Gönderen Konu: 2014 Avensis Alıyorum Kısmetse...  (Okunma sayısı 275080 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '14
  • 506 kere teşekkür etti
  • 898 kere teşekkür edildi
Ynt: 2014 Avensis Alıyorum Kısmetse...
« Yanıtla #2140 : Mayıs 04, 2017, 05:55:55 »
Arkadaşlar eğer Sİlecek olarak Türkiye'de pek bulunmayan Aero Hybrid tipi silecek istiyorsanız İngilterede buldum.

Ülkemize gönderim mevcut.Araç silecek kolu için uygun olan dönüştürücü aparatta gönderiliyor ürünle beraber.

Siz sadece kendi aracınızın silecek ebatlarını seçip ona göre sipariş oluşturuyorsunuz.

http://www.hids-direct.co.uk/categories/mtec-bulbs/mtec-wiper-blades

Sİlecekler Japon markası olan MTEC'dir.

Eski kasa Auris'ler için ülkemizde Hybrid silecek mevcut ancak Avensis için sadece Bosch firmasına bağlıyız.

Ayrıca bu sitede aracınız için LED-XENON-HALOGEN ampul olarak ülkemizde olmayan son derece farklı ürün çeşitlerine bakıp sipariş verebilirsiniz.

Örneğin 35w yerine 55w xenon kitler gibi...

Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #2140 : Mayıs 04, 2017, 05:55:55 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2141 : Mayıs 04, 2017, 09:15:01 »
Arkadaşlar eğer Sİlecek olarak Türkiye'de pek bulunmayan Aero Hybrid tipi silecek istiyorsanız İngilterede buldum.

Ülkemize gönderim mevcut.Araç silecek kolu için uygun olan dönüştürücü aparatta gönderiliyor ürünle beraber.

Siz sadece kendi aracınızın silecek ebatlarını seçip ona göre sipariş oluşturuyorsunuz.

http://www.hids-direct.co.uk/categories/mtec-bulbs/mtec-wiper-blades

Sİlecekler Japon markası olan MTEC'dir.

Eski kasa Auris'ler için ülkemizde Hybrid silecek mevcut ancak Avensis için sadece Bosch firmasına bağlıyız.

Ayrıca bu sitede aracınız için LED-XENON-HALOGEN ampul olarak ülkemizde olmayan son derece farklı ürün çeşitlerine bakıp sipariş verebilirsiniz.

Örneğin 35w yerine 55w xenon kitler gibi...

Bekir abi biz bu sileceği denedik, 1mm'den daha az bir farkla klipsi oturmuyor, 2013 model Doblo'ya çat diye oturdu biz de ona taktık :)

Bosch bizim Avensislere hususi bir kol tasarlamış, aynı tip klipslere göre, kol üzerindeki delik 1mm'den daha az geride kalıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2142 : Mayıs 04, 2017, 10:12:20 »
Desene yine kaldık Bosch'un eline  :wacko: :wacko:

Gözümü karartıp alacaktım bunlardan artık...
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2143 : Mayıs 04, 2017, 11:12:27 »
Geçmiş senelerde ufuktan orjinal ve bosch marka silecek ve silği lastikleri almıştım.Hepsinin ömrü bir sene sürdü ve ses yapmaya başladı bu sene inwelys marka muz sileceklerinden aldım kırarak lastiklerini çıkartım ve mevcut orjinal kollara taktım halende kullanıyorum.Lastikler birebir orjinalleri ile boyut,yuva performans olarak aynı boyut ve özellikte .Fiyat olarakta tanesini 9.90 tl verdim diye hatırlıyorum.Yüz tl verip bu silğilerden beş tane alınır ve senede iki defa değiştirseniz yine kardasınız.
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 41000
  • Model Yılı: '15
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2144 : Mayıs 05, 2017, 19:47:23 »
Arkadaşlar merhaba
2013-2015 Avensis elegant extra alma arefesindeyim. Elegant extra'lardaki deri koltuk hakiki deri mi? Bej ve siyah hangisini tercih etmemi tavsiye edersiniz?Bej olan çok kirleniyormu? Temizliği kolaymı? 2014 bir araca baktım. Çok kirli idi. Ve Koltukların dikiş yerlerinden hafif soyulmalar vardı. Daha 40.000 km'de idi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 885 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2145 : Mayıs 05, 2017, 23:33:14 »
Caner bey aracınız şimdiden hayırlı olsun.
Aracın deri koltukları suni deri.Alcantre-deri diye geçiyor koltuklar.
Pek kolay kirlenmiyor,kirli olanlarıda bir kuaförde hallettirebilirsiniz.
Selamlar
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2146 : Mayıs 06, 2017, 11:50:42 »
Ümit bey teşekkürler. Sizin 2013 Avensis koltuklar bej mi? Bej ise keşke siyah alsaydım dediğiniz oldu mu? Derinin kalitesi nasıl? Sizin araçta deformasyon oldu? İnşallah temiz düşük km'li bir avensis alıp uzun seneler binmek istiyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2147 : Mayıs 06, 2017, 13:09:53 »
Caner bey benim aracım 2012 makyajlı kasa km 53000 km oldu ve içi bej.Şu ana kadar deride deformasyon olmadı ve iyikide içi bej olmuş siyahta gözüm hiç kalmadı. :D
İnşallah gönlünüze bir araç bulup aramıza katılırsınız. :tamam:
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2148 : Mayıs 06, 2017, 15:32:53 »
Cavit bey verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. İnşallah...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 885 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2149 : Mayıs 07, 2017, 00:59:44 »
Merhaba,
Hiç keşke siyah alsaydım demedim aksine iyiki bej almışım diyorum hep:)Bej renk aracı daha ferah gösteriyor.
Koltuk derilerinde/döşemelerinde herhangi bir deformasyonda yok, aracım 48.000 km de 2013 model.
Selamlar
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2150 : Mayıs 12, 2017, 11:39:59 »
Bu konumuzun 89.sayfasında şu anda Piyasada satılan Sonax Jant temizleyicisinin kesinlikle işe yaramadığını geçen sene Ağustos ayında belirtmiştim.Ancak aklıma takılan geçen sene acaba benim aracın jantları Antrasit Gri kaplama olduğu içinmi işe yaramıyor diye düşünmüştüm.

Ancak geçen hafta çelik jantlı başka bir araçtada denedim kesinlikle sonuç aynı.
Bunun üzerine Sonax Türkiyeye mesaj attım ve bu sabah Sonax Pazarlama müdürü olduğunu söyleyen yetkili aradı.

Son 1 yıldır Almanyadan gelen  Jant temizleyicilerin işine çevreye olan zararlı etkiyi Azaltmak Adına Alman üretici Narenciye bitkisi koyarak hoş kokulu ve daha az zararlı temizleyici yaptığını ancak bazı müşterilerden benim gibi olumsuz geri dönüş aldıklarını belirtti.

Almanya ile yapılan görüşmede yeni üretim parti malların 1 aya kadar Türkiyeye geleceğini ve bunlardan tarafıma 1 adet ücretsiz gönderileceğini belirtti teşekkür ederek kapattık telefonu.

Aklınızda bulunsun diye söylüyorum,janta püskürttüğünüzde Yeşil Renge dönen Sonax Jant Temizleyici hiç bir işe yaramayan üründür.
Eğer janta sıktığınızda kırmızı renk alıp sonrasında kirleri akıttıkça Mor renk alan ise doğru üründür.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 65000
  • 305 kere teşekkür etti
  • 312 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2151 : Mayıs 12, 2017, 22:43:12 »

Aklınızda bulunsun diye söylüyorum,janta püskürttüğünüzde Yeşil Renge dönen Sonax Jant Temizleyici hiç bir işe yaramayan üründür.
Eğer janta sıktığınızda kırmızı renk alıp sonrasında kirleri akıttıkça Mor renk alan ise doğru üründür.

