Gönderen Konu: Gürcistan Araç - Araç Parça Getirme Detay  (Okunma sayısı 147723 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 57000
  • Model Yılı: '04
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi
Ynt: Gürcistan Araç - Araç Parça Getirme Detay
« Yanıtla #20 : Haziran 29, 2014, 15:32:43 »
ağızımı sulandırdınız:))
Mehmet abi sulanan ağızlara limon sıktı:-)))))))
1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Haziran 29, 2014, 15:32:43 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 190000
  • Model Yılı: '02
  • 463 kere teşekkür etti
  • 674 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Haziran 29, 2014, 20:44:44 »
mehmet ali abi olayın bir de şu boyutu var.yapanlar anlatmış.

aracı klasik araba belgesiyle yada yarış amaçlı getirdigini kanıtlayınca getirebiliyormussun.ya da gürcistanda bir arkadaşın samimi oldugun dostun akraban vs ile birleşip iki tane araba alıyormussun bir ona bir kendine.yada bulgaristan vs farketmez yani yer.6 ayda bir araçları degiş tokuş yapıyormussun.bu işinde karlı oldugunu söliyenler var.sadece duyum benimki

ama biz aytaç abiyle bir hesaplama yapmıştık aracı ve bilgilerini yazıyım

2004-2007 model arası toyota celica 20000euro
tr plakalı hali ile vergisi ve bazı(sadece belli başlı masraflar hesaplanmayanlar var)105bin tl ye denk geliyor :D
ama şu olay yapılıyor sende biliyorsun abi anlatmıştım parça getirtebiliyorsun biz öle araç topladık baştan aşaga

Mesaj Birleştirildi: Haziran 29, 2014, 20:48:36
r34 skyline getir abi çok ucuzsa :D

hımmm bak girmeyin kanıma :D efsane efsane babaların babası
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 300000
  • Model Yılı: '98
  • 81 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Haziran 29, 2014, 21:55:26 »
Arkadaşlar. şöyle bir durum var ben ankarada gümrükde çalışıyorum zaten Ankara orta anadolu Gümrük müdürlüğü Ankara lojistik üssü içerisinde bilgisayarcıyım. Bende bir çok gümrük müşaviri ve memurlarla orada bu konuyu uzun uzun araştırdım. hemen hemen 6-7 ay boyunca.. Kendi arkadaşlarımda gidip alıp gelene kadarda inanmadım bu mevzuya bir çok gümrük müşaviri bu konudan bir haberler.. normal şahıs olarak gidip oradan acarı alıp gürcistan emniyet müdürlüklerinde satışı direk kendi adınıza alarak yeni plaka çıkartıp gelebiliyorsunuz. çok yakın bir zamanda trafıkde yuzlerce gormek mumkun olacak facebookda paşam garage diye aratırsanız getirdikleri araçları görebilirsiniz. ve artı bu pasam garage getirdiği araçların yanı sıra oradan hurda araç satın alıp parçalayıp bagaja koyup getırmıslıgıde var ben satıcı degılım galerıcıde degılım bılgınız olsun dıye bu konuyu actım.. aklımdakı fıkırde şuydu ben olayı canlı gormek ıcın gurcıstana gıdıyorum ayın 20 sınde ve nasıp olursa bır arkadasa bmw alacagız banada carına parcaları almak ıcın gıdıyoruz.. gurcıstan tıflıse gıdıyoruz.. ben burada şey demek istemiştim merak ettiğiniz sormak istedikleriniz parçalar arabalar sorular vs varsa bu başlık altında toplayalım ben onların cıktısını alayım cunkı gıttıgımız zaman 3-4 gun kalacagız hepsını ogrenelım gelelım burada detaylı acıklayalım ve herkes faydalansın.
Carina E 2.0 GLİ A/T

