Gönderen Konu: 2014 Avensis Alıyorum Kısmetse...  (Okunma sayısı 275088 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Aşk-ı Derun
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '00
  • 11 kere teşekkür etti
  • 108 kere teşekkür edildi
Ynt: 2014 Avensis Alıyorum Kısmetse...
« Yanıtla #800 : Şubat 20, 2015, 15:18:14 »

Bu paralara, insanlar bugünkü ekonomik şartlarda bu araçları alabiliyorlarsa helal olsun demek lazım  :saygi:

bu dediğiniz şeyi bir ekonomist, bir matematikçi ve bir iktisatçı arkadaşlarla tartıştık yine içinden çıkamadık  :lol: bence bunu en iyi açıklayan şey artan kredi kulanımı ve icra takipleri maalesef
Onlara: Yeryüzünde fesat çıkarmayın, denildiği zaman, "Biz ancak ıslah edicileriz" derler.
Şunu bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir, lâkin anlamazlar.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #800 : Şubat 20, 2015, 15:18:14 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '14
  • 506 kere teşekkür etti
  • 898 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #801 : Şubat 20, 2015, 15:29:22 »
bu dediğiniz şeyi bir ekonomist, bir matematikçi ve bir iktisatçı arkadaşlarla tartıştık yine içinden çıkamadık  :lol: bence bunu en iyi açıklayan şey artan kredi kulanımı ve icra takipleri maalesef

Hakan bey dediğiniz cümle gerçekten çok doğru.

2 gün önce iş çıkışı arkadaşlarla doğuş otoya gittik.highline passat gelmiş showrooma.

neyse passatforumundan zaten yeni passatın opsiyon listesini indirip incelemiştim öncesinde.

elemana dedimki hayalet gösterge + navigasyon standart değilmi dedim.

sanki elemana kötü bir şey demişiim gibi "Naptın abi batırcakmısınız bizi" dedi eleman.

yaklaşık 10 bin tl + kdv si varmış bu opsiyonun.

peki dedim eski passata göre nasıl satışlar dediğimde "sizin söylediğiniz şeyi söyledi.

-"abi adamın cebinde 30 bin tl parası var gidip hanımına ve kendisine bankadan 30+40 bin tl şeklinde kredi çektirip passat sırasına giriyor millet" dedi.

e tabi faiziyle 10-12 bin tl daha biniyor aracın üzerine.

ee satarken noldcak?

20-30 bin tl zarar tabiki.

satış elemanıda B8 kodlu yeni passatların eskisi gibi satmadığını belirtiyor zaten ama şimdiden şu anda sırada 24 kişi highline passat için kapora vermiş bile.

sıradakilerden birisi alamazsa hem kapora yanıyor hemde sıra bir sonrakine geçiyor, o da alamazsa bir sonrakine ve bu şekilde devam ediyormuş :olu:

ne diyim saygı duydum  :saygi: :saygi:
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #802 : Şubat 20, 2015, 15:42:10 »
Hakan bey dediğiniz cümle gerçekten çok doğru.

2 gün önce iş çıkışı arkadaşlarla doğuş otoya gittik.highline passat gelmiş showrooma.

neyse passatforumundan zaten yeni passatın opsiyon listesini indirip incelemiştim öncesinde.

elemana dedimki hayalet gösterge + navigasyon standart değilmi dedim.

sanki elemana kötü bir şey demişiim gibi "Naptın abi batırcakmısınız bizi" dedi eleman.

yaklaşık 10 bin tl + kdv si varmış bu opsiyonun.

peki dedim eski passata göre nasıl satışlar dediğimde "sizin söylediğiniz şeyi söyledi.

-"abi adamın cebinde 30 bin tl parası var gidip hanımına ve kendisine bankadan 30+40 bin tl şeklinde kredi çektirip passat sırasına giriyor millet" dedi.

e tabi faiziyle 10-12 bin tl daha biniyor aracın üzerine.

ee satarken noldcak?

20-30 bin tl zarar tabiki.

satış elemanıda B8 kodlu yeni passatların eskisi gibi satmadığını belirtiyor zaten ama şimdiden şu anda sırada 24 kişi highline passat için kapora vermiş bile.

ne diyim saygı duydum  :saygi: :saygi:

ben saygı duymuyorum. ayran yok içmeye hesabı.

herkes şu beyninin sadakasını azıcık çalıştırarak verse bu millet çok yol gider ama neyse....
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #803 : Şubat 20, 2015, 15:47:36 »
Talat hocam zaten "saygı duyuyorum" derken işin esprisi o  :DUR:

Satış elemanında söylemeye çalıştığı şey sizinkiyle aynı zaten...
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #804 : Şubat 25, 2015, 20:38:35 »
iyi akşmlar herkese.