ValetPro Bilbery 'yi jant temizliği için tavsiye ederim.Daha şiddetli bir temizlik için ise ValetPro Dragons'u tavsiye ederim.İkiside litrelik veya yarım litrelik olarak satılıyor.Litrelik Dragons'u jantlarda 1/1 oranda seyreltip kullanabilirsiniz.
VW Golf 1.6 TDI & DSG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2152 : Mayıs 13, 2017, 11:54:25 »
Ben de geçen yaz Macota Percerchi Jant Temizleyici kullandım. Rengi yeşildi.Basınçlı yıkama makinesi ile kullandım.Bekir Uğur beyin dediği gibi memnun kalmadım. Keşke Sonax alsaydım dedim. Demek ondan da memnun kalmayacaktım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2153 : Haziran 15, 2017, 19:40:17 »
Bugün Bursa-İstanbul yaptım ancak yeni köprüyü kullandığım için yüksek devir ve yüksek hızlara çıktım.

Yaklaşık 1 saat önce eve döndüm ve anahtar koyma gözündeki anahtarı almak için elimi soktuğumda inanın

O kadar sıcaktıki,anahtarı bırakıcaktım az daha.

Aracı kısa ve sakin kullanımda bu bölge ısınmıyor ancak hızlı ve uzun kullanımda ciddi ısınmalar oluyor.

Bunun sebebi nedir acaba?O bölgenin altından geçen ısıya maruz kalan parçalarmı var, ya da yalıtım eksikliği filanmı?

@Ufuk Sönmez (16363) , @Ahmet Güve (8047) ??

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2154 : Temmuz 21, 2017, 10:07:41 »
Artık araba yıkaması yapanların burunlarından kıl aldırmamaları (özellikle bu mevsimlerde),abi randevunuz var mı diye sormaları,kullandıkları boya düşmanı kostik malzemelerden,özensizce yaptıkları iç dış yıkamalar için 30-40 tl arası para almalarından dolayı bu işleri apartmanın otoparkında kendim yapmaya karar verdim.

Ayrıca aracımın inci beyazı renkte olmasından dolayı yaklaşık 4 aydır yıkatamadığım için boyanın üzerinde tavanda,bagaj kapağı civarında daha öncede forumda bahsedilen paslanma benzeri nokta nokta olan lekeler bende de belirmeye başladı.Araştırmalar sonucunda bu olayın DEMİR TOZU olduğuna kanaat getirdik.Ayrıca kaportaki koruyucu filmde inanılmaz şekilde is lekeleri vardı ve bu lekeler yıkama ile dahi gitmiyordu.Neyseki yaptırdığım yere gittiğimde 2-3 kez Pasta ile iyice silindikten sonra ilk günkü gibi tertemiz oldu.(bu arada 2-3 yerde ağaç reçine lekesi vardı,kaput folyosunun ne kadar faydalı olduğu bir kez daha gördüm)

Dolayısıyla Valet Pro Dragons demir tozu alma olayı ile başladım işe.

Dün sağolsun @Kaan Kara (29002) yardımları ile amatörce kendi çapımda bu işler için gerekli olan ekipmanları topladım.

1-Karcher K5 Full Control Araç Yıkama Makinesi ve yıkama şampuanı
2-Meguiars Ultimate Wax ve Temizleme Bezi
3-Kil
4-Valet Pro Dragons Demir tozu sökücü
5-İPA

