uzamış
Carina E 2.0 GLİ A/T

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • <<<Toyotasını Bırakan Genç>>>
    • Facebook
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 48048
  • 940 kere teşekkür etti
  • 930 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #243 : Eylül 16, 2014, 20:21:46 »
Arkadaşlar yeni bir başlık mı buradan devammı? ona bir karar verelimde burada bilen arkadaşlarda yorum yapmış bilmeyenlerde konuyu anlayamanlarda baya bir uzamış
Yeni baslikta en bastan detaylica anlat abi bence. Burada sonlara yazmis olcan herkes goremez
Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .: Toyota Eco-Driver :.
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 11111
  • Model Yılı: '18
  • 66 kere teşekkür etti
  • 563 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #244 : Eylül 16, 2014, 20:27:10 »
bence buraya yazılması daha faydalı. neticede bu başlığı ilgilendirecek yazılar. gerekirse konu sabitlenir ve ilk ileti değiştirilip oraya da eklenir. daha sonra arama yapan üye ya da misafirler birden çok konu ile karşılaşmamış olurlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #245 : Eylül 16, 2014, 20:29:06 »
Öncelikle bilgilendirme için teşekkürler .

Konuya daha önce mesaj yazmadım ama takipteydim . Bence yeni bir konu açmak daha iyi ama konu linkini burada da paylaşırsanız iyi olur .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #246 : Eylül 16, 2014, 20:49:46 »
bende yeni başlık açmanın taraftarıyım burada linkini paylaşır yöneticilerde uygun görürlerse yeni başlığı sabitlerler.. şuan yeni başlık açıyorum arkadaşlar takibi oradan yapabilirsiniz.
Carina E 2.0 GLİ A/T

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3398 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #247 : Eylül 16, 2014, 20:59:37 »
Arkadaşlar buradan devam edelim.
Yeni konununda farklı olacagını düşünmüyorum.

İlgisiz oldugunu düşündügünüz konuları raporlayın degerlendirelim.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #248 : Eylül 16, 2014, 21:05:54 »
Herkese iyi Akşamlar iyi Forumlar..

Bir Diğer başlığımızda Gürcistan ülkesinden araç ve araç parçası getirmek için araştırma yapacağımızı ve oraya gideceğimden bahsetmiştim. Nitekim gittik geldik Arkadaşlar. Söz verdiğimiz gibi gittik araştırmalarımızı yaptık ve geldik bu tahmin ettiğimizden fazla sürdü ve gene tahmin ettiğimizden masraflı bir araştırma oldu hemen hemen 45 güne yakın bir zaman harcadık. Bir çok kişi bu Bu kadar zaman ve maddi kaybı neden yaşıyorsunuz delimisiniz diyenler oldu diyenlerde olacaktır. Bunun sebebi Çok uzun zamandır ülkemizde Gürcistan ve Bulgaristan plakalı araçların çoğalması en yakın arkadaşlarımızın bile araç getirip bize nasıl getirdiğini anlatmamasıdır. Her sorduğumuz kişi arkadaşımızda desek bizden komisyon alırım beraber gider alırız komisyonumu isterim para verirseniz anlatırım gibi durumlarla karşılaştık Ankarada bu işi yapan galeriler kuruldu mesela komisyon ile yardımcı oluyorlar vs vs inat ettik bu kişilere papuç bırakmayacağız diye. Hatta şöyle de bir durum varki Türkiyede Hiç bir forum sitesinde bu konu hakkında en ufak açıklama yok. Biz gürcistanda gitmeye karar verdikten sonra burada bir konu açtım dedimki gidip gelip herşeyi sizlerle paylaşacağım dedim ve böyle bir konu açtım. Biz oradayken bir çok kişi google de görüp forum sayfamıza üye olmuş bu sevindirici bir kaç kişide üye olup buradan benim adımı öğrenip Facebook üzerinden aratıp bana Facebook üzerinden Tehdit mesajlarda attılar bunu açıklayamazsın biz komisyon üzerine yapıyoruz gibisinden. Açıklarım öyle bir açıklıyorumki hemde insanları kandırmanıza sömürmenize izin vermiyoruz 45 gün zaman harcadık ve en ufak detayına kadar herşeyi öğrendik ve Türkiyede ilk defa da bizim sitemizde bunların açıklaması olacak. Biraz uzun bir makale olabilir. Hareket ettiğimiz noktadan sonlandırdığımız noktaya kadar gidecek kişilerede yardımcı olması açısından herşeyi anlatacağım okumadan yorum  yapacak kişiler bilmiş kişiler için söylüyorum 45 gün gibi bir zaman harcadık bir emek harcadık ve bir emeklede herşeyi buradan yazıyoruz oyüzden emeğe saygı olarak oku yorumunu öyle yap. Galatasaray - Anderlehct Maçı için Misafirlerim var oyüzden bir ara veriyorum her şeyi kısım kısım Buradan anlatacağım Herkezin işine yarayacak bir çok güzel şeyler öğrendik gördük herkezde çok sevinecek eminim buna kimseye komisyon vermeye kimseden akıl almaya ihtiyacınız kalmayacak arkadaşlar ToyotaClubtr farkı ile herşey buradan aydınlanacak.
Carina E 2.0 GLİ A/T

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 190000
  • Model Yılı: '02
  • 463 kere teşekkür etti
  • 674 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #249 : Eylül 16, 2014, 21:24:24 »
ankarada bu işi yapanlardan bazılarını kısmen tanıyorum sohbetim var.neler yaşadıgınızı tahminedebiliyorum.çünkü çok büyük bir gelir kapısı var oralarda.bu iş için birçok işbirligi vs sagladılar.çok sık olmasada bize bazen lazım oluyor bulgaristandan parça getiriyoruz.ama istanbul üzerinden kargosu ücretleri vs ucuz olsun diye.siz parça tranferini nasıl ögrendiniz yani ne tür yöntemler gözünüze çarptı.direk ankaraya getirmiyoruz biz.önce istanbul ordan ankara. ama sanırım çok beklediginiz gibi bir sonuç ile karşılaşmadınız.oldukça zor ilerliyen bir süreç sanırım.
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Araç: Camry
  • Kilometre: 225000
  • 351 kere teşekkür etti
  • 565 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #250 : Eylül 16, 2014, 22:03:54 »
Konu birleştirilmiştir.Daha sonra gereksiz mesajlar temizlenebilir.... Aradığınız giriş yazısı 1 mesaj üsttedir.Emrullah ın yazısını bekleyip öyle yorum yapmanızı rica ediyorum...Birleştirme sebebini biraz detaylı düşünürseniz sizde göreceksiniz. Emrulah giriş yazısında zaten belirtmiş önce onu dinleyelim,okuyalım sonra yorum yapalım ki bir sonucu olsun...
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .: Toyota Eco-Driver :.
  • Kilometre: 11111
  • Model Yılı: '18
  • 66 kere teşekkür etti
  • 563 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #251 : Eylül 16, 2014, 22:50:03 »
bence internette bu işin tek anlatıldığı forum olmak biraz riskli bir durum, en iyi kararı yönetim verir ama bu başlığın üye olmayan kişilerin arama motorunda rastlayamayacağı duruma gelmesi sağlanırsa sıkıntısız bir süreç ve bilgi aktarımı gerçekleşir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #252 : Eylül 17, 2014, 08:52:18 »
Arkadaş başka bir sayfa yada konu açılmadı değilmi. Neden kimse bişey yazmıyor artık

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
    • Toyota Club Türkiye
  • Model Yılı: '13
  • 34 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #253 : Eylül 17, 2014, 09:39:27 »
Detayları bekliyoruz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Emniyet Kemeri Hayat Kurtarır
  • Araç: ---
  • 8 kere teşekkür etti
  • 55 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #254 : Eylül 17, 2014, 10:55:44 »
ben bir ara ümidimi kesmiştim. teşekkürler ilginize.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2014 Avensis E.extra
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '14
  • 112 kere teşekkür etti
  • 55 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #255 : Eylül 17, 2014, 11:56:47 »
Arkadaşlar bugün işyerine gelirken bir tane GE plakali BMW gördüm.  Sahibini bulup konuştum. Dediklerini şöyleydi... oraya pasaportunuzla bu araçları çok kolay satın alabiliyorsunuz. Ayrıca 6 ay giriş çıkış yapmaya da gerek yokmuş. Orada tanıdığının bu işi hallettigini söyledi.  Benim anladigim kadariyla oradaki galericiler bu giriş çıkışları evrak üzerinde gösteriyormuş. Aracın arkasında BMW yazısı dışında birsey yazmiyordu.  ama araç çok lükstü ben de cahilligim belli olmasın iye modelini sormaya utandım :))) Türkiyedeki fiyati 70bin imiş arkadaş 12bin dolara almış.  Kasko olmuyormuş ama trafik sigortası oluyormuş. Büyük kaza yapsan kamyona bindirip gonderiyormuşsun. Gidip parça getiren de çokmuş... telefon numarasini aldım. Merak edilen bir şey olursa sorarım...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #256 : Eylül 17, 2014, 11:59:24 »
Arkadaşlar bugün işyerine gelirken bir tane GE plakali BMW gördüm.  Sahibini bulup konuştum. Dediklerini şöyleydi... oraya pasaportunuzla bu araçları çok kolay satın alabiliyorsunuz. Ayrıca 6 ay giriş çıkış yapmaya da gerek yokmuş. Orada tanıdığının bu işi hallettigini söyledi.  Benim anladigim kadariyla oradaki galericiler bu giriş çıkışları evrak üzerinde gösteriyormuş. Aracın arkasında BMW yazısı dışında birsey yazmiyordu.  ama araç çok lükstü ben de cahilligim belli olmasın iye modelini sormaya utandım :))) Türkiyedeki fiyati 70bin imiş arkadaş 12bin dolara almış.  Kasko olmuyormuş ama trafik sigortası oluyormuş. Büyük kaza yapsan kamyona bindirip gonderiyormuşsun. Gidip parça getiren de çokmuş... telefon numarasini aldım. Merak edilen bir şey olursa sorarım...

Bu işin orada kılıfını uydurmuşlardır, yine de bu işlere girmek hem maddi hem de manevi açıdan sakıncalı.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 100
  • Model Yılı: '10
  • 367 kere teşekkür etti
  • 316 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #257 : Eylül 17, 2014, 13:23:54 »
Bu işin orada kılıfını uydurmuşlardır, yine de bu işlere girmek hem maddi hem de manevi açıdan sakıncalı.
Kesinlikle katiliyorum.
Devletin bu konudaki tutumu cok acik ve net.
Bence kilif uydurmak cok riskli o kilifi size eninde sonunda giydirirler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #258 : Eylül 17, 2014, 15:27:59 »
Emrullah serdar bey neden birşeyler paylaşmiyosunuz bizimle. Yoksa sizde komisyon mu istiyosunuz:))))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 57000
  • Model Yılı: '04
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #259 : Eylül 17, 2014, 15:38:21 »
Kesinlikle katiliyorum.
Devletin bu konudaki tutumu cok acik ve net.
Bence kilif uydurmak cok riskli o kilifi size eninde sonunda giydirirler.
Kadir bey terzilik var galiba:-)))))
1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)