Gönderen Konu: Toyota Avensis T27 Plaka ampülü değiştirme/Resimli anlatım...  (Okunma sayısı 5367 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
Ledler şu linkteki ürün ve oldukça iyi ışık veriyor , boyutu tam uydu az daha büyük olsa sığmayacaktı.....1.20 dolar+ücretsiz kargo-2 adet t10 led

http://www.buyincoins.com/item/39012.html  Kargo ücretsiz çin sitelerindeki en ucuz fiyattır.....

Diğer toyota modellerinde benzer lambalar kullanılıyorsa aynı şekilde sökülebilir.

Kitapçıkta sağdaki kulakçık gösterilmiş ama   sağdaki kulakçıktan çok zorladım ama çıkmadı,soldan çok rahat çıkıyor

Resimde açıklama yazdım yanlız takarken:

1-önce sağ tarafı tam geçirin tık sesini duyunca sağ tarafı fazla hareket ettirmeden sol kısmı geçitin altında sünger olduğu için biraz fazlaca bastırın ama abartmayın kırılabilir....

ESKİ SARI LAMBA VE YENİ LEDLER FARK ORTADA

***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
Anlatım için teşekkürler.  :alkis: bagaj kaputunun içindeki muhafazayı sökerseniz daha kolay ve kırmadan ampüllere ulaşırsınız Bunların onlu led olanlarını aliexpressten alıp takmıştım fakat alttaki linkteki ledler gibi maalesef aydınlatmıyor. üzerinde daha önce photon tipi vardı uygun zamanda taktıklarımla değiştirecegim.

http://www.hepsiburada.com/liste/photon-exclusive-6-ledli-5-watt-6000k-dipsiz-park-led-85d045/productDetails.aspx?productId=otm85d045&categoryId=20024643
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
Anlatım için teşekkürler.  :alkis: bagaj kaputunun içindeki muhafazayı sökerseniz daha kolay ve kırmadan ampüllere ulaşırsınız Bunların onlu led olanlarını aliexpressten alıp takmıştım fakat alttaki linkteki ledler gibi maalesef aydınlatmıyor. üzerinde daha önce photon tipi vardı uygun zamanda taktıklarımla değiştirecegim.

http://www.hepsiburada.com/liste/photon-exclusive-6-ledli-5-watt-6000k-dipsiz-park-led-85d045/productDetails.aspx?productId=otm85d045&categoryId=20024643

Hocam 30 tl nerede 2.5 tl nerede değil mi  ;) :D
Photon sofit ledi ben kapı içlerindeki yerlere taktım araç kapısını açınca özellikle akşamları sırlar dünyasındaki yerli yersiz beliren hacı amca gibi oluyorum ışıktan (Bu benzetme tutar :D)
Sonuçta plaka aydınlansın beyaz renk belli olsun yeter dedim ben ama photon candır  :rofl: :rofl:
kaputun içindeki muhafazı sökme uzun sürer diye uğraşmadım lambayı usulca çekince geldi hemen ::)

Ben teşekkür ederim konu için efenim :alkis:
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
Hocam 30 tl nerede 2.5 tl nerede değil mi  ;) :D
Photon sofit ledi ben kapı içlerindeki yerlere taktım araç kapısını açınca özellikle akşamları sırlar dünyasındaki yerli yersiz beliren hacı amca gibi oluyorum ışıktan (Bu benzetme tutar :D)
Sonuçta plaka aydınlansın beyaz renk belli olsun yeter dedim ben ama photon candır  :rofl: :rofl:
kaputun içindeki muhafazı sökme uzun sürer diye uğraşmadım lambayı usulca çekince geldi hemen ::)

Ben teşekkür ederim konu için efenim :alkis:

Mutlaka fiyat farkından dolayı kalite farkıda olacaktır ben photon ile kalite farkını kendi şahsımca mukayese ettim.böyle şeylere takıntılı olduğumdan dolayı bazen fiyatı benim için önemli olmuyor kafaya takınca fiyatını önemsemeden alıyorum.Sonuç ikiside aynı işi görüyormu görüyor  ;) sakın yanlış anlamayın bu benim zevkim sizin hoşunuza gittiyse problem yok demektir :)

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
Mutlaka fiyat farkından dolayı kalite farkıda olacaktır ben photon ile kalite farkını kendi şahsımca mukayese ettim.böyle şeylere takıntılı olduğumdan dolayı bazen fiyatı benim için önemli olmuyor kafaya takınca fiyatını önemsemeden alıyorum.Sonuç ikiside aynı işi görüyormu görüyor  ;) sakın yanlış anlamayın bu benim zevkim sizin hoşunuza gittiyse problem yok demektir :)

takar uzun süre binerim iyi ışık alırım diyorsanız zaten photon alınmalı bizimki biraz gariban işi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 46000
  • 59 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Avensis T27 Plaka ampülü değiştirme/Resimli anlatım...
« Yanıtla #5 : Aralık 21, 2015, 19:51:30 »
hocam biraz geç yazıyorum ama bende yapmak istiyordum bu işi bi kaç yere sordum akım farkı olacağı için arıza lambası yanabilir hiç oynama dediler sizde bir problem oldu mu ve gece çekilmiş foto varmı?
Toyota varsa problem yok..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #6 : Aralık 21, 2015, 20:03:41 »
Avensisde led plaka lambası değişiminden arıza lambası yanmaz Avensisde gelişmiş canbus özelliği yok.iki tane kaliteli T10 led alıp değiştirin
Ledleri çinden almıştım nerdeyse bir sene olacak problemsiz kullanıyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #7 : Aralık 21, 2015, 20:04:13 »
hocam biraz geç yazıyorum ama bende yapmak istiyordum bu işi bi kaç yere sordum akım farkı olacağı için arıza lambası yanabilir hiç oynama dediler sizde bir problem oldu mu ve gece çekilmiş foto varmı?
Avensiste sigorta atar ama ariza lambasi yanmaz. Çünkü böyle bir alt yapısı yok aracin