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2155 : Temmuz 21, 2017, 11:49:09 »
@Bekir Uğur  YAVUZCAN (29160) ,
İç dış ne kadar?  :islik:
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2156 : Temmuz 21, 2017, 12:57:35 »
İç Dış 25-35 tl aralığında.
2 araba var evde.Ayda  2 kere yıkatsam aracı iki arabadan 4 yıkama eder.
Bunlarıda boşver bu parayı verip,hala iç tarafta göstergelerin üzerinde tozlu alanlar gördüğümde sinirleniyorum artık.
Kullandıkları uyduruk malzemeleri söylemiyorum bile zaten.
Sen daha iyi bilirsin @Ahmet Güve (8047) yıkamacılardaki kullanılan köpük denen malzemeleri!!!
En azından biraz yorulurum ama içime sinerek yapmış olurum herşeyi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 25000
  • Model Yılı: '19
  • 304 kere teşekkür etti
  • 333 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2157 : Temmuz 21, 2017, 22:46:54 »
geçmiş olsun dr. bey. virüsü kaptınız sanırsam :yika: detayın sonu yok hocam, detay sitelerine de bekleriz.
2019 Mondeo 1.5 Ecoboost (Prins VSİ-3 DI)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2158 : Temmuz 21, 2017, 22:52:50 »
Yıkamacıların kullandıgı birçok ürün torpidonun çatlamasına neden oluyor.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 65000
  • 305 kere teşekkür etti
  • 312 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2159 : Temmuz 22, 2017, 00:45:53 »
Artık araba yıkaması yapanların burunlarından kıl aldırmamaları (özellikle bu mevsimlerde),abi randevunuz var mı diye sormaları,kullandıkları boya düşmanı kostik malzemelerden,özensizce yaptıkları iç dış yıkamalar için 30-40 tl arası para almalarından dolayı bu işleri apartmanın otoparkında kendim yapmaya karar verdim.

Ayrıca aracımın inci beyazı renkte olmasından dolayı yaklaşık 4 aydır yıkatamadığım için boyanın üzerinde tavanda,bagaj kapağı civarında daha öncede forumda bahsedilen paslanma benzeri nokta nokta olan lekeler bende de belirmeye başladı.Araştırmalar sonucunda bu olayın DEMİR TOZU olduğuna kanaat getirdik.Ayrıca kaportaki koruyucu filmde inanılmaz şekilde is lekeleri vardı ve bu lekeler yıkama ile dahi gitmiyordu.Neyseki yaptırdığım yere gittiğimde 2-3 kez Pasta ile iyice silindikten sonra ilk günkü gibi tertemiz oldu.(bu arada 2-3 yerde ağaç reçine lekesi vardı,kaput folyosunun ne kadar faydalı olduğu bir kez daha gördüm)

Dolayısıyla Valet Pro Dragons demir tozu alma olayı ile başladım işe.

Dün sağolsun @Kaan Kara (29002) yardımları ile amatörce kendi çapımda bu işler için gerekli olan ekipmanları topladım.

1-Karcher K5 Full Control Araç Yıkama Makinesi ve yıkama şampuanı
2-Meguiars Ultimate Wax ve Temizleme Bezi
3-Kil
4-Valet Pro Dragons Demir tozu sökücü
5-İPA

Birde wax alıp kendiniz aracı korumaya alın  :)

Wax silme bezi ve araç kurulama bezi olarak linkini vereceğim ürünlerle başlayabilirsiniz bence ;

Kurulama Bezi;

http://www.microfaser.com.tr/urun/mikrofiber-lux-oto-kurulama-bezi--50x70-cm-_136.aspx?CatId=138

Wax silme Bezi;

http://www.microfaser.com.tr/urun/mikrofiber-kenarsiz-wax-cila-havlusu--made-in-usa-----40x40-cm-_153.aspx?CatId=140

ayrıca alacağınız makine şimdiden belli ise aliexpresten hızlıca makinenize uygun olan MJJC FoamLance siparişi geçin. Foam ile kullanmak içinde şampuan alıp.Birde çift kova ve yün yıkama eldiveni aldınız mı ufaktan bu işe girişmiş olursunuz :) Yazdığım malzemeler yıkama makinenizin 5'te biri fiyata alınacak şeyler bütçeyi zorlamaz  :)
VW Golf 1.6 TDI & DSG