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #23 : Haziran 29, 2014, 22:06:31 »
Arkadaşlar. şöyle bir durum var ben ankarada gümrükde çalışıyorum zaten Ankara orta anadolu Gümrük müdürlüğü Ankara lojistik üssü içerisinde bilgisayarcıyım. Bende bir çok gümrük müşaviri ve memurlarla orada bu konuyu uzun uzun araştırdım. hemen hemen 6-7 ay boyunca.. Kendi arkadaşlarımda gidip alıp gelene kadarda inanmadım bu mevzuya bir çok gümrük müşaviri bu konudan bir haberler.. normal şahıs olarak gidip oradan acarı alıp gürcistan emniyet müdürlüklerinde satışı direk kendi adınıza alarak yeni plaka çıkartıp gelebiliyorsunuz. çok yakın bir zamanda trafıkde yuzlerce gormek mumkun olacak facebookda paşam garage diye aratırsanız getirdikleri araçları görebilirsiniz. ve artı bu pasam garage getirdiği araçların yanı sıra oradan hurda araç satın alıp parçalayıp bagaja koyup getırmıslıgıde var ben satıcı degılım galerıcıde degılım bılgınız olsun dıye bu konuyu actım.. aklımdakı fıkırde şuydu ben olayı canlı gormek ıcın gurcıstana gıdıyorum ayın 20 sınde ve nasıp olursa bır arkadasa bmw alacagız banada carına parcaları almak ıcın gıdıyoruz.. gurcıstan tıflıse gıdıyoruz.. ben burada şey demek istemiştim merak ettiğiniz sormak istedikleriniz parçalar arabalar sorular vs varsa bu başlık altında toplayalım ben onların cıktısını alayım cunkı gıttıgımız zaman 3-4 gun kalacagız hepsını ogrenelım gelelım burada detaylı acıklayalım ve herkes faydalansın.

abi bu konunun takibini kesmessen seviniriz.aytaç abimizde böle bir konu açmıştı.aslında böle bir konuda sabitlense iyi olur diye düşünüyorum zaten ve canlı görüp yorumlarını paylaşman enazından benim için çok iyi bir bilgi kaynagı olacak çünkü ben bu işe niyetliyim yani :D yıgınla bmw dolu ankara zaten ama işlerin nasıl yürüdügünü canlı canlı gören bir üyemizin olması çok iyi bir yol gösterici olur yani.dedigin garage da incelicem abi detaylı bir şekilde.başka bir yerde bahsetmiştim bu işin ticareti var diye.senin adına aracı sınırdan çıkarıyorlar bedavaya yapıyorlar bu işi çünkü kendilerine mal getiriyorlar diye.ben sana özelden zaten ulaşırım abi  :D
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #24 : Haziran 29, 2014, 22:16:21 »
ya zaten durum şu şekilde ben ilk araştırmaya başladığımda evet araç sadece ülkemizde 180 gün kalabiliyordu ama oradan 300-500 usd karşılıgında 94-96 arası bır bmw 3.20 hurdası alına bılıp getırılebılıyordu sonradan bu kuralı kaldırdılar şimdiki kural şu arkadaşlar. araç ülkeye geliyor ( arkadaşımdan biliyorum fotoları en kısa zaman içerisinde atacağım. ) 180 gün sonra ankaradan 900 km olan sarp sınır kapısından çıkıp 24 saat sonra tekrar ülkemize giriş yapması yeterli kalıyor.. Ankarada bir kaç kişide kapıda adam ayarladıklarını kalmadan hemen geri döndüklerini söylediler Ankara cebeci tarafında bir kaç galerici bu işin ticaretini yapmaya başladılar seni buradan alıp orada anlaştıkları galeriye goturuyorlar ucakla begendıgın arabayı alıyorsun gelıyorsun tabiki galericiye büyük bir komisyon vermek şartı ile şöyle söyliyeyim. Myauto.ge web sayfasında Soldan direksiyonlu olup  ülkemizden alınacak arabalar var oradan aracı beğendirtiyorlar araç orada 4000 dolarsa alım satım masrafı 200 dolar sızdende 2000 dolar alıyorlar.. Ankaradan oradan araç alan arkadaş ben ve birtane daha araç alacak olan arkadaş kararlaştırdık benim arabamla beraber gidiyoruz.. ben istedimki işte herkes bilgi sahibi olsun kime gitseniz yarım yamalak bilgiler veriyorlar ben başlığı devam lı takip ediyorum şuan gitmedende sonkez bakacağım ayın 20 sıne kadar herkes bir şeyler yazarsa merak ettikleri vs vs dosya halinde çıktısını alırım orada ogrenırım karsısına cevaplarını yazarım. gelır burda sıze tek tek ayrıntısını anlatırım sonra gıdıp araç almak parça almak isteyen arkadaşlarda olursa toplanırız grup halinde gıderiz hem ucuza gelir hemde iyi bir karadeniz turu olur diye düşündüm kesinlikle bir çıkarım yok sadece istediğim Türkiyede hiç bir forumda hiç bir araç klubunde bu işin detaylı acıklaması yok bizde olsun istedim fotograflı ve anlatılmıs seklı ıle :)

Mesaj Birleştirildi: Haziran 29, 2014, 22:20:05
yani şu araç ülkemizin yollarına yakışmazmıydı ki ya :)))
http://myauto.ge/car_details.php?car_id=9705154
Carina E 2.0 GLİ A/T

