Gönderen Konu: LPG Tavsiyeleri, Önerileri  (Okunma sayısı 182692 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '20
  • 195 kere teşekkür etti
  • 199 kere teşekkür edildi
Ynt: LPG Tavsiyeleri, Önerileri
« Yanıtla #260 : Mart 20, 2018, 10:19:14 »
öncelikle aramıza hoş geldiniz harun bey. Bizim forumda lpg konusunu konuşurken mutabık kaldığımız bir konu var montaj konusu. Yani kit ne kadar kaliteli olursa olsun montaj yapan usta tecrübesizse kitten hiçbir verim alamazsınız. Öncelikle bulunduğunuz yörede iyi referansları olan ustaları araştırmanızı öneririm.

Söylediğiniz 3 kiti de taktıran arkadaşlarımız var. Bu tamamen ekonomi ve usta faktörü gözetilerek karar verilmesi gereken bir konu.

iyi günler.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #260 : Mart 20, 2018, 10:19:14 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 2018 Corolla 1.6 Multidrive S
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 500
  • Model Yılı: '17
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #261 : Mart 20, 2018, 13:57:26 »
Bugun aranıza BİLECİK'ten yeni katıldım.
2018 model corolla 1.6 advance  otomatik araç aldmı.
aracın km si 500 km oldu.
araca lpg taktırmaya niyetim var.
marka ve kit önerilerinizi alabilirim.
yılda yaklaşık 15 bin km yapıyorum.
bunun yarısı uzun yol.
düşüncelerinizi, tavsiyelerinizi alabilirim.

Aklımda BRC, Atiker , Lavato markaları var.
Bunlardan memnun olan yada sorun yaşayanlar varmı?
Bilecik , Eskişehir, Ankara da tavsiye edeceğiniz usta var mı???

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
« Yanıtla #262 : Mart 20, 2018, 14:38:02 »
Hayırlı olsun.oncelik işçilik sonra marka ben prins taktırdım 5000 km.de şuan 8000 km.de memnunum.taktirdigimda 100tl benzin 235 km gidiyordum şimdi 100 tl lpg 440 km gidiyorum şehir içi.
Sen doğru ol eğri sırıtır....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Efsane Toyotacı
  • Araç: Verso
  • Kilometre: 78000
  • Model Yılı: '09
  • 24 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #263 : Mart 20, 2018, 15:09:50 »
Harun bey aramıza hoş geldiniz, aracınızda hayırlı olsun, LPG kitine gelince landiranzo taktırmayında ne taktırırsanız taktırın derim, landiranzo demek, rolanti sorunu demek, landiranzo demek arıza ışığı demek,landiranzo demek 1000 tl ye yanan enjektor demek,motor sübaplaırının 2000 tl ye değiştirmek demek, tutmayan ayar ardından severek aldığınız aracınızdan nefret etmek demek, bunlar biz landiranzo kurbanlarının tecrubeleridir kararınızı ona göre verirsiniz.
Verso 2009 Elagant

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2018 Corolla 1.6 Multidrive S
  • Kilometre: 500
  • Model Yılı: '17
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #264 : Mart 21, 2018, 10:59:44 »
Harun bey aramıza hoş geldiniz, aracınızda hayırlı olsun, LPG kitine gelince landiranzo taktırmayında ne taktırırsanız taktırın derim, landiranzo demek, rolanti sorunu demek, landiranzo demek arıza ışığı demek,landiranzo demek 1000 tl ye yanan enjektor demek,motor sübaplaırının 2000 tl ye değiştirmek demek, tutmayan ayar ardından severek aldığınız aracınızdan nefret etmek demek, bunlar biz landiranzo kurbanlarının tecrubeleridir kararınızı ona göre verirsiniz.
YyORUMUNUZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.
LANDİRANZO TAKTIRMA DÜŞÜNCEM YOKTU.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1150 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #265 : Mart 21, 2018, 11:12:15 »
obd li olan 2 marka var,lovato ve atiker,bunları tercih edin,forum da önerilmiş zaten,kullananlar memnun,ancak usta çok önemli,gerekirse şehir dışına gidebilirsiniz.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 129000
  • Model Yılı: '07
« Yanıtla #266 : Mart 21, 2018, 13:47:45 »
Merhaba arkadaşlar ve abilerim
2007 corolla aldım geçen hafta. Şu startoplu otomatik kasadan. lpg taktırıcam brc sistem. Fakat ustanın önemli olduğunu duydıium AS VE FS firmalarından 2700 liralık fiyat aldım daha önce tercih edenler varsa hangisini önerebilirler. Şimdiden sağolun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '20
  • 13 kere teşekkür etti
  • 136 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #267 : Mart 21, 2018, 15:30:02 »
Merhaba arkadaşlar ve abilerim
2007 corolla aldım geçen hafta. Şu startoplu otomatik kasadan. lpg taktırıcam brc sistem. Fakat ustanın önemli olduğunu duydıium AS VE FS firmalarından 2700 liralık fiyat aldım daha önce tercih edenler varsa hangisini önerebilirler. Şimdiden sağolun.
As ve Fs aynı firma değil mi zaten? 2 farklı şubesi. Kendim ve arkadaşlarım dahil 5 montaj yaptırdık oraya. Bir sıkıntı yaşamamıştık. Şimdi ne durumdalar bilmiyorum. Brc düşünüyorsanız oraya taktırın zaten.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #268 : Mart 21, 2018, 18:42:18 »
Benimde bildiğim baba kız aynı firmalar ben AS 3.5 sene önce taktırmıştım bu zamana kadar bir problem yaşamadım sadece yaptıkları ayar çok fakirde kalmıştı onuda kendim hallettim.
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 300
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #269 : Nisan 02, 2018, 11:11:43 »
Merhabalar, 2016 Auris 1.6 Advance skypack kullanıcısıyım. Aracıma LPG taktırmak istiyorum. Toyota servis çok yüksek bir fiyat istedi o yüsden dışarda taktırmak istiyorum. Fakat konuda pek tecrübe sahibi değilim. Hangi markaları tavsiye edersiniz? Aynı modele sahip olup memnun olanlarınız var mı? Ayrıca Adana,da ikamet ettiğm için Adana’da bana tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı? Bu konudaki tavsiyeleriniz gerçekten önemli.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '15
  • 48 kere teşekkür etti
  • 105 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #270 : Nisan 02, 2018, 11:50:49 »
Yıllık 20000 km ve üzeri yapmıyorsanız lpg taktırmanın dişe dokunur bir karı yok, takdir sizin tabi.

