Gönderen Konu: Araç Titremesi,Direksiyondan Tık Sesi,Tümseklerde Gacırtı,Konsolda Ses,Güç Kaybı  (Okunma sayısı 6578 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 253000
  • Model Yılı: '06
  • 32 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
Merhabalar değerli arkadaşlarım büyüklerim.
Aracımda mevcut olan ve başlığada sığmayan sorunları tek tek yazacağım. Şu an aracım beni çok üzüyor, çok mutsuzuz ikimizde. Maalesef tüm kronik sorunlarını yaşamakla birlikte iyi bir ustaya muhtaç durumdayım. Tüm bakımlarını yaptırdım aracımın aksatmadan ve bu sorunların başlangıcından itibaren kimseye güvenemediğim için detaylara girdirmedim. Çünkü hepsi sök tak yenile tarzı deneme yanılma yöntemine başvuracaklardı. Yetkili servisler dahi benim önceden sezdiğim bu sorunları dile getirmeme rağmen aracınızda sorun yok diyerek gönderdiler. Ve yetkili servise gitmek istemiyorum artık. Çünkü daha önce uyardığım sorunların gerçekleştiğini görmek beni çok üzdü. Onun için işinin ehli forumda ismi sıkça bahsedilen Mithat ustaya telefon açtım. Uygun bir zamanımda gideceğim. Kontrolleri yapacak. Sorunlarımı bilgilerimle sayıyorum;Okuyunuz lütfen çünkü ortak şikayetler olduğunu biliyorum. Ve burada adım adım sonuçları ilerleyen günlerde aktaracağım.

Araç - Model: Avensis Comfort 1.6 - 2006
Km: 253.000
Lpg: Landirenzo 3. Yıl
Lpg ile yapılan Km: 122.000 KM
Aracın İlk Kullanıcısıyım

Mevcut Sorunlar:

- Zaman Zaman rolantide titremeye sebep olacak düşüşler (Lpg ayarı dahil gaz kelebeği temizliği herşeyi 2 ay önce yapıldı değişim çok az oldu)
- 2.viteste yol alırken ayağımı gazdan çektiğimde yavaşlama ivmesine geçer geçmez at gibi ileri geri kendini fırlatırcasına sarsılma. Bedenimi kontrol edemeyecek kadar abartmıyorum.
- Hissedilir derecede çekiş gücü kaybı. Normal bir Rampada devir kaybedince 2.vites ile gitmek ucu ucuna stop etmeden gidiyor. toparlaması o kadar zorki. O sırada motordan egzostan uğultu boğulurcasına bir ses çıkıyor. neredeyse stop edecek. farlar zayıflıyor. Üstelik araçta yük olarak bir ben varken. Dolu olunca siz düşünün.
- Ön taraftan kasislerden geçerken çıkan gıcırtı gacurtu sesleri. Yıllardır bunu yetkili servisleri olmak üzere herkese gösterdim bişey yok dediler. Kimi burç dedi bilmem ne dedi. Sonuç sıfır. artık iyice arttı.
-Konsoldan gelen seslerin sebebini bu forumda okumuştum süngerlerle halledenler olmuş. Bu sorunu en sona bırakıyorum, şimdiki mevcut sorunların yanında solda sıfır.
- Direksiyondan gelen tık sesi. Bunu yaşayanda çok var ama ne olduğu hala belli değil. Eskiden nadiren duyulurdu şimdi bariz artmış durumda. Sağa yada sola çevirirken derinden bir tık sesi geliyor. Hissedebiliyorum. Ve bir tümsek yada çukurdan yavaşça geçerken bir boşluk varmış gibi direksiyonun derinlerinden ön takımla aynı anda geliyor o ses. Sanki boşluk var gibi.