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #25 : Haziran 29, 2014, 22:26:00 »
bizde olsun istedim fotograflı ve anlatılmıs seklı ıle :)

Mesaj Birleştirildi: Haziran 29, 2014, 22:20:05
yani şu araç ülkemizin yollarına yakışmazmıydı ki ya :)))
http://myauto.ge/car_details.php?car_id=9705154

işte bunu yapmayacaktın abi  :D benim aradıgım modeller bunlar işte.yani bunun bana maliyeti şuan ne oluyor okadar çok şey araştırdımki abi artık beynim dönüyor.
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #26 : Haziran 29, 2014, 22:28:15 »
bu aracın maliyeti oradaki kişi ile yapacağımız pazarlık ile diyelim aracı 3000 dolara aldık + 200 dolar plaka ve satıs maliyeti + git gel :D
dediğim gibi kardeşim gideceğim tarihe kadar herkes düşüncesini isteğini sormak istediği parçaları araçlar vs vs buraya yazsın gidip canlı canlı fotoğraflı kayıtlı belgeli herşeyimizi halledelim sonrada artık gitmek isteyen olursa bir Karadeniz turu düzenler oradan Gürcistana Akarız :))
Carina E 2.0 GLİ A/T

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .: Toyota Eco-Driver :.
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 11111
  • Model Yılı: '18
  • 66 kere teşekkür etti
  • 563 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Haziran 29, 2014, 22:36:17 »
takipteyim bakalım neler çıkacak.

merak ettiğim bir durum var. 6 ayda bir kuralı gürcistan için mi esnetilmiş yoksa diğer ülkeler için de geçerli mi artık ? öyleyse bulgaristan'a gitmek daha mantıklı trakya bölgesi için.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #28 : Haziran 29, 2014, 22:37:58 »
abi peki tek sorun o saatten sonra 6 ayda bir kuralımı oluyor.oldu ya işim gücüm var çıkaramıyorum aracı ben.bu işi yapanlarda varmı bilgin var mı
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #29 : Haziran 29, 2014, 22:45:49 »
Hakan Aydın Arkadaşın cevabı
Şuan için alanlar veya alacak olanlar sadece gürcistan diyor.. Banada Mantıken Herhangi bir ülke geçerli gibi geliyor.. Çünki Bulgar Hükümetide Gürcistan Hükümetinin bu kararından sonra aynı uygulamaya geçme kararı almış buradaki amaç  ekonomi canlandırma ama bu sorunun net cevabını oraya gittiğimde öğreneceğim.

Ogün Kardeşim Bu işi yapanlar varmış burada Ankaradaki galericilerden biri çıkman gerekiyor dedi biri ise çıkmanıza gerek yok biz oradaki adamlarımıza hallettiriyoruz dedi.. Benim araç almış olan arkadaşımın babası ise orada birini ayarladı 24 saat orada geçirmesine gerek kalmadan kapıda evrak işini halledip geri dönecek şekilde ayarladı.. Ama bizim duyumlarımız hem gürcistan hem rizede özellikle şuan Gürciden Ülkemize giren 3 bin üstünde araç oldu ve duyumlarımıza göre kişilerin ve rize civarında ki galericilerin anlatmasına göre 6 ay kuralının kısa sürede kalkacağı.. burada zaten şöyle bir durum var acele etmemin sebebi işimi gücümü bırakıp bir bilgisayarcı için 4 gün çok büyük bir kayıp gitmemin sebebi rize ve karadeniz tarafındaki bir çok galerici ve ankara istanbul gibi illerden bir çok kişinin bu meseleye çok akın etmesi ve bu şekildede ileri bir tarihde muhtemel olarak araç fiyatları parça fiyatları yükselecektir. benimde acelem bu oyuzden bu ay kesin gidiyorum tüm hazırlıklarım tamam.