Bu arada dün iki F4 uçağımızın çarpışması sonucu şehit olan Pilotlarımız nedeniyle Ailelerine, sevenlerine ve tüm Milletimize baş sağlığı dilemek istiyorum

kısaca bir sorum olacak sizlere.

T27 Avensiste, Ön Torpidonun Ön Camla birleştiği yerdeki 2 adet hoparlöre nasıl ulaşılıyor?

bilgisi olan varmı acaba?kapıları kolay ama bunları çözemedim açıkçası...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #805 : Şubat 25, 2015, 21:10:13 »
iyi akşmlar herkese.

Bu arada dün iki F4 uçağımızın çarpışması sonucu şehit olan Pilotlarımız nedeniyle Ailelerine, sevenlerine ve tüm Milletimize baş sağlığı dilemek istiyorum

kısaca bir sorum olacak sizlere.

T27 Avensiste, Ön Torpidonun Ön Camla birleştiği yerdeki 2 adet hoparlöre nasıl ulaşılıyor?

bilgisi olan varmı acaba?kapıları kolay ama bunları çözemedim açıkçası...

abi bence üst koruma demirini kanırarak çıkartılabilir ama nasıl görünecek nasıl sökülecek belirsiz.
hayırdır tweeterleri hertz ya da focal ile mi değiştireceksin :)

açıkçası aracın basları tatmin ediyor ama tizler daha iyi olabilir diye düşünüyorum. tweterleri söküp kaliteli bir şey takılsa olabilir.
AMa en doğru bilgiyi yani sökme işini @Ahmet Güve (8047)  bilir
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #806 : Şubat 25, 2015, 21:40:41 »
Talat Hocam benim aklımda farklı bir proje var aslında da.çok zaman ayırıp ilgilenemiyorum konuyla.

şimdilik emekleme aşamasında olduğu için çok bir şey söylemeyim ancak 10 bin bakımına az kaldı.

servisin ciddi anlamda başını ağrıtıcam bu konuyla alakalı bakım sırasında  :islik:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #807 : Şubat 25, 2015, 21:52:41 »
Talat Hocam benim aklımda farklı bir proje var aslında da.çok zaman ayırıp ilgilenemiyorum konuyla.

şimdilik emekleme aşamasında olduğu için çok bir şey söylemeyim ancak 10 bin bakımına az kaldı.

servisin ciddi anlamda başını ağrıtıcam bu konuyla alakalı bakım sırasında  :islik:

zannetmiyorum servistekilerin yardım edeceğini çok yakınınsa o zaman sorun yok

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #808 : Şubat 25, 2015, 22:18:45 »
zannetmiyorum servistekilerin yardım edeceğini çok yakınınsa o zaman sorun yok

Çavdarlının formeni olan usta ile samimiyetim iyi sayılır.

Zaten kapı içi ve plakalıklara led olayınıda sağolasın onun yardımıyla serviste halletmiştim.

eski aracıma yaptırdığım ses sistemi gerçekten iyiydi.

4 hoparlör 2 adet tweet ve bir adet midbass ile olayı çözmüştük.tabiki amatör bir sistemdi ancak beni tatmin ediyordu denilebilir.sesler çok temizdi çünkü.

ancak avensisteki 6 hoparlör sayısını ben 8 e çıkartıcam.arka camın ön tarafında 2 adet taktırmayı düşünüyorum.

bu işin en zor yani kablolama olayı olur gibime geliyor.

sistem olarak JBL yada Focal düşünüyorum.

Elif tuningle görüşme yaptım.Avensis ön-arka çaplar 17 cm dediler.Ancak ön camın ordakileri bilemediler açıkçası.

Ancak eski arabamın sistemini yaptırdığım yerdeki usta daha önce hiç avensise işlem yapmadığı için nasıl söküleceğini bilemiyor.

zaten işlem sizde bilyiorsunuz sök sonra yerine yenisi tak olayı değil.

bu işlemler için ciddi izolasyon,kablolama ve sök-tak olayı,iyi bir akustik kulak ve iyi bir amplifikatör gerekiyor.

@Ahmet Güve(8047)  söz sırası sizde...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #809 : Şubat 25, 2015, 22:39:37 »
Ses sistemlerinden pek anlamam, yorum yok o nedenle.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #810 : Şubat 25, 2015, 22:42:22 »
Ses sistemlerinden pek anlamam, yorum yok o nedenle.

Ahmet bey sistemden ziyade şu ön camın ordaki hoparlör sökümü konusunda bi yardım istesek senden?

bir fikrin varmı acaba?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #811 : Şubat 26, 2015, 07:10:13 »
Ahmet bey sistemden ziyade şu ön camın ordaki hoparlör sökümü konusunda bi yardım istesek senden?

bir fikrin varmı acaba?

Sanırım üst torpido komple sökülmeli. Emin değilim.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 30 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #812 : Şubat 27, 2015, 00:13:17 »
olurmu cavit bey inanın zaman bulamadım açıkçası.

bursada kar fırtınası berbat etti ortalığı istanbul gibi bugün...

Mesaj Birleştirildi: Şubat 19, 2015, 20:52:50
Bu arada forumun Bursa-Uludağ buluşması gününde aşağıya inemeyeceğinizi Hakan bey söylediğinde bende izmir yolundan geriye dönerken Lodosun azizliği nedeniye ön camıma güzel bir taş yedim ve camı çatlattı.
Ancak çatlak işin kötü tarafı tam sol tarafta ve görüş alanımın içinde oluştu.
Arabanın Nazarı çıktı yani kısacası.
hemen şeffaf bant ile o bölgeyi genişçe bantladım ve tabiki 2-3 gün bursada cam çatlağı tamiri yapan usta aradım.
Sonunda Bursa Ziebart Nilüfer istasyonunda iyi bir işçilikle yaptırdık tamiri.gerçekten kolay bir iş değilmiş onu öğrendim.
İlk çatlak 50 kuruş büyüklüğündeyken şu anda toplu iğne başı büyüklüğüne Geriledi.
En azından gözüme batmıyor artık.
Bekir hocam gecmis olsun neyseki ucuz atlatmissiniz
Bu arada bende kendi aracimi verip 2008 advance aldim martin 15-20 gibi islemi gerceklestirecez

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 35000
  • Model Yılı: '13
  • 2 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #813 : Mart 04, 2015, 21:00:23 »

bir fikrin varmı acaba?

Sanırım üst torpido komple sökülmeli. Emin değilim.

Torpidoda tweeterların bulunduğu delikli plastiğin yanından tornavida gibi bir uçla kaldırarak, sadece plastiği kaldırılıyor. Kaldırdığınızda plastik ile beraber tweeterda geliyor. Torpidoyu sökmeye gerek yok yani  ;)

Çavdarlının formeni olan usta ile samimiyetim iyi sayılır.

Zaten kapı içi ve plakalıklara led olayınıda sağolasın onun yardımıyla serviste halletmiştim.

eski aracıma yaptırdığım ses sistemi gerçekten iyiydi.

4 hoparlör 2 adet tweet ve bir adet midbass ile olayı çözmüştük.tabiki amatör bir sistemdi ancak beni tatmin ediyordu denilebilir.sesler çok temizdi çünkü.

ancak avensisteki 6 hoparlör sayısını ben 8 e çıkartıcam.arka camın ön tarafında 2 adet taktırmayı düşünüyorum.

bu işin en zor yani kablolama olayı olur gibime geliyor.

sistem olarak JBL yada Focal düşünüyorum.

Elif tuningle görüşme yaptım.Avensis ön-arka çaplar 17 cm dediler.Ancak ön camın ordakileri bilemediler açıkçası.

Ancak eski arabamın sistemini yaptırdığım yerdeki usta daha önce hiç avensise işlem yapmadığı için nasıl söküleceğini bilemiyor.

zaten işlem sizde bilyiorsunuz sök sonra yerine yenisi tak olayı değil.

bu işlemler için ciddi izolasyon,kablolama ve sök-tak olayı,iyi bir akustik kulak ve iyi bir amplifikatör gerekiyor.

@Ahmet Güve(8047)  söz sırası sizde...

Arka hoparlörleri değiştirmediğim için bilmiyorum ama ön hoparlörler 17 değil 6 x 9 oval hoparlörler. Ben ahşaptan adaptör yapıp 17'lik hoparlör takmıştım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #814 : Mart 04, 2015, 21:53:16 »
utku bey bilgiler için teşekkür ederim.
özellikke ön torpidodakiler beni düşündürüyordu.
ancak ön hoparlör için 6*9 ebatı nedir ya?
daha önceden böyle bir ölçü duymamıştım.
17 cm lik montajı için sıkıntımı oluşturuyor yani bu durum acaba?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 35000
  • Model Yılı: '13
  • 2 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #815 : Mart 05, 2015, 08:33:39 »
utku bey bilgiler için teşekkür ederim.
özellikke ön torpidodakiler beni düşündürüyordu.
ancak ön hoparlör için 6*9 ebatı nedir ya?
daha önceden böyle bir ölçü duymamıştım.
17 cm lik montajı için sıkıntımı oluşturuyor yani bu durum acaba?

Direkt olarak 17'lik hoparlörleri buraya takamıyorsunuz. Benim elimde 17'lik component olduğundan buna ahşaptan adaptör yapıp taktım. Yurtdışında 6 x 9 component hoparlörler satılıyor (örnek olarak https://www.soundmaster.com.au/Kicker-CSS694-6X9-inch-Component-Speaker-System/CSS694/ ) ama ben Türkiye de görmedim.

6 x 9'luk yere 17'lik hoparlör takmak için (6,5 inç olarak geçiyor boyutu) yurtdışında adaptorler var, ama çoğunun yapısı ince olduğundan (örnek olarak http://www.ebay.com/itm/Premium-Universal-Car-Speaker-Adapters-Convert-5x7-6x8-6x9-to-6-5-5-25-5-/271787880803 ) hoparlörü takınca kapıda arkadan cama temas etme riski var diye ben bunlardan almadım. 

Toyota Tacomalarda da 6 x 9 hoparlör varmış, 17'lik hoparlör takmak için adaptör kullanmışlar, bunuda bir forum sitesinden görmüştüm.http://www.tacomaworld.com/forum/audio-video/3198-diy-basic-speaker-upgrade-2nd-gen-access-cab.html bu forumdan bakarsanız, adaptörün hazır plastik olan resimleri var. Ben bundan esinlenerek benzer bir adaptörü ahşaptan yaptım ve uyguladım.  8-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #816 : Mart 20, 2015, 10:15:12 »
dün serviste bakımı yaptırırken aklımda uzunca süredir aklımda olan Krom Egzos Ucu uygulamasınıda yaptırdım.

Ürün toyota'nın kendi krom aksesuarları arasında zaten.Üretim yeri İtalya.Fiyat 194 tl.

sanki hep o bölgede bir eksiklik vardı gibime geliyordu şimdi  :tamam: oldu.

bunlarda resimler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #817 : Mart 20, 2015, 10:43:55 »
dün serviste bakımı yaptırırken aklımda uzunca süredir aklımda olan Krom Egzos Ucu uygulamasınıda yaptırdım.

Ürün toyota'nın kendi krom aksesuarları arasında zaten.Üretim yeri İtalya.Fiyat 194 tl.

sanki hep o bölgede bir eksiklik vardı gibime geliyordu şimdi  :tamam: oldu.

bunlarda resimler.

abi güzel olmuşta eksiğin var o arkadaki siyah bölgeye krom şerit iyi gider kombinasyon güzel olur orijinali 380 tl falan ama krom şerit alırsan kaliteli olanından süper olur

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #818 : Mart 20, 2015, 10:54:02 »
Talat bey zaten sizin dediğiniz kromajı iyi biliyorum ama pek krom aksesuar olayını seven bir adam değilim  :islik:

Bagaj Kapağının üst kısmında, toyota logosunun altında zaten fabrika çıkışı bir kromaj var.birde tamponun alt kısmına ekleme yaparsam belki güzel durur ama

benim gözüme batacak hep o kısım.bu nedenle yaptırmıyorum.zevk meselesi tabiki...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #819 : Mart 20, 2015, 11:00:17 »
Talat bey zaten sizin dediğiniz kromajı iyi biliyorum ama pek krom aksesuar olayını seven bir adam değilim  :islik:

Bagaj Kapağının üst kısmında, toyota logosunun altında zaten fabrika çıkışı bir kromaj var.birde tamponun alt kısmına ekleme yaparsam belki güzel durur ama

benim gözüme batacak hep o kısım.bu nedenle yaptırmıyorum.zevk meselesi tabiki...

yani tabiki zevk meselesi. bazen passatta falan görüyorum hoş geliyor gözüme, gerçi passatta krom manyağı yaptılar orası ayrı