Gönderen Konu: fren sesi  (Okunma sayısı 28894 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 504 kere teşekkür etti
  • 208 kere teşekkür edildi
Ynt: fren sesi
« Yanıtla #20 : Kasım 28, 2014, 16:37:52 »
müzik açıksa ses de yok sinir bozmak da yok :)
" Less English, more bike."

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Kasım 28, 2014, 16:37:52 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 42300
  • Model Yılı: '12
  • 20 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Kasım 28, 2014, 17:02:50 »
Hocam benim frenlerden de ses geliyor fakat arabayı geri vitese takıp frene bastığımda sadece neyle alakalı olduğunu çözemedim fren balatalarım da daha yeni sayılır en kısa zamanda servise gittiğimde soracağım  :huh:
Sen bir şeyler verdikçe dost görünen çok olur. Birde sen iste,gör hepsi birden yok olur..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • 504 kere teşekkür etti
  • 208 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Aralık 02, 2014, 06:40:28 »
Yeni corollası olanlara bir sorum olacak arkadaşlar. Araçla yolda giderken ışıklara gelmeden veya herhangi bir yerde durmadan önce düşük hızda frene sert bastığınız zaman, bir metal başka bir metala veya sert bir plastik başka bir plastiğe temas ediyormuş ( sürtüyormuş gibi) bir ses duyuyor musunuz bazen?

Mesaj Birleştirildi: Aralık 02, 2014, 06:43:42
bu ses helozon yaylardan veya amortiserlerden mi geliyor acaba? düşük hızda sert basınca frene , araba zank diye durursa bu ses geliyor. Onun dışında yüksek hızda giderken aracı durdurmak istediğim zaman frenlere abandığım zaman benim frenlerde ses yok. Sizden ricam düşük hızda arabayı siz de aniden durdurmanız, acaba sizde de aynı ses olacak mı?

Mesaj Birleştirildi: Aralık 02, 2014, 06:47:29
aracın tam durma anında gelen bir ses. Lastiklerin asfalttta kayma sesi değil bu ses. Araç tam durduğu anda, öne doğru aniden durup yığılma anında sanki sert bir plastik veya metal sesi gibi bir ses.
" Less English, more bike."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 1000
  • Model Yılı: '20
  • 281 kere teşekkür etti
  • 530 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Aralık 02, 2014, 08:34:50 »
Haftaya tekrar götüreceğim servise bakalım bu sefer ne yapacaklar?Ya satıp kurtulacağız yada servisle kankalığa devam edeceğiz :D

Yavuz Bey geçmiş olsun fakat böyle bir sorun için araba satılmaz. Aracınız garanti kapsamında olduğu için ve üçüncü kezden fazla aynı sorunu tekrar ediyorsa balataların değişimini talep ediniz. Benim 96 model corollam'da bile bu sorun mevcut ve balatalardan kayış sesine benzer ses gelmekte. Ustaya ön balataları sildiriyorum bir kaç bin km sonra bazen de hemen sonra ses tekrar başlıyor. Balataların bitmesini bekliyorum ve bittikten sonra bende orjinal yerine farklı tip balatalara dönmeyi düşünüyorum. Bu sorun aspest maddesinin kullanılmamasından kaynaklanıyor ve Otopratik'te de bilgi almak amaçlı sorduğumda hemen hemen her marka araçta bu sorunun görülebildiğini söylemekteler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '14
  • 19 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Aralık 02, 2014, 17:34:08 »
Aslinda bu konu corrolla icin baya bi reklam olur :)

``Corolla sahipleri sorun olan başka bir konu bulamayınca, asbest kullanmanın yasaklanmasından dolayı, tüm arabalarda olabilecek fren sesinden şikayetci oldular ``

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Aralık 02, 2014, 17:35:30 »
Aslinda bu konu corrolla icin baya bi reklam olur :)

