Gönderen Konu: toyota corolla eski kasa sahipleri burayaa  (Okunma sayısı 134654 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 66 kere teşekkür etti
  • 254 kere teşekkür edildi
Ynt: Ynt: toyota corolla eski kasa sahipleri burayaa
« Yanıtla #40 : Kasım 24, 2010, 10:18:24 »
Benim AE101 de de arka fren balatalarım süper dediler ben TRW nin balatalarını bulmuşken değiştirdim iyiki değiştirmişim 13 yıldır ilk defa değiştirdik. Frenler hissedilir derecede güzelleşti.
Efsaneler pek fazla arıza çıkartmadığı için pek fazla ilgilenmiyorlar ustaya sorsan her şey sağlam diyor. Ama dile kolay en yül,ksek model efsane 12 yaşında bırakında amortisörler de değerini yitirsin.Benim 4 amortisör de orjinal arka sağ özelliğini yitirmiş değiştirirsem 4 ünü birden değiştiricem artı körükleri ve üst kule takozlarını da değiştirmeyi düşünüyorum onun için yaz ayını bekliycem.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Kasım 24, 2010, 13:17:44 »
selçuk kardeş ben dün şüphelendim hem biraz çökük duruyor hemde aşırı yaylanma yapıyordu baktırdım usta sıkıntılı dedi bende takozu sordum pek tavsiye etmedi ben de arka amortisörleri değiştiriyorum cuma günü
hayırlı olsun
en güzelini yapıyorsun.
bende yakın zamanda arka amortisörleri değiştirdim. kyb kullandım. çok memnunum.
bariz farkı hissedeceksin operasyon sonrası
Pruva Neta

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '02
« Yanıtla #42 : Kasım 24, 2010, 13:27:14 »
Yahu bunların yol tutuşunu nasıl bu kadar beğeniyorsunuz yav  :wacko:
SIU Corolla T-Sport

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1998 TOYOTA RAV4 2.0
    • atilla abinin araba ve toyota dostları
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 247500
  • Model Yılı: '98
  • 580 kere teşekkür etti
  • 954 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Kasım 24, 2010, 13:37:46 »
Mesutcuğum benim yazlık şarköyde,malüm şarköye 40km virajlı bir yoldan gidiliyor.arabam virajlarda yola tutunma sorunu yaşıyordu hemde lastiklerim 185 lik olduğu halde.bir gün aksarayda parçacıda bir vectra sahibiyle tanıştım,arabası 80bindeymiş hiçbir şikayeti yoktu ama 4 amortisör aldı gitti.bende jeton düştü hemen KYB amortisörler alarak tamircime gittim.abi amortisörlerin sağlam desede taktırdım.benim efsane inanılmaz şekilde değişti bırak virajları düz yolda bile 140 -150 de güven vermiyen araba ile şimdi 190 ı çok rahat yapıyor hiç tedirginlik vermiyor.amortisörler seninde bildiğin gibi bir silindir ve pistondan ilave olarak siboplardan meydana gelir.bizimkiler birde gazlı bu zamanla özelliğini yitiriyor yola tutunmayı ve kasislerdeki stabiliteyi azaltıyor.
1998 TOYOTA RAV4 2.0 manuel ,http://www.toyotadostlari.com/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAMURAY artık yok.Yeni gözde 2006 e12 sol granit g
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Kasım 24, 2010, 13:41:01 »
bu konuyu nasıl olurda benim gibi bir efsaneci kaçırır.... ::)
Hakkı alacağın olsun emi.. :lol:
Evet arkadaşlar avatar resmindeki haki oğlanın üstünde 11. senemi dolduruyorum kısmetse.
ilker bey aracınızın esnemesi ile ilgili atilla abim noktayı koymuş zaten ;)
benimde nacizane bir tavsiyem olacak.
bu arabanın arkasına 3. kişi kesinlikle fazla. 3. kişiyi bindirip altı vurdu derseniz olmaaaaz :D
efsane kasa kullanıcılarına tek tavsiyem ıslak zemini gördüğünüz anda ayağınızı gazdan kesin !!!
fren sisteminin güvensiz olduğuna kesinlikle katılmıyorum. bir çok kez tecrübem var yüksek hızlarda bir çok araçtan daha önce durup zincirleme kazadan kurtulmayı iyi beceriyor :D ama lastikler çok önemli....
benim tek merakım ve isteğim, şöyle toyota bir nostarji yapıp aynı kasanın far ve stop makyajlısını adetli sürse piyasaya kapılarını tırmalarım yemin olsun :D:D