Son kontrollerde neler yapıldı: (2 ay önceki bakımda 250.000 bakımında)

- 2 farklı yerde tavsiye edilen yerler olmakla birlikte çekiş gücü kaybı şikayetim için Lpg ayarları kontrol edildi. Filtresi değişti vs.
- Gaz kelebeği temizlendi.
- Enjektörler kontrol edildi sağlam denildi.
- Yağın Km si dolmadığı için değişmedi.
- Fren diskler balatalar oldukça sağlam. uzun Km si var denildi. Zaten sıkıntıda yok.
- Motor bobinler kontrol edildi. Sağlam denildi.
- Baskı Balatam bitmişti artık o da değişti yenilendi komple.

Çözüm oldumu ? Hiç birşey çözülmedi. Artık gönülden bağlandığım ilk sahibi olduğum aracımdan soğumaya başladım. Ve öyle çok seviyorumki. Tavan döşemesi hariç herşeyi orjinal. Çok temiz.
Lpg de şimdiye kadar bu km ye kadar gayet sıkıntısız kullandım ama bu yıl sanırım artık ben bittim diyor araç. Şunuda belirteyim aracımı yormam dikkatli ve devirleri kontrol ederek zorlamadan giderim.
Velhasıl moralim çok bozuk sanırım masraf çıkartacak bana düğün öncesi. Tavsiye edilen forumdaki Toyotronic Mithat ustayla görüştüm bakalım dedi. Gıcırtı için özel gres getirttim onu kullanıcaz kesecek dedi. Diğerlerine bakar tespit ederiz en azından dedi. Bilmiyorum kafam çok karışık. Forumdan Tekin bey sağolsun bazı bilgiler verdi. bu bilgiler doğrultusunda da birşeyler yapmak isteyeceğim. Aracımı şimdi satamam başkada araç alamam. zaten çok memnunum. Bunca km sonra sadece normal bakım için servise gittiğim araçtan kopmam mantıklı gelmiyor. Gittiği yere kadar gitsin. Sonuçta satınca bir BMW 3.20 alamıycam. Gittiği yere kadar gitsin. Bu aracı seviyorum. umarım sorunlarım hallolur ve kimsenin başına böyle şeyler gelmez. Saygılarımla.
Avensis 1.6 Comfort 2006

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
Merhaba,

Öncelikle işin ehli bir ustaya başvurmanız beni sevindirdi, muhtemelen sorunlarınızın hepsiyle Mithat usta yada Fatih usta ilgilenip çözeceklerdir.

Aracınızla ilgili çekiş kaybı, titreme hatta bahsettiğiniz silkeleme durumu aracınızın subap ayarına ihtiyacı olduğunu düşündürüyor bana, aracınızda LPG sisteminin olması da sybap sistemi düşüncemi perçinliyor umarım subap sisteminiz sadece ayar ile düzelebilir durumdadır.

Silkeleme olayı debriyaj değişiminden sonramı oluşmaya başladı? Yoksa debriyaj değişimi öncesi de varmıy dı?

Kasislerden geçerken gelen gacırtı sesinin iki sebebi olabilir, viraj demir lastikleri yada amortisör üst tablaları eğer viraj demir lastikleriniz bozuk yada değiştirilirken iç kısımları greslenmediyse bahsettiğini gacırtı sesi duyulabilir.Amortisör üst tablalarınız da ömrünü doldurmuş olabilir.Daha nadiren de olsa salıncak burçlarınızın boşluk ihitmali de mevcut.

Sorunlarınızın en kısa sürede çözülmesi dileğiyle.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 32 kere teşekkür etti
Merhaba,

Öncelikle işin ehli bir ustaya başvurmanız beni sevindirdi, muhtemelen sorunlarınızın hepsiyle Mithat usta yada Fatih usta ilgilenip çözeceklerdir.

Aracınızla ilgili çekiş kaybı, titreme hatta bahsettiğiniz silkeleme durumu aracınızın subap ayarına ihtiyacı olduğunu düşündürüyor bana, aracınızda LPG sisteminin olması da sybap sistemi düşüncemi perçinliyor umarım subap sisteminiz sadece ayar ile düzelebilir durumdadır.

Silkeleme olayı debriyaj değişiminden sonramı oluşmaya başladı? Yoksa debriyaj değişimi öncesi de varmıy dı?