``Corolla sahipleri sorun olan başka bir konu bulamayınca, asbest kullanmanın yasaklanmasından dolayı, tüm arabalarda olabilecek fren sesinden şikayetci oldular ``

Öyle demeyin koskoca bir davlumbaz konusu var ortada :)
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Aralık 02, 2014, 22:09:02 »
Öyle demeyin koskoca bir davlumbaz konusu var ortada :)

Benimkinde davlumbaz vardi :)
Oyüzden ben de dusun dusun başka ne problem bulsam diye uğraşıyorum :)
Ama bu polis arabalari mevzusu kafami kurcaliyor gercekten, bari site yonetimi anasayfadan kaldirsalar :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 1100
« Yanıtla #27 : Mart 05, 2015, 14:00:14 »
Arkadaşlar merebalar.ben geçtiğimiz ocak ayında dizel otomatik advence toyota corolla aldım.1000 km yaptıktan sonra frenlerden ses gelmeye başladı.bu ses araç durmaya yakın ken geliyor.hani arabaların balataları eskirde ince bir ses gelir ya o nun gibi bir ses.neyse serviste sorunu belirtim orda ki yetkililer arasına toz kaçıyor ondan yapıyor bir temizletelim dediler değişen bir şey yok. bu gün aradım ses kesilmiyor diye bu seferde işte eski araçların balatalarında aspet kullanılıyormuş bu malzeme kaldırılmış da ondan ses yapıyor dediler.şimdiki tüm markalarda aynı sorunun olduğunu sıfır bmv alsam bile aynı şeyin olacağını söyledi yetkili .

diyeceğim oki benim gibi sıfır toyota coralla yada baş model toyota alan arkadaşlar varsa kendilerin dede aynı sorun oluyormu. servisin bana belirtiği durum gerçek mi yoksa beni oyalıyorlarmı

TEŞEKKÜRLER

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • ...
  • Araç: ---
  • 21 kere teşekkür etti
  • 29 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Mart 05, 2015, 14:04:31 »
2011 corolla var aynı sorun bizde de var . ama başka araçlarda rastlamadım bu sese hiç ben

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
« Yanıtla #29 : Mart 05, 2015, 14:07:28 »
Arkadaşlar merebalar.ben geçtiğimiz ocak ayında dizel otomatik advence toyota corolla aldım.1000 km yaptıktan sonra frenlerden ses gelmeye başladı.bu ses araç durmaya yakın ken geliyor.hani arabaların balataları eskirde ince bir ses gelir ya o nun gibi bir ses.neyse serviste sorunu belirtim orda ki yetkililer arasına toz kaçıyor ondan yapıyor bir temizletelim dediler değişen bir şey yok. bu gün aradım ses kesilmiyor diye bu seferde işte eski araçların balatalarında aspet kullanılıyormuş bu malzeme kaldırılmış da ondan ses yapıyor dediler.şimdiki tüm markalarda aynı sorunun olduğunu sıfır bmv alsam bile aynı şeyin olacağını söyledi yetkili .

diyeceğim oki benim gibi sıfır toyota coralla yada baş model toyota alan arkadaşlar varsa kendilerin dede aynı sorun oluyormu. servisin bana belirtiği durum gerçek mi yoksa beni oyalıyorlarmı

TEŞEKKÜRLER

Bu konu forumda paylaşıldı Ozan Bey, arama yaparsanız epey mesaj bulacaksınız.

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=58638.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 48 kere teşekkür etti
  • 146 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Mart 05, 2015, 14:07:46 »
Bu servislere ne demeli bilemiyorum ki mazerete bakın sıfır BMW de bile ses yapıyormuş.  :D :rofl:
Buradan da bakabilirsiniz bu kadar şikayet var ve servis komik bir yanıt veriyor bence sorun kronik.

