Gönderen Konu: Dörtnal Toyota Özel Servisi ile Mekanik Çözümler  (Okunma sayısı 44109 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 29 kere teşekkür edildi
Ynt: Dörtnal Toyota Özel Servisi ile Mekanik Çözümler
« Yanıtla #40 : Mart 13, 2014, 20:01:50 »
Tahmin etmiştim zaten :P

Cumartesi uğrayıp aküyü bir ölçtürelim gerekiyorsa değiştirelim diye düşündük. Cumartesi uğrarım bir aksilik olmazsa.

Kolay gele.
tabiki daha iyi olur
www.yenidortnal.com.tr
www.dortnalyedekparca.com
Yeni Dörtnal Özel Toyota Servisi
Tel: 0 312 278 59 69

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Mart 13, 2014, 20:01:50 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Mart 13, 2014, 20:14:07 »
tabiki daha iyi olur

hocam yağ değişimi için gelmek istiyorum daha önce konuştuk gerçi ama araçlara tam sentetik yağ mı koyuyorunuz marka modelini biz mi seçiyoruz siz standart mı dolduruyorsunuz
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #42 : Mart 13, 2014, 21:03:04 »
hocam yağ değişimi için gelmek istiyorum daha önce konuştuk gerçi ama araçlara tam sentetik yağ mı koyuyorunuz marka modelini biz mi seçiyoruz siz standart mı dolduruyorsunuz
Benzinli araçlarda 5w40 mobil tam sentetik dizel araçlarda 5 w30 kullanıyoruz. Tabi bu konuda istekleriniz de önemli. Sizin isteklerinizle bizim önerilerimizi birleştirip herkes için en uygun seçimi yapmaya çalışıyoruz.
www.yenidortnal.com.tr

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 100000
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Mart 13, 2014, 21:24:11 »
Benzinli araçlarda 5w40 mobil tam sentetik dizel araçlarda 5 w30 kullanıyoruz. Tabi bu konuda istekleriniz de önemli. Sizin isteklerinizle bizim önerilerimizi birleştirip herkes için en uygun seçimi yapmaya çalışıyoruz.

cumartesi yanınızdayım inşallah yarın arayıp randevu alcağım  :)
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 54000
  • 120 kere teşekkür etti
  • 222 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Mart 13, 2014, 22:10:41 »
bir arkadaşımın dediğini teyit etmek üzere servisi aradım benim aracın bakımları 15.000 km de bir yapılıyormuş. bizim kullandığımız malzemeler 15 bin km lik dedi. geçen sizde bakım yaptırdığımda sinyal koluna asılı olan kağıtta 10.000 km yazıyordu. şimdi kaç km de bakım yaptırmam lazım?
2011 Auris Sport
Atiker Nanofast, Eibach Pro-kit, Philips LumiLeds 5000k(farlar), Photon Xenon Effect 5000k(sisler), Cree Led 6000k (uzunlar), Amerikan Park(ayna ve sinyaller), Ayna Altı Kartalgöz Led, Ayakaltı Aydınlatma

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 168000
  • Model Yılı: '05
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Mart 14, 2014, 18:21:42 »
Merhablar kolay gelsin, aracımı yeni aldım 2005 corolla sol hb manuel 168 bin de. aracı alırken farketmediğimiz bir ses uzun yolda dikkatim çekti ve ustaya sordum şanzıma giriş çıkış bilyasından geldiğini söyledi bu işin bize maliyeti ne olur acaba birde araçta ayağımı gazdan çektiğimde silkeleme oluyor ve rolantide 2500-3000 devir arası boğulan araçlar gibi gaz yiyor 3000 den sonra normal.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Verso
  • Kilometre: 209000
  • Model Yılı: '04
  • 34 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Mart 14, 2014, 18:38:32 »
Merhablar kolay gelsin, aracımı yeni aldım 2005 corolla sol hb manuel 168 bin de. aracı alırken farketmediğimiz bir ses uzun yolda dikkatim çekti ve ustaya sordum şanzıma giriş çıkış bilyasından geldiğini söyledi bu işin bize maliyeti ne olur acaba birde araçta ayağımı gazdan çektiğimde silkeleme oluyor ve rolantide 2500-3000 devir arası boğulan araçlar gibi gaz yiyor 3000 den sonra normal.
oğuz bey aynı olay başıma geldi. arabayı aldıktan 1 ay sonra check up a girmiştim. servis, aracın şanzımanda ses vardı bilya dağıtabilir dedi. bu korkudan sonra ekim 2010 şanzıman giriş ve çıkış bilyaları değişti ses kesildi masraf balatalarıda değiştirince 1260tl oldu şimdi 4 yıl oldu sorunsuz biniyorum. size tavsiyem bu sesin bilyalardan gelip gelmediğinden emin olun servise sormakta fayda var gereksiz yere aracınıza ameliyat yaptırmayın
2004 VERSO ELEGANT

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Mart 14, 2014, 18:42:50 »
bünyamin bey yetkili servistemi yaptırdınız.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Verso
  • Kilometre: 209000
  • 34 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Mart 14, 2014, 18:53:30 »
evet  yetkili serviste yaptırdım. kayseride sadece Toyota üzerine özel servis yok. bu ses  1. viteste gaza basmadan rölantide giderken hafif  gı gı gı  sesine benziyordu. değişen bilyalar çok ucuz ama işçiliğe çok istiyorlar. sökmüşken balatayı elimize aldık bunun değişme zamanı gelmiş dediler. işçilik vermeden parça parası vererek debriyaj balatalarını değiştirdik. inşaalah halledilir sizinkide. ilk sene 2000 tl masraf yaptım şimdi sadece servise yağ değişimine gidiyorum. şimdilik sorun çıkarmıyor.
2004 VERSO ELEGANT

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Mart 14, 2014, 18:57:10 »
baya masraf yapmışsınız inşallah bundan sonra olmaz. ben yetkili servise gidersem ordan çıkamam herhalde onun için özel serviste yaptıcam bakalım dörtnal otomotivden fiyat gelsinde ona göre değerlendirme yapcam, arabayı ucuza aldık diye seviniyorduk başımıza iş açtı.hayırlısı olsun bakalım, iyi akşamlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 54000
  • 120 kere teşekkür etti
  • 222 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Mart 14, 2014, 20:31:23 »
Dörtnalın yetkili servisten fazlası var eksiği yok diğer ustalarla karıştırmayın
2011 Auris Sport
Atiker Nanofast, Eibach Pro-kit, Philips LumiLeds 5000k(farlar), Photon Xenon Effect 5000k(sisler), Cree Led 6000k (uzunlar), Amerikan Park(ayna ve sinyaller), Ayna Altı Kartalgöz Led, Ayakaltı Aydınlatma

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #51 : Mart 14, 2014, 22:22:12 »

Oğuz Bey merhaba.

Servisin söylediği gibiyse ( biz ne olursa olsun kontrolleri yapıp cebinize en az zarar veren çözüme yöneleceğiz)

giriş bilyası 80
çıkış bilyası 80
şanzıman yağ 60 
sıvı conta 25
işçilik: Forumumuzun samimiyetine uygun olmaz diye bunu yazmıyor ama üzmeyeceğimizi de söylüyorum. :)

Sevgiler...
www.yenidortnal.com.tr

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Yurtda Sulh! Cihanda Sulh!
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 21000
  • Model Yılı: '13
  • 51 kere teşekkür etti
  • 114 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Mart 14, 2014, 22:36:06 »
Merhaba;

TCT üyelerinin faydalanacağını düşündüğümüz bir hizmeti başlatmak istiyoruz. Bugün itibariyle servisimizin ustaları buradan araçlarınızla ilgili yaşadığınız sorunlara çözüm üretmeye çalışacaklardır. Hem aracınızın sağlığı hem de cebinizin daha az zarar görmesi için günün belli saatlerinde soru(n)larınızı cevaplayacaklardır.

Tüm TCT üyelerinin faydalanması dileğiyle...

Merhabalar size bir şey danışmak istiyorum. 2008 verso aracımın aşağıda resimde gördüğümüz conta (16462) bulunan birleşim yerinden çok az miktarda kaçak yaparak su eksiltiyor. bu contadan temin edip yenileme şansımız var mıdır? ya da ısıya dayanıklı slikon kullanarak tamir yoluna gitmeyi düşünüyorum. fikirlerinizi beyan ederseniz sevinirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #53 : Mart 14, 2014, 22:49:59 »
Merhabalar size bir şey danışmak istiyorum. 2008 verso aracımın aşağıda resimde gördüğümüz conta (16462) bulunan birleşim yerinden çok az miktarda kaçak yaparak su eksiltiyor. bu contadan temin edip yenileme şansımız var mıdır? ya da ısıya dayanıklı slikon kullanarak tamir yoluna gitmeyi düşünüyorum. fikirlerinizi beyan ederseniz sevinirim.

Merhaba Selçuk Bey.

Böyle bir parça için riske girmeden radyatörü değiştirmenizi öneririm. Çok pahalı bir parça değil ancak çok daha büyük masraflar çıkarabilecek bir parça.

Sevgiler.
www.yenidortnal.com.tr

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 57000
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #54 : Mart 14, 2014, 23:48:04 »
Üst kapak contalarına baktım sitenize bulamadım bu grafitliyle kligirik conta dıye ikiye ayrılıyor 96 corolla gli 1.6 motor icin hangisini önerirsiniz...
1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 433000
  • Model Yılı: '07
« Yanıtla #55 : Mart 14, 2014, 23:52:52 »
Merhabalar,benim 2007 model benzinli sedan manuel 274 bin km.de zze121 aracım var.Araçta 1.vitesten 2.vitese geçerken sorun yok fakat 3.vitesten 2.vitese geçişlerde cartlama sesi var. Sorun ve maliyet hakkında bilgi verebilirmisiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 102201
  • 154 kere teşekkür etti
  • 317 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #56 : Mart 15, 2014, 00:06:07 »
Saygilar.
Yaris fun cvt 2013.  aracta cc isigi yaniyor aktif olarak. Ahmet guve bey cc takilabilecegini soyledi.  servis yanasmadi. sizde cc kolu var mi. takarmisiniz. direksiyonun sag altinda kapak var cc kolu hizasinda.
yaris fun multidriveS 2013  beyaz lpg-brc + cruise control + speed limiter + android multimedya + geri görüş + ....

Güya kibar olabilmek icin Giresun u Kiresun yapanlar var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #57 : Mart 15, 2014, 20:10:51 »
Üst kapak contalarına baktım sitenize bulamadım bu grafitliyle kligirik conta dıye ikiye ayrılıyor 96 corolla gli 1.6 motor icin hangisini önerirsiniz...
Merhaba.

Grafitliyi öneriyoruz.

Mesaj Birleştirildi: Mart 15, 2014, 20:11:56
Saygilar.
Yaris fun cvt 2013.  aracta cc isigi yaniyor aktif olarak. Ahmet guve bey cc takilabilecegini soyledi.  servis yanasmadi. sizde cc kolu var mi. takarmisiniz. direksiyonun sag altinda kapak var cc kolu hizasinda.

Merhaba

Buyrun gelin hem takılıp takılmadığını kısa sürede belirleyelim hem de sohbet edelim :)
Cc kolu elimizde mevcut.

Sevgiler.

Mesaj Birleştirildi: Mart 15, 2014, 20:17:09
Merhabalar,benim 2007 model benzinli sedan manuel 274 bin km.de zze121 aracım var.Araçta 1.vitesten 2.vitese geçerken sorun yok fakat 3.vitesten 2.vitese geçişlerde cartlama sesi var. Sorun ve maliyet hakkında bilgi verebilirmisiniz.

Merhaba.

Probleminizin sekromeç sarısından olduğunu düşünüyorum. Tam maliyet sökülmeden bilinemez ama maksimum 400-500 tl arasında çıkacağını söyleyebilirim
www.yenidortnal.com.tr

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 102201
  • 154 kere teşekkür etti
  • 317 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #58 : Mart 17, 2014, 19:50:24 »
Tesekkur eferim. cc isi tamamdir. kapak bekliyorum dort gozle. o da gelince hepsi tam olacak.
yaris fun multidriveS 2013  beyaz lpg-brc + cruise control + speed limiter + android multimedya + geri görüş + ....

Güya kibar olabilmek icin Giresun u Kiresun yapanlar var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #59 : Mart 17, 2014, 19:51:38 »

Tesekkur eferim. cc isi tamamdir. kapak bekliyorum dort gozle. o da gelince hepsi tam olacak.

Biz teşekkür ederiz :)
www.yenidortnal.com.tr