Kasislerden geçerken gelen gacırtı sesinin iki sebebi olabilir, viraj demir lastikleri yada amortisör üst tablaları eğer viraj demir lastikleriniz bozuk yada değiştirilirken iç kısımları greslenmediyse bahsettiğini gacırtı sesi duyulabilir.Amortisör üst tablalarınız da ömrünü doldurmuş olabilir.Daha nadiren de olsa salıncak burçlarınızın boşluk ihitmali de mevcut.

Sorunlarınızın en kısa sürede çözülmesi dileğiyle.

Cevabınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim. Çok naziksiniz. Sırasıyla cevap vereyim.

- Tekin beyde bu durumdan şüpheleniyor. Lpg ye dayanıklı sübap kullanman gerekebilir dedi. İnşallah dediğiniz gibi ayarla kurtarırım. Bu zaten canımı en çok sıkan. üst kapak rektifiyesi falan filan Allah beterinden saklasın ama kötü bir durum işte. Ha bu işlemlerin ardından araç diriliyormu evet edinilen tecrübeler öyle diyor. Bakalım hayırlısı

-Silkeleme olayı maalesef öncesinde de vardı. Değişimden sonra olsaydı direk servise geri götürürdüm. Egzoz kelebeği gibi birşey dediler o değişecek dediler yada onarım yapılacak dediler. Onuda herkes yapamıyormuş. Ne kadar doğru bilemiyorum maaelsef.

- evet şimdiye kadar hiç greslenmedi. Umarım gressle çözülebilir. Bu da ayrı bi can sıkıntısı

İnşallah sorunlarımı çözebilirim ve para düşkünü servislerle değilde işinin ehli kişilerle muhattap olurum bu süreçte.

Saygılarımla
Avensis 1.6 Comfort 2006

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
Cevabınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim. Çok naziksiniz. Sırasıyla cevap vereyim.

- Tekin beyde bu durumdan şüpheleniyor. Lpg ye dayanıklı sübap kullanman gerekebilir dedi. İnşallah dediğiniz gibi ayarla kurtarırım. Bu zaten canımı en çok sıkan. üst kapak rektifiyesi falan filan Allah beterinden saklasın ama kötü bir durum işte. Ha bu işlemlerin ardından araç diriliyormu evet edinilen tecrübeler öyle diyor. Bakalım hayırlısı

-Silkeleme olayı maalesef öncesinde de vardı. Değişimden sonra olsaydı direk servise geri götürürdüm. Egzoz kelebeği gibi birşey dediler o değişecek dediler yada onarım yapılacak dediler. Onuda herkes yapamıyormuş. Ne kadar doğru bilemiyorum maaelsef.

- evet şimdiye kadar hiç greslenmedi. Umarım gressle çözülebilir. Bu da ayrı bi can sıkıntısı

İnşallah sorunlarımı çözebilirim ve para düşkünü servislerle değilde işinin ehli kişilerle muhattap olurum bu süreçte.

Saygılarımla

Rica ederim,

Yazınızda kalınlaştırdığım kısmı Tekin bey doğru söylemiş bizim de bu konu ile ilgili çalışmalarımız var ve Japonyadan bu araçlar için ROCKY marka subap ithal ettik, şu ana kadar kullandığımız LPG'li 3ZZ-FE ve 4ZZ-FE motorlarda bir çok sorunu bu subaplarla  çözdük. Ama yine de umarım sizin sorununuz buralara kadar uzanmaz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 32 kere teşekkür etti
Sorunun sübap olduğunu varsayarsak O bahsettiğiniz ürünlerle maliyeti ne olur Ufuk bey yaklaşık?
Avensis 1.6 Comfort 2006

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
Sorunun sübap olduğunu varsayarsak O bahsettiğiniz ürünlerle maliyeti ne olur Ufuk bey yaklaşık?

Ürünlerin fiyatından ziyade kapak revizyon işçiliği para tutacaktır, ayrıca takım conta vs. gibi ekstra parçalar da çıkacaktır. ROCKY Subapların toplam maliyeti 240TL, OEM conta takımı takribi 450TL, işçiliği de yaklaşık 500TL civarlarında olacaktır. Ekstra çıkabilecek masrafları da göz önünde bulundurmanız gerekli.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 32 kere teşekkür etti
Teşekkür ediyorum ilginiz için tekrardan.
Daha önce tecrübeyle sabit olanlardanda yorum alabilirsek çok iyi olacak. bakalım daha 1 hafta sürem var.
Avensis 1.6 Comfort 2006

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 32 kere teşekkür etti
Pek bir cevap gelmemiş bu konuyla ilgili yinede teşekkürler. Neyse son durumu paylaşayım belki birilerinin ihtiyacı olur.

Seyir halinde 140 km gibi bir hızla giderken yanık kokusu aldım araçta. bir an için olayı idrak etmeye çalıştım hızımı kestim hararet göstergesine ikaz lambalarına baktım bir problem gözükmüyordu
ama koku devam ediyordu, sonra tekrar hızlanmak istediğimde araç 100 ü geçmedi ve titreme başladı,bayılmaya başladı. bu kez motor gitti herhalde sırtımıza aldık dedim sağa çektim. çalışır vaziyette kaputu açtım,araba rolantide neredeyse stop edecek şekilde titriyordu. aklıma lpg den benzine almak geldi. ve hızla toparlandı. lpg ye aldığımda tekrar başladı devir kaybetmeye, sorunun lpg den olduğunu düşündüm.
ertesi gün lpg servisine gittim ve lpgnin ECU sunun yanmış olduğunu öğrendim. 700 tl sıfırı fiyat verdiler. tamiri içinde 200 tl dediler kayseriye göndermek falan. araştırdım netten kayseride bir yer yapıyor o işi. garantisi var 1 yıl. velhasıl şuan aracım benzinde ve ECU nun tamirden gelmesini bekliyorum. konunun başında bahsettiğim araç titremesi ve güç kaybı kayboldu.
ECU takılıyken benzindeykende aynı sorun devam ediyordu. ECU söküldü şuan araba fırlıyor. Güzel yanı sübaplarımda sıkıntı olmadığını anladım ama yinede kontrol ettireceğim. 1 ay sonra genel bakımda.
ve lpg ile 120.000 km yapmama rağmen motorun hala diri olması (maşallah) sevinidirici bir durum. sadece ECU ömrü bitmiş. belki LPG li aracı olupta titreme yaşayan arkadaşlara faydası olur ve bu ihtimalide değerlendirmeleri gerekir diye düşündüm.
İyi günler kazasız sürüşler.
Avensis 1.6 Comfort 2006

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
Sorunun çözüldüğüne sevindim. İnşallah aynı sıkıntıları bir daha yaşamazsınız.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 43000
  • Model Yılı: '14
  • 281 kere teşekkür etti
  • 530 kere teşekkür edildi
Pek bir cevap gelmemiş bu konuyla ilgili yinede teşekkürler. Neyse son durumu paylaşayım belki birilerinin ihtiyacı olur.