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=63850.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 46000
  • Model Yılı: '13
  • 9 kere teşekkür etti
  • 47 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Mart 05, 2015, 14:09:33 »

bi ara benim araçta da oldu ama serviste temizldilerdemi yoksa balatalar alıştımı neyse sesi kesti şu ana kadar ses yapmadı..

bu şikayeti bir kaç kişiden daha duydum forumda. acaba hala devam ediyormu onlarda? cevap yazarlarsa iyi olur..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #32 : Mart 05, 2015, 14:46:34 »
arkadaşlar ilginiz için teşekkürler inşallah aytaç beyin dediği gibi olur.valla bu yüzden arabadan soğumaya başladım. toyota gibi bir markaya hiç yakışmadı bu durum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Mart 05, 2015, 15:38:05 »
Bende kaliper pimi değil de sürtünme sesi geliyordu, halbuki balatalar çok var daha. Lastik değişiminde balata temizleme spreyi kullandım bol bol. sesi 5 aydır kesti. Yeni yeni ses gelmeye başladı çok çok hafif bir sürtme. Yaz lastiğine geçerken yine aynısını uygulayacağım. Yaz kış yapmak lazım.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kilometre: 15000
  • Model Yılı: '17
  • 108 kere teşekkür etti
  • 148 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Mart 05, 2015, 23:06:48 »

TEŞEKKÜRLER
satmış olduğum ix35 te de vardı. Tam durduğu andaki esneme sırasında bir gıcırtı gelirdi. Servis bana da aynı şeyi söylemişti. Corollada henüz böyle bir ses yok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #35 : Mart 06, 2015, 13:14:58 »
inşallah gelmez beni baya sinir ediyor

Mesaj Birleştirildi: Mart 06, 2015, 13:15:52
bu fren sesine çözüm bulan olursa yazsın arkadaşlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
« Yanıtla #36 : Mart 06, 2015, 13:35:11 »
inşallah gelmez beni baya sinir ediyor

Mesaj Birleştirildi: Mart 06, 2015, 13:15:52
bu fren sesine çözüm bulan olursa yazsın arkadaşlar

@Ozan Saygı (34155) Araç yol yaptıkça biraz daha azalacaktır bu ses. Balataların alışma devresini de göz önüne almak lazım 1500km den önce balatalar tam anlamıyla performans sağlamayabiliyor. Ses devam ederse de servise gideceksiniz. Ücretsiz 1000km bakımına henüz gitmediyseniz eğer gidince söylersiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #37 : Mart 08, 2015, 18:20:37 »
 anlattım servise bu duruma 1000 km bakımında bir siprey sıkmışlar sonra gene başladı aynı durum çözüm bulamıyorlar.orjinalleriyele değiştirsek bile yine aynı sesi yapar diyorlar.yeni çıkan araçlarda yani tüm markalarda bu ses varmış güya.

zaten bir fırsat bulduğumda gidecem kafalarına çalacağım arabayı
74000 tl para ver sonra ses dinle

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 8 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Mart 08, 2015, 23:49:03 »
Ozan bey benim araçta da aynı sorun vardı, 1000 bakımında disk ve balataları değiştirdiler. Araç şu an 5000 de ses falan yok. Değiştirsinler sorun kalmaz inşallah.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #39 : Mart 08, 2015, 23:59:39 »
anlattım servise bu duruma 1000 km bakımında bir siprey sıkmışlar sonra gene başladı aynı durum çözüm bulamıyorlar.orjinalleriyele değiştirsek bile yine aynı sesi yapar diyorlar.yeni çıkan araçlarda yani tüm markalarda bu ses varmış güya.

zaten bir fırsat bulduğumda gidecem kafalarına çalacağım arabayı
74000 tl para ver sonra ses dinle

Hocam ses zamala gidiyor. Bende de aynen sıktılar bişeyler, sonra tekrar geldi ama şimdi 1700deyim tamamen bitti.
Dedikleri doğru sanırım. Bi tanıdığımın arabası skoda onda da var.