Gönderen Konu: corolla z rot problemi ve fiyatı  (Okunma sayısı 15431 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 43000
  • Model Yılı: '14
  • 281 kere teşekkür etti
  • 530 kere teşekkür edildi
Ynt: corolla z rot problemi ve fiyatı
« Yanıtla #20 : Mart 20, 2014, 16:02:31 »
bende de bozuk yolda önden ses geliyor bazen . Bende Z rotundan şüpeleniyorum. Birde direksiyon kutusunda bazen ses geliyor.

Mustafa Bey,

Aracınız profilnizdeki araç ise direksiyon kutusu o km de arızalanacağını hiç sanmıyorum. Viraj lastikleri olabilir.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Mart 20, 2014, 16:02:31 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 23000
  • Model Yılı: '11
  • 33 kere teşekkür etti
  • 81 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Mart 20, 2014, 17:55:55 »
Mustafa Bey,

Aracınız profilnizdeki araç ise direksiyon kutusu o km de arızalanacağını hiç sanmıyorum. Viraj lastikleri olabilir.
evet profilimde ki araç. henüz 23.500 km de . bozuk yolda arasıra direksiyon civarından ses geliyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • YB276
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 190 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Mart 20, 2014, 23:58:21 »
evet profilimde ki araç. henüz 23.500 km de . bozuk yolda arasıra direksiyon civarından ses geliyor.
Abi sana şunu sorayım normal yolda bı kontrol eder misin?1800 2500 devir arası direksiyonun oralardan röle sesi gibi bi ses geliyor mu?Çünkü benim de başıma aynı şey geldi garantiden direksiyon kolonu komple değişti.Şu an sıkıntısız ve daha da iyi.En yakın zaman da servise uğra derim.  :)
2011 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Special Edition
Beni en çok çeken şey mazotun köpürmesi,dizelin çalışırken yaptığı sesi Anlayamazsınız. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 43000
  • 281 kere teşekkür etti
  • 530 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Mart 21, 2014, 08:33:04 »

Mustafa Bey, Sinop'ta Toyota servisi var mı bilmiyorum ama mutlaka yetkili servise göstermenizi tavsiye ederim. Bir sorun varsa ve garanti devam ediyorsa sorunu çözebilirler. Bunun dışında çok iyi bir özel ustaya fikir almak için danışabilirsiniz. Eski aracım Mondeo nun direksiyon kutusu yaklaşık 250.000km.de revizyon görmüştü.  Yani şayet sıfırında bir problem yoksa ve arabayı çok çok kötü off road koşullarında kullanmadıysanız 23500 kmde direksiyon kutusu bozulmaz. Bu arada aracın ön alt kısmına dikkatlice bir göz atın kırmızı yağ damlatma gibi bir durum var mı? Var ise direksiyon kutusunun keçeleri bozulmuş olabilir. Ama direksiyon kutusundan olacağını düşünmüyorum. Muhtemelen alt takımda sorun vardır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 23000
  • Model Yılı: '11
  • 33 kere teşekkür etti
  • 81 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Mart 21, 2014, 23:39:58 »
Sinopta yetkili servis yok. Ses arasıra geliyor. sesin geldiği yer yanıltıyor olabilir, bem Z rotundan şüpelenmiştim. ancak dün akşam biraz baktım, direksiyonun ordaki plastik kapakda biraz boşluk var, oda ses yapıyor olabilir. Direksiyon ayar kolunu açacam alt veya üst kısmına sünger gibi birşey koyup kapatacam. Yani boşluğunu alıp bi deneyecem. Araç 23.500 km de . ve benden önceki sahibi 20.000 bakımını İst. derindere de yaptırmış.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • EN İYİ PERFORMANS UZUN ÖMÜRLÜ OLANDIR.
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 40000
  • 239 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Mayıs 31, 2014, 22:09:28 »
arkada z rot olmaz arabada salıncak yok çünkü...salıncak yoksa z rot yoktur.ses amortisörden gelebilir veya amortisör üst lastiğinden olabilir. travers burcu olabilir.iyi bir rotçu bulun ve baktırın burdan sölemek güç...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '08
  • 4 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Nisan 21, 2018, 20:57:28 »
Ön takımdan tak tuk ses geliyordu alırken testte de z rotlarda boşluk var demişlerdi.Dün z rotlara 70 dedi 60 vererek ustaya 50 dedi 40 vererekten 2008 corollanın ön z rotlarını değiştim arabada bende rahatladım.