Seyir halinde 140 km gibi bir hızla giderken yanık kokusu aldım araçta. bir an için olayı idrak etmeye çalıştım hızımı kestim hararet göstergesine ikaz lambalarına baktım bir problem gözükmüyordu
ama koku devam ediyordu, sonra tekrar hızlanmak istediğimde araç 100 ü geçmedi ve titreme başladı,bayılmaya başladı. bu kez motor gitti herhalde sırtımıza aldık dedim sağa çektim. çalışır vaziyette kaputu açtım,araba rolantide neredeyse stop edecek şekilde titriyordu. aklıma lpg den benzine almak geldi. ve hızla toparlandı. lpg ye aldığımda tekrar başladı devir kaybetmeye, sorunun lpg den olduğunu düşündüm.
ertesi gün lpg servisine gittim ve lpgnin ECU sunun yanmış olduğunu öğrendim. 700 tl sıfırı fiyat verdiler. tamiri içinde 200 tl dediler kayseriye göndermek falan. araştırdım netten kayseride bir yer yapıyor o işi. garantisi var 1 yıl. velhasıl şuan aracım benzinde ve ECU nun tamirden gelmesini bekliyorum. konunun başında bahsettiğim araç titremesi ve güç kaybı kayboldu.
ECU takılıyken benzindeykende aynı sorun devam ediyordu. ECU söküldü şuan araba fırlıyor. Güzel yanı sübaplarımda sıkıntı olmadığını anladım ama yinede kontrol ettireceğim. 1 ay sonra genel bakımda.
ve lpg ile 120.000 km yapmama rağmen motorun hala diri olması (maşallah) sevinidirici bir durum. sadece ECU ömrü bitmiş. belki LPG li aracı olupta titreme yaşayan arkadaşlara faydası olur ve bu ihtimalide değerlendirmeleri gerekir diye düşündüm.
İyi günler kazasız sürüşler.

Selçuk Bey,

Aracınızı 120.000km boyunca lpg de kullandığınız için üzülmeyin. Geçenlerde bir arkadaşımız 1998 yılında satın alınan ve 2000 yılından itibaren de lpg ile kullanılmış bir avensis aracın güncel kilometresini belirtti: 758.000km. Motoru da herhangi bir işlem görmemiş. Pek kafanıza takmamanızı öneririm. Yeterki lpg li aracı yarış aracı olarak kullanmayın, çok yüksek devilrleri görmeyin. Geçmiş olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 886 kere teşekkür edildi
Konuyu şimdi okuma fırsatım oldu.
Avensis deyince bir kulak kesildim bende bu aracı nedense diğer araçlarımdan daha bir seviyorum bilhassa sizin T25 kasayı.Konuyu baştan sona okudum sorunun bitmiş olmasına sevindim.Diğer konular çözülmeyecek şeyler değil zaten.
Keyifli sürüşler dilerim.
Avensis candır :)
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 600000
  • Model Yılı: '04
  • 161 kere teşekkür etti
  • 130 kere teşekkür edildi
titreme sorunu benim aracımdada var eğer ecunun sökülmesiyle olacaksa bende sökerim hemde gözümü kırpmadan zaten lpg sistemini sökmeyi düşünüyordum başıma gelen bir olaydan sonra mutlaka sökecem sirkelemede çözülür umarım iki haftadır sadece benzinde çalıştırıyorum aracımı hakkaten çok fark etti en kısa zamanda sistemide sökerim
2004 corolla sol

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • CCCXXXXVIII-RollaFx Usdm
    • Rc Garage & Fotoğraf Albümü
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 999
  • Model Yılı: '95
  • 171 kere teşekkür etti
  • 351 kere teşekkür edildi
Selçuk bey sorun çözülmeseydi , baskı balatayı kontrol edin diyecektim. Diğer kasislerden geçerken ses burçlardan kaynaklanıyor olabilir.
http://etna81.blogspot.com/ AE101TR Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon ve Arka Stop Reflektör(Kırmızı Beyaz) <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far(Mercek Bi-Xenon) <--> Anatomik Spoiler <-->  Japan Pioneer Müzik Sistemi <--> 15” Darwin Racing GTX Jant <--> Eibach ProKit Yay <--> https://goo.gl/JM6Hqh

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • DeVLeRiN AşKı BüYüK OluR..!
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '95
  • 167 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
T25 kasada bu tarz şikayetler olabiliyor.  Genel olarak 2,0 dan duyduğum bu şikayetleri 1,6 motordan duymak şaşırttı ilk etapta ama sorun çözüldüğüne göre geçmiş olsun demek kalıyor. .

ekstra olarak aracınız lpg li diye devamlı lpg de kullanmayın ara sıra benzinde bi çeyrek depo harcayın faydası olur zararı düşündüğünüz kadar olmaz.