+1000
vala kardeş bende dün aksam 1 mesaj yazdım cıktım,şimdi okuyorum yazılanları...
bu arada senin o servisteki sıralı efsaneleri anlattığından beri ıslak zemin de inip arabayı itiyorum :) :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Kasım 24, 2010, 13:53:25 »
+1000
vala kardeş bende dün aksam 1 mesaj yazdım cıktım,şimdi okuyorum yazılanları...
bu arada senin o servisteki sıralı efsaneleri anlattığından beri ıslak zemin de inip arabayı itiyorum :) :)

çok yaşa sen hakkım.
bu arada senin bu konuda ne işin var kardeşim 93-97 arası deniyor...:D :D :D
Pruva Neta

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAMURAY artık yok.Yeni gözde 2006 e12 sol granit g
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Kasım 24, 2010, 14:08:25 »
çok yaşa sen hakkım.
bu arada senin bu konuda ne işin var kardeşim 93-97 arası deniyor...:D :D :D

sahi yaa doğru söylüyon heee,benim samuraya ayrı bi konu acayım ben :)

abi kim ne derse desin,
baktıgımız zaman en genci 12 yasında bu efsanelerin,ama halen yollarda,orda burda,kedi gibi arabalar maşallah.kullanıcısı cok,meraklısı daha cok
kim görse kim binse aracıma,eğer satarsan haberim olsun der(sadece benim değil tüüm efsaneler için geçerli tabi ki )alalı daha 7 ay oldu,ne zaman aracı yabancı biyerde parkedip geri gelsem kapısında penceresinde not görüyorum "satarsanız bu numarayı arayın" diye,bu bile başka birşey be arkadaslar.
efsane kullanmak kanımca apayrı bir ayrıcalıktır...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Best of Techno Bass
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Kasım 24, 2010, 14:22:46 »
bende 93 model ae101 var JAPAN ;) 1.6 karbüratörlü :) ama gidişi enjeksiyonlu kadar iyi. sadece alt devirlerde iyi değil onuda maruz görmek lazım. 318binde yeni lpg takıldı ama pişmanım :D bende sorun yok çok şükür. bende de arka yaylanıyordu amörtisör değişti sorun kalktı. Ama 16 yaşında iken araç ilk amortisörleri değişti. önleri sağlamdı adım gibi eminim. o zamanda 290binde falandı. tokico mu neydi üstünden çıkan. bende mondre marka taktırdık memnunum. Önleri makineye bağlattım temizdi. 3 gün sonra kaza yaptım ufak sol ön patladı bende tek değil takım değiştim. Amörtisörde KM değil kullanım önemli bence :) karbüratör sorunum vardı 250ye tertemiz( kaçak :D )  çıkma karbüratör aldım sorunsuz biniyorum. 15 jant taktık biraz etkiledi bende 14 e geçiş yapacağım.
Aracın tavanı çok engin kalıplı arkadaşlarım zorluk çekiyorlar :D frenler evet malum kasanın ağırlığına ve hıza zayıf. Şase ve kaporta çok çok sağlam bunu tartışmaya gerek yok :D ama tek üzüldüğüm nokta yurtdışı modelleri çok donanımlı bizimkiler öyle değil. keşke american versiyonları tr ye de giriş yapsalardı :(  hem donanım hem kasa hemde motor farklılıkları çok malesef. TR de 1.3 ve 1.6 motorları var tamam :)
short shift,jdm real tails,American Front Bumper,8000K Monza Xenon,,,,, MADE IN JAPAN

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 94 1.6 gli efsane :)
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Kasım 24, 2010, 14:48:25 »
mustafa kardeş paylaştığın bilgiler için çok teşekkürler :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 93 1.6 Corolla GLİ Bej
  • Kan Grubu: B+
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Kasım 24, 2010, 16:31:36 »
bende önümüzdeki günlerde,  amortisörlere baktıracağım, sağ ön kesin patlak ve arkadaşların bahsettiği gibi yaylanma çok fazla oluyor, geçem gün hanımla bi yere giderken herhalde lastiklerden birisi patladı dedi sağa sola aşırı sallanma olmuştu, yoldan kaynaklanan bir sallanma idi.
93 karbüratörlü yürüyen henüz orjinal 200.000 km.
Sevgi nefiste  yaşanırsa  ihtiras, kalpte yaşanırsa Aşk olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • TODAY TOMORROW TOYOTA
  • Model Yılı: '95
  • 10 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Kasım 24, 2010, 16:38:13 »
Arka amartisörleri kyb marka ile değiştirdim ve takoz attırdım fiyatını hatırlamıyorum ama takozlar fazla bir mebla değil hatırladığım kadarıyla gayette memnunum
1995  Corolla  1.6 16v  114 hp  xei  a/c  zavoli sıralı lpg    ~ N A M-I   D İ Ğ E R   E F S A N E ~

