Gönderen Konu: Avensis Geri Vites/Sis Lambası cree led ile güçlendirildi/Resimli...  (Okunma sayısı 7299 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar koca kıçlı aracımızı geceleri park ederken tek lamba bana pek yeterli gelmiyor.Özellikle park ettiğim yer zifiri karanlık oluyor tek lambanın ışığı yetmiyor.Stop grubuna led takmam taktırmam trafikte karşılaşıyorum resmen gözümü alıyor  ve bu kul hakkına girer bende bu şekilde düşünmüyorum amacım sadece geri giderken iyi ışık alabilmek.....

30W cree led alındı geri vites lambasına ve sis lambasına uygulandı

sonuçlar...
Bence gayet iyi yani eskisine nazaran.

***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 885 kere teşekkür edildi
Ali hocam sizin kasada arka tarafta iki adet geri vites lamba yeri yokmu ??
Bence ikinci lamba yerine lamba takmayı deneyin benim araçta iki lamba var mükemmel yetiyor
Selamlar
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
Yok hocam 2011 modellerde tek lamba var sağ tarafta yeni modellerde gördüm 2 adet var. Bizdekinde çok aydınlatıyormuş gibi birde koyu renk kullanmışlar üst kapağını sizdekiler berrak  :argh:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
tamamda diğer tarafta geri lambası için yer yokmu ben var diye biliyorum varsa prb yok ama yoksa çare aramak lazım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 66 kere teşekkür etti
  • 254 kere teşekkür edildi
2. videodaki gibi yapabilirsiniz arka sis lambasına geri vites lambasından paralele hat alıp bir diyot takın sis farı hattına da bir diyot takın geri vitese taktığınızda sis lambası ile geri vites lambası yanar.Sis lambasını yaktığınızda sadece sis lambası yanar.Eski aracım  vardı VW polo ben öyle yapmıştım çok güzel aydınlatıyordu :) Ama muaynede sorun yaratabilir :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
2. videodaki gibi yapabilirsiniz arka sis lambasına geri vites lambasından paralele hat alıp bir diyot takın sis farı hattına da bir diyot takın geri vitese taktığınızda sis lambası ile geri vites lambası yanar.Sis lambasını yaktığınızda sadece sis lambası yanar.Eski aracım  vardı VW polo ben öyle yapmıştım çok güzel aydınlatıyordu :) Ama muaynede sorun yaratabilir :(

işin açığı kendim yapamam diyot falan ikincisi de orijinalliğinin bozulmamasını istememden dolayı cree led en mantıklısı gibi

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 31, 2014, 11:07:24
Ali hocam sizin kasada arka tarafta iki adet geri vites lamba yeri yokmu ??
Bence ikinci lamba yerine lamba takmayı deneyin benim araçta iki lamba var mükemmel yetiyor
Selamlar

hocam siz biliyor musunuz arka bagaj döşemesi nasıl sökülecek? plastik siyah şeyler elle dönüyor biraz denedim ama çıkaramadım sonra bıraktım

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 31, 2014, 11:10:07
Yok hocam 2011 modellerde tek lamba var sağ tarafta yeni modellerde gördüm 2 adet var. Bizdekinde çok aydınlatıyormuş gibi birde koyu renk kullanmışlar üst kapağını sizdekiler berrak  :argh:

hocam sizede sorayım bagaj döşemesi nasıl sökülebilir?
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • onun ruhu japon...
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '16
  • 128 kere teşekkür etti
  • 184 kere teşekkür edildi
Aslında geri vites lambasına dokunmayıp, geri vites lambasından beslenecek 2. Bir aydınlatma da ekleyebilirsiniz...
Geri görüş kamerası gibi, plakanın üstünden, geri vitese takınca aydınlatma sağlar...
Herşeye rağmen; gülmek güzeldir...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
Aslında geri vites lambasına dokunmayıp, geri vites lambasından beslenecek 2. Bir aydınlatma da ekleyebilirsiniz...
Geri görüş kamerası gibi, plakanın üstünden, geri vitese takınca aydınlatma sağlar...

