Gönderen Konu: Avensis t27 kasa lpg ile yakıt tüketimim.  (Okunma sayısı 31900 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '13
  • 305 kere teşekkür etti
  • 177 kere teşekkür edildi
Avensis t27 kasa lpg ile yakıt tüketimim.
« : Haziran 10, 2014, 17:30:12 »
Evet arkadaşlar aracım daha 1 aylık.  2 hafta önce lpg takıldı.  Kit olarak brc my11 kullanıldı.  Muz tipi tank takılı ve ilk depom. Net olarak 36.660 lt lpg aldı araç ilk dolumda. Şu an için şehir içi, 35 km ortalama hız ile 405 km yol yaptım.  Yol bilgisayarında tüketim değeri 7.5 lt. Sanırım biraz daha gidecek. Son ışık yanıp sönüyor. Gazı Shell'den 2.56 tl'den aldım. 94 tl gaz ile gittiğim yol hesaplanirsa km'de 24 kuruş gibi bir tüketimim var. Sizce bu tuketim nasil? Bana çok makul geldi 1400 kilo olan D sınıfı bir araç için. Hatta eski Corolla aracımdan daha iyi gibi geldi bana. Lpg ile düz yolda bir performans kaybı hissetmedim. Yol bilgisayarı fotoğrafı ekkemek istiyorum eğer becerebilirsem. Saygılar  :saygi:
Avensis elegant extra

Toyota Club Türkiye

Avensis t27 kasa lpg ile yakıt tüketimim.
« : Haziran 10, 2014, 17:30:12 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
Ynt: Avensis t27 kasa lpg ile yakıt tüketimim.
« Yanıtla #1 : Haziran 10, 2014, 17:47:13 »
biz hep o civarlardayız hocam yakıt tüketimimiz maşallah cliolarla yarışır lpg de nazar değmesin
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Haziran 10, 2014, 18:46:48 »
biz hep o civarlardayız hocam yakıt tüketimimiz maşallah cliolarla yarışır lpg de nazar değmesin
Aynen kardeş ben şaşırmadım desem yalan olur.  Eski 1.4 getz'imden azıcık fazla yakiyor maşallah
Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 10, 2014, 18:47:54 »
2 haftalık araca LPG taktırdınız demek  :wacko: Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın  :tamam:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Haziran 10, 2014, 18:51:41 »
2 haftalık araca LPG taktırdınız demek  :wacko: Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın :tamam:
2. El aldım hocam.  21500 km'de 2013 model.  Ama sıfırdan alsaydim yibe taktirirdim. Toyota yetkili bayisi bile takiyor artik. Adana'da toyotasina lpg taktirmayani dövüyorlar  :rofl:
Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 190000
  • Model Yılı: '02
  • 463 kere teşekkür etti
  • 674 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Haziran 10, 2014, 19:20:30 »
Degerleriniz bencede gayet iyi dahada zamanla birazcik daha düşebilir kullanima yol sartlarina gore.hayirli olsun nazar degmesin.
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Haziran 10, 2014, 20:38:24 »
Degerleriniz bencede gayet iyi dahada zamanla biraz düşebilir kullanima yol sartlarina gore.hayirli olsun nazar degmesin.
Aracı almadan önce ayni paralara fluence, focus dizel, passat 1.4 tsi almayi çok düşündüm.  Ama gönlüm avensise kaydı. Iyikide kaymış. Hem param cebimde kaldı, konforu  cabası. Nerdeyse dizel c sınıfı bir araç kadar yakıyor lpg ile. Varsın yokuşta bağırsın azıcık. :)
Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Haziran 10, 2014, 20:42:20 »
Aracı almadan önce ayni paralara fluence, focus dizel, passat 1.4 tsi almayi çok düşündüm.  Ama gönlüm avensise kaydı. Iyikide kaymış. Hem param cebimde kaldı, konforu  cabası. Nerdeyse dizel c sınıfı bir araç kadar yakıyor lpg ile. Varsın yokuşta bağırsın azıcık. :)

fluence, focus dizel, passat 1.4 tsi almayi çok düşündüm.  Ama gönlüm avensise kaydı. :rofl: :rofl: :rofl:

Iyikide kaymış. :alkis: :alkis:
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Haziran 10, 2014, 20:45:54 »

fluence, focus dizel, passat 1.4 tsi almayi çok düşündüm.  Ama gönlüm avensise kaydı. :rofl: :rofl: :rofl:

Iyikide kaymış. :alkis: :alkis:
Allah'tan forumda vosvosçu yok. Valla topa tutarlardi :)
Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Haziran 10, 2014, 20:46:46 »

ben maalesef yakit yazmıyorum sıkıntı oluyor ama bu e12 den sonraki tek hedefim bu araba toyotada  :D temiz kullandiginizda motorun hala keyif vermesi benzini aratmamasida enbuyuk avantaji oluyor.yakiti cok kiskandirir şüphem yok :D tam uzun vadeli bir arac  :)
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 99000
  • 1362 kere teşekkür etti
  • 887 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Haziran 10, 2014, 22:17:53 »
T 27 makyajlı kasada 6.5 lt/100km şehir içi 7.5-8 lt/100 km uzun yolda benzin yakıyorum.
LPG li araç hiç kullanmadım bugüne kadar gerçekten ekonomik verilerinize göre ama bana kızmayın ben LPG ye sonuna kadar KARŞIYIM.
Neden derseniz avensis alıyorsunuz sonrada LPG taktırıyorsunuz güzelim arabaya aklım almıyor sadece ekonomi adına.
Eleştiri için özür dilerim ama yazmadanda edemedim.
Keyifli sürüşler dilerim.
Yalova'dan selamlar
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Haziran 10, 2014, 22:30:07 »
T 27 makyajlı kasada 6.5 lt/100km şehir içi 7.5-8 lt/100 km uzun yolda benzin yakıyorum.
LPG li araç hiç kullanmadım bugüne kadar gerçekten ekonomik verilerinize göre ama bana kızmayın ben LPG ye sonuna kadar KARŞIYIM.
Neden derseniz avensis alıyorsunuz sonrada LPG taktırıyorsunuz güzelim arabaya aklım almıyor sadece ekonomi adına.
Eleştiri için özür dilerim ama yazmadanda edemedim.
Keyifli sürüşler dilerim.
Yalova'dan selamlar
Tercihinize saygim var ama Hocam Maseratti değil orta sınıf aile aracı Avensis :) Tamam güzel hoş araba ama o kadarda duygusal bağ kurmaya gerek yok. Zaten lpg uyumlu olduğu için aldım ben dahs çok.  Yoksa dizel alırdım.  Sudi Arabistan yeteri kadar zengin zaten bırakın paramız cebimizde kalsın.
Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Haziran 10, 2014, 23:09:41 »
Sanirim niye yakitt verilerimi yazmadigimi cok lpg konusundada yorum yapmamaya calistigimi anladiniz bahadir bey :D ankarada suan birsuru x5 de bile tüp var avensis nedirki :D artik lpglerin bile yaglama sivisi var subap sorununu cozmek için. Kaliteli bir iscilik orjinal parcalar ile guzel iyi bir kit benzini min duzeyde arattirir.sahsi dusuncemdir lpg den sikayeti olan once kendine bakicak ben bu tupu masraftan kacip ucuza mi kotu isciliklemi taktirdim.arkasindan ben bu arabayi nasil kullandim diye bakicak bakimlarini nasl yaptirdim diyebakicak.zaten bunlarda sıkıntı bulamiyorsa keyifle biner :) sahsi yorumumdur yanlis birsey dedimse cok ozurdilerim. Tabi birde arac nekadar saglikli bu da onemli.burdan verilerinizi takipedicem bende :)
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3401 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Haziran 10, 2014, 23:12:49 »
Güle güle kullanın ve aracınızın keyfini çıkartın.
Emin olun ki artık aracınızdan daha fazla keyif alacaksınız.

Benimde ilrleyen zamanda hayalimdeki modellerden birisi (1,8 CVT)
Tabii ilk işimde yine LPG montajı.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Haziran 10, 2014, 23:20:54 »
Güle güle kullanın ve aracınızın keyfini çıkartın.
Emin olun ki artık aracınızdan daha fazla keyif alacaksınız.

Benimde ilrleyen zamanda hayalimdeki modellerden birisi (1,8 CVT)
Tabii ilk işimde yine LPG montajı.

hala bulamadik biz 1.8 avensis  :D
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 75 kere teşekkür etti
  • 161 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Haziran 10, 2014, 23:25:12 »
Aracınız hayırlı olsun, doğru bir seçim.  ;) 7,5 lt/100 km değeri kaç km yolculuktan sonra ortaya çıktı ve şehir içi, şehir dışı oranları nasıl ? Zira bana pek doğru bir şekilde ölçülmüş gibi gelmedi. Ben de arabayı zorlamadan kullanırım, aynı kite sahibiz ve neredeyse aynı km'de araçlarımız. Karma tüketimde 8,5-9 lt/100 km'nin altına düşemedim henüz doğru bir ölçümle. Varsa ekonomik sürüş taktikleriniz de duymak isterim açıkçası.  :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3401 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Haziran 10, 2014, 23:31:54 »
Aracınız hayırlı olsun, doğru bir seçim.  ;) 7,5 lt/100 km değeri kaç km yolculuktan sonra ortaya çıktı ve şehir içi, şehir dışı oranları nasıl ? Zira bana pek doğru bir şekilde ölçülmüş gibi gelmedi. Ben de arabayı zorlamadan kullanırım, aynı kite sahibiz ve neredeyse aynı km'de araçlarımız. Karma tüketimde 8,5-9 lt/100 km'nin altına düşemedim henüz doğru bir ölçümle. Varsa ekonomik sürüş taktikleriniz de duymak isterim açıkçası.  :)

Can

Buralarda 27 kuruş
Uzun yol 90 km sabit hızda 16 kuruş. (LPG)

Herşey sag ayakta.   ;)
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Haziran 10, 2014, 23:34:05 »
2009 yilinda sıfır Corolla alip 2 sene benzinle kullandim. O zaman venzin 3 liraydi. 4 olunca söve saya lpg taktirdım.Pişman oldum beklediğim için o zaman.. Şimdi 5 lura benzin. Sürekli benzin göstergesini takip etmektense lpg kullanılır paşa paşa.   Burada yetkili servis takiyor 2700 tl'ye garanti bozmadan.  Servisin yaptırdığı ustaya 1700 tl'ye yaptirdim. Araca bir zararı olsa toyota buna bulaşmazdi bence. Ha çekiş derseniz çok performansli kullanan kişiler % 10 luk bir kayıp yaşar orasi doğru.  Beni sorarsaniz aile babası, öğretmenim hız yapmam cebimde ay sonunda kalan paraya bakarim. Şu an için 150 tl karim var her ay. Yazin 5000 km yol yapacağım. Kar ettiğim parayı kendi keyfime harcarim.
Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 75 kere teşekkür etti
  • 161 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Haziran 10, 2014, 23:41:51 »
Can

Buralarda 27 kuruş
Uzun yol 90 km sabit hızda 16 kuruş. (LPG)

Herşey sag ayakta.   ;)

Abi sürekli şehir içi sürmemden dolayı böyle değerler görünce kıskanıyorum, ''yok yanlıştır o'' diye salça oluyorum. :D Bu yaz 3000 km'den fazla şehir dışı yapacağım, o zaman gelip bende derim 15-20 kuruş yaktım diye. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Haziran 10, 2014, 23:42:23 »
2009 yilinda sıfır Corolla alip 2 sene benzinle kullandim. O zaman venzin 3 liraydi. 4 olunca söve saya lpg taktirdım.Pişman oldum beklediğim için o zaman.. Şimdi 5 lura benzin. Sürekli benzin göstergesini takip etmektense lpg kullanılır paşa paşa.   Burada yetkili servis takiyor 2700 tl'ye garanti bozmadan.  Servisin yaptırdığı ustaya 1700 tl'ye yaptirdim. Araca bir zararı olsa toyota buna bulaşmazdi bence. Ha çekiş derseniz çok performansli kullanan kişiler % 10 luk bir kayıp yaşar orasi doğru.  Beni sorarsaniz aile babası, öğretmenim hız yapmam cebimde ay sonunda kalan paraya bakarim. Şu an için 150 tl karim var her ay. Yazin 5000 km yol yapacağım. Kar ettiğim parayı kendi keyfime harcarim.

8 senedir e12de kullanıyorum nedemek istediginizi rahatça anlıyorum  :D ama ahmet abi çok güzel özetlemiş artık daha fazla keyif alacaksınız diye zamanla öle oldugunu bencede göreceksiniz :) zaten öncedende tecrubelisiniz dikkatedilcek hususlarıda biliyorsunuz Allah nazardan korusun inşallah
2002 corolla sol vvt-i