Gönderen Konu: 2014 Avensis Alıyorum Kısmetse...  (Okunma sayısı 274940 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '14
  • 506 kere teşekkür etti
  • 898 kere teşekkür edildi
Ynt: 2014 Avensis Alıyorum Kısmetse...
« Yanıtla #2220 : Temmuz 16, 2018, 09:49:07 »
Günaydınlar herkese.
Aracımda yaklaşık bir yıldır olan direksiyondaki eğrilik ile ilgili şikayetlerim olduğu için 3 kere servise aracı götürmek zorunda kalmıştım.
kimi zaman rot problemi, kimi zaman önemli değil çok ufak bir açı bozukluğu dendi, kimi zaman da mafsalda çok az gevşeme var sıktık iyice düzeldi denerek aracı geri teslim ettiler.
@Ufuk Sönmez (16363) burdan tekrar teşekkür ediyorum konu ile ilgili çok yardımcı oldu.Ayrıca Toyota Zirve Oto Ahmet Usta'ya da teşekkür borcum var karşılaştığı direksiyon problemleri ve çözümleri ile ilgili telefonda elinden geldiğince destekledi beni.

En sonunda tekrar servisin yolunu tuttuğumda konuya farklı bir yerden giriş yaparak araç rölanti halindeyken direksiyonu ani olarak sağ ve sol hareketler yaptırdığımda içeriden tıkırtı ve boşluk sesi geliyor dediğimde servis ses kaydı yaparak genel merkeze gönderdi.Araçta Extra Garanti olduğu için direksiyon kutusu değişimi onaylandı.Henüz arabayı bırakamadım ancak kutu değişiminden sonra direksiyondaki eğrilik ve açı bozukluğu düzelmezse amartisör kuleleri kalıyor geriye.Çünkü oradan da aracı yüksek kasislerden çapraz açıyla ön tekerleri sırasıyla temas ettirdiğimizde lastiklerin en tepe noktaya çıktığı anda kulelerden veya aşağıda bir yerlerden gıcırdama sesi geliyor.Henüz extra garantinin bitimine 1 yıl daha olduğu için gerekirse ilerleyen aylarda bu konu içinde talepte bulunacağım.

Benzer problem yaşayan arkadaşlar için yazmak istedim.
Extra Garanti gereksiz değil arkadaşlar bu nedenle aracı alırken +2 yıl veya +3 yıl yaptırmanızı tavsiye ederim.Yaklaşık olarakk 45-50 bin tl lik bir teminat kapsamına alıyor aracınızı.
Sağlıcakla kalın...
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #2220 : Temmuz 16, 2018, 09:49:07 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '13
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2221 : Temmuz 17, 2018, 06:16:48 »
garanti ekstra iyide servisler sanki cebinden verecekmis gibi herhangi bi sorun oldugunda garanti kapsamina sokmamak icin turlu turlu laflar ediyorlar. ses geliyor diyorsun normal diyor formen aracin surasinda problem var su sikinti var diyorsun sundan olur ileride artarsa gel bakariz gibi laflar ediyorlar aractan fazla anlamayan cogu musteride servis boyle dedi diye ses cikarmiyor.
 garanti ekstrayi bende herkese tavsiye ederim heleki dizel ve otomatik vites kullanicilarina. garanti sartlarini iyi okuyup bilmek gerek neleri kapsiyor neleri kapsamiyor.
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1147 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2222 : Temmuz 17, 2018, 22:39:46 »
uzatmanın yıllığı 219.-tl diyorlar,biz de ciddi ciddi düşünmeye başlasak iyi olur,yedek parça ve onarım maliyetleri çok yükseldi,yağ filtre bakımı dışarıda yaptıralım daha uygun olsun derken beklenmedik bir şey çıkarsa altından zor kalkarız.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2223 : Ağustos 25, 2018, 00:09:11 »
Bugün aklıma gelen bir soruyu sizlere sormak istiyorum.
Bizim araçların bagaj kapağına acaba düğme ile otomatik kapatma foksiyonu ilave edilebilirmi?
Şu anda bir çok SUV ve premium araçların çoğuna opsiyonel olarak sunulan bir özellik olsada mümkün olabilirmi Toyota’lar için!
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2224 : Temmuz 10, 2019, 00:02:49 »
Günaydınlar herkese.
Aracımda yaklaşık bir yıldır olan direksiyondaki eğrilik ile ilgili şikayetlerim olduğu için 3 kere servise aracı götürmek zorunda kalmıştım.
kimi zaman rot problemi, kimi zaman önemli değil çok ufak bir açı bozukluğu dendi, kimi zaman da mafsalda çok az gevşeme var sıktık iyice düzeldi denerek aracı geri teslim ettiler.
@Ufuk Sönmez (16363) burdan tekrar teşekkür ediyorum konu ile ilgili çok yardımcı oldu.Ayrıca Toyota Zirve Oto Ahmet Usta'ya da teşekkür borcum var karşılaştığı direksiyon problemleri ve çözümleri ile ilgili telefonda elinden geldiğince destekledi beni.