Arabaya sığan en büyük simit tank, obdli kit, her silindire tekli enjektör olan ve 2000 ~ 2500 tl arasında fiyatı olan bir kit seçin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #271 : Nisan 02, 2018, 12:00:07 »
Merhabalar, az önce başka bir konu altına da yazdım ancak Adana’da bulunan Toyota kullanıcıları için referans olması dileğiyle yeni bir başlık açmak istedim. 2016 Auris multi drive 1.6 Advance skypack kullanıcısıyım. Aracım 20,000 km’de ve  LPG taktırmak istiyorum. Adanada iki adet Toyota plaza yetkili servisi var ve ikisi de kendi bünyesinde LPG montajı yapmakta. Fakat birisi BRC diğeri de Landirenzo kullanıyor. Maliyeti ise garanti kapsamından dolayı net olarak 4000 TL, piyasanın 2 katı nerdeyse. Garantiden bahsettikleri nedir ondan da pek emin değilim. Servis telefonlarına cvp veren arkadaş da konuya pek hakim değildi o yüzden ikna olmadım. Ben de pek tecrübe sahibi değilsem de aklıma yatmadı teknik serviste yaptırmak. Hangi markaları tavsiye edersiniz? Auris ile uyumlu markalar nelerdir, lpg taktırıp memnun olanlarınız var mı? Adana’da bana tavsiye edebileceğiniz bir Servis/Usta var mı? Aracımı uzun süre değiştirmeyi planlamıyorum bu nedenle uzun vadede iyi bir işçilik ve hizmet olsun istiyorum. Bu konudaki tavsiyeleriniz gerçekten önemli. Zaman ayırıp tavsiyede bulunanlara şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #272 : Nisan 02, 2018, 13:23:52 »
Aslında yapıyorum, günlük ortalama 60-65km arasıyol yapıyorum buna haftasonu uzak mesafeler dahil değil. Marka/ Model tavsiyeniz var mı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 196 kere teşekkür etti
« Yanıtla #273 : Nisan 02, 2018, 13:43:48 »
adana da uğur yaldız adında özel toyota servisinden ,bu forumda iyidir diye bahsedildi,en iyisi onu bulun ve fikir alın.lovato veya atiker obd li olmak üzere iki marka ve sistemden genelde herkes memnun.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 283000
  • Model Yılı: '97
  • 12 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #274 : Nisan 02, 2018, 17:20:07 »
http://www.ayazlpg.com/ Ziya toprak bey var lovato bayii işinde bir numaradır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 217340
  • 3 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #275 : Nisan 02, 2018, 17:57:35 »
Usta onatça serviste çalışan akrabam var o bana git uğur yaldızda yaptır neyin varsa diyorsa fiyatlar ortada zaten uğur yaldız Adana'da 1 numaradır şahsi fikrim bugün kadar da aracımın herşeyini orada hallettirdim çok şükür bi sıkıntı yaşamadım.Gidip en azından fikirlerini almanızı öneririm sizlere.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 196 kere teşekkür etti
« Yanıtla #276 : Nisan 02, 2018, 18:46:58 »
merak ettim aytaç türktan bey,ben adana dan çıkalı 20 yıl oldu,ziya toprak bey dediğiniz usta tellideredeki renault ustası ahmet toprak ın yanında yetişen bir usta mıdır?eğer öyle ise ve  o disiplinde yetişti ise başarılı olması tesadüf değildir.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #277 : Nisan 02, 2018, 20:16:55 »
Usta onatça serviste çalışan akrabam var o bana git uğur yaldızda yaptır neyin varsa diyorsa fiyatlar ortada zaten uğur yaldız Adana'da 1 numaradır şahsi fikrim bugün kadar da aracımın herşeyini orada hallettirdim çok şükür bi sıkıntı yaşamadım.Gidip en azından fikirlerini almanızı öneririm sizlere.
Okan bey uğur ustanın yeri adananin tam olarak neresinde bende adana ya devamlı gidiyorum ve imzamdaki araçtan pek anlayan yok bi tecrübe etmek isterim
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #278 : Nisan 02, 2018, 20:22:02 »
Teşekkür ederim. Telliderede Toprak Otomotiv’i de önerdi bir kaç kişi. Şimdi siz bahsedince hatırladım. Bu Cuma ya kadar kararlaştırıp halletmeyi planlıyorum inşallah.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 217340
  • 3 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #279 : Nisan 03, 2018, 10:07:17 »
Mersin yolu tarafında hocam uğur yaldız otomotiv metal sanayi var adanada onun arka tarafında hemen oralarda kime sorsanız tarif ederler zaten 1 yıldır aracımın herşeyini orada yaptırıyorum adanada bir çok devlet dairesinin araçlarına'da orası bakıyor biraz daha kurumsal büyük bi yer olmasından dolayı güven veriyor bana ondan dolayı tercihim olmuştu ilk başta memnunda kaldım.