hocam orijinalliğini bozmak istemiyorum aslında cree led kullanan arkadaşlar bilgilendirse fena olmaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
Bagaj döşemesi sökmek için plastik klipsler iki çesit vidalı ise çeyrek tur kadar döndürüp,klipsin ortasında noktasal bir alan varsa oraya ince yıldız  tornavida ile az bastırarark ( tık sesini duyana kadar) sonra klipsi elle çekerek çıkarabilirsiniz.Bu arada yeni konu açmıyım T27 makyajlı kasada gündüz farlarını LED yapabilen arkadaş varmı varsa bilgi paylaşımı yapalım ECU maalesef LED ampulleri kabul etmiyor.Gündüz farı yanmayınca far içi kaş LED lerde sönüyor.
Kolay gelsin

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
Bagaj döşemesi sökmek için plastik klipsler iki çesit vidalı ise çeyrek tur kadar döndürüp,klipsin ortasında noktasal bir alan varsa oraya ince yıldız  tornavida ile az bastırarark ( tık sesini duyana kadar) sonra klipsi elle çekerek çıkarabilirsiniz.Bu arada yeni konu açmıyım T27 makyajlı kasada gündüz farlarını LED yapabilen arkadaş varmı varsa bilgi paylaşımı yapalım ECU maalesef LED ampulleri kabul etmiyor.Gündüz farı yanmayınca far içi kaş LED lerde sönüyor.
Kolay gelsin

hocam ortasında düğme ya da basılacak yer yok sadece plastik iki tarafı biraz çukur elle kolay dönüyor neredeyse 30 tur döndürdüm birini ama ne gevşeme oluyor ne de çıkma sözkonusu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
bende araç yanından şimdi geldim :)
evet bendede öyle dönen kısmı kendine çek hocam az biraz tıklyana kadar zaten tık der oturur sonra ana klipsi çekerek çıkar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
bende araç yanından şimdi geldim :)
evet bendede öyle dönen kısmı kendine çek hocam az biraz tıklyana kadar zaten tık der oturur sonra ana klipsi çekerek çıkar.

elle asılınca çıkar değil mi hocam? peki arka park lambasının türünü biliyor musunuz   :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
aracın sadece plaka lambalarına ve gündüz farlarına baktım ali bey daha pek kurcalayamadaım zaman yok bu aralar ama çoğu sanırım T20 tipi bakmak lazım.elle asılınca çıkar ama asılabilirseniz ince bir tornavida daha iyi olur.
kolay gelsin

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra

Arkadaşlar klavuzdan baktım 21w tek uçlu ampul diyor ne demek bu?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
Ali hocam sökebildinmi arka kaput ses yalıtımını ??

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
Ali hocam sökebildinmi arka kaput ses yalıtımını ??

Yok hocam lambayı bir doğru seceyim sonra park ve sis lambası aynı. onları en güçlü led olan cree ledlerle donatacağım inşallah  :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
Hadi hayırlısı fotoları bekliyoruz.Ben bir defa sökmüştüm ilk aldığımda arka yalıtımı neden diye sormayın milleti güldrürüz şimdi akşam akşam  :rofl:
kolay gelsin,Istanbul'dan selamlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
Hadi hayırlısı fotoları bekliyoruz.Ben bir defa sökmüştüm ilk aldığımda arka yalıtımı neden diye sormayın milleti güldrürüz şimdi akşam akşam  :rofl:
kolay gelsin,Istanbul'dan selamlar

:D  valla lambadan tırsmaya başladım en ucuz yollu tek smd lamba 15-20 dolar :nija: :blink: :wacko:
birde sen arıza ışığı yakıyor dedin ona da tırstım gündüz  ledlerine

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
Gündüz LEd lerinde arıza ışığı yakma olayı yok.toyota çok üst model LANDCRUISER gibi modellerde sadece CANBUS kullanıyormuş.Bzim araçlarda yok.Ancak LED lambayı yaktıramadım ben.ECU dan geliyor ancak nedense LED lambaları kabul etmedi ama bende daha pes etmedim.ECU yu yakmazsam hayırlısı  :rofl:
Geri lambaların sorun yaratacağını sanmıyorum ben.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • FlickR -FotoShare
  • Kan Grubu: 0+
  • 148 kere teşekkür etti
  • 105 kere teşekkür edildi
Geri lambasının zayıflığı bizim T25 lerde de var maalesef. Güzel aydınlatacak bir lamba olursa ben de denerim şahsen. İlaç gibi gelir.