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #51 : Kasım 24, 2010, 19:17:57 »
Mesutcuğum benim yazlık şarköyde,malüm şarköye 40km virajlı bir yoldan gidiliyor.arabam virajlarda yola tutunma sorunu yaşıyordu hemde lastiklerim 185 lik olduğu halde.bir gün aksarayda parçacıda bir vectra sahibiyle tanıştım,arabası 80bindeymiş hiçbir şikayeti yoktu ama 4 amortisör aldı gitti.bende jeton düştü hemen KYB amortisörler alarak tamircime gittim.abi amortisörlerin sağlam desede taktırdım.benim efsane inanılmaz şekilde değişti bırak virajları düz yolda bile 140 -150 de güven vermiyen araba ile şimdi 190 ı çok rahat yapıyor hiç tedirginlik vermiyor.amortisörler seninde bildiğin gibi bir silindir ve pistondan ilave olarak siboplardan meydana gelir.bizimkiler birde gazlı bu zamanla özelliğini yitiriyor yola tutunmayı ve kasislerdeki stabiliteyi azaltıyor.

80bin km.de degistirin diyorlar optimum performans icin.Ama bozuk degilse, suruste problem yoksa, para da yoksa gerek yok tabii.  :lol:
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1998 TOYOTA RAV4 2.0
  • 580 kere teşekkür etti
« Yanıtla #52 : Kasım 24, 2010, 19:29:15 »
evet Ahmetciğim doğru diyorsun bende 210 binde değiştirdim.ses filan yapmadığından uyanamadım,bizim arabalarda bozulan amortisörler ses yapmıyor,diğer arabalarda bilhassa önler takur tukur ses yaptığından hemen değiştiriyorlar.onun için arabanın yol tutuşu azalınca hemen değiştirmek lazım.gözlerinden öpüyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Kasım 24, 2010, 21:08:36 »
Icım yanıyor ıcıııım
Az once ıkı acemıye toyotamla dırekston dersı verdım :(
Cumartesı sınavları var.
Garıbım dogdu dogalı boyle ıskenceye magruz kalmamıstır :D
Pruva Neta

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #54 : Kasım 24, 2010, 21:30:11 »
:) geçmiş olsun

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • TODAY TOMORROW TOYOTA
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #55 : Kasım 24, 2010, 21:49:31 »
Atilla abi lastiklerin 185 65 14 mü ? benim lastikler 175 65 14   bunu en az fark olacak şekilde hangi ebatlarda büyütebiliriz ve yol tutuşu hissedilir derecede iyileşirmi acaba?
1995  Corolla  1.6 16v  114 hp  xei  a/c  zavoli sıralı lpg    ~ N A M-I   D İ Ğ E R   E F S A N E ~

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1998 TOYOTA RAV4 2.0
  • 580 kere teşekkür etti
« Yanıtla #56 : Kasım 24, 2010, 22:17:29 »
Mustafa kardeşim ben 5 yıldır 185 65 14 kullanıyorum.kış lastiklerini de aynı ebat aldım.ben çok memnunum.%2 daha fazla yuvarlanma mesafesi var hiç bir eksikliğini görmedim.32 hava basıyorum yol tutuşu gayet iyi bence.fiatlarıda uygun ayrıca yük taşıma endekside yüksek,82 yerine 86 .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • TODAY TOMORROW TOYOTA
  • 10 kere teşekkür etti
« Yanıtla #57 : Kasım 24, 2010, 22:49:41 »
Detaylı bilgiler için teşekkürler Atilla abi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #58 : Kasım 24, 2010, 23:00:04 »
185/65/14 burada iki orijinal lastik buyuklugunden biri.Problem olacak olsa orijinaline bu boydan takmazlardi herhalde, iciniz rahat olsun.
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Kasım 26, 2010, 16:38:44 »
efsaneler sustuk ....;ama yakışıyor mu bizee efsaneyi yaşatmak adına konumuzu hep yukarda tutalım lütfen :)