En sonunda tekrar servisin yolunu tuttuğumda konuya farklı bir yerden giriş yaparak araç rölanti halindeyken direksiyonu ani olarak sağ ve sol hareketler yaptırdığımda içeriden tıkırtı ve boşluk sesi geliyor dediğimde servis ses kaydı yaparak genel merkeze gönderdi.Araçta Extra Garanti olduğu için direksiyon kutusu değişimi onaylandı.Henüz arabayı bırakamadım ancak kutu değişiminden sonra direksiyondaki eğrilik ve açı bozukluğu düzelmezse amartisör kuleleri kalıyor geriye.Çünkü oradan da aracı yüksek kasislerden çapraz açıyla ön tekerleri sırasıyla temas ettirdiğimizde lastiklerin en tepe noktaya çıktığı anda kulelerden veya aşağıda bir yerlerden gıcırdama sesi geliyor.Henüz extra garantinin bitimine 1 yıl daha olduğu için gerekirse ilerleyen aylarda bu konu içinde talepte bulunacağım.

Benzer problem yaşayan arkadaşlar için yazmak istedim.
Extra Garanti gereksiz değil arkadaşlar bu nedenle aracı alırken +2 yıl veya +3 yıl yaptırmanızı tavsiye ederim.Yaklaşık olarakk 45-50 bin tl lik bir teminat kapsamına alıyor aracınızı.
Sağlıcakla kalın...

buralar dutluk kalmış abi.
değişim yapıldı mı sorun neymiş
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2225 : Temmuz 10, 2019, 08:08:47 »
@Talat Serkes (28471) uzun zamandır girdiğim yok gerçekten foruma.
Bu sabah mailleri kontrol ederken forumdan senin yazdığını görünce cevap yazayım dedim. :lol:
Direksiyon kutusu değişiminden sonra bir düzelme olmadı.
Ancak ses kaydı yapılmasına sebep olan sorun düzeldi.
Peki direksiyon eğriliği ne oldu diye soracak olursan, sanırım sebebi homojen hava basamayan lastik pompaları.
Son 1 yıldır düzgün bir lastikçide lastik değişimi yapılıp,hava basılıyor.
Sorun kalmadı artık.
@Ümit Otansev (7007) bir ara ses ile ilgili makyajlı T27 kasalarda yanlış hatırlamıyorsam direksiyon mafsal bağlantı noktasında değişiklik yapıldığını ve onunda değişim yapılması gerektiğini söylemişti.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #2226 : Temmuz 10, 2019, 12:44:52 »
@Talat Serkes (28471) uzun zamandır girdiğim yok gerçekten foruma.
Bu sabah mailleri kontrol ederken forumdan senin yazdığını görünce cevap yazayım dedim. :lol:
Direksiyon kutusu değişiminden sonra bir düzelme olmadı.
Ancak ses kaydı yapılmasına sebep olan sorun düzeldi.
Peki direksiyon eğriliği ne oldu diye soracak olursan, sanırım sebebi homojen hava basamayan lastik pompaları.
Son 1 yıldır düzgün bir lastikçide lastik değişimi yapılıp,hava basılıyor.
Sorun kalmadı artık.
@Ümit Otansev (7007) bir ara ses ile ilgili makyajlı T27 kasalarda yanlış hatırlamıyorsam direksiyon mafsal bağlantı noktasında değişiklik yapıldığını ve onunda değişim yapılması gerektiğini söylemişti.

onunla geçmiş olsun. maşallah ekstra garantinin suyunu çıkardın :)
Bu arada sana ekstra garantili bir yer daha söyleyeyim mi belki farketmişsindir belki sizin kasalarda düzelmiş olabilir.
camlar...

Özellikle arka kapıları camlar yarım açıkken biraz sertçe kapat ve sesi dinle  :blink:
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 99000
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 885 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2227 : Temmuz 10, 2019, 22:54:56 »
Allah sizin gibi dostları başımdan eksik etmesin :)
Akşam,akşam gidip aracın camlarını yarıya indirip kapıları sert bir şekilde kapatıp açtım iyimi.
Ses yok Talat hocam sadece tok kapı sesi geliyor.Ancak sürücü kapısında lastik ölçerim var ses yaptığı için cam bezime sarıyorum,biber gazı mecbur boşta olduğu  için kapı kapatırken ses yapabiliyor :(
İyi ki varsınız dostlar,sizlerden çok şey öğrendim teşekkür ederim.
Selamlar
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #2228 : Temmuz 10, 2019, 23:45:28 »
Allah sizin gibi dostları başımdan eksik etmesin :)
Akşam,akşam gidip aracın camlarını yarıya indirip kapıları sert bir şekilde kapatıp açtım iyimi.
Ses yok Talat hocam sadece tok kapı sesi geliyor.Ancak sürücü kapısında lastik ölçerim var ses yaptığı için cam bezime sarıyorum,biber gazı mecbur boşta olduğu  için kapı kapatırken ses yapabiliyor :(
İyi ki varsınız dostlar,sizlerden çok şey öğrendim teşekkür ederim.
Selamlar

özelden benim kapının sesini atarım abi  :rofl:. 2 avensis test ettim kafama takıldı onlarda da aynı.Belki ben pimpirikliyim  :argh:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2229 : Temmuz 29, 2019, 11:01:00 »
Uzun bir süredir aracıma yapmayı planladığım ve nihayet dün @Ahmet Güve (8047) nin ellerinde hayat bulan iki projemizi daha uygulamaya soktuk.