şimdi arannızda arkadaşın almış getirmiş sen daha neden gidiyorsun diyenler olabilir evet arkadaşım aldı getirdi kendi adına özel plaka ve ruhsat ile hiç bir sorun olmadan şuan biniyor herşeyi ondan öğrendim ama biz Türk milletiyiz orada satan kişi emniyet müdürlüğü satış konuları yedek parça hurda araç alış satışı yetkili servisleri tek tek gezip tek ağızdan duymadan tam olarak inanmayız.. Artı vermiş olduğum web sayfasında fiyatların pahalı olduğu söyleniyor orada daha ucuz olduğu Tiflis bölgesinde mesela bir çok kişi batum yakın diye batumdan aldıgı ıcın batumda fıyatlar 300-500 usd daha yuksek .. oluyor dediler.. amaç bu gidip görmek tek agızdan ogrenmek .. konu güzel ilerliyor sorularımızı coklastıralım ıstedıklerımızı yedek parcalarımızı vs.
Carina E 2.0 GLİ A/T

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #30 : Haziran 29, 2014, 22:54:40 »
benim yine anlamadığım bir nokta var. gürcistan ya da bulgaristan hükümetinin aldığı karar bizi nasıl bağlayabiliyor ? bizim gümrük ile hiç mi alâkası yok ? duruma biraz yabancı kaldığımdan saçma bir soru olmuş olabilir kusura bakmayın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #31 : Haziran 29, 2014, 22:55:09 »
çıkmam gereksede gerekmesede her durumda bu adamlara 6 ayda bir belirli miktar ücret ödemem söz konusumu peki.ben eski bir bmwciyim şuan satılan araçların plkasını secelesine kadar bidigim için aşinayım konuya enson biz topladık işte birtane bulgaristanda parçalarla.ama insan kendisi duymadıkça görmedikçe tam olarak inanmazki 5-10tl lik birşey degil milyarlık bir ticaret sonuçta bu.illaki insan kendisi görmek istiyor.oyüzden tecrubeniz aydınlatıcı olcak ki benim köken bulgaristan zaten.edirne desen herkez tanır bizi.

Mesaj Birleştirildi: Haziran 29, 2014, 22:55:46
benim yine anlamadığım bir nokta var. gürcistan ya da bulgaristan hükümetinin aldığı karar bizi nasıl bağlayabiliyor ? bizim gümrük ile hiç mi alâkası yok ? duruma biraz yabancı kaldığımdan saçma bir soru olmuş olabilir kusura bakmayın.

sanırım gümrük birliğine üye olmamızla ilgili bir durum bu.tamamiyle kendi düşüncem.
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #32 : Haziran 29, 2014, 23:06:05 »
bu linkde gürciden arkadaşların getirdiği parçaları ve araçları canlı canlı görebilirsiniz

https://www.facebook.com/pasam.garage.5/photos_all

Mesaj Birleştirildi: Haziran 29, 2014, 23:14:53
şuan yeni tanışdığım biriyle şu dakika sıcak sıcak facebook konusmalarını atıyorum size kendisi oradan araç almış kullanan birisi
3.23 E46 2004 Cabrio aldı Adı mustafa Kemal Başmanav aracın plakasınıda MKV 008 yaptırdı artvınlı oldugu ıcın konusmalar aynen aşağıda

S.a

A.s
ıyı aksamlar kardesım.

sağol

Sanada

İyi akşmlr
müsaitsen diyecektim bir iki sorum var cevap verebilirmisin diyecektim

Buyur
tiflise gideceğim ayın 20 sinde bu araç getirme konusunda.
kesin getirip getiremeyeceğimiz hakkında..
yani boşa gitmeyelim diye

Ne alacn !

?
yanı buna karar vermedım ama 15 bın tl ye yakın bır para ıle gıdecegım
ne begenırsek dıyelım

Gel bn vereyim

Bn satcm

M3 alacm
tamam ben zaten gitmeden once rizeye ugrayacam selahattının yanına felan muhtemelen sende oralardasın heralde.. tamam sen ver senden alalımda
bu ısın resmı proseduru nedırkı
senın arabayı aldık
satıs nasıl olcak .
kı nıtekım aracınıda begenıyorum Allah kaza bela vermesın

Gelcn satış yapcm sna

Kapıda verecn 500 600 $ cıkıcak gidicwn
sonra ne zaman gerı cıkıp kac gun orada kalıp turkıyeye gerı donmem gerekecek

2 sene sür gel geri sat yanısini al git
gırıs cıkıs yapmama gerek yokmu?
6 ayda bır hıkayesı

Trde arba sıkıntı cıkarmıyo sigorta yapacn

O kadar

6ayı bir gün gecsede 700 lira ceza yiyon 5 yıl gecsede

Anladnmı
he anladım 6 ay sonra cıkmasak da olur yanı 700 lırayı odemeyı kabul edersek. 5 sene sonrada cıksam olur
sıgortada turkıyede yaptırabılıyoruz yanı

evet

Oluyo yasada boşluk var

Gümrüge polis karışmaz
Anladım kardeşim. Sigortasıda bizim ülkemizdekki araçlar kadar tutuyor heralde

Daha ucuz 3aylık

60 lira

Bna zamn söle

Ona göre sözleşlm yoksa satıcm arabayı

Lafta klmasın
ne kadar ıstıyorsun senın araca
bırde son bır soru
senın araca
lpg takılıyormu
yanı turkıyede lpg montajı mumkunmu

Takılır ama gerek yok

Az yakıyo basarsn cok yakıyo
anladım
ne kadar ıstıyorsun

Ben 7000$dolara mal ettim

Karını sen koy biz galerici degiliz

Heveslisiyiz

M almak icin satıyom salam m 15000$
senınkı 3.28 cabrıo demı

3.23

Cift fanus ara sürüm

Hatasız nokta boya yok

Debriaj yeni firen balatalrı yeni geldi pazartisi taklack

Alırsn sdece sürersin

Pcye bglıyoz tek hta vermiyo
anladım kardeşim. bu konu ıcın ben sana yarın yazarım
Carina E 2.0 GLİ A/T

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Haziran 29, 2014, 23:19:57 »
adamlar kaşarlanmış.

bu arada 3. şahısların ismini doğrudan vermeyelim derim ben. ileride sıkıntı olmasın. zaten bize şahıs ismi lâzım değil, bilgi edinmek istiyoruz. yardımlarınız için teşekkür ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • <<<Toyotasını Bırakan Genç>>>
    • Facebook
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 48048
  • Model Yılı: '06
  • 940 kere teşekkür etti
  • 930 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Haziran 29, 2014, 23:50:57 »
Öyle böyle değilde bu konu beni baya heveslendiriyor. Babama dedim şimdi babam "işin gücün yok kaçakçılıkla uğraşcan dimi. Ne halt edersen et " dedi :D 1 sene sonra mezun oluyorum iyi bir işe girersem bende bu araba işine varım.

Peki bir sorum abi bu yurtdışında 180 gün yaşama olayı nasıl olcak
Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #35 : Haziran 29, 2014, 23:57:03 »
yurt dısında 180 gun yasamak gıbı bır konudan bahsetmedıkkı oyle bır durumda yok zaten
Carina E 2.0 GLİ A/T

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #36 : Haziran 29, 2014, 23:59:09 »
o arkadaşla yaptıgınız muhabbette buarada araç 323.alıpda başınıza bela almayın derim.en tutmayan motor tipidir kendileri.hı tabi birde şu var bizde yeni topladık şuan enson yapılan hertürlü incelemeden orjinal çıktı hatasız kazasız boyasız.ama ölemi?onu söliyemem işte :)
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • <<<Toyotasını Bırakan Genç>>>
    • Facebook
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 48048
  • Model Yılı: '06
  • 940 kere teşekkür etti
  • 930 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Haziran 29, 2014, 23:59:39 »

yurt dısında 180 gun yasamak gıbı bır konudan bahsetmedıkkı oyle bır durumda yok zaten

Bir abimiz yazmıştı buraya ama doğruluğunu bilmiyorum :)
Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #38 : Haziran 30, 2014, 00:01:33 »
Bir abimiz yazmıştı buraya ama doğruluğunu bilmiyorum :)
o bahsedilen olay farklı bir olay ilke.öle bir durumda 6 ayda bir çıkmak zorunda kalmıyorsun sanırım.yasal olarak direk tr arabası oluyor.tr araç vergileri üzerinden tekrar aracın degerleniyor gümrükten yeni bir fiyat belirliyorlar o fiyattan birdaha satın alıyorsun arabayı sanırım ;)
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #39 : Haziran 30, 2014, 00:06:34 »
o arkadaşla yaptıgınız muhabbette buarada araç 323.alıpda başınıza bela almayın derim.en tutmayan motor tipidir kendileri.hı tabi birde şu var bizde yeni topladık şuan enson yapılan hertürlü incelemeden orjinal çıktı hatasız kazasız boyasız.ama ölemi?onu söliyemem işte :)

Yok ogün alacağımda değil incelemek yoksa benim de aklımda öncelik olarak nissan 350 z toyota supra var yanı oradan boyle bır nımet yakalamısken bınıryorsam farklı bır arabaya bınmem lazım cabrıo bmw ıcın o yol cekılmez o en son verdıgım face lınkınde pasam garage de oradan gelen nıssan 350z toyota supra ve hummer resımlerı var gordunmu bılmıyorum onun gıbı mesela.. getırılırse bmw parcası ve bulunmayan parcalar bagajlarda getırılıp pasam garage gıbı satılabılır ama bınmek ıcın farklı bır arac olması lazım sahsı fıkrım
Carina E 2.0 GLİ A/T