İyi sürüşler.
2.0 Avensis Exe.E. Emekliye ayırdık ..
Şimdi LR Defender 110 2500cc lpg zamanı :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 32 kere teşekkür etti
Cevaplariniz icin tesekkur ediyorum. Aracimi satacaktim vazgectim. Aracima 5000 tl kadar masraf yapip kullanmaya karar verdim. Bu konforda o fiyatlara arac bulmak suan cok zor. 2 sene daha kullanmaya karar verdim. Saglam bi bakima sokacagim araci.
Avensis 1.6 Comfort 2006

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 32 kere teşekkür etti
Selçuk bey sorun çözülmeseydi , baskı balatayı kontrol edin diyecektim. Diğer kasislerden geçerken ses burçlardan kaynaklanıyor olabilir.
Mehmet bey merhaba
Baski balatanin yeni degistigini yazmistim. 3000 km yapmadi henuz.
Sanirim burclar ve salincakta bisey var. 2 yil once rot balans icin bi yere gittigimda adam abi sag onde bi egrilik var duzeltilmez bu. Zarari olmaz ama bilgin olsun dedi. Gozlede belli olmuyo. Aklima tekerler disa dogru acikken bi araba gelip carpmisti. Onun sebeb okdugu bisey diye dusunuyorum. Salincak bile degisebilir belkide. Bakalim ne olacak. Mithat ustaya gidecegim mayis ayinin 2. Haftasi. Umarim sorunlarim cozulur.
Avensis 1.6 Comfort 2006

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 32 kere teşekkür etti
T25 kasada bu tarz şikayetler olabiliyor.  Genel olarak 2,0 dan duyduğum bu şikayetleri 1,6 motordan duymak şaşırttı ilk etapta ama sorun çözüldüğüne göre geçmiş olsun demek kalıyor. .

ekstra olarak aracınız lpg li diye devamlı lpg de kullanmayın ara sıra benzinde bi çeyrek depo harcayın faydası olur zararı düşündüğünüz kadar olmaz.

İyi sürüşler.
Evet kerem bey arasira kullaniyorum ama o kadarda cok degil. Daha sik kullanacagim artik
Avensis 1.6 Comfort 2006

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 32 kere teşekkür etti
titreme sorunu benim aracımdada var eğer ecunun sökülmesiyle olacaksa bende sökerim hemde gözümü kırpmadan zaten lpg sistemini sökmeyi düşünüyordum başıma gelen bir olaydan sonra mutlaka sökecem sirkelemede çözülür umarım iki haftadır sadece benzinde çalıştırıyorum aracımı hakkaten çok fark etti en kısa zamanda sistemide sökerim
Eger benzinde duzelme oluyorsa lpg nizi kontrol ettirin ve anlayan biri olsun gercekten. Benimkini yolda yanip kavrulana kdr kimse bulamadi. Neredeyse motoru rektifiye ye alicaklardi onlara biraksak
Avensis 1.6 Comfort 2006

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 32 kere teşekkür etti
Konuyu şimdi okuma fırsatım oldu.
Avensis deyince bir kulak kesildim bende bu aracı nedense diğer araçlarımdan daha bir seviyorum bilhassa sizin T25 kasayı.Konuyu baştan sona okudum sorunun bitmiş olmasına sevindim.Diğer konular çözülmeyecek şeyler değil zaten.
Keyifli sürüşler dilerim.
Avensis candır :)
Evet umit bey. Aracimin ilk kullanicisiyim ve seviyorum. Ama artik yoruldu yiprandi. Saglam bi bakima sokup sorunlari giderip barismak istiyoruz artik
Avensis 1.6 Comfort 2006

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
Evet umit bey. Aracimin ilk kullanicisiyim ve seviyorum. Ama artik yoruldu yiprandi. Saglam bi bakima sokup sorunlari giderip barismak istiyoruz artik

Araciniz oyle elden cikarilacak bir arac degil gerekli bakim ve masrafi yaparsaniz uzun bir muddet daha binersiniz,  model yukseltmek isterseniz de bu aralar fiyatlar biraz sisti, yenisi de el yakiyor zaten.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.