Montaj sırasında yaşananlar ömrümüzün sonuna kadar oradaki üç kişi ve @Ümit Otansev (7007) ile aramızda kalacaktır. :rofl: :rofl:
1-Dört cam otomatik indirme ve kaldırma
2-Dikiz ayna otomatik katlama

https://tr.aliexpress.com/item/1810383506.html  (cam indirme kaldırma modülü)

https://tr.aliexpress.com/item/32813927678.html  (dikiz ayna katlama modülü)

İlgili videolar (Montaj sonrası)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2230 : Temmuz 29, 2019, 11:07:52 »
Uzun bir süredir aracıma yapmayı planladığım ve nihayet dün @Ahmet Güve (8047) nin ellerinde hayat bulan iki projemizi daha uygulamaya soktuk.

Hayırlı olsun Bekir abi, iyi günlerde kullan.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Araç: Camry
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '06
  • 351 kere teşekkür etti
  • 565 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2231 : Temmuz 29, 2019, 11:26:09 »
Ellerinize sağlık güzel olmuş
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2232 : Temmuz 29, 2019, 12:27:54 »
İyi günlerde kullanın.En çok merak ettiğim şey yalıtımın faydasını gördünüzmü  lastik sesi kesildimi??
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2233 : Temmuz 29, 2019, 13:14:49 »
İyi günlerde kullanın.En çok merak ettiğim şey yalıtımın faydasını gördünüzmü  lastik sesi kesildimi??

Cavit bey mıcırlı ve yağmurlu yolda davlumbazlardan gelen sesler,yüksek devirlerdeki motor homurtusu ciddi biçimde azaldı.
Dün @Ahmet Güve (8047) 'nin yanında giderken düzlüklerde yüksek süratlara çıktığımda yanımdaki arkadaşımda fark etti sessizliği.
Lastiklerde son 2 yıldır Nokian Z Line yaz lastiği.Yani yalıtımdan sonra lastik değişimi filan yapmadım.

Ancak @Ahmet Güve (8047) gerçekten çok uğraştı.
Aracın içi komple söküldü  + kokpit üst kısmı söküldü + arka bagaj içi komple + davlumbaz içleri + aracın alt kısmı tamamen yalıtım malzemeleri ve köpüğü ile geçildi.
Sonuç tabiki beklediğimden çok daha iyi oldu.
Sadece tavan ellenmedi diyebilirim.

Ancak şu anda benim aldığım yalıtım malzemeleri dolar kuru yüzünden üçe katlandı diyebilirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 99000
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 885 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2234 : Temmuz 29, 2019, 18:32:37 »
İyi günlerde güle,güle kullanın.
İyi  çalışma Ahmet hocanın da ellerine sağlık
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2235 : Temmuz 29, 2019, 22:08:20 »
Güle güle kullanın ALLAH cc esirgesin Ahmet Bey'in de ellerine sağlık eminim güzel çalışma olmuştur İNŞAALLAH bende önümüzdeki ay benim emektarı komple sökecem bacanakla birlikte iyi bir izalasyon yapacaz yaparken fotoğrafta yüklerim.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • 195 kere teşekkür etti
  • 199 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2236 : Temmuz 30, 2019, 08:52:16 »
@Ahmet Güve (8047)  şanlıurfaya gelirde haber vermeden gidersen ölümü gör misafir edeyim seni bol bol gezdiririm.  :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2237 : Temmuz 30, 2019, 09:06:34 »
@Ahmet Güve (8047)  şanlıurfaya gelirde haber vermeden gidersen ölümü gör misafir edeyim seni bol bol gezdiririm.  :D

Ne demek, gecen sene geldik, yakin zamanda pek dusunmuyoruz.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • 195 kere teşekkür etti
  • 199 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2238 : Temmuz 30, 2019, 11:07:05 »
bide bizim elinin artığı avensis var gözünün ucuyla bi bakıverirsin olur biter ahmet bey.  :rofl:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #2239 : Temmuz 30, 2019, 22:59:59 »
hayrrlı olsun çok pratik bir özellik.
Ben sonradan on off tuşu koydum. kışın zırt pırt gereksiz tetiklemesin diye.
Tüm bunların yanında galiba bşr tek ses sistemi güncelleme kalmış görünüyor  :islik: :yika: :yika: