Gönderen Konu: carina 2.0 E GLİ rolantide stop sorunu  (Okunma sayısı 4899 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • paylaşmak güzeldir
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 323000
  • Model Yılı: '98
  • 4 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
carina 2.0 E GLİ rolantide stop sorunu
« : Ocak 10, 2014, 01:58:33 »
selamün aleyküm arkadaşlar. 1998 model bir carinam var. sıralı sistem tüp takılı. saat gibi çalışan arabam geçenlerde birdenbire çalışmaz oldu. ümraniye sanayide gitmediği usta kalmadı desem yeridir. distribitor değişti, emme manifoltu, kelebek, boğaz, beyin hepsi bakıldı. sorunu bulamadılar. aracı çalıştırdılar. şu an çalışıyor ancak araba rolantiye düşünce stop ediyor. yüksek devirlerde, yolda giderken sorun yok gibi. ama örneğin bir kırmızı ışıkta durduğumda stopppp... bir önerisi yada istanbul anadolu yakasında iyi bir usta bilen varsa yardımcı olsun lütfen. şimdiden teşekkürler.
Geçmişe dönük keşkelerle yaşamaktansa, geleceğe dönük belkilerle yaşamayı tercih ederim...

Toyota Club Türkiye

carina 2.0 E GLİ rolantide stop sorunu
« : Ocak 10, 2014, 01:58:33 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Auris - Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • Model Yılı: -
  • 482 kere teşekkür etti
  • 756 kere teşekkür edildi
Ynt: carina 2.0 E GLİ rolantide stop sorunu
« Yanıtla #1 : Ocak 10, 2014, 07:10:19 »
aynisini yasadim ,gaz yuzunden 2 subap sismisti ,onlar degisince hersey yoluna girdi

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 265700
  • 18 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 10, 2014, 17:37:53 »
bi abimizde ilk çalıştırmada stop sorunu yaşıyordu oda enjektörleri temizletmişti, sizin sorununuzda enjektör gibi görünüyor ama emin olmak lazım tabi, çok ustadan ziyade doğru ustayı bulmak önemli carina konusunda, ben her ne şekilde olursa olsun ne çalışmama nede stop etme problemi yaşamadım, çok usta gezmektense servise gitmeyi tercih ediyorum 
2013 mk3 leon style, 98 Carina E 2.0 GLİ (satıldı)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • paylaşmak güzeldir
  • 4 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 10, 2014, 21:01:55 »
teşekkürler arkadaşlar. başka fikri olan varsa lütfen cevap versin. ya da İstanbul Anadolu yakasında bu sorunu çözebilecek iyi bir usta bilen varsa bilgi versin lütfen. çıldırmak üzereyim. saat gibi çalışan arabam bir anda çöp oldu. 20 gündür bir problemi çözemedik.ümraniye sanayisinde girmediği usta kalmadı arabamın. allah kimseye böyle sorun yaşatmasın inşallah.
Geçmişe dönük keşkelerle yaşamaktansa, geleceğe dönük belkilerle yaşamayı tercih ederim...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Ocak 10, 2014, 21:15:36 »
araçlarımızda otomatik rölanti sensörü var ona bakıldı mı acaba, ilk çalıştırmada 1500 civarı yüksek devir çalışıp, ısınınca 800-900 devir falan olması gerekir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • paylaşmak güzeldir
  • 4 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ocak 13, 2014, 01:13:09 »
murat kardeşim. bütün sensörler ne var ne yok elden geçti. tam 25 gündür Ümraniye sanayisinde arabam. artık oralı oldu galiba :)   perşembe akşam ustam arabayı evime getirdi. abi tamamdır. araba düzeldi diye. bindim bi tur attım. normal herşey. çektim kapıya bıraktım. sabah kalktım bindim. bastım marşa :(((    hiç çalışmadı bu defa. çağırdım ustayı. geldi baktı. bujilere elektrik gitmiyor. ateşleme yok. disribitor bozuk dedi. tam 4 tane ditribitor değişti. hatta komşunun carianın distribitörü söküp taktık gene çalışmadı. benim distribitörü ona taktık onun araba çalıştı. yani çok ilginç bir durum. disribitöre elektrik geliyor. ama ordan bujilere gitmiyor. işin garibi distribitör sağlam ve komşunun arabayı çalıştırıyor. yarın gene çekici çağırıp götüreceğim sanayiye. en son bir litre benzin alıp yakacağım galiba :((   bir aydır bir arabanın problemi çözülmez mi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Ocak 13, 2014, 01:48:11 »
ee buji kablolarına ve bujilere bakmışsınızdır herhalde, distrübitörden olmadığı belli. madem yakında carina var onun bujilerini ve buji kablolarını deneseydiniz, bujileri DENSO K20RU-11 yada NGK BKR6EYA 11 kullanın açıklık 1.1 mm olmalı, diğer bujilerin iç dirençleri falan farklı olabilir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • paylaşmak güzeldir
  • 4 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ocak 28, 2014, 00:21:43 »
arkadaşlar arabam gene bu gece eve geldi. yaklaşık bir buçuk aydır Ümraniye sanayisindeydi. ama sorun çözülmüş değil. şimdilik çalışıyor gibi. ama rölanti 1500 devir altına düşünce stop ediyor gene. gazda çalışırken benzine göre nisbeten daha iyi çalışıyor. artık ümidi kestim. yapamayacaklar bu arabayı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • <<<Toyotasını Bırakan Genç>>>
    • Facebook
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 48048
  • Model Yılı: '06
  • 940 kere teşekkür etti
  • 930 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ocak 28, 2014, 01:01:18 »
Maslakta TEM oto servis var. Forumdan ufuk sönmez abimin yeri. Oraya bir götürseniz.
Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #9 : Aralık 17, 2017, 19:17:53 »
Bujilere elektrik gitmeme sıkıntısını bende yaşadım herşey normal gibi gözüküyor fakat araba marş bastığı halde elektrik almıyor çalışmıyordu elektrik ustasına götürdüm ön kaput motor kısmında bulunan sigortalardan bujilere elektrik veren sigorta da sorun çıltı onu değiştirdik sorun çözüldü şimdi sıkıntı yok ayrıca sigorta bazen yerinden oynasa yine çalışmamazlık yapıyordu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 390000
  • Model Yılı: '93
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Aralık 18, 2017, 01:41:28 »
   İyi akşamlar arabanızın yakıt hava dengesi ayarları bozulmuş olabilir arabanızı benzine alıp hava filtresinden gelen boruyu motor kısmından sök ve öyle sorun çözülürse iyi bir ustaya gidip ayar yaptırın.anlatımlarınıza göre tek sorun hava yakıt karışımdaki dengesizlikten oluşuyor olabilir hava filtresinden gelen boruda yırtık gevşeme yada kopukta olabilir